تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 15 اولاول 1234567814 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 143

نام تاپيک: پروژه ساخت یک جفت باند استریو به همراه آمپلی فایر (راهنمایی کنید)

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض

مرسی ! من فعلاً یه حدود میخاستم مثلاً بالای 50 تومن یا زیر 100 تومن یا بالای 100 یا 200 به بالا (مثال گفتما چون من اصلاً نمیدونم چقدر قطعه لازم داره یا چه نوعی استفاده میشه )
    فقط حدودش

اگه نباشه جاش خالی می مونه sound.vision's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

مرسی ! من فعلاً یه حدود میخاستم مثلاً بالای 50 تومن یا زیر 100 تومن یا بالای 100 یا 200 به بالا (مثال گفتما چون من اصلاً نمیدونم چقدر قطعه لازم داره یا چه نوعی استفاده میشه )
    فقط حدودش
    والا چی بگم هنوز تموم نشده که بشه حدود قیمت گفت و من حدس دقیقی از اینکه با چه مقدار هزینه تمام خواهد شد ندارم چون نمی دونم اگه مثلا فلان قطعه که قرار خریداری بشه تو بازار کمیاب باشه احتمال داره با چه قیمتی پیدا کنم.... به عنوان مثال فقط نزدیک 50 هزار تومن بابت منبع تغذیه دوبل دادم یا نزدیک 15 هزار تومن پول انواع هیتسینک دادم... خرده ریزهاش خیلی قیمت نداره ولی قطعاتی مثل آی سی و خازن ها با توجه به اینکه خیلی حساس هستم که از جنس های مرغوب استفاده کنم گرون در میاد...مضافا اینکه خیلی جنس های بی کیفیت تو بازار پر شده و اگه شما بخوای از جنس مرغوب استفاده کنی به این خاطر که کمتر تو بازار یافت می شه باید مبلغ خیلی بیشتری از قیمت واقعی جنس بپردازی... ایشالله زودتر به جایی برسه و من بتونم دقیق تر جواب شما رو بدم.
    فعلا تو فکر بهینه سازی طراحی هستم که بشه گرمای تولیدی رو بدون مشکل به بیرون انتقال داد....جزئیات کار رو به زودی براتون می گم که قرار چه اتفاقی بیافته

3. 3 کاربر از sound.vision بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه ominoaudio's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

1

سلام دوست عزیز. من هم مثل شما مشغول ساخت سیستم هستم و ووفرهایی که خریدم مثل مال شماست فکر کنم شما هم مثل من از پاساژ امجد طبقه پایین فروشگاه JBL خریدید. من یک سوالی دارم بلندگوهارو با چه پیچی به جعبه ببندیم بهتره (پیچ و مهره و یا پیچ خودکار) ؟ و یک مشکل دیگه آمپلیفایر من ترانزیستوری 120+120 وات واقعی هست مشکل نویز اونو چه طوری حل کنم یعنی طوری که اصلا نویز مزاهم نباشه ؟ آخه من بلندگوهام خیلی با ارزشه در مورد ساخت باکسم من باهاتم با هم همکاری میکنیم و میسازیم

5. این کاربر از ominoaudio بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام دوست عزیز. من هم مثل شما مشغول ساخت سیستم هستم و ووفرهایی که خریدم مثل مال شماست فکر کنم شما هم مثل من از پاساژ امجد طبقه پایین فروشگاه JBL خریدید. من یک سوالی دارم بلندگوهارو با چه پیچی به جعبه ببندیم بهتره (پیچ و مهره و یا پیچ خودکار) ؟ و یک مشکل دیگه آمپلیفایر من ترانزیستوری 120+120 وات واقعی هست مشکل نویز اونو چه طوری حل کنم یعنی طوری که اصلا نویز مزاهم نباشه ؟ آخه من بلندگوهام خیلی با ارزشه در مورد ساخت باکسم من باهاتم با هم همکاری میکنیم و میسازیم
    سلام.... تبریک می گم واقعا جای خوشحالی هست که شما هم دارید همین کارو انجام میدین.... بالاخره چند نفر تو فروم های ایرانی هم پیدا شدن که از این کارا انجام بدن....انصافا هر چی تو فروم های فارسی گشتم به هیچ موردی از این برخورد نکردم ولی تا دلتون بخواد تو فروم های اونوری از این پروژه ها اونم به صورت اصولی و درست انجام شده...
    اینا بلندگوهای بسیار خوش صدایی هستن البته وقتی خودشون رو نشون خواهند داد که تو یه قاب با ساخت اصولی برن... در مورد 2 سوالی که پرسیدی باید اطلاعات بیشتری بدی تا بتونم راهنمایی کنم.... چون در مورد آمپ و مداری که شما تهیه کردی هیچ اطلاعاتی ندارم و نمی دونم اصلا آماده خریدی یا اینکه خودت جمع کردی در مورد آمپ : آیا تغذیه مدار دوبل هست یا تک؟

در مورد اینکه از پیچ خودکار استفاده کنی یا پیچ + مهره باید بگی که از چه جنسی برای قاب ها می خوای استفاده کنی مثلا تخته (چوب طبیعی) ، MDF و یا .... اینکه چه طرحی در نظر داری؟
    در کل استفاده از پیچ و مهره خیلی بهتر هست چون پیچ خودکار امکان داره به مرور زمان شل بشه.....

تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

سلام دوست عزیز. من آمپلیفایرمو حاضری از کسی گرفتم. شاید بشناسیدش عارف مرادپور [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    این آمپلیفایر خوبیه فقط موندم چجوری نویز گیری کنمش. این شماتیک مدار [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این هم چندتا عکس از آمپلیفایرم و مونتاژش [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نظر من برای ساخت باکس بلندگو اینه که از روی باندهای معروف طراحی کنیم چون من هرچی گشم فرمول خاصی پیدا نکردم شما نظرت چیه من میخوام باند ایستاده بسازم floor standing speaker این هم یک نمونش [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

سلام دوست عزیز. من آمپلیفایرمو حاضری از کسی گرفتم. شاید بشناسیدش عارف مرادپور [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    این آمپلیفایر خوبیه فقط موندم چجوری نویز گیری کنمش. این شماتیک مدار [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این هم چندتا عکس از آمپلیفایرم و مونتاژش [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نظر من برای ساخت باکس بلندگو اینه که از روی باندهای معروف طراحی کنیم چون من هرچی گشم فرمول خاصی پیدا نکردم شما نظرت چیه من میخوام باند ایستاده بسازم floor standing speaker این هم یک نمونش [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام بزرگوار...
    اول از همه در مورد نویز.... از کجا می دونی که آمپی که داری نویز داره؟ یعنی وضعیت فعلی رو چه جور چک کردی و چه طور به این نتیجه رسیدی؟
    بعد اینکه... می تونی تمام فیش های ورودی رو قطع کنی (بعد در همین زمان فیش های ورودی را به هم اتصال بده) و ببینی بدون ورودی باز هم نویز وجود داره یا نه.... اگه ورودی ها رو قطع کردی و نویز بازم بود مشکل از خود مدار داخلی آمپ هست. یه چیز دیگه... اونم وصل کردن سیم زمین یکی از کانال ها به بدنه... که چون دقیق نمی دونم آمپ چه جوری جمع شده اینکارو توصیه نمی کنم چون ریسکش بالاست. به هر حال اول از همه باید ببینی این نویزی که می گی چقدر هست البته اینم بگم مدار شما رو نگاه کردم این یه مدار ترانزیستوری و با قدرت هر کانال 120 وات هست که خوب هر چه مدار واتش بیشتر باشه و ترانزیستوری هم که باشه مقدار نویز رو بیشتر می کنه از طرف دیگه آمپ شما دارای پری آمپلی فایر هم هست که توصیه می کنم اگه نیازی به پری نداری اونو از مدار خارج کنی.
    اینه نقشه مدار آمپت؟

و اما در مورد طراحی باندها.... والا من فعلا به صورت متمرکز رو باندها و طراحی اون ها کار نمی کنم چون هنوز مدار آمپ من تموم نشده البته امروز (جمعه) قرار بود کارش تموم بشه که فرصت نکردم ولی اخیرا باز هم طراحیشو عوض و بهینه اش کردم و یه رادیاتور بزرگ هم خریدم که قرار بود امروز روش کار کنم (همین روزا تمومش می کنم) خلاصه کلام اینکه اول از همه باید داستان آمپ رو تموم کنم.... و دیگه اینکه هنوز بلندگوی میدرنج پیدا نکردم البته چندتا جا بلندگوهای خوبی پیدا کردم ولی متاسفانه اندازشون خیلی کوچک بود و با ووفرها تناسب ندارن ترجیح میدم کمی بزرگ تر باشه تا نمای ظاهری باند رو خراب نکنه (اگه چیز خوبی پیدا کردی به من هم بگو یه میدرنج اروپایی یا ژاپنی اصل می خوام)
    در مورد طرح باندها هم چندتا طرح تو فکرم هست ولی باید رو کار بشه ببینیم با امکانات ما می شه ردیفشون کرد یا نه ولی جمع کردن باندها خیلی مسئله بزرگی نخواهد بود... بیشتر از همه یه میدرنج خوب می خوام در حال حاضر....

آمپ بزودی تکمیل و عکس هایش گذاشته می شود.
    Last edited by sound.vision; 03-06-2011 at 23:04.

10. این کاربر از sound.vision بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

سلام عزیز
    مشکل نویزو حل کردم. صفر مدار پاور رو به بدنه وصل کردم حل شد
    اما درباره میدرنج من از پاساژ امجد طبقه پایین سمت راست مغازه JBL خریدم. به نظر من شما که تهران هستی و پیدا نکردی دیگه دنبالش نگرد چون تو ایران هر کسی تو شهر خودش وسیله ای پیدا نکنه میاد تهران. خود من از قزوین اومدم تهران بلندگو و وسایل خریدم حتی پیچ باورت نمیشه قزوین ساده ترین چیزهام جنس خوب پیدا نمیشه
    خیلی دوست دارم بیشتر با هم صحبت کنیم
    Email: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    پایدار باشید.

12. این کاربر از ominoaudio بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام رفیق
    پیدا شدن که می شه ولی می گم اونی که دلخواهم هست پیدا نکردم اگه اون ندازه و کیفیتی که می خوام پیدا نشه اون میدرنج کوچک ها رو می گیرم... آره متاسفانه بعضی از جنس ها فقط تو یه منطقه و یا شهرهای خاصی پیدا می شود و این مشکل ساز است. در کل خیلی کیف کردم که شما هم یه همچین کاری دست گرفتی ایشالله با کمک هم به سرانجام برسونیمشون... من همونطور که قبلا هم اشاره کردم جزئیات رو کم کم داخل تاپیک می گذارم اینم که این چند روز کار پیش نرفت به این خاطر که که یکی از لوازمی رو که می خواستم یادم رفت آخر هفته گذشته که جمهوری بودم بخرم و کارم فعلا لنگ مونده بعد تعطیلات در اولین فرصت تهیه اش می کنم.

یه توضیحی هم اگه می تونی در مورد میدرنج هایی که گرفتی هم بده.... جنس، مارک > مدل و قیمت
    از کیفیتشون راضی هستی به عنوان یه میدرنج؟
    راستی تو عکس هایت یه کراس اوور هم دیدم..!
    Last edited by sound.vision; 04-06-2011 at 13:55.

14. این کاربر از sound.vision بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

میدرنج سونی ساخت اندونزی قیمت دونه ای 12.500 تومان - واقعا صداش دل نشینه مثل فول رنج. کراس اوور هم از همونجا گرفتم دونه ای 10.000 بازش کردم طبق معمول یک سیم پیچ برای ووفر و دو خازن برای میدرنج و تیوتر داشت. راستی نظرت درباره عکس باندی که پیشنهاد دادم (عکسشو گذاشتم) بسازیم چیه؟ و سوال آخر اینکه دوست داشتی زنگ بزن یا میسکال بینداز من زنگ بزنم بهت بیشتر تبادل اطلاعات کنیم

16. این کاربر از ominoaudio بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •