تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 18

نام تاپيک: دندانپزشکی و ناراحتی قلبی

آخر فروم باز faded's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض دندانپزشکی و ناراحتی قلبی

ایا ناراحتی قلبی مثل پرولاپس دریچه میترال و بالا بودن ضربان قلب با دندانپزشکی مشکلی ایجاد می کند؟
    ضربان قلب من بدون علت بالاست دکتر می گفت یا از تیروئیده یا کم خونی که هیچ کدوم نبود( با توجه با آزمایش) داروی دیلتیازم هم تجویز کرد که تاثیری نداشت حالا میخواستم بپرسم ایا با دنداپزشکی مشکلی ندارم؟

2. این کاربر از faded بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه saba_moha's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

اگه پرولاپس میترال دارید با این حساب بالا بودن ضربان قلبتون یا به اصطلاح تپش قلب میتونه ناشی از همین پرولاپس باشه.تپش قلب علت های مختلفی داره به غیر از یکسزی بیماری ها که اکثرا ختم به نارسایی قلبی میشن اعم از مشکلات خود قلب ویا پرکاری تیروئید و انمی،یکسری داروها ،دیورتیک ها ،دیابت و مصرف الکل ،کوکائین ،شکلات ،مواد ترش و برخی گیاهان دارویی مثل زالزالک و...هم باعث تپش قلب میشوند.

با این حال اگه دچار نارسایی قلبی در اثر پرولاپس میترال هستید لازم هست که قبل از دندانپزشکی حتما انتی بیوتیکی ،مثل اموکسی سیلین مصرف کنید(البته تحت نظر پزشک ) تا مبتلا به اندوکاردیت عفونی نشید.

آخر فروم باز قله بلند's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام. چه سوال خوبی پرسیدید. من هم می خواستم چنین سوالی رو مطرح کنم ولی با یک قید دیگه. من آسم دارم و خارش پوستی هم دارم ولی تیروئید فعلاً در حالت کنترل شده هست و به خاطر تنگی نفس، از خوردن پروپانول منع شده ام. واقعیتش اینکه می ترسم برم دندانپزشکی چون می ترسم با زدن داروی بی حسی، واکنش آلرژی برام تولید بشه و یا وسط کار نفسم تنگ بشه و اوضاع خراب بشه. باید چه کار کنم؟

5. این کاربر از قله بلند بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

اگه پرولاپس میترال دارید با این حساب بالا بودن ضربان قلبتون یا به اصطلاح تپش قلب میتونه ناشی از همین پرولاپس باشه.تپش قلب علت های مختلفی داره به غیر از یکسزی بیماری ها که اکثرا ختم به نارسایی قلبی میشن اعم از مشکلات خود قلب ویا پرکاری تیروئید و انمی،یکسری داروها ،دیورتیک ها ،دیابت و مصرف الکل ،کوکائین ،شکلات ،مواد ترش و برخی گیاهان دارویی مثل زالزالک و...هم باعث تپش قلب میشوند.

با این حال اگه دچار نارسایی قلبی در اثر پرولاپس میترال هستید لازم هست که قبل از دندانپزشکی حتما انتی بیوتیکی ،مثل اموکسی سیلین مصرف کنید(البته تحت نظر پزشک ) تا مبتلا به اندوکاردیت عفونی نشید.
    از راهنمایتون ممنونم ولی یه مشکل دیگه هم هست من اگر انتی بیوتیک مصرف کنم بدنم شروع به کهیر زدن میکنه و بعدش دونه های عجیبی می زنه که تا مدتها باقی می مونن و شدیدا ملتهب میشن و زخم میشن من کلا هر دارویی میخورم کهیر میزنم ولی در مورد انتی بیوتیک حساسیت شدیدتری دارم.
    Last edited by faded; 04-08-2010 at 13:36.

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

از راهنمایتون ممنونم ولی یه مشکل دیگه هم هست من اگر انتی بیوتیک مصرف کنم بدنم شروع به کهیر زدن میکنه و بعدش دونه های عجیبی می زنه که تا مدتها باقی می مونن و شدیدا ملتهب میشن و زخم میشن من کلا هر دارویی میخورم کهیر میزنم ولی در مورد انتی بیوتیک حساسیت شدیدتری دارم.
    من هم مثل شما هستم ولی با آنتیوبیوتیک های بهتر از آموکسی سیلین این واکنش نشون داده نمی شه.

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

دوست عزیز تشخیص پرولاپس فقط از طریق اکوکاردیو گرافی می باشد . اگر این کار را انجام داده اید که هیچ در غیر این صورت ابتدا باید اکو شوید تا مشخص شود که آیا شما پرولاپس دارید یا خیر .
    در مواردی که فقط پرولاپس وجود دارد مصرف آنتی بیوتیک قبل از انجام اقدام دندانپزشکی لزومی نداره
    اگر پرولاپس به همراه نارسایی دریچه ( نه نارسایی قلبی ) باشد قبل از انجام اقدامات دندانپزشکی استفاده از آنتی بیوتیک ضروریه .
    البته بجای آنتی بیوتیک خوراکی از تزریقی هم می توان استفاده کرد .

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام. آقای دکتر، آسم و نفس تنگی چی؟ می تونم برم دندون خودم رو درست کنم؟

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

سلام. آقای دکتر، آسم و نفس تنگی چی؟ می تونم برم دندون خودم رو درست کنم؟
    علیکم السلام
    اگر حساسیت خاصی به داروی بی حسی نداشته باشید بله می توانید و آسم و یا تنگی نفس منع انجام کارهای دندانپزشکی نیست .

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

دوست عزیز تشخیص پرولاپس فقط از طریق اکوکاردیو گرافی می باشد . اگر این کار را انجام داده اید که هیچ در غیر این صورت ابتدا باید اکو شوید تا مشخص شود که آیا شما پرولاپس دارید یا خیر .
    در مواردی که فقط پرولاپس وجود دارد مصرف آنتی بیوتیک قبل از انجام اقدام دندانپزشکی لزومی نداره
    اگر پرولاپس به همراه نارسایی دریچه ( نه نارسایی قلبی ) باشد قبل از انجام اقدامات دندانپزشکی استفاده از آنتی بیوتیک ضروریه .
    البته بجای آنتی بیوتیک خوراکی از تزریقی هم می توان استفاده کرد .
    ممنون از راهنماییتون ولی شما حرف عجیبی میزنید ! معلومه که اکو انجام دادم من تا حالا اسم این پرولاپس رو هم نشنیده بودم!! ولی دکتر از نارسایی چیزی نگفت
    Last edited by faded; 04-08-2010 at 19:31.

اگه نباشه جاش خالی می مونه saba_moha's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

کلا از عوارض انتی بیوتیک های دسته پنی سیلین مثل همین اموکسی سیلین( در پیشگیری از اندوکاریت عفونی رایج هست) واکنش های الرژیکی هست البته در برخی افراد....در مورد شما هم اگه درصورت پرولاپس لازم به تجویز انتی بیوتیک بود ،با پزشکتون در مورد نوع و میزان مصرف اون مشورت کنید.

دکتر morsadrالبته اموخته های شما و تجربه شما خیلی بیشتر از من هست ممنون میشم راهنماییم کنید ولی فکر نمیکنید پرولاپس میترال همراه هست با نارسایی دریچه میترال که منجر به نارسایی قلبی میشه که بسته به شدت اون علایم اون متفاوت هست و فکر میکنم برای مواردی دردندانپزشکی که اسیب به لثه ها وارد میاد لازم باشه که با انتی بیوتیک پیشگیری بشه و فرد ریسک اندوکاردیت عفونی را به جان نخره؟

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •