تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 188 از 241 اولاول ... 88138178184185186187188189190191192198238 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,871 به 1,880 از 2402

نام تاپيک: بررسی تخصصی پیغام های صفحه آبی (Blue Screen)، خطاهای دائم سیستمی و رفع مشکل آنها

اگه نباشه جاش خالی می مونه mosayeb.heydari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2013
    محل سكونت
    ESF

پيش فرض

امتحان کن ببین وقتی باطری لپ تاپ رو درمیاری و با برق با لپ تاپ کار میکنی هم همین مشکل رو داری؟ نتیجه رو پست کن .
    یه گزارش هم با نرم افزار ESET sysInspector آپلود کن .

تاريخ عضويت
    Jan 2013
    محل سكونت
    ESF

پيش فرض

سلام داداش.
    بالاخره با تعویض ویندوز تونستم این فایل دامپ رو بگیرم.
    این فایل خدمت شما.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

امتحان کن ببین وقتی باطری لپ تاپ رو درمیاری و با برق با لپ تاپ کار میکنی هم همین مشکل رو داری؟ نتیجه رو پست کن .
    یه گزارش هم با نرم افزار ESET sysInspector آپلود کن .

3. این کاربر از mosayeb.heydari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه motv's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

همه فایلهای دامپ رو آپلود کن .
    ضمناً مشکل خاموش نشدن ناشی از درایور acpipmi.sys میشه :
    Advanced Configuration and Power Interface (ACPI) Power Meter driver.
    فعلا از اینجا دانلود و آپدیتش کن ببین درست میشه :

توی مسیر زیر copy& Replace کن :
    C:\Windows\System32\drivers

مشکل بلو اسکرین در هنگام اجرای بازی ها هم مربوط به درایور Nvidia گرافیک میشه . درایور گرافیکت رو هم مخصوص ویندوز 8 آپدیت کن. (با وی پی ان برو ایران تحریمه )

درایور بایوس هم خطا داره و با ویندوزت سازگار نیست اونم حتماً مخصوص ویندوز 8 آپدیت کن .

در ضمن روی این سیستمی که شما داری (کانفیگ معمولی داره) نصب کردن ویندوز 8 اونم 64 بیتی خیلی کار درستی نیست. حداقل 32 بیتی نصب میکردی!
    ممنون.اما درست نشدباز هم موقع خاموش شدن بعد از 10 دقیقه که طول کشید با خطای صفحه آبی مواجه شدم.متاسفانه همیشه فایلای دامپ رو پاک میکردم غیر از فایل دیروزی که فرستاده بودم و فایلی که الان مبفرستم.

این دیروزی: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    اینم مال الان: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    اینم فایل xml اون نرم افزار: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بایوس هم آخرین نسخه سایت گیگابایت نصبه.اگه جدیدتر هست نمیدونم تو چه سایتی هست و کدام یک به سیستم من میخوره.درایور کارت گرافیک هم همیشه به روز هست الان 329.19 هست که برای ویندوز 8 64بیتی نصب کردم.باز هم ارور میده.مشکل از ویندوز نیست چون در ویندوز های xp و 7 هم همینطور بود (البته قسمت مربوط به بازی وگرنه موقع خاموش کردن کامپیوتر در ویندوز xp و 7 خاطا نداشتم)

مگه ویندوز 8 از ویندوز 7 سخت افزار کمتری نمیخواد؟سیستم که به خوبی بدون کم آوردن جواب میده.رم 4 سی پی یو 4 هسته 2.53 گرافیک 1گیگ 256 بیتی.دیگه مگه چه سیستمی لازم داره این ویندوز؟ الان رم 800 مگ استفاده میکنه در ویندوز 7 هم بین 800 تا 900 بود.به سی پی یو هم فشار نیاورده.دمای گرافیک هم تست کردم نرمال بوده.

با تشکر
    Last edited by motv; 07-08-2013 at 04:08.

تاريخ عضويت
    Jan 2013
    محل سكونت
    ESF

پيش فرض

ممنون.اما درست نشدباز هم موقع خاموش شدن بعد از 10 دقیقه که طول کشید با خطای صفحه آبی مواجه شدم.متاسفانه همیشه فایلای دامپ رو پاک میکردم غیر از فایل دیروزی که فرستاده بودم و فایلی که الان مبفرستم.

این دیروزی: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    اینم مال الان: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    اینم فایل xml اون نرم افزار: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بایوس هم آخرین نسخه سایت گیگابایت نصبه.اگه جدیدتر هست نمیدونم تو چه سایتی هست و کدام یک به سیستم من میخوره.درایور کارت گرافیک هم همیشه به روز هست الان 329.19 هست که برای ویندوز 8 64بیتی نصب کردم.باز هم ارور میده.مشکل از ویندوز نیست چون در ویندوز های xp و 7 هم همینطور بود (البته قسمت مربوط به بازی وگرنه موقع خاموش کردن کامپیوتر در ویندوز xp و 7 خاطا نداشتم)

مگه ویندوز 8 از ویندوز 7 سخت افزار کمتری نمیخواد؟سیستم که به خوبی بدون کم آوردن جواب میده.رم 4 سی پی یو 4 هسته 2.53 گرافیک 1گیگ 256 بیتی.دیگه مگه چه سیستمی لازم داره این ویندوز؟ الان رم 800 مگ استفاده میکنه در ویندوز 7 هم بین 800 تا 900 بود.به سی پی یو هم فشار نیاورده.دمای گرافیک هم تست کردم نرمال بوده.

با تشکر
    فکر کنم نتونستم منظورمو برسونم . ببینید وقتی سخت افزاری ساخته میشه همیشه مطابق با آخرین سیستم عامل ها طراحی میشه ( خودش و درایورش ) . اون زمانی که شما این سیستم رو بستید بعید میدونم هنوز ویندوز 8 معرفی شده بود! بنابراین طبیعی هست که سخت افزارهای شما به اندازه ویندوز 7 و ویندوز اکس پی با ویندوز 8 سازگاری ندارند . علاوه بر اون خیلی از سازنده ها به خودشون زحمت نمیدن تا آپدیت های درایورهاشون رو به روز رسانی کنند و همین نصب ویندوز 8 رو واسه سیستم های قدیمی کمی پردردسر میکنه. در ثانی چند سال پیش هنوز سیستم عامل های 64 بیتی روی بورس نبودند . 2 سه سالی هستند که الان نرم افزارها و سیستم عامل های 64 بیتی توی بورس بازار هستند . مسئله این نیست که ویندوز 8 سخت افزار کمتری نسبت به ویندوز 7 میخواد یا نه مسئله اینه که مثلاً یه سی پی یو دوهسته ایی ساخت سال 2013 خیلی سازگاری بیشتری با ویندوز 8 داره نسبت یه سی پی یو دوهسته ایی سال 2008 داره . بهرحال شما :

فایلهای دامپ که ارور DRIVER_POWER_STATE_FAILURE رو نشون میدن که مربوط به درایور
    acpipmi.sys میشه . شما :
    1- نرم افزار DLL suite و نرم افزار Advanced system optimizer رو نصب کنید و سیستم رو بهینه سازی کنید .
    2- داخل cmd دستور
    sfc /scannow رو تایپ کنید تا ویندوز فایلهای مشکل دار رو تعمیر کنه .
    3- داخل Run ویندوز تایپ کنید verifier تا برنامه Driver Verifier باز بشه. این برنامه درایورها رو یکی یکی یا کلی تست می کنه . شما بصورت تکی درایورهای
    acpipmi.sys و درایورهای گرافیک و بایوس و ... رو چک کنید .( با استفاده از برنامه sysInspector درایورهای مشکل دار رو پیدا کنید ). اگر در حین چک کردن هر کدوم از درایورها صفحه آبی داشتید فایل دامپ مربوطه در پوشه مینی دامپ ذخیره میشه . اینطوری دقیقاً مطمئن میشید که مثلاً آیا درایور بایوس مشکل داره یا نه یا آیا درایور گرافیک مشکل داره یا نه . لینک آموزش کامل رو هم واستون میزارم :

نتیجه رو پست کنید .

4- آنتی ویروس کسپر رو به طور کامل حذف و از آوست یا آویرا آپدیت شده استفاده کنید .

در ضمن اگه با درایور جدید که از سایت انویدیا دانلود کردید مشکل دارید احتمالا دیگه این یه باگ مربوط به این درایور توی ویندوز 8 میشه و فعلا باید منتظر بمونید تا انویدیا آپدیت های جدید مربوط به این درایور رو منتشر کنه . مثلاً خود من با درایورهای amd گرافیکم توی اجرای بعضی بازیها مشکل داشتم بنابراین درایور جدید رو دانلود کردم و مشکلم در اجرای بازی برطرف شد ولی یه مشکل دیگه در استند بای ویندوز واسم پیش اومد که اونم هفته پیش با دانلود آپدیتی که AMD هفته پیش منتشر کرد حل شد ولی من مشکلم رو به AMD گزارش دادم . در واقع ّFeedback دادم و اونا هم رسیدگی کردند شما هم میتونید به انویدیا مشکلتون رو گزارش بدید. اتفاقاً یکی از مشکلات رایجی که در نصب درایورهای جدید گرافیک پیش میاد همین مشکل خاموش روشن یا استند بای و ری استارت هست .
    Last edited by mosayeb.heydari; 07-08-2013 at 11:00.

6. 2 کاربر از mosayeb.heydari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض

سلام. من تمامی درایور هایی رو که گفتید رو آپدیت کردم البته کمی به سختی و کارت شبکه و صدا را با نرم افزار driver reviver بروز رسانی کردم و ورژن بایوس را هم ارتقاء دادم این را هم بگویم که من نه WiFi و نه Bluetooth دارم. به هر حال بعد از آپدیت کردن تمامی درایور ها یک بار هنگام باز شدن صفحه ویندوز و با دیگر هنگام کار با ویندوز با صفحه آبی مواجه شدم اما این بار با اروری متفاوت: PFN_LIST_CORRUPT = متن ارور جدید در صفحه آبی
    فایل دامپ : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    ESET sysInspector repot : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تاريخ عضويت
    Jan 2013
    محل سكونت
    ESF

پيش فرض

سلام. من تمامی درایور هایی رو که گفتید رو آپدیت کردم البته کمی به سختی و کارت شبکه و صدا را با نرم افزار driver reviver بروز رسانی کردم و ورژن بایوس را هم ارتقاء دادم این را هم بگویم که من نه WiFi و نه Bluetooth دارم. به هر حال بعد از آپدیت کردن تمامی درایور ها یک بار هنگام باز شدن صفحه ویندوز و با دیگر هنگام کار با ویندوز با صفحه آبی مواجه شدم اما این بار با اروری متفاوت: PFN_LIST_CORRUPT = متن ارور جدید در صفحه آبی
    فایل دامپ : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    ESET sysInspector repot : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

* شما توی safe mode هم یه مدت کار کن ببین باز مشکل داری یا نه . توی safe mode with networking هم یه مدت کار کن . اگه توی سیف مود با شبکه مشکل داری ولی توی سیف مد خالی مشکل نداری :
    * کارت شبکه ت رو از اینجا مخصوص ویندوز 8 آپدیت کن :

* نود32 رو پاک کن و از آوست یا آویرا آپدیت استفاده کن و سیستم رو موقع بوت اسکن کن .

* درایور
    Hotspot Shield Routing Miniport - Hotspot Shield® Routing Driver
    رو آپدیت کن از اینجا :

*
    داخل Run ویندوز تایپ کنید verifier تا برنامه Driver Verifier باز بشه. این برنامه درایورها رو یکی یکی یا کلی تست می کنه . شما بصورت تکی درایورهای:
    taphss.sys
    hssdrv.sys
    nvlddmkm.sys
    nps.sys
    l1e60x86.sys

و...
    رو چک کنید .( با استفاده از برنامه sysInspector درایورهای مشکل دار رو پیدا کنید ). اگر در حین چک کردن هر کدوم از درایورها
    صفحهآبی داشتید فایل دامپ مربوطه در پوشه مینی دامپ ذخیره میشه . اینطوری دقیقاً مطمئن میشید که مثلاً آیا درایور بایوس مشکل داره یا نه یا آیا درایور شبکه مشکل داره یا نه . لینک آموزش کامل رو هم واستون میزارم :

نتیجه رو پست کنید .

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

[SPOILER]سلام خدمت اساتید گرامی
    دوستان من وقتی 7 نصب میکنم مدام با خطای BSOD مواجه میشم، گاهی از همون ابتدای نصب درایورها این خطاها شروع میشه گاهی هم بعد از اینکه یه چند تا برنامه نصب میکنم،
    ولی توی ایکس پی همچین مشکلی خیلی خیلی کمتر پیش میاد، به خصوص گاهی بعد از نصب hotspot shield گهگاه با BSOD مواجه میشم
    اینم مشخصات سیستم:
    مادربورد: Asus P5G41T MLX
    رم: 2 تا Geil 2G
    گرافیک: Asus GT610 2G
    سی پی یو: intel dual core E6600
    هارد: 500G WD GREEN-SATA
    پاور: GREEN 330A
    DVD: ASUS -SATA
    ممنون میشم راهنمایی کنید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض

سلام مجدد . چند تا نکته رو خواستم بگم که شاید به شما کمی کمک کنه:
    1- ویندوز 8 به من اجازه نصب آنتی ویروس رو نمیده چون یک بار خواستم مکافی نصب کنم و نشد چون خود ویندوز بصورت پیش فرض آنتی ویروس (Windows Defender) رو داره .
    2-من از نرم افزار Hotspot Shield استفاده نمیکنم اما مشابه آن یعنی Expat Shield رو دارم که حدس میزنم یه جورایی مشکل اونه . اما حیف که نیازش دارم وگر نه پاکش میکردم و می خوام بونم اون روهم میشه آپدیت کرد(برای ویندوز 8).
    3-بعد از پست فبلی که دادم کامپیوتر را خاموش کردم و چند ساعت بعد روشن کردم و دوباره هنگام باز شدن صفحه ویندوز صفحه آبی را دیدم با همام ارور سابق (BAD_POOL_CALLER)
    و یک سوال دارم
    درایورهای:
    taphss.sys
    hssdrv.sys
    nvlddmkm.sys
    nps.sys
    l1e60x86.sys

و...
    دقیقا چی هستن و چی جوری چکشون کنم از اگر طبق اون لینک آموزشی عمل کنم حله؟
    و این را هم بگویید که درایور های مشکل داری را که با sysInspector پیدا کردم را چه کار کنم آیا را حلی برای آنها هست یا خیر؟
    لطف میکنید کمکم کنید.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض

دو باره سلام. آقا من طبق اون لینک آموزش (فقط اون قسمت کار با Driver Verifier ) رو خواستم انجام بدم یعنی برنامه رو باز کردم گزینه اول و سپس گزینه سوم رو زدم که هیچ اتفاقی نیوفتاد و نوشت "you must restart this computer for the changes to take effect"
    یک بار هم ریست کردم دو باره مراحل را از اول انجام دادم ولی بازم همونو نوشت . من به غیر از زدن گزینه سوم گزینه چهارم که انتخاب بصورت دستی هستش رو هم زدم اما بازم نشد. واقعا نمیدونم باید چی کار کنم . کمک کنید لطفا

تاريخ عضويت
    Jan 2013
    محل سكونت
    ESF

پيش فرض

دو باره سلام. آقا من طبق اون لینک آموزش (فقط اون قسمت کار با Driver Verifier ) رو خواستم انجام بدم یعنی برنامه رو باز کردم گزینه اول و سپس گزینه سوم رو زدم که هیچ اتفاقی نیوفتاد و نوشت "you must restart this computer for the changes to take effect"
    یک بار هم ریست کردم دو باره مراحل را از اول انجام دادم ولی بازم همونو نوشت . من به غیر از زدن گزینه سوم گزینه چهارم که انتخاب بصورت دستی هستش رو هم زدم اما بازم نشد. واقعا نمیدونم باید چی کار کنم . کمک کنید لطفا

خوب عزیز بعد از اینکه پیغام you must restart this computer for the changes to take effect اومد شما سریعاً کامپیوتر رو ری استارت کن. این برنامه متعلق به خود ویندوزه . اگه درست اجرا نمیشه و کار نمیده احتمالا ویندوزت مشکل داره .

در ضمن اون درایورها رو هم که گفتی چی هستن میتونی توی این سایت توضیحاتشون رو ببینی:
    (توی قسمت سرچش اسم درایور رو تایپ کن و سرچ کن تا توضیحاتش بیان )
    Expat Shield رو هم موقتاً پاک کن ببین مشکل حل میشه یا نه .
    درایورهایی رو هم که توی sysinspector خطا دارن تنها راه برطرف کردن خطاشون آپدیت هست . (و در صورتی که درایور نرم افزار مهمی نباشن باید پاک کنی)

13. این کاربر از mosayeb.heydari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •