تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1010 از 1805 اولاول ... 1051091096010001006100710081009101010111012101310141020106011101510 ... آخرآخر
نمايش نتايج 10,091 به 10,100 از 18045

نام تاپيک: ADSL / مخابرات استان خراسان رضوی

پروفشنال frozen01's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

به یوزر اصلا ربطی نداره به پورت خطی که تو مخابرات بهش دادند ربط داره

نمونش خودم 2 تا طرح 2 مگ داشتم هر کدوم رو می زدم رو خط اولی 250 میگرفت ولی وقتی هر کدوم رو رو خط دیگه می زدم همش 170 میگیرفت

کی گفته به یوزر بستگی نداره .
    یوزر حرف اول رو میزنه همش هم در مورد شر شدنش هست یوزر رو شر میکنن نه خط رو خط های همه پهنای باندشون یکی هست . در مخابرات چون سرعت بیشتر از 250 نمیده.
    توی مثلا شاتل یه چیزی .

پروفشنال frozen01's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سلام چجوری میزان نویز خط رو مشخص کنم ؟
    از upstream و downstream

SNR margin Upstream : 18 db
    Line Attenuation Upstream : 20 db
    SNR margin Downstream : 36 db
    Line Attenuation Downstream : 30 db

اینجا به صورت کامل توضیخ داده شده.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by frozen01; 12-01-2014 at 21:56.

3. 2 کاربر از frozen01 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

ای بابا باز شب شد و خواستیم دانلود کنیم دوباره اکسپرس لیچ واسمون بسته شد
    نمیدونم چرا تا شب درست بود . حتی میشه دانلود هم کرد . اما صفحه اش باز نمیشه .
    نمیدونم چرا . dns رو که عوض کردم . با ccleaner هم که پاک کردم کش رو . مودم رو هم چند بار ریست کردم اما باز هم این ارور نورتون لعنتی میاد .

جالبه اول مشکل فقط با فایرفاکس بود . کشش رو هم پاک کردم . کلا همه چیش از جمله هیزتوری رو هم پاک کردم باز هم همون صفحه ارور رو باز میکنه .
    شیطونه میگه برم IE رو باز کنم

ویرایش : ای بابا حالا باز IE هم نمیتونه باز کنه اکسپرس لیچ رو . حتی لینکهای دانلودی هم که داشتم رو نمیتونم دانلود کنم .

ویرایش 2 : حالا فهمیدم . همه چی بر میگرده به اولویت DNS ها . DNS اول رو گذاشتم 129.250.35.250 و دومی رو گذاشتم 4.2.2.4 و سومی 8.8.8.8
    بعد دیدم سایت باز میشه . بعد از چند ثانیه دوباره باز نمیشد . و باز دوباره کمی بعد باز میشد .
    اولویت هم اینطوریه که بعضی مواقع به دلیل عدم دریافت پاسخ از DNS اول میره از DNS دوم میپرسه ادرس رو و اگه باز اون هم جواب نداد میره از بعدی میپرسه و اگه هیچ کدوم از اولویت ها جواب ندادن میره روی گزینه Auto .
    حالا اینجا کاری که شده اینه که دفعه اول که باز کرد از DNS اولی پرسیده بود و دفعه بعدی از DNS دیگه .
    نتیجه اینکه به نظر بعضی از DNS ها با این نورتون جور شدن که اینجور سایتها رو ببندن . اون DNS اولی به نظر بازه واسه کسایی که مشکل دارن . حالا نمیدونم از این دو تا DNS دیگه کدوم مشکل دارن .
    برای همین منم 2 تا IP رو نوشتم دیگه

این سرورها که هیچوقت Down نمیشن چون جزو شاهراه های اینترنت حساب میشن ولی بعضی مواقع به هزار و یک علت به مثلا سرور اول وصل نمیشه برای همین به سرور دوم میره. مطمئن باشید هیچوقت شرکت Verizon (همین 4.2.2.4 و غیره) دست به فیلتر DNS هاش نمیزنه چون اگر این کار رو بکنه کل اینترنت به هم میریزه پس مشکلی از بابت بسته شدن سایت های دانلود متوجه این سرورها نیست.

به نظر من از نظر لود صفحه و... دی ان اس های شرکت زیرساخت بهترینن برای ایران
    217.218.155.155 و 217.218.127.127
    و بعد دی ان ای های گوگل
    8.8.8.8 و 8.8.4.4

دی ان اس به سرعت دانلود کاری نداره فقظ سرعت لود صفحه ها رو بالا میبره مخصوصا بعضی یا اکثر دی ان اس ها کش دارن برای همین دی ان اس زیرساخت و وقتی میزاری چون داخلی هم هست لود صفحه هات تا حدی بهتر میشه

حالت اتومات هم دی ان اس های پیش فرض اون ای اس پی که تعریف کرده رو قرار میده مثلا شاتل خودش دی ان اس های خودش و قرار داده چون داخلی هست و کش هم داره و...

والبته بعضی دی ان اس ها با سایت های ایرانی مشکل دارن منظور روی دیتاسنترهای ایرانن فک کنم یکسشون اوپن دی ان اس باشه و همین طور بعضی دی ان اس ها زودتر آپدیت میشن برای همین بهتره همیشه یکی از دی ان اس ها تونو دی ان اس های زیر ساخت قرار بدید
    شرکت ارتباطات زیر ساخت هم که خودش سرور DNS نداره در نتیجه از همین DNS های شرکت Verizon استفاده میکنه و اونها رو کش میکنه و طبیعتا یکسری سایت های محدودی رو کش کرده حالا اگر شما بخواهید به سایتی برید که کش نکرده باشه چی میشه؟ باید بره از یک سرور خارجی درخواست بده، IP رو بگیره و بعد تحویل شما بده که عملا زمان بیشتری میبره! پس مجددا: از همین DNS های اصلی استفاده کنید

پ.ن: شدیدا توصیه میکنم از سرورهای شرکت ارتباطات زیرساخت استفاده نکنید! چون این شرکت متولی فیل* در ایرانه و تمام محدودیت ها زیر سر همین هاست! حالا اگر حجم وسیعی از کاربران از اینها استفاده کنند IP های سرورها و کاربران رو اتومانیک مانیتور میکنند و میتونند در مقاصدی که خودشون میدونن (مثل پروفایل درست کردن برای کاربر) استفاده کنند.

5. این کاربر از [Mohsen] بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن موسیقی OMiD.1080p's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Dark Paradise

پيش فرض

پینگـــ داخلی خیلی رفته بالا .
    قبلا با تهران پینگم بین 30 تا 40 بود .
    الان ( قبل از ساعت رایگان ) رسیــده به 80 !

اگر شد یک روز مخابرات یک قدم رو به پیشرفتــــ و رضایت کاربرانش برداره اون روز عـــیده .

7. این کاربر از OMiD.1080p بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه David4None's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    localhost

پيش فرض

این سرورها که هیچوقت Down نمیشن چون جزو شاهراه های اینترنت حساب میشن ولی بعضی مواقع به هزار و یک علت به مثلا سرور اول وصل نمیشه برای همین به سرور دوم میره. مطمئن باشید هیچوقت شرکت Verizon (همین 4.2.2.4 و غیره) دست به فیلتر DNS هاش نمیزنه چون اگر این کار رو بکنه کل اینترنت به هم میریزه پس مشکلی از بابت بسته شدن سایت های دانلود متوجه این سرورها نیست.

شرکت ارتباطات زیر ساخت هم که خودش سرور DNS نداره در نتیجه از همین DNS های شرکت Verizon استفاده میکنه و اونها رو کش میکنه و طبیعتا یکسری سایت های محدودی رو کش کرده حالا اگر شما بخواهید به سایتی برید که کش نکرده باشه چی میشه؟ باید بره از یک سرور خارجی درخواست بده، IP رو بگیره و بعد تحویل شما بده که عملا زمان بیشتری میبره! پس مجددا: از همین DNS های اصلی استفاده کنید

پ.ن: شدیدا توصیه میکنم از سرورهای شرکت ارتباطات زیرساخت استفاده نکنید! چون این شرکت متولی فیل* در ایرانه و تمام محدودیت ها زیر سر همین هاست! حالا اگر حجم وسیعی از کاربران از اینها استفاده کنند IP های سرورها و کاربران رو اتومانیک مانیتور میکنند و میتونند در مقاصدی که خودشون میدونن (مثل پروفایل درست کردن برای کاربر) استفاده کنند.

توی کش و آن کش کردن و پینگ و برای دیتا سنترهای داخلی (در جغرافیای ایران) حتما باید یکی از دی ان اس های زیر ساخت استفاده بشه که قبلا هر منطقه دی ان اس خاص خودش و داشت که بعد برای کل ایران این دو معرفی شدند [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و برای دی ان اس های غیر ایرانی مال گوگل بهترین هستن مطمئن باشید و DOWN هم نمی شن بهتون قوول می دم میتونید تست کنید با برنامه DNSBench یا برنامه های مشابه تا به برتری شون پی ببرید

اتفاقا بعضی از دی ان اس ها خارجی با دیتا سنترهای داخلی مشکل دارن یعنی سایت های داخلی و باز نمی کنند برای همین گفتم یکی و زیرساخت و یکی و گوگل مثلا ست کنید

و در آخر فیل* ربطی به دی ان اس نداره چون باهر دی ان اسی بیاید از گت وی زیرساخت رد میشین و آی پی تون براحتی مانیتورینگ و آنالیز میشه

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض

کی گفته به یوزر بستگی نداره .
    یوزر حرف اول رو میزنه همش هم در مورد شر شدنش هست یوزر رو شر میکنن نه خط رو خط های همه پهنای باندشون یکی هست . در مخابرات چون سرعت بیشتر از 250 نمیده.
    توی مثلا شاتل یه چیزی .
    سلام من دیشب چک کردم یوزر محدود میشه
    Last edited by tigerom; 13-01-2014 at 11:26.

آخر فروم باز Gregar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    The North

پيش فرض

به هر حال دیشب که DNS Bench رو چک کردم زده بود همه DNS ها Down شده به جز یکی . و دقیقا همون موقع بود که میشد از اکپسرس لیچ دانلود کرد . من اولویت ها رو گذاشتم اول روی دو تا سرور open dns و بعد روی 4.2.2.4 .
    به نظرم جدیدا سرور های مختلف DNS از طرف ایران مشکل پیدا کرده . حداقل واسه من دو سه شب هست که سر ساعت 12.5 همچین اتفاقی میفته و میره روی حالت auto که معلوم نیست از کدوم DNS میگیره و اکپسرس لیچ واسم بسته میشه یه چند دقیقه ای و بعد دوباره باز میشه . البته خوشبختانه مثل اینکه فعلا توی سیستم کش شده و فقط دانلود منیجر توی اون ساعت با این سایت مشکل داره . فکر کنم دانلود منیجر از کش استفاده نمیکنه .

اگه نباشه جاش خالی می مونه saeed871's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

دوستان من قبلا یه پست دادم راجع به سایت تنظیم مقررات رادیویی و... برای مطرح کردن شکایات نکته جالب اینه که خودم هنوز شکایتی توی اون سایت تنظیم نکرده بودم تا اینکه دیشب شکایتم رو تنظیم کردم و در کمال ناباوری کمتر از 12 ساعت باهام تماس گرفتند!!!!!!!!!!
    پس از کلی صحبت راجع به دزدی های مخابرات اون آقا گفت اگه شما حضوری با بقیه بیای دفتر ما می تونیم شکایت شمارو پیگیری کنیم یه چیز دیگه اینکه اونا یه جور سیستم مانیتورینگ از شرکت ها دارند که مثلا اگه ما بگیم فلان روز اینترنت قطع بود یا پینگ بالا بود میتونند چک کنند بعدم وقتی بهشون گفتم چرا نظارت نمی کنین گفت شما بایستی اطلاع می دادید منم گفتم اون موقع نمی دونستم شما وجود دارید! حالا آدرسشو گرفتم:
    بلوار خیام-ساختمان پست بانک
    اونایی که پایه هستند و مخابرات حقشون رو خورده پولشون را دزدیه اعلام آمادگی کنند که بریم اونجا راستی کردک یادتون نره!

اگه نباشه جاش خالی می مونه aabrahim's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012

پيش فرض

دوستان من قبلا یه پست دادم راجع به سایت تنظیم مقررات رادیویی و... برای مطرح کردن شکایات نکته جالب اینه که خودم هنوز شکایتی توی اون سایت تنظیم نکرده بودم تا اینکه دیشب شکایتم رو تنظیم کردم و در کمال ناباوری کمتر از 12 ساعت باهام تماس گرفتند!!!!!!!!!!
    پس از کلی صحبت راجع به دزدی های مخابرات اون آقا گفت اگه شما حضوری با بقیه بیای دفتر ما می تونیم شکایت شمارو پیگیری کنیم یه چیز دیگه اینکه اونا یه جور سیستم مانیتورینگ از شرکت ها دارند که مثلا اگه ما بگیم فلان روز اینترنت قطع بود یا پینگ بالا بود میتونند چک کنند بعدم وقتی بهشون گفتم چرا نظارت نمی کنین گفت شما بایستی اطلاع می دادید منم گفتم اون موقع نمی دونستم شما وجود دارید! حالا آدرسشو گرفتم:
    بلوار خیام-ساختمان پست بانک
    اونایی که پایه هستند و مخابرات حقشون رو خورده پولشون را دزدیه اعلام آمادگی کنند که بریم اونجا راستی کردک یادتون نره!
    دوست من الان اوضاع بهتر شده.

اگه نباشه جاش خالی می مونه Milad_Sky's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

سلام دوستان
    اون شماره 135 واسه طرح کمپین نقره ای هم هست یا فقط پشتیبانی طرح طلایی هست؟
    اگه نیست واسه این سرعت شبانه با همون بخش پشتیبانی 2020 صحبت کنم؟؟

آخه با توجه به اینکه اعتراضات دوستان نسبت به سرعت شبانه نسبت به قبل خیلی کمتر شده،میخوام پیگیری کنم شاید یادشون رفته باشه اون محدودیت های قبلی رو از مرکز مخابراتی که سرویس میگیرم بردارن که اینقده شبا سرعت دانلود بنده افتضاح هست!
    Last edited by Milad_Sky; 13-01-2014 at 15:03.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •