تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 15 اولاول 123456713 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 143

نام تاپيک: پروژه ساخت یک جفت باند استریو به همراه آمپلی فایر (راهنمایی کنید)

اگه نباشه جاش خالی می مونه sound.vision's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

درود
    امروز رفتم یه سری قطعه خریدم از جمله چهار تا فیش که بعد از بستن می شه محکمشون کرد(مهره داره سرش)+ یه سری کابل شیلددار+ فیش های مربوطه+ فیبر فایبرگلاس دو رو+ چند تا خازن با ظرفیت های مختلف و البته یه سری هم خازن بدون قطب..... عکس این مهره ها همین های هست که براتون امشب گرفتم....شرمنده مابقی عکس ها رو فرصت کنم براتون می گذارم چون شب هست و نور هم کمه برای عکس گرفتن باید تو روز روشن اقدام کنم.

2. 2 کاربر از sound.vision بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

اینم همون عکس هایی که می گفتم... نمی دونم عکس پست قبل چی شد! عکس هایی که می بینید مربوط به فیبر فایبرگلاس دو روی خام هست که حالا روش که کار کنم می بینید چه شکلی خواهد شد....این جمعه داستان فیبر یحتمل اگه کاری پیش نیاد تموم می شه.... عکس بعدی هم مربوط به منبع تغذیه دوبلی هست که قرار استفاده بشه...عکسی که تو پست قبل بود هم دوباره اینجا گذاشتم.(عکس آخر)

4. 3 کاربر از sound.vision بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام خدمت همگی
    گفتم یه پست جدید بگذارم بگم تو این چند روزی که نبودم چه کردم و چه نکردم و داستان ساخت آمپلی + باندها به کجاها رسیده....
    اگه اون فیبر فایبرگلاسی رو که قبلا عکسشو گذاشتم یادتون باشه و اگه باز یادتون باشه گفتم که بعدا می بینید که قرار چه بلایی سر اون بیاد.
    اول این شکلی شد یعنی یه بخشی از قطعات روش نصب شد ولی به صورت ناقص و بدون رادیاتورهای خنک کننده :

بعدش رادیاتورها رو نصب کردم ولی اندازه رادیاتورهای خنک کننده اصلا جواب گوی گرمای تولید شده نبود....بگذریم رفتم یه آی سی جدیدتر با وات بالاتر و البته از یه جنس مرغوب + یه رادیاتور گردن کلفت که هر چی رو بهش بزنی خنک کننه خریدم (نزدیک 15 روز منتظر این قطعات بودم!!)
    همین مشکی رنگه که تو عکس می بینید خیلی خنک کنندگی خوبی داره مضافا اینکه رنگش مشکی هست باعث می شه تبادل حرارت رو بهتر انجام بده... البته یه رادیاتور بزرگ تر هر خریدم که بعدا می گم قرار چی کارش کنم.... چون وقتی وات بالا از دستگاه بگیرم حرارت بالایی تولید می کنه...!

آهان راستی یادم رفت اینم بگم فعلا از یکی از کانال های این آمپ که راه اندازی کردم دیشت یه تست صدا گرفتم....ممممممممممم واقعا بهتر از اون چیزی بود که تصورشو می کردم شاید یه روزی یه مقایسه با باند استریو خونه که از یه برند معتبر بگذارم!! تازه با این آمپ کیفیت ووفرهای دانمارکی که خریدم رو فهمیدم تازه هنوز قاب نداره و حجم و قدرت صداش معلوم نیست ولی هر چی ولوم رو بالاتر می بردم هم باندها جواب می دادن و هم اینکه آمپ کم نمی آورد جالب اینکه اصلا تو حجم صدای بالا....صدا دچار ارتعاش نمی شد اونم چی از یه آی سی زیر 100 واتی برای تک کانال! تازه هنوز منبع تغذیه اون جریان لازم رو نمی رسوند تا خوب امتحانش کنم و البته شب بود نمی شد خیلی باهاش ور برم! دیشب تا اینجا که براتون گفتم پیش رفت....الان هم دارم روی آمپ کار می کنم احتمالا یکم طراحیش عوض کنم که جای کمتری بگیره.... راستی یه باند میدرنج خوب از نوع ژاپنی پیدا کردم که صد افسوس فقط یه دونه خریدم واسه تست.... وقتی رفتم مابقی رو بخرم دیدم دیگه نداره!!!!!!! این باندهای میدرنج آخر منو می کشه تا پیدا بشه!

این عکس همون میدرنجی هست که می گم...
    Last edited by sound.vision; 20-05-2011 at 11:02.

6. 3 کاربر از sound.vision بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه BraveKnight's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

احسنت و صدآفرین!!!
    خسته نباشی!
    راستی این روی برد رو کلاً GND کردی؟

ان‌شاءالله کارت که با موفقیت تموم شد یه دست اسپری پلاستیک مشتی هم رو فیبرت بزن که مسیرهای مسی به مرور زمان اکسید نشن.
    Last edited by BraveKnight; 20-05-2011 at 13:49.

8. 2 کاربر از BraveKnight بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه aminashtari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    آقا واقعا خسته نباشی. من مشتاقانه منتظر مراحل پیشرفت بعدی هستم.

10. این کاربر از aminashtari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

احسنت و صدآفرین!!!
    خسته نباشی!
    راستی این روی برد رو کلاً GND کردی؟

ان‌شاءالله کارت که با موفقیت تموم شد یه دست اسپری پلاستیک مشتی هم رو فیبرت بزن که مسیرهای مسی به مرور زمان اکسید نشن.
    ممنون از لطفی که داری.... آره اصلا از فیبر دو رو برای همین کار استفاده کردم...امیدوارم اینجوری کمتر نویز بگیره... در مورد اکسید شدن...روی فیبر >کلی فوم< زدم... اینجوری جای نگرانی برای اکسید شدن مسیرهای مسی از بین می ره...

12. این کاربر از sound.vision بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام
    آقا واقعا خسته نباشی. من مشتاقانه منتظر مراحل پیشرفت بعدی هستم.
    سلام....مرسی منم مشتاقانه منتظر تموم شدن این کار هستم ولی خوب فکر کنم باید یکم طراحی مدار رو عوض کنم...اگه پست های قبلی رو خونده باشی گفتم که قطعات حرارت بالایی تولید می کنن... جمعه که خوب امتحانش کردم وقتی مدت دار از آمپ صدا با حجم بالا می گیرم حرارت زیادی تولید می شه و خوب این اصلا خوب نیست باید یه جوری خنک بشه.... تو این فکرم که از یه رادیاتور بزرگ که تازگی خریدم استفاده کنم و جوری قطعات رو بچینم که همشون در یک راستا و موازی هم باشن و قسمت بیرونی رادیاتور رو بگذارم از قاب آمپ (که قرار خریداری بشه) بیرون.... اگر هم که نشد از یه مدار کنترل یا سنسور کنترل دما + یه فن مناسب استفاده می کنم تا حرارت رو کم کنه...البته استفاده از فن انتخاب دوم هست چون نمی خوام از این نظر پیچیده بشه...

14. این کاربر از sound.vision بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض

ایول منم خیلی حال کردم با کارت
    داداش اگه زحمتت نیست یه حدود قیمت واسه بردی که طراحی کردی + قطعات بده ببینم چند در اومده

داره خودمونی میشه aminashtari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام....مرسی منم مشتاقانه منتظر تموم شدن این کار هستم ولی خوب فکر کنم باید یکم طراحی مدار رو عوض کنم...اگه پست های قبلی رو خونده باشی گفتم که قطعات حرارت بالایی تولید می کنن... جمعه که خوب امتحانش کردم وقتی مدت دار از آمپ صدا با حجم بالا می گیرم حرارت زیادی تولید می شه و خوب این اصلا خوب نیست باید یه جوری خنک بشه.... تو این فکرم که از یه رادیاتور بزرگ که تازگی خریدم استفاده کنم و جوری قطعات رو بچینم که همشون در یک راستا و موازی هم باشن و قسمت بیرونی رادیاتور رو بگذارم از قاب آمپ (که قرار خریداری بشه) بیرون.... اگر هم که نشد از یه مدار کنترل یا سنسور کنترل دما + یه فن مناسب استفاده می کنم تا حرارت رو کم کنه...البته استفاده از فن انتخاب دوم هست چون نمی خوام از این نظر پیچیده بشه...
    سلام
    دقیقاً همینطوره. حرارت میتونه تاثیر منفی روی صدا بذاره. به نظرم حتما از هیت سینک بزرگتری باید استفاده کنی. آخرین انتخاب بنظر من فن هست. بعلت صدا یا نویزی که ممکنه ایجاد کنه. من یه آمی پایونیر دارم که وقتی از شیار کنارش داخلش رو نگاه میکنم برد اصلی تقریباً کف آمپه و دو سوم ارتفاع بدنه آمپو هیت سینک گرفته. بازم با این حال وقتی توان بالا از میگیرم. حرارت زیادی تولید میکنه.
    موفق باشی

17. این کاربر از aminashtari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

ایول منم خیلی حال کردم با کارت
    داداش اگه زحمتت نیست یه حدود قیمت واسه بردی که طراحی کردی + قطعات بده ببینم چند در اومده
    حتمن...فقط باید کمی صبر کنی بخش آمپ تموم شه اونوقت قیمت قطعات رو سعی می کنم با جزئیات بگذارم چون هنوز یه سری قطعه و کار مونده...در مورد باندها هم همینطور یعنی هر بخش که تموم شه سعی می کنم هم توضیح بیشتری در موردش بدم و هم اینکه قیمتش رو بگم.

19. این کاربر از sound.vision بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •