تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 241 اولاول ... 23456789101656106 ... آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 2402

نام تاپيک: بررسی تخصصی پیغام های صفحه آبی (Blue Screen)، خطاهای دائم سیستمی و رفع مشکل آنها

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض

من حدود یک ماه پیش ویندوز هفت را نصب کردم و ویژیوال استدیو 2008 و sql را نصب کردم و یا هنگامی که اسکرین سیور می اید این ارور را می دهد ولی به صورت صد درصد مطمئن نیستم
    لینک اپلود فایل:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض

باسلام من حدود یک ماه است ویندوز هفت را روی لپ تاپ نصب کردم مطمئن نیستم ولی از زمانی که visual stdiuo2008 و sql2005 را نصب کردم یا وقتی که screen saver شروع به کار می کند این خطای blue screen را می دهد
    لینک دانلود:
    کد:

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض خطای blue screen

باسلام من لینک دانلود را اشتباهی وارد کردم با تشکر
    لینک اصلی :
    کد:

حـــــرفـه ای ebicross's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

پيش فرض

من حدود یک ماه پیش ویندوز هفت را نصب کردم و ویژیوال استدیو 2008 و sql را نصب کردم و یا هنگامی که اسکرین سیور می اید این ارور را می دهد ولی به صورت صد درصد مطمئن نیستم
    لینک اپلود فایل:
    خطای شما به دلیل نصب اون نرم افزارها نیست.
    شما خطای کد 0x7Fدر دو نوع دارید که این خطا در اولین فرضیه برمیگرده به وجود دو درایور مختلف برای یک قطعه.
    این خطا از سیستم های مبتنی بر اینتل هست. دقیقا مثل سیستم شما که چیپست و CPU اینتل داره و گرافیکش هم از سری اینتل هستش.

فایلی در سیستم شما هست با نام igxpmp32 که مربط میشه به Intel Miniport Driver که در لپتاب شما مربوط به Mobile Intel Series میشه یعنی یکی از اجرای درایور چیپست با نوعی هست که گفتم که فکر میکنم درایور گرافیک یا همون Display Adapter باشه و شاید هم نه ولی این فایل در یکی از خطاها دلیل مشکل بوده.

اگر به تازگی ویندوز 7 نصب کردید باید درایورهای قطعات رو به روز کنید و برای این کار میتونید از Windows Update اسفاده کنید تا درایور کارت گرافیک جدیدتون دانلود بشه.

پس در اولین مرحله شما باید درایور چیپست رو با یک درایور جدید و به روز تعویض کنید.
    فایلهای Dump رو از سیستمتون حذف کنید و اگر بعد از این کارها باز هم خطا داشتید فایلش رو مجدد آپلود کنید.

اگر مشکل حل نشد اطلاعات بیشتری بدین مثلا مدل لپتاب که بدونم ویندوز اصلیش چیه.

یک پیشنهاد:
    به دلیل اینکه در بیشتر مواقع حذف درایورهای چیپست ممکن نیست و یا ممکنه درایور گرافیک Unistall نشه و یا بعد از Unistall ویندوز دیگه بالا نیاد و همچنین اینکه ممکنه درایور جدیدی که نصب کنید نتونه درایور قبلی رو کامل حذف کنه اگر براتون مشکلی ایجاد نمیکنه و به تازگی ویندوز عوض کردید دباره ویندوز رو عوض کنید و بعد از عوض کردن ویندوز در استارت بنویسید Device Installation Setting و بعد در پنجره باز شده گزینه ی Yes, Do this Automatically رو بزنید و بعد وارد Windows Update در همون استارت بشید و برای آپدیتهای جدید چک کنید و بعد در لیست آپدیتهای Optional درایورهای قطعات شما نمایش داده میشه که میتونید تیک بزنید و آپدیت کنید.
    یا اینکه الان به سایت سازنده ی لپتاب برید و جدیدترین درایورهاشو دانلود کنید و بعد از نصب ویندوز درایورهای جدید رو نصب کنید.
    اینها فقط برای اینه که شما یک Clean Installation داشته باشید و خیالتون راحت باشه اگر نه الزامی نیست.

5. این کاربر از ebicross بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه shadi_87's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

چندروزی هست که مشکل صفحه ی آبی واسه منم پیش اومده. تا اونجایی که من می دونم این ارور مربوط به هارد هست چون ارور 0x0000007B هست. ولی نمیدونم چیکار کنم تا این مشکل حل بشه. خواستم ویندوز عوض کنم اما اونم نمیشه چون درایو c که ویندوز قبلی روش نصب بوده رو نمیشناسه حین نصب ویندوز. نمی دونم چیکار کنم

حـــــرفـه ای ask_bl's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

چندروزی هست که مشکل صفحه ی آبی واسه منم پیش اومده. تا اونجایی که من می دونم این ارور مربوط به هارد هست چون ارور 0x0000007B هست. ولی نمیدونم چیکار کنم تا این مشکل حل بشه. خواستم ویندوز عوض کنم اما اونم نمیشه چون درایو c که ویندوز قبلی روش نصب بوده رو نمیشناسه حین نصب ویندوز. نمی دونم چیکار کنم
    پست اول رو بخونین

8. این کاربر از ask_bl بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه shadi_87's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

اون پست به من کمکی نمی کنه چون من اصلا نمی تونم وارد محیط ویندوز بشم حتی با safe mode .

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

پيش فرض

اون پست به من کمکی نمی کنه چون من اصلا نمی تونم وارد محیط ویندوز بشم حتی با safe mode .
    اگرحین بوت شدن BlueScreen دارید باید DVD ویندوز رو بزارید و باهاش بوت کنید و بعد به جای Install Windows پایینRepair رو بزنید.
    بعدش از بین گزینه های Recovery Console گزینه ی Command Prompt رو انتخاب و بعدش بنویسید:
    کد:
    که C درایو C شماست و این دستور رو برای تمام درایوها استفاده کنید.بعدش سیستم روریست تست کنید. اگر ویندوز بالا نیومد برای نصب ویندوز هم تست کنید.
    Last edited by ebicross; 26-05-2011 at 12:35.

11. این کاربر از ebicross بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال مشکلات سخت افزاری ali2424's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

اقا منم چند وقتی مشکل صفحه ابی دارم با نرم افزار blue screen view چک کردم همش مال درایو hal.dll بود میشه توضیح بدین این چیه ومال کدام قسمته ممنون
    اینم مشخصات سیستم
    MB:MSI 790FX GD 70 Cpu:AMD 965 @3.8GHz HT FERQANCE:2400 NB Ferqance:2400 (NB+SB=4800 GH)
    CPU Cooler:Tuniq tower EXTREEM 120
    RAM:8 Gb @ CRUCAIL BALSTIC 4*2 GIGA PC 12800 8 8 8 24 RUNING 1600 @7 7 7 20
    VGA:ati Sapphire 6870*2 cf (16.16) core clock 1000 memory clock 1250*4=4800
    Monitor:LG E2250T
    PSU:GP 885 Case: Green X3
    HARD:Seagate *3 raid 5

کد:
    Last edited by ali2424; 26-05-2011 at 21:04.

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

پيش فرض

اقا منم چند وقتی مشکل صفحه ابی دارم با نرم افزار blue screen view چک کردم همش مال درایو hal.dll بود میشه توضیح بدین این چیه ومال کدام قسمته ممنون
    اینم مشخصات سیستم
    MB:MSI 790FX GD 70 Cpu:AMD 965 @3.8GHz HT FERQANCE:2400 NB Ferqance:2400 (NB+SB=4800 GH)
    CPU Cooler:Tuniq tower EXTREEM 120
    RAM:8 Gb @ CRUCAIL BALSTIC 4*2 GIGA PC 12800 8 8 8 24 RUNING 1600 @7 7 7 20
    VGA:ati Sapphire 6870*2 cf (16.16) core clock 1000 memory clock 1250*4=4800
    Monitor:LG E2250T
    PSU:GP 885 Case: Green X3
    HAL مخفف Hardware Abstracting Layer یک لایه ی چک کننده ی سخت افزار هستش که یکی از بخشهای مهم سیستم عامل ویندوز هست.
    شما اگر به تازگی سخت افزار جدیدی اضافه کردین حتما بگین.

فایلهای Dump شما در Debugger نشون میده که یک سخت افزار دارید که روش درایور ویندوز ویستا نصب شده و این سخت افزار ساخت شرکت AMD هستش.
    تنها چیزی که در سیستم شما شرایط بالا رو داره کارت گرافیکتون هست که محصول AMD هستش.
    درایورش رو حذف و درایور جدیدشو دانلود و نصب کنید.
    اگر درایورش جدیده بگین تا بیشتر بررسی کنم.

14. این کاربر از ebicross بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •