تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 241 اولاول 1234561252102 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 2402

نام تاپيک: بررسی تخصصی پیغام های صفحه آبی (Blue Screen)، خطاهای دائم سیستمی و رفع مشکل آنها

آخر فروم باز mohsen_rkh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    35°44'48.02"N / 50°54'12.70"E

پيش فرض

دوستان من از زمانی که سیستم هام (لپ تاپ و دسکتاپ) رو به صورت WiFi شبکه کردم زمانی که می خوام از لپ تاپ به «شبکه خصوصی مجازی» (Virtual Private Network) وصل شم به محض اینکه کانکت میشم لپ تاپم Crash می کنه (Blue Screen of Death میاد). در ضمن سیستم عامل لپ تاپم ویندوز 7 هست. کسی میدونه راه حل این مشکل چیه و اینکه آیا اصلاً به قضیه ی شبکه کردن دو سیستم مربوط هست یا خیر؟
    CPU: Intel Core i3 380M 2.53 GHz
    RAM: 4GB DDR3 1333 MHz
    Graphic: NVIDIA® GeForce® GT 540M 1GB

حـــــرفـه ای ebicross's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

پيش فرض

خوب، به چه شدتی خوشحالم این تاپیک رو زدید. پیشاپیش ممنون.
    اقا منم این مشکل رو زیاد دارم.
    قبلا که این طوری بود، وسط برنامه های سنگین ( مثل کانورتور ها) و بازی ها، یا یهو ریست می گرد، یا با همین صفحه ابی مواجه می شدم. انقدر این طوری شد که ویندوزم رو دوباره ریختم.

در حین ویندوز ریختن کلی با این صفحه مواجه شدم. به طوری که تو یه روز 4 دفعه ویندوز ریختم.
    به نظرم اومد که مشکل از دی وی دی رامه، که نمی تونه سورس ویندوز رو درست بخونه. با یه را دیگه امتحان کردم، راحت ریخت.

به نظرم اومد مشکله حل شده، تا این که باز هم برگشت. و الان روزی نیست که من اینو نبینم.
    اوایل به نظرم اومد که به خاطر هارد اکسترنالیه که به کامپیوترم وصل می کنم. اخه بعضی اوقات تا اون رو با یو اس بی وصل می کردم مرگ رم می داد. و یه بار این اتفاق برای یه کامپیوتر دیگه هم افتاد با همین هارد.

اما بعد از اون دیدم بدون این که این رو وصل کنم هم این اتفاق می افته. معمولا وقتیه که ویندوز مدیا پلیر بازه. معمولا براوزر اپرا هم همراش باز بوده این مواقع.
    مینی دامپ ها رو با فرمت *.RAR اپلود کردم و لینکش رو می ذارم. فقط امید وارم به مموری دامپ احتیاج نشه، که 256 مگ بود. و با کلی زور و زیپ کردنش با ته زورم، تازه شد 35 مگ.
    مشکل شما در هسته ی ویندوز و فایلهای عمومی ویندوز رخ میده. همچنین حدود 4 نوع خطای مختلف هست.
    این مشکل برمیگرده به خطای آدرس دهی در حافظه ی سیستم یا همون RAM.
    این رم هاتون با هم هماهنگی ندارند و احتمالا با خارج کردن اون رم GEIL مشکل حل میشه.
    تست کنید.

اقای ebicross منbitdefender ندارم طبق راهنماییتون network adapters رو disable کردم ویندوز بالا اومد ولی اگه uninstall کنم ویندوز اتوماتیک شروع به نصبشون میکنه و دوباره bsod میده. لطفا راهنماییم کنید
    اون HOT Spot Shield چیه؟ اون رو Disable کنید و تست کنید.
    اگر درست شد تمام این گزینه ها رو Enable کنید و از Properties همون کارت شبکه گزینه ی Unistall رو براش بزنید.

سلام. من 7 sp1 ویرایش 32 بیت تا آپدیت ماه مارس رو از سافت گذر ئانلود و روی dell inspiron 1520 نصب کردم.
    درایور هام رو هم با driver genius آپدیت کردم. مشکلی که دارم نصب نشدن بعضی از برنامه ها مثل آفیس یا فتوشاپ یا نت فریم روک و درست اجرا نشدن بعضی از برنامه ها مثل کرش های فایرفاکس یا aol و همینطور کاهش محسوس سرت اینترنت هست.
    در حالی که با اکس پی این مشکل رو نداشتم.
    تا اینکه امروز و در حالی که دیروز 7 رو نصب کرده بودم یک صفحه آبی هم اومد که چون میدونستم فایل گزارش رو تهیه میکنه گفتم شاید علت بروز این مشکلات هم در اون باشه.

فایل system information به همراه memory.dmp رو آپلود کردم.
    هر گزارش دیگه ای هم نیاز بود بگید .
    برای خطای صفحه آبیتون میتونم بگم دلیلش فایل Win32k.sys هستش که یکی از مهمترین فایلهای سیستمی هستش و دلیل خطا هم اصلا واضح نیست و میتونه هر چیزی باشه.
    Bios سیستم رو حتما آپدیت کنید و قابلیتهای Memory Shadow یا Memory Chache اگر داره Disable کنید.
    درایور کارت گرافیک شما در حال اجراست که باید غیر فعالش کنید. (میتونه دلیل باشه)
    مشکلات شما بیشترش به خاطر شلوغی سیستم هستش. در RUN بنویسید Msconfig و در سربرگ Startup تمام گزینه ها به جز AVP که آنتی ویروستون هست رو غیر فعال کنید.
    در سربرگ Services هم از پایین تیک Hide all microsoft Service رو بزنید و از سرویسهای باقی مونده همه رو غیر فعال کنید به جز اونهایی که مربوط به آنتی ویروس میشن.
    دوستان من از زمانی که سیستم هام (لپ تاپ و دسکتاپ) رو به صورت WiFi شبکه کردم زمانی که می خوام از لپ تاپ به «شبکه خصوصی مجازی» (Virtual Private Network) وصل شم به محض اینکه کانکت میشم لپ تاپم Crash می کنه (Blue Screen of Death میاد). در ضمن سیستم عامل لپ تاپم ویندوز 7 هست. کسی میدونه راه حل این مشکل چیه و اینکه آیا اصلاً به قضیه ی شبکه کردن دو سیستم مربوط هست یا خیر؟
    محسن جان شما باید فایلهایی رو که خواستم به من میدادی. اینطوری چیزی معلوم نمیشه.
    البته مشکل شما هم احتمالا از یک پروتکل اشتباه در شبکه هست.
    فایلهای minidump رو بدین.

3. 3 کاربر از ebicross بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال hoax3r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

همینجوری رو هوا که نمیشه گفت BSOD از چه درایوری بوده اررور کدها ممکنه از هر درایوری باشه
    برای برسی صحیح دامپ فایل بهترین روش استفاده از دیباگر windbg که محصول ماکروسافت است

Deutsch | Active member omid-p30's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

برای خطای صفحه آبیتون میتونم بگم دلیلش فایل Win32k.sys هستش که یکی از مهمترین فایلهای سیستمی هستش و دلیل خطا هم اصلا واضح نیست و میتونه هر چیزی باشه.
    Bios سیستم رو حتما آپدیت کنید و قابلیتهای Memory Shadow یا Memory Chache اگر داره Disable کنید.
    درایور کارت گرافیک شما در حال اجراست که باید غیر فعالش کنید. (میتونه دلیل باشه)
    مشکلات شما بیشترش به خاطر شلوغی سیستم هستش. در RUN بنویسید Msconfig و در سربرگ Startup تمام گزینه ها به جز AVP که آنتی ویروستون هست رو غیر فعال کنید.
    در سربرگ Services هم از پایین تیک Hide all microsoft Service رو بزنید و از سرویسهای باقی مونده همه رو غیر فعال کنید به جز اونهایی که مربوط به آنتی ویروس میشن.
    ممنون.
    مشکل از درایور هایی بود که برنامه driver genius برای نصب بهم میداد. با نصب مجدد ویندوز و عدم استفاده از این برنامه الان مشکلی ندارم.

6. این کاربر از omid-p30 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز worldclass's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    Teh

پيش فرض

سلام
    من ویندوز 7 نسخه 64 بیتی دارم و امروز 5 بار ارور Blue Screen گرفتم.فقط دیروز یکبار سیستم رو restore کردم و البته چند دقیقه قبل از این پست هم به خاطر یک مشکل دیگه یکبار دیگه restore انجام دادم که طبیعتآ restore دوم در مشکل دخیل نیست.
    CPU : E7500
    RAM : 4GB
    VGA : 4670 HD DDR3

این هم از فایلی که خواستید.
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    این هم دو تا عکس از پیغام یکی از ارورها بعد از اینکه ویندوز بالا اومد.

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

پيش فرض

همینجوری رو هوا که نمیشه گفت BSOD از چه درایوری بوده اررور کدها ممکنه از هر درایوری باشه
    برای برسی صحیح دامپ فایل بهترین روش استفاده از دیباگر windbg که محصول ماکروسافت است
    من همینطوری و روی هوا چیزی نمیگم.
    فایلهای DMP رو برای دکور دوستان آپلود نمیکنند. این فایلها هم مستقیم نگفتند که چه قسمتی مشکل داره و چطوری باید حلش کرد. فایلها چک میشن و گفته های دوستان هم بررسی میشه و اگر اطلاعاتی لازم باشه گرفته میشه و حدسهایی هم زده میشه تا بالاخره مشکل حل بشه.
    سلام
    من ویندوز 7 نسخه 64 بیتی دارم و امروز 5 بار ارور Blue Screen گرفتم.فقط دیروز یکبار سیستم رو restore کردم و البته چند دقیقه قبل از این پست هم به خاطر یک مشکل دیگه یکبار دیگه restore انجام دادم که طبیعتآ restore دوم در مشکل دخیل نیست.
    CPU : E7500
    RAM : 4GB
    VGA : 4670 HD DDR3
    ببینید خطاهای شما هم کاملا مختلفه و مشکل اساسی همینه که وقتی Blue Screen برای فایلهای ویندوزی (مثل شما و دو دوست قبلی) رخ میده یعنی مشکل از یک درایور، RAM و یا ویروسه.
    اینکه من دقیق به شما بگم چرا این BSODها برای شما رخ میده خیلی سخته چون من از سیستم شما فقط یک اطلاعات ناقص دارم و سیستمتون برای بررسی در اختیار من نیست.
    اما خطای آخری که سیستم شما داده در فایل raspppee.sys بوده که وظیفش کنترل پروتکل PPPoE هستش که به شما این امکان رو میده که مودم ADSLتون تنظیمات شبکه رو اعمال کنه.

خیلی از خطاهای صفحه آبی از به روز نبودن درایورها هستند. برای همین به شما هم پیشنهاد میکنم درایورهای جدید سیستمتون رو نصب کنید.
    شما از نرم افزارهای شرکت AOL استفاده میکنید؟ اگر استفاده میکنید دلیل چند تا از BSODهاتون ناهماهنگی اونهاست.
    شما حتما یک Autorun Information به من بدین.

9. 2 کاربر از ebicross بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز worldclass's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    Teh

پيش فرض

Autorun Information

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

پروفشنال 88x88's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خیلی ممنون دوست عزیز که جواب دادی.
    فقط یه چیزی. برای این که هماهنگی ندارن اینا باهم، روش دیگه ای پیشنهاد نمی شه؟
    مثلا استفاده از یه سیستم عامل دیگه؟ یادم نمی اد لینوکس از این کارا می کرد یا نه.
    اخه این رمه، هم نو هست ، ( 2 ماهه خریدمش.) هم این که دو گیگه. باز اگه یدونه از اون یه گیگیاش رو می گفتی خارج کنم یه چیزی...

آخر فروم باز mohsen_rkh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    35°44'48.02"N / 50°54'12.70"E

پيش فرض

محسن جان شما باید فایلهایی رو که خواستم به من میدادی. اینطوری چیزی معلوم نمیشه.
    البته مشکل شما هم احتمالا از یک پروتکل اشتباه در شبکه هست.
    فایلهای minidump رو بدین.
    ابراهیم جان من فایلها رو می خواستم بذارم ولی اون مسیری که گفتید اصلاً وجود نداشت که بخوام فایلهاشو بذارم.

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

پيش فرض

خیلی ممنون دوست عزیز که جواب دادی.
    فقط یه چیزی. برای این که هماهنگی ندارن اینا باهم، روش دیگه ای پیشنهاد نمی شه؟
    مثلا استفاده از یه سیستم عامل دیگه؟ یادم نمی اد لینوکس از این کارا می کرد یا نه.
    اخه این رمه، هم نو هست ، ( 2 ماهه خریدمش.) هم این که دو گیگه. باز اگه یدونه از اون یه گیگیاش رو می گفتی خارج کنم یه چیزی...
    خب فرقی نمیکنه.
    وقتی تایم رمها هماهنگ نباشه مهم اینه یکیش خارج بشه. مثلا خربزه و عسل با هم نمیسازند. ولی هرکدوم رو به تنهایی میشه خورد.
    برای بررسی تایمینگ رمهاتون میتونید از CPU Z استفاده کنید.
    به نظرم به امتحانش می ارزه. چون خودم با این BSOD بدلیل رم مواجه بودم یه زمانی.

لیست StartUpتون رو خالی کنید.

همچنین فایلی دارید با نام Helpers.exe که از هر نقطه ای داره اجرا میشه. پیگیریش کنید.
    به نظرم اولین کار همون AOL رو از سیستم حذف کنید. برنامه هایی مثل TeamViewer اگر استفاده ندارید حذف کنید.
    فایلهای پوشه ی minidump رو حذف کنید و اگر باز هم BSOD داد آپلود کنید.
    ابراهیم جان من فایلها رو می خواستم بذارم ولی اون مسیری که گفتید اصلاً وجود نداشت که بخوام فایلهاشو بذارم.
    ذخیره نشده یا شاید با نرم افزارهای بهینه ساز حذف شده.
    شما از Firewall استفاده میکنید؟ پروتکلهای شبکه که توی لیست کارت شبکتون هستند چیز اضافی نداره؟
    اگر شبکه با PC قطع باشه باز هم BSOD میده؟

14. 3 کاربر از ebicross بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •