تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 241 123451151101 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 2402

نام تاپيک: بررسی تخصصی پیغام های صفحه آبی (Blue Screen)، خطاهای دائم سیستمی و رفع مشکل آنها

حـــــرفـه ای ebicross's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

14 بررسی تخصصی پیغام های صفحه آبی (Blue Screen)، خطاهای دائم سیستمی و رفع مشکل آنها

همه ی شما با پیغامهای صفحه آبی آشنایی دارید.
    در این انجمن حداقل 200 تاپیک داریم که مشکل اصلیشون Blue Screen of Death بوده.

اما این صفحه ها چی هستند؟
    فرض کنید یک برنامه در حافظه ی سیستم در حال اجراست و برنامه ی جدیدی باز میشه و در همون آدرس قبلی در حافظه اجرا میشه. این یک تداخل بزرگه و باعث مشکل بزرگ در مدیریت حافظه ی سیستم میشه و BSOD نمایش داده میشه.

یا اینکه سخت افزار جدید شما با یک سخت افزار قدیمی Conflict یا همون تداخل داره.

BSODها دلایل مختلفی دارند و لزومی هم نداره که بشناسیدشون؛ همین قدر کافیه بدونید که به تعداد هر بایت اطلاعات داخل رم شما ممکنه خطای صفحه آبی رخ بده و 50 درصد خطاها متن یکسانی دارند ولی اصلا دلیل مشابهی ندارند. مهم اینه BSOD پایان کار سیستم نیست. یعنی سیستمی که هر 60 دقیقه هنگ میکنه به نظر من بیشتر مشکل داره از سیستمی که هر 2 دقیقه BSOD میده. چون سیستمی که BSOD میده مثل بچه ی 4 ماهه هستش که مشکلش رو فقط با گریه کردن بلده به شما بقهمونه.
    اما پیغام BSOD و فایلی که ویندوز به عنوان گزارش تهیه میکنه حاوی اطلاعات مهمیه که من بهش میگم جعبه ی سیاه. این جعبه ی سیاه در حالت عادی برای شما قابل درک نیست و نمیتونید بازش کنید. اما نرم افزارهایی هست که براحتی این فایلها رو تحلیل میکنند.

در این تاپیک روال کار به این صورته که شما زمان های بین BSOD و دلایل مفروض خودتون و مشخصات سیستم و قطعات جدید احتمالی که نصب کردید یا نرم افزارهای جدید که نصب کردین رو میگین و بچه هایی که تخصص کافی رو دارند به صورت مختصر جواب میدن و ادامش دیگه وظیفه ی شماست.
    همونطور که یک پزشک هم خودش به شما دارو نمیده و آمپول نمیزنه؛ در اینجا هم فقط علت گفته میشه تا بحث انحرافی پیش نیاد.
    مثلا وقتی من میگم مشکل شما در درایو کارت گرافیکتونه دیگه بحث تمامه. چون اگر من به شما لینک درایور بدم یا قرار باشه آموزش نصب بنویسم باز بحثهایی پیش میاد که درایو 64 بیتی رو کی داره و آیا روی ویستا هم نصب میشه و غیره...

توجه کنید چون اگر پیغام خطای صفحه آبی مربوط به یک سخت افزار (خود سخت افزار نه درایورش) باشه با گذاشتن فایلهای Dump ما نمیتونیم کمکی بکنیم. یعنی در این شرایط کاملا کسی که فایلها رو تحلیل میکنه گمراه میشه چون ممکنه شما 20 فایل Dump بدین و هر 20 تا مضمون متفاوتی داشته باشه. در این مواقع ما با مفروضات پیش میریم و پیشنهادهای معمول رو میدیم تا زمانیکه مشکل حل بشه.
    برای همین خیلی عالیه که شما رمهاتون رو خودتون تست کنید. به این صورت که اگر چند رم دارید فقط از یکیش استفاده کنید و چک کنید و یا از کسی رم قرض بگیرید و سیستم رو تست کنید.
    این کار رو برای قطعات دیگر هم میتونید انجام بدین. این دیگه هنر شماست که بدون نیاز به مفروضات ما خودتون مشکل رو پیدا کنید. فقط کافیه Ram و کارت گرافیک رو خودتون تست کنید. همچنین قطعات PCI مثل مودم ها یا کارت TV رو هم جدا کنید و سیستم رو تست کنید. بیشتر از 10 درصد خطاهای صفحه آبی به این دلایل هستند.
    نکته ی دیگه اینکه خطای صفحه آبی که فقط یک بار نمایش داده شد رو پیگیری نکنید. درسته که مهمه ولی اگر تکرار شد مطرح کنید.

و اما شما:
    شما باید در آخر بیان دلایلتون فایلهای مسیر C:\Windows\Minidump رو ZIP کنید (که ممکنه مخفی باشند) و یه جایی آپلود کنید و لینکش رو اینجا بزارید.
    اگر لازم شد فایل C:\Windows\Memory.dmp رو هم میگم برام آپلود کنید. این فایل سنگینه و فقط در صورت لزوم بهتون میگم این رو بزارید.
    اگر لینک شما قابل دانلود نباشه یا فیــلـتر باشه سوالتون جواب داده نمیشه. من نهایت تلاشم اینه مشکلتون حل بشه ولی بهتره توی سایتهایی آپلود کنید که اکانت لازم ندارند.

مثال:
    ویندوز 7 من که 32 بیتی هستش الان 3 روزه که بعد از چند ساعت کار یهو BSOD میده و من قطعه ی جدیدی اضافه نکردم. فکر میکنم از وقتی آنتی ویروس نصب کردم اینطوری شده.
    CPU: Intel Core i7
    Ram: 4GB
    VGA: 9600GT
    فایل Minidump: لینک دانلود فرضی!!!

اگر شما مشخصات سیستم رو نمیدونید اشکالی نداره. در این صورت در استارت بنویسید System Information و برنامه رو باز کنید و Ctrl+S بزنید و فایل رو ذخیره کرده و همراه با فایلهایی که در اون مسیرها گفتم آپلود میکنید. (یکجا)

خواهشا بحث بی مورد نکنید و اسپم ندین. اگر مشکلتون حل شد همین که شما خوشحال باشید برای ما هم خیلی عالیه و میتونید تشکر رو برای کسی که مشکلتون رو حل کرده بزنید و پست تشکر ندین.
    همچنین بدون فایلهایی که گفتم پاسخگویی به شما محاله. به خدا محاله چون نمیتونم...
    خیلی مهمه که چیزهای خواسته شده رو به ما بدین. از برنامه ی BSOD Viewer عکس نگیرید چون فقط به صورت مقدماتی با این نرم افزار فایلها باز میشه و وقتی فایلهای DMP نباشه اصلا نمیشه تصمیم درست گرفت چون از چند نرم افزار برای بررسی استفاده میشه.
    __________________________________________________ __________________
    توجه:
    گاهی اوقات ممکنه از شما اطلاعات تکمیلی بگیریم تا مشکلتون رفع بشه.
    برای این موارد نرم افزارهای خاصی استفاده میکنیم.
    تمام این نرم افزارها Spyware Free هستند و هیچ اطلاعات خصوصی یا خاصی رو از سیستم شما منتقل نمیکنند.

توجه توجه

General Reporter 2.1 (Update 02/05/2012) 2MB
    برنامه آپدیت شد؛ ارتقای نرم افزارهای گزارش دهنده و ظاهر جدید با طبقه بندی گزارش ها و حجم کمتر برنامه.

دوستانی که در جمع آوری اطلاعات سردرگم میشن و یا نمیتونند برنامه های مختلف رو دانلود و انواع Reportها رو برای دانلود قرار بدن ابزار زیر رو دانلود کنند:

General Reporter 2.1

این ابزار براحتی تمام اطلاعات مورد نیاز برای رفع عیب سیستم رو جمع آوری میکنه و در نهایت فشرده میکنه و شما میتونید اطلاعات رو آپلود کنید.
    کافیه در وبسایتهای معرفی شده در نرم افزار که باز میشه فایل فشرده رو آپلود کنید و لینک دانلود رو اینجا بزارید.

مراحل کار بسیار آسونه:
    1- برنامه رو دانلود و اجرا میکنید.
    2- روی کلید ایجاد گزارش کلیک میکنید.
    3- 30 ثانیه صبر میکنید.
    4- در صفحه ی باز شده فایلی که به نمایش در میاد رو آپلود میکنید.
    5- لینک رو اینجا میزارید.

شما میتونید فایل ایجاد شده رو توی هر آپلود سنتری که دوست دارید آپلود کنید. فقط ترجیحا از این شمارش معکوس دارها مثل RapidShare نباشه.

لینک دانلود برنامه با حجم 2مگابایت:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوستان خیلی بهتر و راحت تره که از این طریق عمل کنید چون اطلاعات جامع هستش و هرکسی که بخواد بررسی کنه دستش بازه و دیگه به همه چیز دسترسی داره.

دوستان حتما از سیستم تون کامل ترین گزارش رو برای بررسی مشکلتون بدین و فقط در صورتی حالتهای گزارش محدود رو انتخاب کنید که مطمئن هستید نمیخواین اون قسمتها بررسی بشه.

توجه: این برنامه اطلاعات خصوصی شما مثل نامهای کاربری و رمز ورود؛ کوکی ها؛ ایندکس درایوها و هرنوع اطلاعات شخصی دیگه رو ذخیره نمیکنه و حتی نمیتونه بهشون دسترسی داشته باشه.
    این ابزار به هیچ عنوان حاوی ویروس، Spyware یا تروجان نیست و تشکیل شده از فرامین محیط DOS هستش.
    در طراحی برنامه با اینکه میشد از هیچ زبان برنامه نویسی برای گزارش گیرنده ها استفاده نشد و فایل اجرایی برنامه یک فایل Compile نشده هستش و براحتی میتونید Unpack کنید و کل اجزا و بخشهای نرم افزار رو ببینید و برای وجود مخرب ها بررسی کنید. این برنامه هیچ چیزی رو از کاربرها مخفی نمیکنه.
    البته به دلیل اینکه فایلهای برنامه همگی باز هستند دلیل نمیشه که هرکس با تغییر محتوا اون رو مجدد آپلود کنه و هر لینک دانلود از این برنامه به جز لینک در این پست از من نیست و من مسئولیتی ندارم.

ESET Sysinspetor

اگر از شما Snapshot از Sysinspector خواستیم از این روش اقدام کنید.

این برنامه از وضعیت فعلی سیستم (در لحظه ی ذخیره) یک صورت وضعیت میگیره. مثل نوار قلب که از آدم میگیرند.
    اگر به شما گفتیم با Sysinspector یک Image از سیستم بگیرید و بفرستید به صورت زیر عمل میکنید:
    اول از آدرس زیر این برنامه رو دانلود میکنید:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برنامه رو اجرا و Ctrl+S میزنید و فایل رو ذخیره میکنید. فایل رو تغییر نام ندین و ارسال کنید.
    از دوستان عزیزم تقاضا دارم به هیچ وجه مسائل متفرقه رو در تاپیک مطرح نکنند. ما اینجا چیزی به نام "ویندوزتو باید عوض کنی" نداریم. نهایتش اینه که میگیم دلیل خطای شما نامشخصه که البته فکر نمیکنم به این قضیه بر بخوریم.
    دوستان دیگر شدیدا خواهش دارم اگر علم کافی و بررسی دقیق از خطا ندارند با نظرشون گیج نکنند سوال کننده ها رو چون همونطور که گفتم ممکنه خطاهای دقیقا مشابه دلایل کاملا مختلف داشته باشه و تجربه ی رفع یک خطا ممکنه برای یک خطای دیگه جواب نده.
    در صورت برخورد با این موارد به مدیر و ناظر انجمن گزارش میشه.
    توجه کنید که تمام اینها برای راحتی شما و رفع مشکلات شماست؛
    با تشکر از تمام دوستانمون؛ امیدوارم این تاپیک به رفع مشکل کاربرهای ایرانی کمکی بکنه.
    Last edited by ebicross; 05-02-2012 at 08:14.

2. 156 کاربر از ebicross بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

*MSI*,0015351971,2farsoft,3d_boy,3dmaya,3eza12man,8086,880446534,A M ! N,adrenalin,afshin b,aghazadeh_hastam,ahmad20062,ali_3d,ali1497,alijigari,alikhafan123,alipc9000,AliTavakoli7,Amin.P30,Amir Hossein,amir.7,amirarsalaan,amirkhan_0o0,angeel,Arash4484,Asali,ashoor,ask_bl,attaghi,babialex,baby27784,bahahs,Bahman No1,beckham7,befermatooo,Bento,brave_ie,Captain,CORTANA,Crespo,daniyal2007,Dariushtanha,death knight,Devicestreet,Dew Drop,dewdrops,Dr Hannibal,drim_w3,e.m.kh,ELSIN,endn73,errornima,ess_1362,fanoostalaei,FAR_FA,farzan311,faz2rap,federrer,FerineFast,fireboy8,ghasem13,golmohammadi,H.Operator,Hamed-M1,hamidreza2010,hassantajdari,HOMAYOON1992,hossein blak,hosseinmo27,HYPERSTAR20,jafarian,join me,jolan57,Karkas20,Khazuk,kian98,L O V A B,lahij_web,LeBron,Lord-Voldemort,Lt.Ali,M O H A MM A D,M.Sadegh.M,M0RTEZA_R,mahi_12_72,Malware,manilarina,manli7,masoud8,matinone,maverick100,medil0ne,meisam317,mhs_837,Microsoft Windows,mika90,milad_takjoo,milad.xp,mjorh,Mohammad King,Mohammad Yek110,MohmadM6,mohsen_2006,mosayeb.heydari,motv,MR.CART,N O V A L I S,nimanimaoo,nits,omid-p30,omid2004,omidhorami,pashangi,pm1,pooria-ir,poria_sola,pro_translator,Ravaru,ravi,razieh_h,rell,roohoravan,roxh58,rreezzaa15,SA.JJ.AD,saeid322,SAH-IE,Sajjad_Mabani,salavan,satrianism,Sayam,sayanermia,sh79,shahab_f,sherlock_Holmes,shkz,sikorsky,SIMON137,soha.soha,soliman,soroosh_cz,Soroush HD,sourena,spartaqus,The Dreadnaught,tohidkh,Traceur,un4given.1991,urcu,V E S T A,vissoto,vmohsen,Zaghan_13,Переклад не,محمد حسن بیگی

کاربر فعال انجمن آنتی ویروس jolan57's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    ملایر

پيش فرض

سلام من وقتی ویندوز رو عوض کردم با مشکل جدید روبه رو شدم,هر چند ساعت یک بار صفحه آبی می آید و پیغامی مثل پیغام بالا می دهد با این تفاوت که به جای DRIVE_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL پیغام END_OF_EVALUTION_PERIOD نوشته شده است
    شرمنده امکان عکس گرفتن ندارم,
    ویندوزم هم اکتیو است ولی باز این پیغام میاید,چند ماه با این ویندوز کار کردم و مشکلی نبود ولی با عوض کردن ویندوز این پیغام ظاهر میشه
    version:6.1.7601 service pack 1,v153 build 7601
    cpu:Pentimum Dual core E5500
    ram:2gig

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

پيش فرض

سلام من وقتی ویندوز رو عوض کردم با مشکل جدید روبه رو شدم,هر چند ساعت یک بار صفحه آبی می آید و پیغامی مثل پیغام بالا می دهد با این تفاوت که به جای DRIVE_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL پیغام END_OF_EVALUTION_PERIOD نوشته شده است
    شرمنده امکان عکس گرفتن ندارم,
    ویندوزم هم اکتیو است ولی باز این پیغام میاید,چند ماه با این ویندوز کار کردم و مشکلی نبود ولی با عوض کردن ویندوز این پیغام ظاهر میشه
    version:6.1.7601 service pack 1,v153 build 7601
    cpu:Pentimum Dual core E5500
    ram:2gig
    شما حتما باید فایلهای DMP رو برای چک کردن به من میدادین.
    شما باید در آخر بیان دلایلتون فایلهای مسیر C:\Windows\Minidump و فایل C:\Windows\Memory.dmp رو ZIP کنید و یه جایی آپلود کنید و لینکش رو اینجا بزارید.
    اما پیغام اول عموما به دلیل مشکل سخت افزاری و بخصوص رمها نمایش داده میشه. مثلا کسانیکه رم 512 رو با 256 میبندند این مشکل براشون پیش میاد. (البته فقط همین نیست).
    پیغام دوم بدلیل پایان دوره ی آزمایشی ویندوز هستش.
    با توجه به V153 که نوشتید یعنی ویندوز شما پک آزمایشی روش نصبه و حتما باید آخرین ورژن سرویس پک رو روش نصب کنید.
    برای این کار به سایت مایکروسافت برین و دانلودش کنید.
    قبل از نصب نسخه ی قبلی رو حذف کنید.

اگر باز هم پیام نمایش داده شد فایلها رو آپلود و پستتون رو ویرایش کنید.

5. 4 کاربر از ebicross بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    بی خانمان

پيش فرض

سلام دوست من (ebicross)
    میخوام بدونم مشکل رو چه جوری رفع می کنید؟ جز به جز برام شرح دهید
    بهتره من خودم ماهیگیری رو یاد بگیریم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

امروز میخواستم هندزفری بلوتوثمو به لپتاپم بشناسونم که یدفه sbod داد لپتاپه! الانم فقط تو سیف مد بالا میاد. لطفا کمکم کنید.
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

آخر فروم باز GHOST RECON's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

سلام دوستان ويندوز 7من 32 بيتي هست جديدا هروقت ميخوام shutdown كنم ويندوز ري استارت ميشه و پيغام bsod ميده
    جديدا يه مودم جديد نصب كردم اما قبلا هم اين ارور رو گرفته بودم (فبل از نصب مودم حدود 2-3 ماه پيش )
    CPU : amd athlon64 +3000 1.80GHZ
    VGA: nvidia geforce 7300 256MB
    RAM : 1GB
    MOTHERBOARD : ABIT KN8 ULTRA
    و مشخصات مودم جديد
    INTEL 536EP V.92
    در ضمن وقتي مودم رو از مادر بورد جدا ميكنم هم سيستم ري استارت ميشه
    اين هم فايل هايي كه لازمه فقط فايل MEMORY.dmp تو سيستم من نيست
    کد:

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

پيش فرض

سلام دوست من (ebicross)
    میخوام بدونم مشکل رو چه جوری رفع می کنید؟ جز به جز برام شرح دهید
    بهتره من خودم ماهیگیری رو یاد بگیریم
    کلا کار آسونیه. نرم افزارهایی برای باز کردن فایلهای DMP هستند مثل BSOD Information که اطلاعات BSOD رو به شما میدن.
    حالا شما کافیه پروسس های ویندوز و سرویسها و فایلها رو به طور نسبی بشناسید و تشخیص بدین خطا در هر فایل چه دلایلی میتونه داشته باشه.
    کافیه با همین فایلهای دوستان این نرم افزار رو تست کنید.
    سلام دوستان ويندوز 7من 32 بيتي هست جديدا هروقت ميخوام shutdown كنم ويندوز ري استارت ميشه و پيغام bsod ميده
    جديدا يه مودم جديد نصب كردم اما قبلا هم اين ارور رو گرفته بودم (فبل از نصب مودم حدود 2-3 ماه پيش )
    CPU : amd athlon64 +3000 1.80GHZ
    VGA: nvidia geforce 7300 256MB
    RAM : 1GB
    MOTHERBOARD : ABIT KN8 ULTRA
    و مشخصات مودم جديد
    INTEL 536EP V.92
    در ضمن وقتي مودم رو از مادر بورد جدا ميكنم هم سيستم ري استارت ميشه
    اين هم فايل هايي كه لازمه فقط فايل MEMORY.dmp تو سيستم من نيست

کد:
    خطای MULTIPLE_IRP_COMPLETE_REQUESTS با کد 0x44 بر روی سیستم شما به دلیل مشکل در فایل halmacpi.dll هستش.
    این فایل مربوط به ویندوز و بخشی از اونه که سیستم Hardware Abstraction Layers ویندوز رو تشکیل میده.
    دلیل بروز این خطا اینه که دو سخت افزار I\O Request Packet یکسانی دارند. (همون IRP که در خطا اومده)
    دلیلش میتونه این باشه که شما مثلا گرافیک آنبورد داشته باشید و کارت گرافیک هم نصب کرده باشید ولی بایوس (شاید به خاطر آپدیت نبودن) اون گرافیک آنبورد رو از مدار خارج نکنه و یک تداخل ایجاد بشه.
    اگر شما گرافیک آنبورد دارید و کارت گرافیک نصب کردید در تنظیمات BIOS اون گرافیک آنبورد رو Disable کنید.

اگر درست نشد در Windows Update گزینه ی Scan for update رو بزنید و آپدیتهای جدید که لیست شدن در بخش آپدیتهای Optional دنبال Modem Driver بگردید.
    درایور مودم شما که باهاش عرضه میشه به دلیل قدیمی بودن هماهنگی لازم با ویندوز 7 رو نداره. در بین آپدیتهای ویندوز مایکروسافت آپدیت این مودم رو هم میده و میتونید نصب کنید.

اما ممکنه از قطعات دیگری هم باشه.
    اگر رفع نشد.
    در Device manager از منوی View گزینه ی Show Hidden Devices رو بزنید و دستگاههایی که علامت زرد یا قرمز دارند رو اینجا بگین چی هستند.
    همچنین یک System Information بهم بدین.

امروز میخواستم هندزفری بلوتوثمو به لپتاپم بشناسونم که یدفه sbod داد لپتاپه! الانم فقط تو سیف مد بالا میاد. لطفا کمکم کنید.
    ببینید این خطا از فایل ndis.sys در مسیر C:\windows\system32\drivers هستش که کار این فایل فکر میکنم کنترل پروتکلهای واقع بر LAN سیستم شما یا همون کارت شبکتون هست.
    مشکل وقتی ایجاد میشه که پروتکلی اشتباه تعریف میشه.
    برای رفعش اگر Bitdefender دارید باید کاملا Unistal کنید.
    اگر ندارید کابل شبکه رو خارج کنید و وارد ویندوز بشید.
    در Properties کارت شبکه پروتکلهای نوشته شده رو لیست کنید و بگین تا ببینیم کدومشون میتونه باشه.
    اگر شما Bitdefender دارید مشکل از NDIS Filter این نرم افزار هست که بارها این مشکل رو ایجاد کرده.
    Last edited by ebicross; 15-04-2011 at 08:00.

10. 6 کاربر از ebicross بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال 88x88's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خوب، به چه شدتی خوشحالم این تاپیک رو زدید. پیشاپیش ممنون.
    اقا منم این مشکل رو زیاد دارم.
    قبلا که این طوری بود، وسط برنامه های سنگین ( مثل کانورتور ها) و بازی ها، یا یهو ریست می گرد، یا با همین صفحه ابی مواجه می شدم. انقدر این طوری شد که ویندوزم رو دوباره ریختم.

در حین ویندوز ریختن کلی با این صفحه مواجه شدم. به طوری که تو یه روز 4 دفعه ویندوز ریختم.
    به نظرم اومد که مشکل از دی وی دی رامه، که نمی تونه سورس ویندوز رو درست بخونه. با یه را دیگه امتحان کردم، راحت ریخت.

به نظرم اومد مشکله حل شده، تا این که باز هم برگشت. و الان روزی نیست که من اینو نبینم.
    اوایل به نظرم اومد که به خاطر هارد اکسترنالیه که به کامپیوترم وصل می کنم. اخه بعضی اوقات تا اون رو با یو اس بی وصل می کردم مرگ رم می داد. و یه بار این اتفاق برای یه کامپیوتر دیگه هم افتاد با همین هارد.

اما بعد از اون دیدم بدون این که این رو وصل کنم هم این اتفاق می افته. معمولا وقتیه که ویندوز مدیا پلیر بازه. معمولا براوزر اپرا هم همراش باز بوده این مواقع.
    مینی دامپ ها رو با فرمت *.RAR اپلود کردم و لینکش رو می ذارم. فقط امید وارم به مموری دامپ احتیاج نشه، که 256 مگ بود. و با کلی زور و زیپ کردنش با ته زورم، تازه شد 35 مگ.

کد:
    مشخصات:
    windows 7-65 bit.
    cpu: core2quad Q 6600 @ 2.4 GH
    ram: 2x1Gig و 1x2 Gig
    یعنی جمعا چهار گیگ. هیچ هموشن هم DDRII هستن و دوکاناله هم نیستن.
    یه گیگ ocz ، یه گیگ kingstone T دو گیگ هم geil.
    mother bord: intel DP35DP
    HDD : 2x 320 Gig maxtor
    HDD external: 500Gig ADATA
    GPU: radeon hd4670
    اطلاعات دیگه ای هم لازمه؟ نرمافزار ها؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

کلا کار آسونیه. نرم افزارهایی برای باز کردن فایلهای DMP هستند مثل BSOD Information که اطلاعات BSOD رو به شما میدن.
    حالا شما کافیه پروسس های ویندوز و سرویسها و فایلها رو به طور نسبی بشناسید و تشخیص بدین خطا در هر فایل چه دلایلی میتونه داشته باشه.
    کافیه با همین فایلهای دوستان این نرم افزار رو تست کنید.

خطای MULTIPLE_IRP_COMPLETE_REQUESTS با کد 0x44 بر روی سیستم شما به دلیل مشکل در فایل halmacpi.dll هستش.
    این فایل مربوط به ویندوز و بخشی از اونه که سیستم Hardware Abstraction Layers ویندوز رو تشکیل میده.
    دلیل بروز این خطا اینه که دو سخت افزار I\O Request Packet یکسانی دارند. (همون IRP که در خطا اومده)
    دلیلش میتونه این باشه که شما مثلا گرافیک آنبورد داشته باشید و کارت گرافیک هم نصب کرده باشید ولی بایوس (شاید به خاطر آپدیت نبودن) اون گرافیک آنبورد رو از مدار خارج نکنه و یک تداخل ایجاد بشه.
    اگر شما گرافیک آنبورد دارید و کارت گرافیک نصب کردید در تنظیمات BIOS اون گرافیک آنبورد رو Disable کنید.

اگر درست نشد در Windows Update گزینه ی Scan for update رو بزنید و آپدیتهای جدید که لیست شدن در بخش آپدیتهای Optional دنبال Modem Driver بگردید.
    درایور مودم شما که باهاش عرضه میشه به دلیل قدیمی بودن هماهنگی لازم با ویندوز 7 رو نداره. در بین آپدیتهای ویندوز مایکروسافت آپدیت این مودم رو هم میده و میتونید نصب کنید.

اما ممکنه از قطعات دیگری هم باشه.
    اگر رفع نشد.
    در Device manager از منوی View گزینه ی Show Hidden Devices رو بزنید و دستگاههایی که علامت زرد یا قرمز دارند رو اینجا بگین چی هستند.
    همچنین یک System Information بهم بدین.

ببینید این خطا از فایل ndis.sys در مسیر C:\windows\system32\drivers هستش که کار این فایل فکر میکنم کنترل پروتکلهای واقع بر LAN سیستم شما یا همون کارت شبکتون هست.
    مشکل وقتی ایجاد میشه که پروتکلی اشتباه تعریف میشه.
    برای رفعش اگر Bitdefender دارید باید کاملا Unistal کنید.
    اگر ندارید کابل شبکه رو خارج کنید و وارد ویندوز بشید.
    در Properties کارت شبکه پروتکلهای نوشته شده رو لیست کنید و بگین تا ببینیم کدومشون میتونه باشه.
    اگر شما Bitdefender دارید مشکل از NDIS Filter این نرم افزار هست که بارها این مشکل رو ایجاد کرده.
    اقای ebicross منbitdefender ندارم طبق راهنماییتون network adapters رو disable کردم ویندوز بالا اومد ولی اگه uninstall کنم ویندوز اتوماتیک شروع به نصبشون میکنه و دوباره bsod میده. لطفا راهنماییم کنید

Deutsch | Active member omid-p30's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

سلام. من 7 sp1 ویرایش 32 بیت تا آپدیت ماه مارس رو از سافت گذر ئانلود و روی dell inspiron 1520 نصب کردم.
    درایور هام رو هم با driver genius آپدیت کردم. مشکلی که دارم نصب نشدن بعضی از برنامه ها مثل آفیس یا فتوشاپ یا نت فریم روک و درست اجرا نشدن بعضی از برنامه ها مثل کرش های فایرفاکس یا aol و همینطور کاهش محسوس سرت اینترنت هست.
    در حالی که با اکس پی این مشکل رو نداشتم.
    تا اینکه امروز و در حالی که دیروز 7 رو نصب کرده بودم یک صفحه آبی هم اومد که چون میدونستم فایل گزارش رو تهیه میکنه گفتم شاید علت بروز این مشکلات هم در اون باشه.

فایل system information به همراه memory.dmp رو آپلود کردم.
    هر گزارش دیگه ای هم نیاز بود بگید .

ممنون.

کد:

14. این کاربر از omid-p30 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •