تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: باد کردن چندتا از خازن های کارت گرافیک ..!!

پروفشنال pooyahacker's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    TehraN

پيش فرض باد کردن چندتا از خازن های کارت گرافیک ..!!

سلام
    من چند روز پیش که کامپیوترم رو روشن کردم تصاویر یه پرشی داشت و ویندوز هم یه اشکالاتی به کارت گرافیک میگرفت ولی بعدش میگفت که با موفقیت recovery شده ... این قضیه کم کم حاد تر شد تا جایی که وقتی کامپیوتر رو روشن میکردم تصاویر به شدت داغون بود و اصلا چیزی نمیشد فهمید ! بعدش هم که دیگه ویندوز بالا نمیومد و موقع بوت شدن restart میشد .. ویندوزم هم seven هست ..
    بعد که من کارت گرافیک رو در آوردم متوجه شدم که 4-3 تا از خازن های کارت گرافیک باد کرده .. کارت گرافیکم هم XFX 8600GT 256mb ddr3 هست .. من فکر میکنم مشکل از همینا باشه , به نظر شما مشکل همینه ؟؟ مشکل حاد هست آیا ؟؟ با تعویض خازن درست میشه ؟؟
    واسه همین زنگ زدم به گارانتی سازگار ( البته کسی جوابگو نبود !!) تا ببینم خازن ها رو تعویض میکنن یا نه , البته گارانتیش تموم شده نمیدونم تعویض میکنن یا نه ..؟
    در کل نظرتون چی هست ؟!

آخر فروم باز pasargadd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بله دیگه مشکل از خازنها است.
    اگر گارانتیش تموم شده پول میگیرن برای تعمیر.
    زیر زمین کامپیوتر ایران هم میتونین ببرین.

3. این کاربر از pasargadd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

وقتی این خازن ها باد می کنند شروع می کنند به جریات کشیدن از مدار تغذیه در قسمت ورودی و همچنین ولتاژ و جریان قسمت جروجی را هم دچار نوسان می کنند
    وقتی در ابتدا شما دچار مشکل در تصاویر میشدین جریان و ولتاژ خروجی به سمت هسته کارت گرافیک دچار پارازیت و نوسان می شده
    اما اگر به موقع بداد این مشکل نرسند باعث اتصال کوتاه میشه و به پاور سیستم آسیب جدی وارد می کنه
    اگر این خازن ها از نوع جامد باشند پیدا کردنشون یکم سخته ولی اگر الکترولیتی باشند به راحتی گیر میان و تمام تعمیر کار ها برای شما تعویضشون می کنند و هزینه بالایی هم ندارند

5. این کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

وقتی این خازن ها باد می کنند شروع می کنند به جریات کشیدن از مدار تغذیه در قسمت ورودی و همچنین ولتاژ و جریان قسمت جروجی را هم دچار نوسان می کنند
    وقتی در ابتدا شما دچار مشکل در تصاویر میشدین جریان و ولتاژ خروجی به سمت هسته کارت گرافیک دچار پارازیت و نوسان می شده
    اما اگر به موقع بداد این مشکل نرسند باعث اتصال کوتاه میشه و به پاور سیستم آسیب جدی وارد می کنه
    اگر این خازن ها از نوع جامد باشند پیدا کردنشون یکم سخته ولی اگر الکترولیتی باشند به راحتی گیر میان و تمام تعمیر کار ها برای شما تعویضشون می کنند و هزینه بالایی هم ندارند
    سلام احسان جان
    میتونند به جای اون خازنهای جامد از الکترولیتی با همون ظرفیت و ولتاژ بزارند من امتحان کردم جواب میده

7. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز amd>intel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

عموما خازنهاي الكتروليت باد ميكنند چون خازنهاي سوليد از جنس پليمر هستند و باد نميكنند . ظرفيت خازنها رو چك كنيد و مشابهش رو بگيريد .

9. این کاربر از amd>intel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال pooyahacker's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    TehraN

پيش فرض

‏گارانتي سازگار كه يا تلفنش اشغاله يا جواب نميده ! واسه همين امروز رفتم همون بازار ايران از چند ده تايي مغازه هم پرسيدم ولي خازن نداشتن ! يكيشون هم ميگفت بايد بري پاساژ امجد تهيه كني ..
    با يه مغازه دار هم كه صحبت كردم و كارت گرافيك رو بهش نشون دادم گفت اين مشكل از GPU‏ اش هست كه خازنش باد ميكنه ! و خازنش هم سوليد هست و گير نمياد ، بعدش هم گفت 15 تومن ميگيره و تعمير كنه !
    حالا من نميدونم آيا به GPU‏ آسيب رسيده ؟؟ اين خازن ها بالاخره جامد هست يا الكتروليتي ؟ (از كجا بايد فهميد ؟)
    و اينكه با اين تفاسير من كارت رو كجا بدم واسه تعمير؟؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •