تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 11 از 241 اولاول ... 7891011121314152161111 ... آخرآخر
نمايش نتايج 101 به 110 از 2402

نام تاپيک: بررسی تخصصی پیغام های صفحه آبی (Blue Screen)، خطاهای دائم سیستمی و رفع مشکل آنها

حـــــرفـه ای ebicross's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

پيش فرض

با توجه به این نکته که عوامل متعددی میتونه زمینه ساز این مشکل باشه ایا برنامه خاصی وجود نداره که این مسئله رو به طور کامل حل کنه که دیگه با این خطا روبرو نشیم؟ یا حداقل هنگامی که تازه ویندوز رو نصب کردیم ومشکلی نداره در مقابل این مشکل ایستادگی کنه؟
    خیلی ممنون.
    این یک مشکل یکسان و مشابه نیست. ممکنه از هر چیزی باشه.
    برای همین هیچ نرم افزاری نیست که بتونه خطاهای صفحه آبی رو حل کنه.
    مثلا آیا تعمیرکاری هستش که تمام ماشینها و تمام قسمتهای ماشین رو بتونه تعمیر کنه؟
    در اضافه به راهنمایی دوستان لازم این مطلب را هم اضافه کنم.من یه لب تاپ asus داشتم که وقتی میخواستم ویندوز xp نصب کنم همین ارورر صفحه آبی داشتم.تو شهر من کسی دلیل را نمیدونست و میگفتن که بایوس asus کم میاره.ولی اینتوری نبود و کافی بود نوع بهینه سازی هارد را عوض کنم.و درست شد.
    اگر تکراری بود منو ببخشید.
    بله مشکل شما ساده بوده و دلیلش نوع رابط هارد بوده که احتمالا روی AHCI تنظیم شده بوده.
    ولی این دلیل یکی از خطاهای صفحه آبی از بین شاید صدها خطا باشه.

2. این کاربر از ebicross بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض امیر حاجی علی

با سلام و خسته نباشید
    من حدود دو ماه است که ویندوز را نصب کرده ام ولی زمانی قبلا احتمالا زمانی که screen saver کار می کرد خطا صفخه ابی را می داد و ما از screen saver در اوردیم بعضی از مواقع باز هم احتمالا وقتی visual stduio 2008 کار می کرد این خطا را می داد باز زمانی که log off می کنیم روی صفحه ابی می رود و جدیدا زمانی که بیکار است هم روی صفحه ابی می رود .
    لینک دانلود:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    در ضمن ویندوز من روی لبتاپ است
    با تشکر

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

پيش فرض

با سلام و خسته نباشید
    من حدود دو ماه است که ویندوز را نصب کرده ام ولی زمانی قبلا احتمالا زمانی که screen saver کار می کرد خطا صفخه ابی را می داد و ما از screen saver در اوردیم بعضی از مواقع باز هم احتمالا وقتی visual stduio 2008 کار می کرد این خطا را می داد باز زمانی که log off می کنیم روی صفحه ابی می رود و جدیدا زمانی که بیکار است هم روی صفحه ابی می رود .
    لینک دانلود:
    خطای شما در مرحله ی اول به فایل IGXPMP.SYS مربوط میشه که مرتبط با درایور ویدئویی شرکت اینتل میشه که همون درایور کارت گرافیک شما میتونه باشه.
    درایور کارت گرافیک رو به روز کنید و به احتمال بسیار زیاد دیگه این خطا رو نخواهید دید.

5. این کاربر از ebicross بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه 0015351971's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

همونطور که ASK_bl عزیز گفت خطاتون سیستمیه ولی شما اگر فایلهای Dump بیشتری دارید همشون رو بدین.
    اگرویندوزتون رو عوض نکردین با توجه به اینکه دلیل خطا در این فایل DUMP که دادین CSRSS.exe یعنی یکی از فایلهای ویندوزی ذکر شده ممکنه ویروسی باشید یا ویندوزتون مشکل داشته.
    اگر که با هربار عوض کردن ویندوز این مشکل رو دارید یک Detail System Information با CPU-Z بدین بهم و همچنین یک Overal System Information برای بررسی IRQها بدین و همچنین یک Autorun Information برای بررسی ویروسی بودن سیستمتون بدین.
    همش رو باهم آپلود کنید.
    همچنین با این فایلها یک Dump جدید هم بدین. یعنی تمام فایلهای Minidump رو حذف کنید و بعد از خطای جدید به من فایل ایجاد شده ی جدید رو هم بدین.
    بفرمایید امیدوارم زودتر مشکلم حل شه به کمک شما :
    کد:
    فقط Overal System Information حتما باید باشه ؟
    سیو نمیکنه آخه تا حدود 75 درصد میره بعد جلوتر نمیره
    --------------------------------------
    پیوست : بالاخره اونم رفت بفرمایید :
    کد:
    Last edited by 0015351971; 20-06-2011 at 14:32.

اگه نباشه جاش خالی می مونه mormak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض مشکل صفحه آبی

با سلام. مندوز ویندوز سون 32بیتی دارم روی لبتاپم و امروز که روشن کردم به محض اینکه ویندوز کامل بالا میاد تا میخوام شروع به کار کنم صفحه آبی میاد. شاید ویروسی شده اما آنتی ویروس آویرا دارم که آپدیت هستش و از فلش خاصی هم استفاده نکردم. لطفا راهنماییم کنید

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

پيش فرض

بفرمایید امیدوارم زودتر مشکلم حل شه به کمک شما :
    ببینید خطای جدیدتون هم دقیقا مشابه قبلیه و مربوط به CSRSS میشه.
    با توجه به وظیفه ی بسیار مهم این فایل در مدیریت ویندوز و کنترل برنامه ها میشه نتیجه گرفت خطای شما نرم افزاریه.
    این که چه برنامه ایه من نمیدونم چون بیشترین اطلاعاتی که میتونم داشته باشم همینه که این فایل در ویندوز نمیتونه مدیریت کنه و بسته میشه یا دستورالعمل اشتباه ارسال میکنه.
    البته بعد از امتحانها یک سری تغییرات توی Debugger باید بدم تا بتونه این موارد رو هم شناسایی کنه ولی الان مشکل داره و اطلاعات خیلی ناقصی میده.

از اونجایی که ویندوز شما دو جین نرم افزار بصری و تغییر دهنده ی ظاهر داره پیشنهاد میکنم یکم خلوتش کنید.
    همراه ویندوز شما حدودا 35 برنامه اجرا میشه و تعداد کدکهاتونم که خیلی زیاده.
    یک مقدار لیست Startup رو تخلیه کنید.
    برنامه های بسیار زیادی دارید که سرویس اجرا میکنند و به نظرم خیلیهاشون حتی نرم افزارهای معتبری نیستند.
    اول به یک بهینه کننده مثل CCleaner سیستم رو بهینه کنید.
    بعدش با همن Autorun Information لیست استارت آپ رو تخلیه کنید.
    تخلیه ی لیست استارت آپ نه اینکه دو سه تاش رو حذف کنید. منظورم اینه که د سه تاش در آخر باید باقی بمونه.
    نرم افزارهای تغییر دهنده مثل UberIcon که دارید رو حذف کنید. اگر تم هایی دارید که تغییر Shell ایجاد کردند حذفشون کنید.
    در آخر وقتی تمام این حذفها تمام شد با فرمان sfc /scannow در CMD فایلهای ویندوز رو تعمیر کنید.
    اگر سرویس پک نصب نکردید نیازی نیست دیگه sfc استفاده کنید و فقط سرویس پک رو نصب کنید کافیه.

اما اگر میخواین نظر من رو بدونید من اگر بودم ویندوزم رو عوض میکردم چون با توجه به حجم نرم افزارهای شما و تغییرات عمده ای که توی فایلهای ویندوز دادند حتی بعد از حذفشون اون تغییراتی که توی سرعت سیستم دادند باقی میمونه.
    با سلام. مندوز ویندوز سون 32بیتی دارم روی لبتاپم و امروز که روشن کردم به محض اینکه ویندوز کامل بالا میاد تا میخوام شروع به کار کنم صفحه آبی میاد. شاید ویروسی شده اما آنتی ویروس آویرا دارم که آپدیت هستش و از فلش خاصی هم استفاده نکردم. لطفا راهنماییم کنید
    ببینید فرض کنید یک هواپیما سقوط کرده.
    حالا یک نفر که صحنه ی سقوط رو دیده بهتر میتونه دلیل سقوط رو بفهمه یا یک نفر که جعبه ی سیاه رو داره؟
    شما با نمایش این عکس فقط دارید صحنه ی سقوط رو به من نشون میدین. دلیل این سقوط میتونه هزار تا چیز باشه که من از اینجا نمیفهمم.
    پست اول تاپیک رو بخونید و جعبه ی سیاه رو برام آپلود کنید.
    اما شما که دسترسی به سیستم ندارید تا فایل رو آپلود کنید من فقط میتونم یک توضیح عمومی بدم.

خطای Bad Pool Header مربوط به خطاهای مکرر در رجیستری میشه.
    اما چه نوع خطایی؟ همونطور که میدونید رجیستری منشا هرچیزیه توی سیستم.

پس با توجه به تصویر بالا میبینید هرکدوم از موارد بالا میتونه دلیل این خطا باشه.
    در واقع سیستم با این خطا نمیزاره دیگه بیشتر رجیستری داغون بشه و دسترسی شما رو از سیستم قطع میکنه.

راه حل عمومی اینه که ویندوز رو در حالت Last know good بالا بیارید. (در ابتدا F8 بزنید) و بعد رجیستری رو با یک بهینه کننده ی بسیار حساس مثل RegCure یا Tuneup بهینه کنید.

9. 2 کاربر از ebicross بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه club2energy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

سلام

دقیقا یک هفته هست که سیستم جدیدم رو جمع کردم.
    سیستم گه گاهی bsod میشه. دلیل خوبی واسش پیدا نکردم. چون وقتی کار سنگین ازش کشیدم و حتی باهاش pes 2011 بازی کردم مشکلی نداشته اما وقتی که سیستم بیکار میشه یا برای دانلود شبا نه میذارم دیدم که bsod میشه. کلا تا حالا زیر کار سنگین bsod نکرده.

مشخصات سیستم:

windows 7 7600
    cpu amd phenom 2 x4 955
    mainboard asrock 890 pro3
    vga ega geforce gts 450
    ram 2x2 crosair 1600
    power 500 watt real silverstone
    hard seegate 1t 7200

فایل ninidump دو روز اخیر رو براتون آپلود میکنم

در ضمن ویندوز 7 سرویس پک 1 هم نصب نکردم بازم مشکل سر جاش بود.
    درایور گرافیک و lan رو هم امروز با DriverEasy آپدیت کردم.

کد:
    هر چیز دیگه ای نیاز باشه در خدمت هستم

اگه نباشه جاش خالی می مونه 0015351971's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

ببینید خطای جدیدتون هم دقیقا مشابه قبلیه و مربوط به CSRSS میشه.
    با توجه به وظیفه ی بسیار مهم این فایل در مدیریت ویندوز و کنترل برنامه ها میشه نتیجه گرفت خطای شما نرم افزاریه.
    این که چه برنامه ایه من نمیدونم چون بیشترین اطلاعاتی که میتونم داشته باشم همینه که این فایل در ویندوز نمیتونه مدیریت کنه و بسته میشه یا دستورالعمل اشتباه ارسال میکنه.
    البته بعد از امتحانها یک سری تغییرات توی Debugger باید بدم تا بتونه این موارد رو هم شناسایی کنه ولی الان مشکل داره و اطلاعات خیلی ناقصی میده.

از اونجایی که ویندوز شما دو جین نرم افزار بصری و تغییر دهنده ی ظاهر داره پیشنهاد میکنم یکم خلوتش کنید.
    همراه ویندوز شما حدودا 35 برنامه اجرا میشه و تعداد کدکهاتونم که خیلی زیاده.
    یک مقدار لیست Startup رو تخلیه کنید.
    برنامه های بسیار زیادی دارید که سرویس اجرا میکنند و به نظرم خیلیهاشون حتی نرم افزارهای معتبری نیستند.
    اول به یک بهینه کننده مثل CCleaner سیستم رو بهینه کنید.
    بعدش با همن Autorun Information لیست استارت آپ رو تخلیه کنید.
    تخلیه ی لیست استارت آپ نه اینکه دو سه تاش رو حذف کنید. منظورم اینه که د سه تاش در آخر باید باقی بمونه.
    نرم افزارهای تغییر دهنده مثل UberIcon که دارید رو حذف کنید. اگر تم هایی دارید که تغییر Shell ایجاد کردند حذفشون کنید.
    در آخر وقتی تمام این حذفها تمام شد با فرمان sfc /scannow در CMD فایلهای ویندوز رو تعمیر کنید.
    اگر سرویس پک نصب نکردید نیازی نیست دیگه sfc استفاده کنید و فقط سرویس پک رو نصب کنید کافیه.

اما اگر میخواین نظر من رو بدونید من اگر بودم ویندوزم رو عوض میکردم چون با توجه به حجم نرم افزارهای شما و تغییرات عمده ای که توی فایلهای ویندوز دادند حتی بعد از حذفشون اون تغییراتی که توی سرعت سیستم دادند باقی میمونه.
    دوست گلم ممنون اول از وقتی که برای من گذاشتی
    ولی من فکر نمیکنم اینجوری باشه
    چون من همون اول هم که این پی سی رو جمع کردم و بعد از راه اندازی سیستم و نصب درایور ها - بعد از این کارها - اولین باری که روشن کردم پی سی رو با همین ارور آبی مواجه شدم (اون موقع که هیچ نرم افزاری روی پی سی نبود)

اگه نباشه جاش خالی می مونه club2energy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

سلام

سیستم گه گاهی bsod میشه. دلیل خوبی واسش پیدا نکردم. چون وقتی کار سنگین ازش کشیدم و حتی باهاش pes 2011 بازی کردم مشکلی نداشته اما وقتی که سیستم بیکار میشه یا برای دانلود شبا نه میذارم دیدم که bsod میشه. کلا تا حالا زیر کار سنگین bsod نکرده.

مشخصات سیستم:

windows 7 7600
    cpu amd phenom 2 x4 955
    mainboard asrock 890 pro3
    vga ega geforce gts 450
    ram 2x2 crosair 1600
    power 500 watt real silverstone
    hard seegate 1t 7200

فایل ninidump دو روز اخیر رو براتون آپلود میکنم

در ضمن ویندوز 7 سرویس پک 1 هم نصب نکردم بازم مشکل سر جاش بود.
    درایور گرافیک و lan رو هم امروز با DriverEasy آپدیت کردم.

کد:
    هر چیز دیگه ای نیاز باشه در خدمت هستم

اطلاعات تکمیلی

مودم sy800c به سیستم وصل هستش با درایوری که روی سایت پارس آنلاین وجود داره برای ویندوز سون

کارت skystar 2.6 با آخرین ورژن درایور که البته از device manager چند روزی هست که disable کردمش

یه دونه تلوزیون دیجیتال dvbt هم دارم.درایور اون رو هم میشه از تو سی دی خودش نصب کرد هم اینکه بدون نصب درایور هم خود ویندوز میشناستش

کارت گرافیک آنبوردم رو امروز از توی بایوس غیرفعال کردم

بایوسم رو پریروز به آخرین ورژن آپ کردم

در برنامه ASRock eXtreme Tuner به هر تنظیم cpu دست بزنیم و بخوایم apply کنیم سیستم دامپ میکنه
    درایور کارت گرافیکم رو دیروز آپ کردم. دامپ این موقع با nt kernal و فایل آنتی ویروس آوست توی فایل دامپ ذخیره میشه.

تنها دامپی که خط بالا توضیح دادم با اصول هست و میدونم هروقت این کار رو انجام بدم دامپ میکنه اما دام های دیگه همین جور یوهویی اتفاق میفته

فایل های مورد نیاز رو کامل براتون آپلود کردم و لینکش رو پایین میذارم. یه تصویر هم از برنامه ASRock eXtreme Tuner میذارم. ببینید به نسبت سخت افزاری که دارم تنظیمات درسته؟

فایل زیر توسط برنامه BSOD_Windows7_Vista_v2.60_jcgriff2_ ساخته شده که شامل مشخصات سیستم و فایل های دامپ و autorun هستش

کد:

فایل خروجی برنامه cpuz

کد:

تصویر ASRock eXtreme Tuner

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

پيش فرض

دوست گلم ممنون اول از وقتی که برای من گذاشتی
    ولی من فکر نمیکنم اینجوری باشه
    چون من همون اول هم که این پی سی رو جمع کردم و بعد از راه اندازی سیستم و نصب درایور ها - بعد از این کارها - اولین باری که روشن کردم پی سی رو با همین ارور آبی مواجه شدم (اون موقع که هیچ نرم افزاری روی پی سی نبود)
    خب در این صورت شما رم های سیستم رو چک کنید.
    یکی از رمها رو نوبتی خارج کرده و تست کنید.
    همونطور که گفتم خطای شما نامفهومه ولی در هر دو فایلی که دادین علت خطا از یک فایل ویندوز بود.
    شاید ویندوز خاصی نصب میکنید که دستکاری شده.

اگر سیستم گارانتی داره شما باید به نمایندگی ببرید و تا رفع غلت BlueScreen سیستم رو نگیرید.
    توجه داشته باشید که من فقط میتونم BSODهای نرم افزاری رو پیدا کنم و BSOD های سخت افزاری خیلی سخته و یک مهندس سخت افزار لازم داره تا بتونه اطلاعات رو بررسی کنه.
    چون نرم افزارهای بررسی دلایل رو در فایلها یا درایورها میدن و نمیتونند بگن مثلا مادربرد مشکل داره و کسی که بررسی میکنه از روی حدس میتونه بگه از رمه.

به هر حال بهترین کار همین تست رمهاست.
    به Memory Diagnostic اکتفا نکنید. همون خارج کردن و تست بلند مدت بهترین کاره.

سلام

ببینید اول به شما و همه پیشنهاد میکنم اگر سیستم خریدین و از اول BSOD داره به احتمال بالا سخت افزاریه و باید از فروشنده بخواین براتون اینو رفع کنه.

گاهی اوقات فروشنده ها توجه نمیکنند به قابلیتهای یک سیستم.
    مثلا در موردی از رم 1066 استفاده شده بود و CPU سوکت AM3 و سیستم مدام BSOD میداد. آخر که به سختی دلیلش معلوم شد فهمیدم این مادربرد باس 1066 رو فقط با AM2 ساپورت میکنه. این اشتباه کوچک دلیل مشکلات بزرگ شده بود.

یا یک سیستم اداری بسیار مهم و بسیار گرون قیمت فقط سر یک اختلاف کوچک تایمینگ رمهای گرون قیمتش BSOD میداد.

گاهی اوقات قطعات مطابق مادربرد نیستند و یا با هم Conflict دارند. تشخیص تداخل نهایتا یک هفته زمان میبره ولی نه وقتی که سیستم جلوی آدم نباشه.
    برای همین به فروشنده بگین این سیستمتون مشکل داره تا براتون رفع کنه.
    خطاهای سیستم شما هم به جز یکی که مربوط به اتصال شبکه و پروتکل اینترنت بود همگی عمومی و نامفهوم (از نظر من) هستند.
    برای همین اول پیشنهاد میکنم لیست پروتکلهای شبکه رو در Properties کارت شبکه مطابق با استاندارد تخلیه کنید. شاید پروتکل خاصی نصب شده.
    آنتی ویروس Avast - Avira و Norton و BitDefender از این پروتکلها نصب میکنند که فکر میکنم یکیش NDIS Filter باشه.
    در کل به نظرم مدت کوتاهی یک آنتی ویروس بهینه تر مثل NOD یا Microsoft Security استفاده کنید و تست کنید.

نکته ی دوم OverClock هستش. سیستم OC شده رو نمیشه بررسی BSOD کرد و اول باید به حالت عادی برگرده.
    پیشنهاد میکنم تمام Clockها رو از بایوس Default کنید و قبلش حتما تمام نرم افزارهای مربوط به OC رو حذف کنید.

اگر با نصب ویندوز هم مشکل پابرجاست حتما سیستم رو به نمایندگی برای تداخل سخت افزاری ببرید تا وقت و سرمایتون هدر نره.

زیر فشار بودن سیستم دلیل BSOD نیست. اتفاقا وقتی سیستم تحت فشاره تمام رم و CPU صرف یک کار میشه و احتمال BSOD کم میشه.

موفق باشید.

14. 2 کاربر از ebicross بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •