تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: تفاوت در دید چشم ها

اگه نباشه جاش خالی می مونه Max.Pain's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

14 تفاوت در دید چشم ها

سلام

راستش یه سوال برام پیش اومده!

چشم راست و چپ من دید یکسانی ندارن. البته نه از لحاظ تاری دید و تفاوت شماره ضعیفی و....

بلکه وقتی با چشم راست چیزی رو نگاه میکنم انگار که سایه هست ولی با چشم چپ مثل اینکه آفتابی هست!

نمی دونم منظورم رو رسوندم یا نه!!!

در واقع یه چیزی تو مایه های تفاوت لامپ های کم مصرف آفتابی (زرد رنگ) و مهتابی !

با چشم چپ انگار که رنگ های گرم با درصد بیشتری رؤیت میشن!!!

می خواستم بدونم این طبیعیه یا نه !!!

از دوستانی که این تاپیک رو می خونن هم می خوام امتحان کنن ببینن اینطوری هستن یا نه (البته تو روز باید امتحان کنید نه زیر نور لامپ و در شب !)

ممنون

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوست عزیز همیشه اینطوری میشید؟ داروی خاصی مصرف نمی کنید؟

به یک چشم پزشک مراجعه کنید اگر جواب نگرفتید به متخصص اعصاب و روان مراجعه کنید.

من هیچ وقت یادم نمیره به دلیل قرصهای که خوردم ( قرصهای اعصاب و روان) یک شب حدود 5 ثانیه همه جا رو سیاه و سفید

میدیدم بدون رنگ!! بعد چشمامو چند بار باز و بسته کردم و درست شد. اثرات جانبیه قرص دپاکین و لووکس و کلونازپام بود

چون همرو در 1 روز می خوردم

داره خودمونی میشه shahin_100's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    خارج از ایران

پيش فرض

منم مثل شما هستم .
    معمولا وقتی زیر نور آفتاب هستم معلوم میشه . چشم های من ضعبف نیست . همیشه هم اینطور نمیشه ( مثلا الان امتحان کردم نشد ) خودم هم دلیلش رو نمی دونم

آخر فروم باز hamed malekpour's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    ....

پيش فرض

من هم همین طوری هستم ولی چشم راستم تار می بینه وچشم چپم خوب می بینه رفتم پیش چشم پزشک گفت باید عملت کنیم وبعدش هم عینک ومن از عینک خوشم نمیاد نمی دونم باید چی کار کنم.

تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

دوست عزیز همیشه اینطوری میشید؟ داروی خاصی مصرف نمی کنید؟

به یک چشم پزشک مراجعه کنید اگر جواب نگرفتید به متخصص اعصاب و روان مراجعه کنید.

من هیچ وقت یادم نمیره به دلیل قرصهای که خوردم ( قرصهای اعصاب و روان) یک شب حدود 5 ثانیه همه جا رو سیاه و سفید

میدیدم بدون رنگ!! بعد چشمامو چند بار باز و بسته کردم و درست شد. اثرات جانبیه قرص دپاکین و لووکس و کلونازپام بود

چون همرو در 1 روز می خوردم
    نه من هیچ دارویی مصرف نمی کنم و تا جایی که یادام میاد از 10-15 سال پیش تا الان که 26 سالمه اینطوری هستم!!!

منم مثل شما هستم .
    معمولا وقتی زیر نور آفتاب هستم معلوم میشه . چشم های من ضعبف نیست . همیشه هم اینطور نمیشه ( مثلا الان امتحان کردم نشد ) خودم هم دلیلش رو نمی دونم
    تو شب مشخص نیست! باید تو روز امتحان کنید.
    من تو محیط خونه هم اینطور هستم.

من هم همین طوری هستم ولی چشم راستم تار می بینه وچشم چپم خوب می بینه رفتم پیش چشم پزشک گفت باید عملت کنیم وبعدش هم عینک ومن از عینک خوشم نمیاد نمی دونم باید چی کار کنم.
    مشکل من تار دیدن نیست دوست عزیز !

تمایز در دیدن رنگ هاست !

داره خودمونی میشه shahin_100's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    خارج از ایران

پيش فرض

من همین الان بهش فکر کردم . یک نظریه دارم !
    توی روز اتفاق میفته مگه نه ؟ برای من هم همین طوره .
    نظریه من :
    مردمک چشم ما به نور حساسه . مثلا اگه یکدفعه از یک جای تاریک بریم یک جای روشن همه جا رو پر نور می بینیم . این هم همین طوره . نور به دو تا چشم به طور یکسان برخورد نمی کنه ( مثلا به یکی نور بیشتری می خوره و مردمک چشم کوچکتر میشه اما اون یکی بهش نور کمتر می خوره و مردمک چشم بیشتر باز میشه ) پس من فکر میکنم دلیش این باشه .
    و دلیل این که همه اینطور نیستن این هست که چشم بعضی ها به نور حساس تره ( مثل ما )

تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

من همین الان بهش فکر کردم . یک نظریه دارم !
    توی روز اتفاق میفته مگه نه ؟ برای من هم همین طوره .
    نظریه من :
    مردمک چشم ما به نور حساسه . مثلا اگه یکدفعه از یک جای تاریک بریم یک جای روشن همه جا رو پر نور می بینیم . این هم همین طوره . نور به دو تا چشم به طور یکسان برخورد نمی کنه ( مثلا به یکی نور بیشتری می خوره و مردمک چشم کوچکتر میشه اما اون یکی بهش نور کمتر می خوره و مردمک چشم بیشتر باز میشه ) پس من فکر میکنم دلیش این باشه .
    و دلیل این که همه اینطور نیستن این هست که چشم بعضی ها به نور حساس تره ( مثل ما )
    درست نیست !

می تونید همونطور که توی اتاق هستید مکانتون و زاویه دیدتون رو تغییر بدین ولی دید شما تغییر نمی کنه !

همیشه هم اون چشم که کم نور میبینه ثابته یعنی تغییر نمیکنه!

پس نظریه شما رد میشه

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2017

پيش فرض

سلام

دقیقا من هم همین مشکلو دارم
    چشم چپم خیلی روشن تره و به نظرم رنگ ها توی چشم راستم یک خورده مات هستند
    یه جورایی انگار چشم چپ نور بیشتری رو جذب میکنه
    ضمنا من یک خورده چشم راستم ضعیفه

"ببخشید که تاپیک قدیمی رو دوباره میارم بالا ولی حیفه خاک بخوره ممکنه یکسری ها هم این مشکلو داشته باشند"

آخر فروم باز hamid3369's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    ایلام

پيش فرض

خوشحالم منم اینطورم دوستان اگر مرض خطرناکی داریم بگین من تحملشو دارم .......
    چشم چپم احساس میکنم یک مقدار وضوح دیدش 20 % کمتره شاید بخاطر کار با لوازم الکترونیکی باشه خیلی سرم توشه شاید 15 ساله الان البته عینکی نیستم شایدم به مواد معدنی و تغذیه ربط داشته باشه فکر نکم به روان مرتبط باشه مگر اینکه داروی تعدیل کننده اعصاب مصرف کنین

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

سلام

منم همینطوری هستم.

پیش پزشک رفتم 2 تا قطره داد و گفت برای 2 ماه بریز روزی 3 بار که تقریبا خوب شدم و بعد گفته بود اگر بهتر شدی دوباره بیا که من نرفتم ویزیتش گرون بود.

از اون قطره ها هم دیگه استفاده نکردم چون سر درد می گرفتم.

البته گفت باید برای ترمیم چشم استراحت کنی و مطالعه و گوشی رو کنار بذاری که خب من نتونستم.

اگر خواستید پزشک برید دکتر قرنیه برید. این بیماری یا حالت در شب برای من خیلی بیشتره.

یه فامیل داریم چشم پزشکه اون می گفت بیا لیزر کنم ولی نرفتم.

به امید سلامتی همه رفقا

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •