تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 28 اولاول 12345678915 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 278

نام تاپيک: آموزش حرفه ای word 2007 برای نوشتن پایان نامه (فهرست خودکار، شماره دهی عنوان ها به صورت خودکار و ....)

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2009

9

سلام
    یه سوال دارم و اون اینکه اگر من بخوام یک صفحه ای رو بین صفحات دیگه بدون شماره قرار بدم چیکار باید بکنم؟
    فرض کنید که بین صفحات ۲۳ و ۲۴ میخوام یه صفحه بدون شماره اضافه کنم که اگه اضافه بشه تغییری در صفحه بندی نشه.
    مثال واضح این کار همون فصل بندی هست. یعین اینکه ترتیب اگه با صفحه خالی مقدمه شروع بشه بعدی میشه فقطل اول و بعدی میشه فصل دوم و ... حالا با این اوصاف چطور میشه این صفحه ای که باید فقط توش نوشته بشه مقدمه یا اینکه نوشته بشه فقط فصل اول بدون شماره باشه اما ترتیب شماره گذاری بهم نخوره.
    بخدا کچل شدم و نتونستم پیداش کنم چون page break هم استفاده کردم که باز هم نمیشه شماره صفحات رو تغییر داد .یعنی اینکه در اخر بشه ۲۳ -صفحه خالی بدون شماره- ۲۴ و …..
    این کار برای این هست که دانشگاه ازتون یه فایل word میخواد که همه اینا توش باشه و این مهمه که همه اینا یکجا باشه.
    اگر نیاز بود بگید من براتون فایل خام این پیاین نامه رو بفرستم تا اگر میتونید تغییرات رو برام انجام بدین.
    ممنون میشم که جواب منو هم بدین و اگه امکان داره به ایمیلم ارسال کنید
    اخه کلی تو نت گشتم تا اینو پیدا کنم. داکیومنت های افیس رو هم خوندم چیزی دستگیرم نشد.
    خواهشا یکی جواب بده
    ممنون

کاربر فعال انجمن ریاضیات skyzare's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    شهر علم و ادب

پيش فرض

سلام
    یه سوال دارم و اون اینکه اگر من بخوام یک صفحه ای رو بین صفحات دیگه بدون شماره قرار بدم چیکار باید بکنم؟
    فرض کنید که بین صفحات ۲۳ و ۲۴ میخوام یه صفحه بدون شماره اضافه کنم که اگه اضافه بشه تغییری در صفحه بندی نشه.
    مثال واضح این کار همون فصل بندی هست. یعین اینکه ترتیب اگه با صفحه خالی مقدمه شروع بشه بعدی میشه فقطل اول و بعدی میشه فصل دوم و ... حالا با این اوصاف چطور میشه این صفحه ای که باید فقط توش نوشته بشه مقدمه یا اینکه نوشته بشه فقط فصل اول بدون شماره باشه اما ترتیب شماره گذاری بهم نخوره.
    بخدا کچل شدم و نتونستم پیداش کنم چون page break هم استفاده کردم که باز هم نمیشه شماره صفحات رو تغییر داد .یعنی اینکه در اخر بشه ۲۳ -صفحه خالی بدون شماره- ۲۴ و …..
    این کار برای این هست که دانشگاه ازتون یه فایل word میخواد که همه اینا توش باشه و این مهمه که همه اینا یکجا باشه.
    اگر نیاز بود بگید من براتون فایل خام این پیاین نامه رو بفرستم تا اگر میتونید تغییرات رو برام انجام بدین.
    ممنون میشم که جواب منو هم بدین و اگه امکان داره به ایمیلم ارسال کنید
    اخه کلی تو نت گشتم تا اینو پیدا کنم. داکیومنت های افیس رو هم خوندم چیزی دستگیرم نشد.
    خواهشا یکی جواب بده
    ممنون

با سلام ....

به نظرم یه روشش همون section بندی باشه که داخل همین فایل اموزشی که اقای وصالی قرار دادن هست ولی من یه روش دیگه رو

بهتون میکم این رو به کار ببرید البته حرفه ای نیست
    ولی خوب جواب میده خودم هم امتحان کردم ...

مثلا فرض کنید میخواید صفحه 20 شماره نخوره ....مابقی هم بهم نخورن ...

خوب برای این که صفحه 20 شماره اش مشخص نباشه می تونید از منوی insert توی بخش گزینه text و در این بخش گزینه text Box رو

بزنید حالا گزینه آخر رو یعنی Draw Text Box رو انتخاب کنید .

الان موس شما به صورت یه علامت مثبت ( + ) در میاد . حالا دقیقا روی شماره صفحه یعنی 20 یه Text box رسم کنید . وقتی که

کشیدید یه منوی format باز میشه برای این که این text box اصلا مشخص نباشه باید رنگ داخلی اش رو سفید بزنید یعنی از قسمت

Text Box style رو گزینه Shape Fill بزنید و رنگ سفید رو انتخاب کنید . حالا برای اینکه کادر دور Text Box رو هم بردارید توی همون

قسمت Text Box style گزینه Shape Outline رو بزنید و این بار No Outline رو انتخاب کنید . حالا یه کلیک وسط صفحه بکنید تا از حالت

انتخاب خارج بشه . الان دیگه 20 دیده نمیشه در واقع مثل این هست که شما یه کاغذ کاملا سفید رو روی عدد 20 انداختید .
    Last edited by skyzare; 21-11-2011 at 21:31.

تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    شهر علم و ادب

پيش فرض

با سلام ...

ببخشید مثل اینکه این اون چیزی که شما میخواستید نیست ...من حواسم نبود اشتباه برداشت کردم ...

شاید یه نفر دیگه این مدلی بخواد ....دیگه دستش نزدم .... دوستان جواب بدن ما هم استفاده کنیم ...

داره خودمونی میشه farshadjs's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

سلام
    در جواب آقا امین باید بگم که همیشه نباید راه حل اصولی رو رفت و اگر خود من هم بودم حتما روشی که skyzar گفته رو انجام میدادم یعنی یه textbox خالی رو شماره صفحه مینداختم چون یه صفحه ارزش اوون همه section بندی رو نداره.
    حتی تو فیلم هم یه جا اشاره کردم که برای زیرنویس که میخوام یه خط کلی باشه چون فقط میخوام اوون صفحه باشه واسه همین یه خط با shape کشیدم و دیگه section بندی نکردم.

5. این کاربر از farshadjs بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    شهر علم و ادب

پيش فرض

سلام
    در جواب آقا امین باید بگم که همیشه نباید راه حل اصولی رو رفت و اگر خود من هم بودم حتما روشی که skyzar گفته رو انجام میدادم یعنی یه textbox خالی رو شماره صفحه مینداختم چون یه صفحه ارزش اوون همه section بندی رو نداره.
    با سلام ...

ولی ایشون این جوری نمیخوان ...میخوان یه صفحه بین دو صفحه دیگه شماره نخوره یا به عبارتی شماره اصلا نداشته باشه .....

بخدا کچل شدم و نتونستم پیداش کنم چون page break هم استفاده کردم که باز هم نمیشه شماره صفحات رو تغییر داد .
    یعنی اینکه در اخر بشه ۲۳ -صفحه خالی بدون شماره- ۲۴ و …..

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2009

9

دوستان ممنون از پاسختون
    من این کاری که دوستمون گفت انجام داده بودم اما جواب نداد چون اون تکس باکس وقتی که متن بهم بخوره خود بخود حرکت میکنه از روی شماره صفحه و در صورتی که هم در فوتر بذارمش روی تمامی شماره ها رو میگیره و عملا تمام شماره ها رو میگیره و تمام صفحات سفید میشن.البته من این کار باعث نمیشه که مثلا صفحات بشه 24 - جای خالی - 25 بلکه میشه 24 - 25- 26 که 25 همون جای خالی ما هست حال اینکه این صفحه اصلا نباید بحساب اورده بشه و شماره داشته باشه.
    به هر حال من با page break این کار رو انجام دادم اما فقط در مورد صفحات اول جواب داد و بقیه رو وقتی روی page number میرم دوباره شماره بندی صفحات به هم میخوره. به هر حال نمیدونم من هم موندم تو این کار پایان نامه.
    نمیدونم شاید من هم میخوام لقمه رو از پشت سر بذارم دهنم ولی به هر حال ممنون میشم اگه کسی جوابش رو میدونه بگه.

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

آقا امین این کار زیاد سخت نیست
    شما باید بعد از صفحه 24 یه سکشن بزنی و link to previous رو برداری بعد صفحه بدون شماره ایجاد کنی بعد از صفحه بدون شماره باید یه سکشن دیگه تعریف کنی اینم link to previous رو برداری و بعد شماره صفحه بهش بدی منتها باید بگی که از 25 شروع کنه به شماره گذاری. حالا تو داری که 24 خالی 25. به همین سادگی
    امیدوارم مشکلت حل بشه.

9. این کاربر از farshadjs بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض رفرنس نویسی

آقا فرشاد یک سوال داشتم.
    من منابع رو در قسمت add new source وارد کردم اما میخوام آخر پاراگراف ها فقط شماره منبع رو مثلا داخل یک براکت قرار بدم که با کلیک روی آن به منبع مورد نظر اشاره کند. تو فایل تصویری که داشتی توضیح می دادی اون فایل وردی که باز کرده بودی (که روش مثال می زدی) هم این موضوع رو دیدم. اما نمی دونم باید چکار کنم. راستی من از استایل APA استفاده کردم.
    ممنون میشم کمکم کنی.

11. این کاربر از mojal67 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2009

9

آقا امین این کار زیاد سخت نیست
    شما باید بعد از صفحه 24 یه سکشن بزنی و link to previous رو برداری بعد صفحه بدون شماره ایجاد کنی بعد از صفحه بدون شماره باید یه سکشن دیگه تعریف کنی اینم link to previous رو برداری و بعد شماره صفحه بهش بدی منتها باید بگی که از 25 شروع کنه به شماره گذاری. حالا تو داری که 24 خالی 25. به همین سادگی
    امیدوارم مشکلت حل بشه.
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بله ممنون از اینکه کمک کردین. والا من این کار رو انجام دادم و میدونم که شما چی میگید.
    اما مشکل اصلی اینجاست که وقتی فرضا یه سری تغییرات در پایان نامه داده بشه مثلا فونت یا شکل اضاف بشه به قبل از این سکشن بندی اون موقع یه مشکل جدی داریم و اون اینکه صفحات بعد از اون صفحه خالی به همون شماره که دادیم باقی میمونه و عملا میبینیم که 2 شماره مشابه یعین یکی قبل و یکی بعد از این سکشن بندی داریم و عملا این برای موقعی هست که دیگه پایان نامه رو نخواهیم تغییری بدیم که من هم نمیخوام تغییر بدم.
    اما من نمیدونم آیا میشه ایون صفحه بعد سکشن یا همون جای خالی رو به صفحات قبلی پیوند داد با این تفاوت که اون صفحه خالی هم در بین اینا باشه ولی ارتباط با سکشن قبلی و بعدی خودش نداشته باشه؟

به نظر من سخته و شاید نشدنی باشه و باید به شرکت ماکروسافت بگیم این قابلیت خوب رو به دیگر قابلیت هاش اضاف کنه.
    البته اضافه کرده ولی فقط برای صفحات اول اضافه کرده و یه custume میخواد که بهش اضافه بشه وبشه هر صفحه ای رو به صفحه دلخواه از نظر شماره صفحه لینک داد.
    به هر حال خیلی ممنون از اینکه منو راهنمایی کردین.

راستی کسی میدونه که تعداد خط در پایان نامه رو چطور میشه تعیین کرد؟ ایا گزینه ای داره که بشه تعداد خط که مثلا گفتن حداکثر 27 و حداقل 21 برای پایاین نامه رو تعیین کرد؟

13. این کاربر از amin1734 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

آقا فرشاد یک سوال داشتم.
    من منابع رو در قسمت add new source وارد کردم اما میخوام آخر پاراگراف ها فقط شماره منبع رو مثلا داخل یک براکت قرار بدم که با کلیک روی آن به منبع مورد نظر اشاره کند. تو فایل تصویری که داشتی توضیح می دادی اون فایل وردی که باز کرده بودی (که روش مثال می زدی) هم این موضوع رو دیدم. اما نمی دونم باید چکار کنم. راستی من از استایل APA استفاده کردم.
    ممنون میشم کمکم کنی.
    آقای mojal باید استایل ISO 690 numbering رو انتخاب کنی همین

15. این کاربر از farshadjs بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •