تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 6 اولاول ... 23456
نمايش نتايج 51 به 59 از 59

نام تاپيک: سوال در مورد نتایج آزمایش TSH

کاربر فعال انجمن پزشکی M.R.S.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

درود
    پسری 26 ساله ای هستم! یه مدت دچار خواب الودگی شدم و دقت و توجه ای که داشتمو از دست دادم! همینطور دچار خشکی پوست و پر مویی در بعضی از نقاط بدنم شدم! تو نت که سرچ کردم به کم کاری تیروئید برخورد کردم برای همین ازمایش خون گرفتم ولی T4 رو 9.7 و TSH رو 5.8 بوده و طبق اعدادی که داخل برگه ازمایش نوشته نرمال هستش! بنظر شما درسته و نرماله؟ و اینکه این علایمی که دارم میتونه از چی باشه؟
    حتما به پزشکتون مراجعه کنید،میزان tsh طبیعی نیست

2. این کاربر از M.R.S. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

حتما به پزشکتون مراجعه کنید،میزان tsh طبیعی نیست
    ممنون از پاسخگویتون. ولی چرا داخل برگه ازمایش نوشته تا 6 طبیعیه؟ و برای من رو 5.8 بوده! در مورد T4 چطور؟ وقتی کم کاری تیورئید باشه نباید عدد کمی باشه؟
    به چه پزشکی باید مراجعه کنم؟ متخصص غدد؟
    Last edited by alinice321; 01-08-2016 at 17:11.

کاربر فعال انجمن پزشکی M.R.S.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

ممنون از پاسخگویتون. ولی چرا داخل برگه ازمایش نوشته تا 6 طبیعیه؟ و برای من رو 5.8 بوده! در مورد T4 چطور؟ وقتی کم کاری تیورئید باشه نباید عدد کمی باشه؟
    به چه پزشکی باید مراجعه کنم؟ متخصص غدد؟
    بعضی وقت ها آزمایشگاه ها رنج نرمال کیت های خودشون رو مینویسن که باید استاندارد سازی بشه که این اتفاق نمیافته بنابراین در مواردی که منابع رنج طبیعی رو ذکر کرده ان،از این رنج استفاده میشه،نه اعلام آزمایشگاه

شما به متخصص داخلی یا فوق تخصص غدد مراجعه کنید

5. این کاربر از M.R.S. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

بعضی وقت ها آزمایشگاه ها رنج نرمال کیت های خودشون رو مینویسن که باید استاندارد سازی بشه که این اتفاق نمیافته بنابراین در مواردی که منابع رنج طبیعی رو ذکر کرده ان،از این رنج استفاده میشه،نه اعلام آزمایشگاه

شما به متخصص داخلی یا فوق تخصص غدد مراجعه کنید
    درود
    ما به پزشک فوق تخصص غدد مراجعه کردیم ولی دکتر حاضر نشد دارو تجویز کنه! گفت تا 7 هم نیازی به دارو نیست و علایمی برای فرد نداره! خودم موندم پس این علایم من برای چیه!

کاربر فعال انجمن زیست شناسی و پزشکی hajoo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

اگر فقط tsh بالا رفته و هورمون هاي تيروييد نرمال باشه كم كاري تحت باليني گفته ميشه و فقط در شرايط خاصي براشون درمان شروع ميشه كه احتمالا شما اين شرايط رو نداشتين.
    يكي از اين شرايط داشتن علامت كم كاري تيروييد هست. ممكنه علايم شما مربوط به كم كاري تيروييد نباشه يا به آستانه مورد نظر نرسيده باشه.

Sent from my iPhone using Tapatalk

8. این کاربر از hajoo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2017

پيش فرض

باسلام tsh نوزاد من در روز 5 تولد ١/١بود با زردي ١٣. در ٣٥ روزگي تيروييد ٤/٤٥ با زردي ٨بود در ٥٧روزگي تيروييد ٤/٣٠ با زردي ٦ . آيا تيروييد دخترم نياز به درمان دارد؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2017

پيش فرض

با سلام. خانمی 35 ساله هستم. حدود 10 روزه که دچار عفونت شدید مجاری ادراری شدم و بعد از انجام آزمایش، دو روز هستش که درمان آنتی بیوتیکی رو شروع کردم. همون موقع که برای کشت ادرار به آزمایشگاه مراجعه کردم، آزمایش بررسی هورمون های تیروئید رو هم دادم. البته در زمان انجام آزمایش هم هیچ گونه دارویی مصرف نمی کردم. هر سال چک آپ میدم و تا به حال هیچ مشکلی اعم از کم کاری یا پرکاری تیروئید نداشتم. اما این بار جواب آزمایش ام عجیب و نگران کننده بود. لطفا بفرمائید که دلیل این مشکل چه مواردی می تواند باشد؟
    t3: 1.28
    free t4: 1.01
    T.S.H: 64.37
    ممنون از راهنمایی تون

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2017

پيش فرض

سلام و عرض ادب من آزمایش تیرودید دادم جواب آزمایشم TSH=0.19 , T3=1.48 , T4=5.9 هستش
    خواهشمندم تفسیر خودتان از آرمایش من بیان فرمایید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2019

پيش فرض

با سلام لطفا راهنمایی کننین من ازمایش تیروئید دادم هنوز نرفتم دکتر جواب این ازمایش چییست
    TSH:2.3
    mIU/L:0.3-5.5
    باتشکر

صفحه 6 از 6 اولاول ... 23456

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •