تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 12 از 241 اولاول ... 289101112131415162262112 ... آخرآخر
نمايش نتايج 111 به 120 از 2402

نام تاپيک: بررسی تخصصی پیغام های صفحه آبی (Blue Screen)، خطاهای دائم سیستمی و رفع مشکل آنها

اگه نباشه جاش خالی می مونه club2energy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

خب در این صورت شما رم های سیستم رو چک کنید.
    یکی از رمها رو نوبتی خارج کرده و تست کنید.
    همونطور که گفتم خطای شما نامفهومه ولی در هر دو فایلی که دادین علت خطا از یک فایل ویندوز بود.
    شاید ویندوز خاصی نصب میکنید که دستکاری شده.

اگر سیستم گارانتی داره شما باید به نمایندگی ببرید و تا رفع غلت BlueScreen سیستم رو نگیرید.
    توجه داشته باشید که من فقط میتونم BSODهای نرم افزاری رو پیدا کنم و BSOD های سخت افزاری خیلی سخته و یک مهندس سخت افزار لازم داره تا بتونه اطلاعات رو بررسی کنه.
    چون نرم افزارهای بررسی دلایل رو در فایلها یا درایورها میدن و نمیتونند بگن مثلا مادربرد مشکل داره و کسی که بررسی میکنه از روی حدس میتونه بگه از رمه.

به هر حال بهترین کار همین تست رمهاست.
    به Memory Diagnostic اکتفا نکنید. همون خارج کردن و تست بلند مدت بهترین کاره.

ببینید اول به شما و همه پیشنهاد میکنم اگر سیستم خریدین و از اول BSOD داره به احتمال بالا سخت افزاریه و باید از فروشنده بخواین براتون اینو رفع کنه.

گاهی اوقات فروشنده ها توجه نمیکنند به قابلیتهای یک سیستم.
    مثلا در موردی از رم 1066 استفاده شده بود و CPU سوکت AM3 و سیستم مدام BSOD میداد. آخر که به سختی دلیلش معلوم شد فهمیدم این مادربرد باس 1066 رو فقط با AM2 ساپورت میکنه. این اشتباه کوچک دلیل مشکلات بزرگ شده بود.

یا یک سیستم اداری بسیار مهم و بسیار گرون قیمت فقط سر یک اختلاف کوچک تایمینگ رمهای گرون قیمتش BSOD میداد.

گاهی اوقات قطعات مطابق مادربرد نیستند و یا با هم Conflict دارند. تشخیص تداخل نهایتا یک هفته زمان میبره ولی نه وقتی که سیستم جلوی آدم نباشه.
    برای همین به فروشنده بگین این سیستمتون مشکل داره تا براتون رفع کنه.
    خطاهای سیستم شما هم به جز یکی که مربوط به اتصال شبکه و پروتکل اینترنت بود همگی عمومی و نامفهوم (از نظر من) هستند.
    برای همین اول پیشنهاد میکنم لیست پروتکلهای شبکه رو در Properties کارت شبکه مطابق با استاندارد تخلیه کنید. شاید پروتکل خاصی نصب شده.
    آنتی ویروس Avast - Avira و Norton و BitDefender از این پروتکلها نصب میکنند که فکر میکنم یکیش NDIS Filter باشه.
    در کل به نظرم مدت کوتاهی یک آنتی ویروس بهینه تر مثل NOD یا Microsoft Security استفاده کنید و تست کنید.

نکته ی دوم OverClock هستش. سیستم OC شده رو نمیشه بررسی BSOD کرد و اول باید به حالت عادی برگرده.
    پیشنهاد میکنم تمام Clockها رو از بایوس Default کنید و قبلش حتما تمام نرم افزارهای مربوط به OC رو حذف کنید.

اگر با نصب ویندوز هم مشکل پابرجاست حتما سیستم رو به نمایندگی برای تداخل سخت افزاری ببرید تا وقت و سرمایتون هدر نره.

زیر فشار بودن سیستم دلیل BSOD نیست. اتفاقا وقتی سیستم تحت فشاره تمام رم و CPU صرف یک کار میشه و احتمال BSOD کم میشه.

موفق باشید.
    سلام و عرض شب بخیر
    ممنون از توضیحات خوبتون

خدمتتون عرض کنم که من این سیستم رو با مشاوره توی چند فروم خریداری کردم و توسط خودم خریداری شده و با مغازه داری طرف نیستم
    لیست دقیق قطعات رو هم براتون نوشته بودم ولی باز تکرار میکنم

تمامی قطعات داخل کیس و لوازم وصل شده با یو اس بی:

Asrock 890 Pro3
    AMD II X4 Phenom 955
    Seegate 1T 7200
    2x2g Crosair 1600
    Evga - Geforce GTS 450
    500Watt Silverstone
    Skystar 2.6
    DVD Writer Samsung
    Modem ADSL Symphony 800C

چیزهایی نیاز هست که چک بشه رو با طرز چک کردنشون اگر لطف بفرمایید و بگید ممنون میشم

یه نکته رو هم بگم که امروز رم سیستم رو با برنامه Memtest86+ USB Installer به مدت 9 ساعت و نیم زیر تست گذاشتم و 10 بار عمل تست انجام شد و بدون هیچ خطایی پاس شد.

با این حساب هر کاری نیاز باشه و شما بفرمایید بنده انجام میدم.

اگه نباشه جاش خالی می مونه 0015351971's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

خب در این صورت شما رم های سیستم رو چک کنید.
    یکی از رمها رو نوبتی خارج کرده و تست کنید.
    همونطور که گفتم خطای شما نامفهومه ولی در هر دو فایلی که دادین علت خطا از یک فایل ویندوز بود.
    شاید ویندوز خاصی نصب میکنید که دستکاری شده.

اگر سیستم گارانتی داره شما باید به نمایندگی ببرید و تا رفع غلت BlueScreen سیستم رو نگیرید.
    توجه داشته باشید که من فقط میتونم BSODهای نرم افزاری رو پیدا کنم و BSOD های سخت افزاری خیلی سخته و یک مهندس سخت افزار لازم داره تا بتونه اطلاعات رو بررسی کنه.
    چون نرم افزارهای بررسی دلایل رو در فایلها یا درایورها میدن و نمیتونند بگن مثلا مادربرد مشکل داره و کسی که بررسی میکنه از روی حدس میتونه بگه از رمه.

به هر حال بهترین کار همین تست رمهاست.
    به Memory Diagnostic اکتفا نکنید. همون خارج کردن و تست بلند مدت بهترین کاره.
    قبلا یه سایت دیگه هم پرسیده بودم همین پیشنهاد رو داده بودن و منم تست کردم
    با یه رم که سیستم بالا نمیاد به خاطر ویندوز 7
    ولی در جابجا کردن رم ها تعداد ارور ها کم و زیاد میشه
    در بعضی روشهای که رمها رو جابجا میکردم اون روش که ریست میکردم و دیگه ارور نمیومد تو اونا جواب نمیداد
    ولی در هر صورت میاد کمتر یا بیشترش فرق داره فقط

حـــــرفـه ای ebicross's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

پيش فرض

یه نکته رو هم بگم که امروز رم سیستم رو با برنامه Memtest86+ USB Installer به مدت 9 ساعت و نیم زیر تست گذاشتم و 10 بار عمل تست انجام شد و بدون هیچ خطایی پاس شد.
    اصلا ملاک نیست چون خودم خیلی الاف این تستها شدم و مشکل برگشته به رم. ببینید همیشه رمها مشکل ندارند؛ بعضی وقتها سیستم با این رمها مشکل داره.
    چیزهایی نیاز هست که چک بشه رو با طرز چک کردنشون اگر لطف بفرمایید و بگید ممنون میشم
    سیستم رو با یک رم تست کنید. ببینید مشکل تکرار میشه یا نه. یعنی شاید یکی از رمها مشکل داشته باشه.
    آخرین ورژن بایوس رو هم دانلود و نصب کنید.
    از اون کارت SkyStar نمیتونید مدتی استفاده نکنید؟ یعنی از سیستم خارجش کتید.
    در هر صورت باید هرچیزی رو که میتونید تست کنید. کاریش هم نمیشه کرد. چون خطاهاتون دلیل قابل مفهومی برای من نداره. البته ممکنه یک نفر آشنا به تحلیل خطاهای سخت افزاری باشه و براحتی بتونه دلیل رو بفهمه ولی من متاسفانه هیچی از دلیل خطای شما نمیفهمم. نامفهومه.

ویرایش:
    الان یک سرنخ خوب پیدا کردم در فایل aswsnx.sys که در سیستم شما دلیل یکی از خطاها بوده. این فایل مربوط به Avast میشه و دلیل خطا میتونه استفاده از آنتی ویروس Avast باشه. حذفش کنید و بعد سیستم رو تست کنید.
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    قبلا یه سایت دیگه هم پرسیده بودم همین پیشنهاد رو داده بودن و منم تست کردم
    با یه رم که سیستم بالا نمیاد به خاطر ویندوز 7
    ولی در جابجا کردن رم ها تعداد ارور ها کم و زیاد میشه
    در بعضی روشهای که رمها رو جابجا میکردم اون روش که ریست میکردم و دیگه ارور نمیومد تو اونا جواب نمیداد
    ولی در هر صورت میاد کمتر یا بیشترش فرق داره فقط
    برای چی بالا نیاد؟ مگه رمهاتون زیر یک گیگابایته؟ مشکلی نداره براحتی با 2 بالا میاد.

4. این کاربر از ebicross بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه club2energy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

اصلا ملاک نیست چون خودم خیلی الاف این تستها شدم و مشکل برگشته به رم. ببینید همیشه رمها مشکل ندارند؛ بعضی وقتها سیستم با این رمها مشکل داره.

سیستم رو با یک رم تست کنید. ببینید مشکل تکرار میشه یا نه. یعنی شاید یکی از رمها مشکل داشته باشه.
    آخرین ورژن بایوس رو هم دانلود و نصب کنید.
    از اون کارت SkyStar نمیتونید مدتی استفاده نکنید؟ یعنی از سیستم خارجش کتید.
    در هر صورت باید هرچیزی رو که میتونید تست کنید. کاریش هم نمیشه کرد. چون خطاهاتون دلیل قابل مفهومی برای من نداره. البته ممکنه یک نفر آشنا به تحلیل خطاهای سخت افزاری باشه و براحتی بتونه دلیل رو بفهمه ولی من متاسفانه هیچی از دلیل خطای شما نمیفهمم. نامفهومه.

ویرایش:
    الان یک سرنخ خوب پیدا کردم در فایل aswsnx.sys که در سیستم شما دلیل یکی از خطاها بوده. این فایل مربوط به Avast میشه و دلیل خطا میتونه استفاده از آنتی ویروس Avast باشه. حذفش کنید و بعد سیستم رو تست کنید.
    کد:

برای چی بالا نیاد؟ مگه رمهاتون زیر یک گیگابایته؟ مشکلی نداره براحتی با 2 بالا میاد.

سلام

ارور ntkrnlpa توی همه دامپ ها هست. دلیل اون چی میتونه باشه؟
    ممکن هست مشکل از خرابی کارت گرافیک یا چیپ ست مادربورد باشه؟

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

پيش فرض

ارور ntkrnlpa توی همه دامپ ها هست. دلیل اون چی میتونه باشه؟
    ممکن هست مشکل از خرابی کارت گرافیک یا چیپ ست مادربورد باشه؟
    نه این فایل از فایلهای اصلی ویندوزه و خطا در این فایل نرماله. وقتی یک ناهماهنگی ایجاد بشه مثلا یک درایور خطا بده اولین بخشی که ممکنه با این خطا دچار اشکال بشه و BSOD بده همین بخشه. برای همین توی بیشتر خطاهایی که میبینیم این فایل خطا داده ولی دلیل نمیشه مشکل از این فایل باشه.
    در این مواقع باید بیشتر بررسی کرد فقط. عموما اگر همه ی خطاها از این جنس باشند پیشنهاد میشه رمها رو کلا سخت افزارها چک بشن.

7. این کاربر از ebicross بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

سلام دوستان لطفا کمک کنید .
    درایو C لپ تاب رو بعد از اینکه تیک Compress this drive to save disk space رو فعال کردم و عملیات مورد نظر اعمال شد بعد از ریستار کردن در هنگام بوت با پیام BOOTMGR is compressed مواجه شدم بهترین کاری که میتونم بکنم تا سیستم به حالت عادی برگرده چیست ؟(از ویندوز بوت هم استفاده شد در حالت Repair) جواب نداد متاسقانه !

ی آتش نشان کمک میخواد ! کمک کمک کمک

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

پيش فرض

سلام دوستان لطفا کمک کنید .
    درایو C لپ تاب رو بعد از اینکه تیک Compress this drive to save disk space رو فعال کردم و عملیات مورد نظر اعمال شد بعد از ریستار کردن در هنگام بوت با پیام BOOTMGR is compressed مواجه شدم بهترین کاری که میتونم بکنم تا سیستم به حالت عادی برگرده چیست ؟(از ویندوز بوت هم استفاده شد در حالت Repair) جواب نداد متاسقانه !

ی آتش نشان کمک میخواد ! کمک کمک کمک
    دوست خوبم اصلا موضوع این تاپیک ربطی به پرسش شما نداره و شما باید تاپیک جداگانه ایجاد کنید.

اما شما میتونید با یک ویندوز بوتیبل مثل ویندوزی که در مجوعه ی Hiren Boot CD هستش وارد ویندوز مجازی بشید و اون تیک رو بردارید. به همین راحتی.

داره خودمونی میشه pooyan.saj's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    مشهد شهر بهشت

13 با سلام و درود..........

سلام جناب ابی کراس. تلاش شما و دوستانتون برای رفع مشکل هموطنان قابل تحسین است.
    من هم مشکل BSOD را دارم. قبلا ویندوز ویستا داشتم و الان سون دارم و در هر دو این مشکل را دارم (هر دو سیستم عاملم 32 بیت بودن) البته چون تقریبا هر یکی دو هفته یک مورد پیش میاد زیاد آزاردهنده نیست اما بلاخره باید درست بشه. آنتی ویروسم کاسپر بوده و هست و سخت افزار خاصی هم ندارم. مواقعی هم که BSOD پیش میاد کاملا تصادفی هست و از هیچ نظم قابل درکی پیروی نمی کنه. لازم به ذکر است که ویندوز ویستام اورجینال بود و از اول روی لپ تاپ نصب بود ولی ویندوز سون رو خودم نصب کردم و با کرک اکتیویت کردم.
    مشخصات سیستم:
    OS Name Microsoft Windows 7 Ultimate
    Version 6.1.7601 Service Pack 1 Build 7601
    System Manufacturer Sony Corporation
    System Model VGN-FW139E
    System Type X86-based PC
    Processor Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU P8400 @ 2.26GHz, 2267 Mhz, 2 Core(s), 2 Logical Processor(s)
    Graphic card: ATI Mobility Radeon HD 3400 Series
    BIOS Version/Date American Megatrends Inc. R0250Y0, 6/5/2008
    SMBIOS Version 2.4
    Boot Device \Device\HarddiskVolume2
    Hardware Abstraction Layer Version = "6.1.7601.17514"
    Installed Physical Memory (RAM) 3.00 GB
    Total Physical Memory 3.00 GB
    Available Physical Memory 1.89 GB
    Total Virtual Memory 5.99 GB
    Available Virtual Memory 4.67 GB
    Page File Space 3.00 GB
    Page File C:\pagefile.sys

لینک دانلود فایل های دامپ:

کد:
    با تشکر فراوان
    Last edited by pooyan.saj; 24-06-2011 at 15:34.

اگه نباشه جاش خالی می مونه 0015351971's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

دو تا 2 گیگه
    بالا نمیاد میخوای بیا ببین خودت

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

مشکل با راهنمایی شما حل شد ! از راهنماییتون سپاسگذارم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •