تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 12

نام تاپيک: خبر خوب واسه منطقه 3 ها همراه با یک امار از کنکور پارسال

اگه نباشه جاش خالی می مونه reza4024's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

12 خبر خوب واسه منطقه 3 ها همراه با یک امار از کنکور پارسال

پارسال منطقه 3 رتبه 1330 دانشگاه تهران مهندسی کامپیوتر قبول شده
    رتبه 1396 شهید بهشتی رشته علوم کامپیوتر
    حالا فکر میکنین واسه رتبه 1500 شدن در منطقه 3 چه درصدهایی لازمه؟

ادبیات 50
    دینی 50
    عربی 50
    انگلیسی 50
    ریاضی 20
    فیزیک 20
    شیمی 50

حالا امکان داره اینها اخرین رتیه قبولی نباشن
    پس واسه قبولی کامپیوتر در شیراز یا افهان رتبه 3000 کافیه دیگه درصدها رو نمیگم خودتون حساب کنین

بعضیا رتبه 3000 میارن منطقه 3 و فکر میکنن جایی قبول نمیشن و بد انتخاب رشته میکنن
    خلاصه حواستون جمع باشه
    واسه دیدن این 2 کارنامه هم که مثال زدم به لینک زیر برین

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

پروفشنال vahid-p's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    دانشكده مهندسی کامپیوتر امیرکبیر-نرم افزار ( سابقا م.پز

پيش فرض

دوست عزیز اینطور که می گین نیست.
    خیلی وقتا گزینه دو بدون توجه به سهمیه مناطق محروم یا خاص ( مناطق نفتی و گاز، معدنی و ... ) اون ها رو به حساب منطقه 3 می زاره.
    بهتره از یادگار ماندگار کانون استفاده کنین تا متوجه این سهل انگاری های گزینه دو بشین. من و دوستان اینا رو خوب بررسی کردیم و نتیجش این شد.
    مثال. سال 89
    با حدود رتبه 1300 از منطقه سه و 3200 منطقه دو ( برا بندرعباس و کیش ) می تونستن مهندسی مواد متالوژی شیراز قبول شن.
    اما با سهمیه هرمزگان ( 6 نفر سهمیه ) داوطلبای بومی هرمزگان با رتبه حدود 8400 منطقه دو مهندسی مواد شیراز قبول شدن ( رتبه منطقه سه رو نمی دونم چون شاید کسی از قبول شدگان تو کانون شرکت نکرده بودن ) . همین بس که به اختلاف رتبه منطقه دو توجه کنید و تاثیر سهمیه رو ببینید.
    با رتبه های حدود 1300 منطقه سه سال 89 با سهمیه بوشهر فکر کنم ( دقیق نمی دونم ) مهندسی نفت تهران قبول شن در صورتی که حدود رتبه برای قبول نفت تهران با سهمیه منطقه سه حدود 170 بوده. پس سهمیه مختص مناطق خاص رو به حساب سهمیه منطقه سه نذاریم.
    این شبهه ها رو سال قبل هم برای 88 می گفتن که همونجا فکر کنم توضیح داده باشم.
    اما فرض کنید رشته ی برق دانشگاه تهران با حدود رتبه 140 منطقه یک، 90 منطقه دو و 40 منطقه سه قبول شدن که همونطور که می بینید رشد نزولیست.
    می تونید یادگار ماندگار کانون رو دانلود کنید و تفاوت ها رو ببینید- تو این نرم افزار کانون سهمیه مناطق خاص جداگونه نوشته شده تا این اشتباهات ( مثل کارنامه هایی که گزینه دو می ذاره ) پیش نیاد .
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    موفق باشید
    Last edited by vahid-p; 08-05-2011 at 00:24.

3. این کاربر از vahid-p بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

من واسه تبلیغ نگفتم گرینه2
    من خودم 3ساله کانونم
    داخل کارنامه های کانون اشتباه هست مثلا رتبه منطقه 2 شده 6000 و منطقه 3 شده 2000 یه جا دیگه منطقه 2 شده 5000 ولی منطقه 3 رو زده 3000

و مطمئن باش این آمار درسته
    پارسال رفیق خودم با رتبه 800 منطقه 3 برق شیرازقبول شد
    و این آخرین رتبه قبولی نبود

تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت

پيش فرض

داخل کارنامه های کانون اشتباه هست مثلا رتبه منطقه 2 شده 6000 و منطقه 3 شده 2000 یه جا دیگه منطقه 2 شده 5000 ولی منطقه 3 رو زده
    دقیقا که رابطه ی مشخصی بینشون نیست ولی ما باید ببینیم کلا به چه صورته . اون مثالی که من گفتم برای اکثریت برقرار بود. می تونید از لینکی که دادم برید ببینید. البته این مثالی که شما گفتین احتمالا دانشگاه صنعتی شیراز بوده نه دانشگاه شیراز که در ادامه توضیح دادم.
    هر جا دیدی رتبه ها واقعا باور کردنی نیست می تونید برید اونو تو دفترچه ببینید و مطمئن باشید جز سهمیه مناطق خاص هست که به تعداد معین در دانشگاه معین تعیین شده.
    برا برق شیراز که گفتین طبق یادگار ماندگار کانون 1842 ، 1335 و 283 به ترتیب منطقه 1 ، 2 و 3 هستن و می بینید که چقدر رتبه بهتری برای منطقه سه می طلبه.
    ضمنا اون که شما گفتین احتمالا برق دانشگاه صنعتی شیراز بوده نه خود شیراز. که این رتبه برای منطقه های یک و دو به ترتیب 3700 و 2300 و برای منطقه سه 550 هست.
    و همگی این رتبه هایی که من می گم میانه رتبه بوده و در نتیجه برای مناطق 1 و 2 و3 شرایط یکسان است.
    Last edited by vahid-p; 08-05-2011 at 12:16.

تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

عزیزم اقای روایی همکلاسی و دوست خودم پارسال با رتبه 800 برق دانشگاه شیراز قبول شد

این دیگه نه یادگار ماندگار نه گزینه 2

منبعش چشمای خودم و دوست صمیمیه خودمه

بدون هیچ سهمیه ای(البته ما یاسوج هستیم و جز بومی شیراز به حساب میاد)

حالا اقا وحید به نظرت واسه it شیراز چه رتبه ای لازمه؟(یاسوج منطقه 3 بومی شیراز)
    Last edited by reza4024; 08-05-2011 at 13:39.

اگه نباشه جاش خالی می مونه tariran0's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

عزیزم اقای روایی همکلاسی و دوست خودم پارسال با رتبه 800 برق دانشگاه شیراز قبول شد

با رتبه 800 چرا رفته شیراز؟ فکر کنم راحت تو یکی از دانشگاه های تهران قبول میشد. نه؟

تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

800‏ منطقه 3 تهران نمیشه
    800‏ منطقه 3 تقریبا مثل 4000 منطقه 2 هستش
    درصد درس های 800 منطقه 3 مثل 4000 منطقه 2هستش
    تازه اینکه با 800رفت برق شیراز آخرین رتبه قبولی از منطقه 3 نبود
    واسه همین میگم خبر خوب واسه منطقه 3ها دیگه

تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

و واسه انتخاب رشته رتبه منطقه مهمه
    آخه مناطق هم یه جور سهمیه به حساب میاد

داره خودمونی میشه afii siyah's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    يه جا همين نزديكيا

پيش فرض

,واسه من خوبه که دانشگاهی که میخام برم یه چهارراه با خونمون فاصله داره و فقط بومی میبزیره
    راحت
    من اصن دلم نمیخاد دانشگاه یه جا دیگه باشه

تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت

پيش فرض

با رتبه 800 چرا رفته شیراز؟ فکر کنم راحت تو یکی از دانشگاه های تهران قبول میشد. نه؟
    می تونید برید یادگار کانون ببینید و می بینید که این حرفا نیست. البته شاید بعضی رشته های کم طرفدار بشه . الان ما روی 800 داریم بحث می کنیم که دانشگاه شیراز نمی شه شما می گید تهران؟؟؟؟؟؟؟؟ ( شاید با رتبه کشوری اشتباه گرفتین، ولی منظور 800 منطقه سه است )
    دوست عزیز از اول می گفتین . خب این خودش سهمیست. هر استانی که رشته ای رو نداشته باشه برای قبولیش توی استان های همجوار سهمیه ای قائل می شن مثل بومی گزینی ( همین قطب و ناحیه که می گن به درد همین می خوره ). و این برای منطقه سه یا منطقه دو فرقی نمی کنه و همه از این سهمیه استفاده می کنن. الان نگاه کنید رشته های دانشگاه یاسوج :
    ریاضیات
    فیزیک
    مهندسی عمران
    مهندسی مکانیک

مطمئنا اگه سهمیه ای براشون قائل نشن بهشون ظلم شده ( چهار تا رشته که نشد دانشگاه ). و برق یا آی تی که پرسیدین هیچ کدومش نداره دانشگاه یاسوج.
    پس شما باید تو تیتر می نوشتین خبر خوش برای منطقه سه و منطقه دو ای های استان کهگیلویه و بویراحمد.

حالا اقا وحید به نظرت واسه it شیراز چه رتبه ای لازمه؟(یاسوج منطقه 3 بومی شیراز)
    باید بگم شیراز اصلا مهندسی IT نداره.
    ضمنا اگه می خواین بحث درستی بشه شما نباید دانشگاه شیراز مثال بزنید چون شما بومیش حساب می شین و این معادلات رو به هم می زنه.

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •