تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: راه اندازی پمپ و کف کش با اینورتر مبدل برق خودرو شبه سینوسی؟

آخر فروم باز pashangparsi6's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض راه اندازی پمپ و کف کش با اینورتر مبدل برق خودرو شبه سینوسی؟

دوستان گرامی و استادان. لطفا راهنمایی کنید

بنده قصد دارم یک کف کش ( پمپ ) آب 350 وات رو در جایی که به برق شهری دسترسی نیست با اینوتر مبدل برق خودرو 2000 وات ( حدود 1400 وات واقعی ) راه اندازی کنم.
    اینوتر شبه سینوسی هست. به من گفته بودند حتما باید سینوسی باشه ولی من آزمایش کردم با این اینورتر ( شبه سینوسی ؟) هم دستگاه کف کش راه اندازی شد و کار کرد.
    لطفا بفرمایید اینکه مثلا هر هفته در روز حدود 2 ساعت با اینورتر شبه سینوسی این پمپ یا کف کش 350 وات رو به کار بندازم مشکلی پیش نمیاد؟

چه برای باتری و چه برای پمپ و چه برای اینورتر؟

با سپاس

مبدل مورد نظر این هست: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مشخصات فنیش هم درج شده

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

دوستان گرامی و استادان. لطفا راهنمایی کنید

بنده قصد دارم یک کف کش ( پمپ ) آب 350 وات رو در جایی که به برق شهری دسترسی نیست با اینوتر مبدل برق خودرو 2000 وات ( حدود 1400 وات واقعی ) راه اندازی کنم.
    اینوتر شبه سینوسی هست. به من گفته بودند حتما باید سینوسی باشه ولی من آزمایش کردم با این اینورتر ( شبه سینوسی ؟) هم دستگاه کف کش راه اندازی شد و کار کرد.
    لطفا بفرمایید اینکه مثلا هر هفته در روز حدود 2 ساعت با اینورتر شبه سینوسی این پمپ یا کف کش 350 وات رو به کار بندازم مشکلی پیش نمیاد؟

چه برای باتری و چه برای پمپ و چه برای اینورتر؟

با سپاس

مبدل مورد نظر این هست: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مشخصات فنیش هم درج شده
    خود اینورتره داره میگه که سنسورهای متعدد داره و مشکلی واسش پیش نمیاد.
    از اونجا که 1400 وات خروجی میده و شما میخوای 350 وات بکشی که تقریبا ظریب اطمینان 4 داره.
    پمپ کف کش هم که فقط یک سیم پیچه و با این مسائل دچار مشکل نمیشه. مگر اینکه پمپ متوقف بشه سیم پیچش داغ کنه.
    اینورتر هم که میگه سینوسیه و نباس پمپ متوقف بشه.

میمونه باتری ماشین که اگر قرار باشه هر هفته اینکار رو کنی مسلما در یکی دوماه اول کار باتری تمومه و باتری هم در بازار در قیمت حدودا 200 تومنه.

بهتره به جای اینکار یک ژنراتور بخری. که در 3 نوع بنزینی، نفتی و گزوئیلی هستش که بستگی داره کدوم سوخت رو بتونی فراهم کنی. اگه بتونی نفت رو فراهم کنی خوب نفتی بهتره. اگه نه بنزینی که خوب پول بنزین میتونه تقریبا قابل توجه باشه.
    مدل دیزلی معمولا سنگین تر و وات بالاتر هستن که البته گرون قیمت تر و خیلی هم پر سرو صدا
    Last edited by siava5h; 15-12-2016 at 13:13.

3. این کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

خود اینورتره داره میگه که سنسورهای متعدد داره و مشکلی واسش پیش نمیاد.
    از اونجا که 1400 وات خروجی میده و شما میخوای 350 وات بکشی که تغریبا ظریب اطمینان 4 داره.
    پمپ کف کش هم که فقط یک سیم پیچه و با این مسائل دچار مشکل نمیشه. مگر اینکه پمپ متوقف بشه سیم پیچش داغ کنه.
    اینورتر هم که میگه سینوسیه و نباس پمپ متوقف بشه.

میمونه باتری ماشین که اگر قرار باشه هر هفته اینکار رو کنی مسلما در یکی دوماه اول کار باتری تمومه و باتری هم در بازار در قیمت حدودا 200 تومنه.

بهتره به جای اینکار یک ژنراتور بخری. که در 3 نوع بنزینی، نفتی و گزوئیلی هستش که بستگی داره کدوم سوخت رو بتونی فراهم کنی. اگه بتونی نفت رو فراهم کنی خوب نفتی بهتره. اگه نه بنزینی که خوب پول بنزین میتونه تقریبا قابل توجه باشه.
    مدل دیزلی معمولا سنگین تر و وات بالاتر هستن که البته گرون قیمت تر و خیلی هم پر سرو صدا
    ببخشید باتری چرا به مشکل بر می خوره؟ نمی شه ماشین رو مثلا هر 15 دقیقه یک بار روشن کنم که برق باتری خالی نشه و از این نظر عمر باتری کم نشه؟

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

ببخشید باتری چرا به مشکل بر می خوره؟
    نمی شه ماشین رو مثلا هر 15 دقیقه یک بار روشن کنم که برق باتری خالی نشه و از این نظر عمر باتری کم نشه؟
    سلام
    بنده هم قصد داشتم همین سوال رو بپرسم
    اگر آمپر باتری مناسب باشه , بعد از کار دوباره شارژش میکنین یا موقع کار کردنش موتور رو روشن میکنین تا شارژش کنه
    بهتره بالاترین آمپری که دینام ماشین میتونه شارژش کنه نصب کنین روی ماشین تا مدت بیشتری موتور خاموش باشه
    راه دیگرش اینه که یک باتری یا 2 باتری با آمپر بالا مثلاً 100A بگیرین با شارژر و باتریها رو بذارین صندوق عقب و با هم موازی کنین و در خانه شارژ کنین با برق شهر
    اینطوری نیازی به کار کردن موتور ماشین نیست
    این باتریها اگر باکیفیت باشه سالها کار میده

6. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

ببخشید باتری چرا به مشکل بر می خوره؟ نمی شه ماشین رو مثلا هر 15 دقیقه یک بار روشن کنم که برق باتری خالی نشه و از این نظر عمر باتری کم نشه؟
    سلام
    بنده هم قصد داشتم همین سوال رو بپرسم
    اگر آمپر باتری مناسب باشه , بعد از کار دوباره شارژش میکنین یا موقع کار کردنش موتور رو روشن میکنین تا شارژش کنه
    بهتره بالاترین آمپری که دینام ماشین میتونه شارژش کنه نصب کنین روی ماشین تا مدت بیشتری موتور خاموش باشه
    راه دیگرش اینه که یک باتری یا 2 باتری با آمپر بالا مثلاً 100A بگیرین با شارژر و باتریها رو بذارین صندوق عقب و با هم موازی کنین و در خانه شارژ کنین با برق شهر
    اینطوری نیازی به کار کردن موتور ماشین نیست
    این باتریها اگر باکیفیت باشه سالها کار میده
    خوب خرید دو باتری در حدود 400 هزار تومن هزینشه و با احتساب شارژر و مبدل که مجموعا از خرید یک ژنراتور بیشتر میشه.
    باتری 100A نمیدونم در بازار هست یا نه ولی اگر باشه به نظر میاد بالای 200 تومن خرجش باشه.

تجهیزات شارژری که این باتری رو شارژ میکنه قیمت قابل توجهی داره.

دینام ماشین انقدرها قدرت نداره که در 15 دقیقه یک باتری رو کامل شارژ کنه و شما عملا با این کار با ماشینتون نقش ژنراتور بنزینی 4 سیلندر رو بازی میکنید که قیمیتی بیش از 20 میلیون تومن داره.

روشن نگه داشتن ماشین علاوه بر اتلاف انرژی موجب آسیب رسیدن به سیستم محرکه ماشین بدلیل درجا کار کردن میشه و تکنولوژی پمپ روغن در دور موتور 2000-3000 و در برخی خودروها در 2500-3500 بهینه سازی شده و کم دور کار کردن موتور نه تنها باعث میشه دینام توان شارژ دهی نداشته باشه، بلکه موجب اختلال در روغن رسانی به سطوح بالایی موتور شده که با افزایش دمای موتور شرایط حادتر خواهد شد.

موتورهای بنزینی بدلیلی قرار گیری مداوم در دورهای بالا، در این دور موتور بهینه سازی میشن و نبایست در دور موتور پایین این موتورها را روشن نگه دشت.
    و همچنین شما نمیتوانید موتور ماشین را به صورت درجا در دور بالا نگه دارید. چرا که دما به طرز باور نکردنی بالا خواهد رفت. و دمای اطراف سلندر به شدت به تجهیزات آسیب خواهد زد.

هزینه های وارده از این طریق به شما بسیار بالاتر از خرید یک ژنراتور خواهد بود.

و در مورد سوال اول شما که چرا باتری خراب میشه؟
    باتری ها عموما در بازار به طور میانین 80 آمپر ساعت هستند و تقریبا قادرند 960 وات توان تولید کنند. که با احتساب موتور 350 واتی و اتلاف انرژی خود اینورتر انتخابی شما تقریبا 2 ساعت دوام میآورد.
    این یعنی باتری به طور کامل خالی شده. اصولا باتری های ماشین ساختارشان بگونه ایست که نبایست شارژ آنها کم شود و همانند باتری های موبایل و لپتاپ نیستند. وقتی این باتریها شارژشان کم میشود، فعل وانفعالات شیمیایی بین اسید و سرب موجود در داخل باتری شدیدتر شده و سرعت فرسایش سرب افزایش پیدا میکند و عمر باتری خیلی زودتر از آنجه گه تصور میکنید به پایان میرسد.

این دقیقا نکته ایست که باتری فروشها قبل از ضمانت کردن باتری ابتدا دینام ماشین شمارا تست میکنند که ببینند سالم است یا نه. و میدانند که اگر دینام شارژ نکند و یا شارژ دهی اضافه داشته باشد، باتری در زمان کوتاهی آسیب میبیند و بلا استفاده میگردد.
    ضمانت یکساله باتری در شرایطی است که بصورت موازی با دینام ماشین عمل کند. و اگر قرار باشد با دینام موازی نشود، این باتری بیشتر از 2 ماه قابل ضمانت کردن نیستند.

شما با این کار هر سال بیش از 600 هزار تومن هزینه پرداخت خواهید کرد.
    Last edited by siava5h; 15-12-2016 at 13:12.

8. 2 کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

دوست گرامی اگر این کارو بکنم چی؟

1- در خانه شارژر باتری ماشین موجود هست
    2- یک باتری خودرو با بالاترین میزان آمپر و... خریداری کنم ( مثلا 100 آمپر که گفتید )
    3- در خانه این باتری را شارژ کنم
    4- به جای 2 ساعت تنها 1 ساعت از باتری و پمپ و اینورتر استفاده کنم و طبیعتا باتری رو برگردونم خونه و دوباره کاملا شارژش کنم

با این وضعیت به صورت عمری باتری رو خواهم داشت؟

---

مشکل موتور برق اینه که وزن سنگینی داره و سر و صدا داره و نیازمند بنزین و ... هست

تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

خوب خرید دو باتری در حدود 400 هزار تومن هزینشه و با احتساب شارژر و مبدل که مجموعا از خرید یک ژنراتور بیشتر میشه.
    باتری 100A نمیدونم در بازار هست یا نه ولی اگر باشه به نظر میاد بالای 200 تومن خرجش باشه.

تجهیزات شارژری که این باتری رو شارژ میکنه قیمت قابل توجهی داره.

دینام ماشین انقدرها قدرت نداره که در 15 دقیقه یک باتری رو کامل شارژ کنه و شما عملا با این کار با ماشینتون نقش ژنراتور بنزینی 4 سیلندر رو بازی میکنید که قیمیتی بیش از 20 میلیون تومن داره.

روشن نگه داشتن ماشین علاوه بر اتلاف انرژی موجب آسیب رسیدن به سیستم محرکه ماشین بدلیل درجا کار کردن میشه و تکنولوژی پمپ روغن در دور موتور 2000-3000 و در برخی خودروها در 2500-3500 بهینه سازی شده و کم دور کار کردن موتور نه تنها باعث میشه دینام توان شارژ دهی نداشته باشه، بلکه موجب اختلال در روغن رسانی به سطوح بالایی موتور شده که با افزایش دمای موتور شرایط حادتر خواهد شد.

موتورهای بنزینی بدلیلی قرار گیری مداوم در دورهای بالا، در این دور موتور بهینه سازی میشن و نبایست در دور موتور پایین این موتورها را روشن نگه دشت.
    و همچنین شما نمیتوانید موتور ماشین را به صورت درجا در دور بالا نگه دارید. چرا که دما به طرز باور نکردنی بالا خواهد رفت. و دمای اطراف سلندر به شدت به تجهیزات آسیب خواهد زد.

هزینه های وارده از این طریق به شما بسیار بالاتر از خرید یک ژنراتور خواهد بود.

و در مورد سوال اول شما که چرا باتری خراب میشه؟
    باتری ها عموما در بازار به طور میانین 80 آمپر ساعت هستند و تقریبا قادرند 960 وات توان تولید کنند. که با احتساب موتور 350 واتی و اتلاف انرژی خود اینورتر انتخابی شما تقریبا 2 ساعت دوام میآورد.
    این یعنی باتری به طور کامل خالی شده. اصولا باتری های ماشین ساختارشان بگونه ایست که نبایست شارژ آنها کم شود و همانند باتری های موبایل و لپتاپ نیستند. وقتی این باتریها شارژشان کم میشود، فعل وانفعالات شیمیایی بین اسید و سرب موجود در داخل باتری شدیدتر شده و سرعت فرسایش سرب افزایش پیدا میکند و عمر باتری خیلی زودتر از آنجه گه تصور میکنید به پایان میرسد.

این دقیقا نکته ایست که باتری فروشها قبل از ضمانت کردن باتری ابتدا دینام ماشین شمارا تست میکنند که ببینند سالم است یا نه. و میدانند که اگر دینام شارژ نکند و یا شارژ دهی اضافه داشته باشد، باتری در زمان کوتاهی آسیب میبیند و بلا استفاده میگردد.
    ضمانت یکساله باتری در شرایطی است که بصورت موازی با دینام ماشین عمل کند. و اگر قرار باشد با دینام موازی نشود، این باتری بیشتر از 2 ماه قابل ضمانت کردن نیستند.

شما با این کار هر سال بیش از 600 هزار تومن هزینه پرداخت خواهید کرد.

2- یک باتری خودرو با بالاترین میزان آمپر و... خریداری کنم ( مثلا 100 آمپر که گفتید )
    4- به جای 2 ساعت تنها 1 ساعت از باتری و پمپ و اینورتر استفاده کنم و طبیعتا باتری رو برگردونم خونه و دوباره کاملا شارژش کنم ( با این کار تنها نیمی از باتری خالی می شه؟ )

---

مشکل موتور برق اینه که وزن سنگینی داره و سر و صدا داره و نیازمند بنزین و ... هست

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

4- به جای 2 ساعت تنها 1 ساعت از باتری و پمپ و اینورتر استفاده کنم و طبیعتا باتری رو برگردونم خونه و دوباره کاملا شارژش کنم ( با این کار تنها نیمی از باتری خالی می شه؟ )

---

شدنیه. نه اینکه نشه. ولی این خوش بینانه ترین حالتشه. و من فکر میکنم این زمان در مدت کوتاهی تغییر کنه و شما نیم ساعت هم نتونی پمپ رو روشن نگه داری. تجهیزات هم که همه چینی. هیچ اعتباری بهشون نیست.
    پمپ آب کف کش به گونه ای هست که اگه افت توان پیدا کنه فورا خاموش میشه. پس شما بایستی مطمئن باشی که در طول یک ساعت دچار افت توان نمیشی.

موتور بنزینی سرو صداش اونقدرا نیست و موتورهای کوچیک صدای کمی دارن.. وزنش هم به اندازه اییه که میشه با دست حملش کرد. در حدود 10 کیلو. شما 350 وات میخوای. اگه بین 500-700 وات باشه با نسبت خوبی جواب میده.
    مصرف بنزینش اینطور که سایتهای فروشنده نوشتن هر کیلووات ساعتش نیم لیتره. که 3 ساعت هم روشن باشه میشه 1.5 لیتر. قیمت موتور یک کیلو وات رو دیدم در حدود 500 تومن بود.

بهر صورت باتری ممکنه خوب جواب نده. یک ریسکه. ممکنه دوباره خرج گردنت بیافته. البته ممکنه نیازتم برطرف کنه.

قیمت مبدل رو هم دیدم که گفته بودی1400 واته. و در حدود 180 تومن بود. 200 تومن هم باتری در نظر بگیری میشه 380

اینها شرایطشه. دیگه تصمیم گیری با خودته که اینکار رو بکنی یا نه.

12. 2 کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

دوست گرامی اگر این کارو بکنم چی؟1- در خانه شارژر باتری ماشین موجود هست
    2- یک باتری خودرو با بالاترین میزان آمپر و... خریداری کنم ( مثلا 100 آمپر که گفتید )3- در خانه این باتری را شارژ کنم
    4- به جای 2 ساعت تنها 1 ساعت از باتری و پمپ و اینورتر استفاده کنم و طبیعتا باتری رو برگردونم خونه و دوباره کاملا شارژش کنم
    با این وضعیت به صورت عمری باتری رو خواهم داشت؟---
    سلام
    دوست بزرگوار آقا سیاوش اطلاعات خوبی براتون نوشتند تا بهتر تصمیم گیری کنین
    بنده نمیدونم چند ماه یا چند سال قراره این کار انجام بشه اما مدتِ طولانی هست باید استهلاک موتور برق و احتمال خراب شدنش و تعمیرش رو هم در نظر بگیرین . تعویض روغن هم لازم داره .
    اگر مارک خوب بخواین خیلی گرانه و اگر مارک بی نام و نشون بخرین عمر چندانی نداره
    حالا دیگه باید خودتون همه ی فاکتورها رو در نظر داشته باشین تا بتونین تصمیم بگیرین که موتور برق بخرین یا باتری
    میتونین یک باتری دست دوم 100A یا 120A از یک باتری ساز کرایه کنین برای یک روز و شارژش کنین و پمپ رو در خانه باهاش روشن کنین تا ببینین چند ساعت کار میده و آیا کارآمد هست یا نه
    در هر دو حالت , ایمنی رو فراموش نکنین . وجود بنزین در صندوق عقب خیلی احتیاط داره . باتری هم اگر سیمهاش اتصالی کنه آتش سوزی میشه و احتمال ترکیدنش موقع کار هم وجود داره که ممکنه بهتون صدمه ی جبران ناپذیر بزنه .
    معمولاً باتری اگر بخواد بترکه , به خاطر تجمع ئیدروژن در داخلش موقع وصل شدن مدار میترکه پس باید اول سیمها رو به باتری وصل کنین و بعدش اون سر سیمها رو بزنین به پمپ تا اگر باتری منفجر شد ازش دور باشین
    این موضوع رو جدی بگیرین
    یه بار با باتری اتمی مارک خوب اومدم استارت بزنم باتری ترکید و کلی آب اسید پخش شد اطراف و اگر کسی کنار باتری بود حداقل چشمهاش یا صورتش داغون شده بود .

14. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2018

پيش فرض

پمپ وکیوم الکتروموتور اینورتر سروموتور پمپ شناور موتور دیزل ژنراتور سافت استارتر موتور ویبره گیربکس

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •