تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 13 از 13

نام تاپيک: مشکل با گیرنده دیجیتال دنای

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

دستگاه من دنای STB523HD
    مشکل اول : فونت کوچک تلتکست.حالت بزرگنمایی ندارد.البته فکر کنم برای تلویزیون های بزرگتر با اینچ بالا این مشکل به نظر نرسد
    مشکل دوم:عدم پخش صدای فایل های تصویری دی وی دی معروف به vob .به علت عدم پشتیبانی AC3 که CODEC صوتی فایل های تصویریDVD یا همون Vob است.برای پخش بدون مشکل صدا باید به HD MP4 یا HD MOV تبدیل بشه چون این فرمت های تصویری کدک صوتی AAC دارند و دستگاه شما با این کدک صوتی کار میکند و مشکلی ندارد.یا HD AVI که کدک MPEG2 یا MP3 یا AACدارد.دنای خانواده MPEG را برای صوت و تصویر پشتیبانی میکند جالب این است flv وحتی فرمت جدید mkv را هم میخواند ولی تعجب میکنم چرا با صدای vob مشکل دارد.پشتیبانی از فرمت های مختلف یک جنبه مثبت برای دستگاه های شماست.اگر این دستگاه vob را مانند dat پشتیبانی کند تا حدی میتوان گفت دستگاه شما قدرت یک CD player و یک DVD player را دارد.و با پشتیبانی فایلهای اینترنتی مثل flv و mkv این دستگاه دوست داشتنی تر میشود.ولی جالب این است شما میتوانید بر روی جعبه دستگاه خود این فرمت ها را برای تبلیغ بنویسید ولی نمیدانم چرا این کار را انجام ندادید! من خودم به عنوان مهندس کامپیوتر به این موضوع اهمیت میدهم و اعتقاد دارم باید آن را Bold کرد.دستگاه شما علاوه بر فرمت های mp3,avi,wmv,jpeg,bmp فرمت های mp4,avi,flv,dat,vob+mp2 audio codec,wmv,hd-mov,HD MP4,3gp,mkv,mpg,wma را هم پشتیبانی میکند و بدون مشکل پخش میکند ولی نمیدانم چرا شما بر روی جعبه دستگاه و در دفترچه راهنما به این فرمت ها اشاره نکردید!!! به نظرمن این یک نقطه قوت است و باید همگام با فرمت های روز دنیا پیش رفت.ولی بنده فرمت روز را Vob+ac3 برای DVD میدانم که دستگاه شما کدک صدای آن را پشتیبانی نمیکند.اکثر vob ها هم Audio codec آنها ac3 است و به همین دلیل پخش آن بر روی دنای صدا ندارد.من فقط فرمت صدا یا فرمت هم صدا و هم تصویر vob را تغییر دادم و متوجه شدم دستگاه شما با vob مشکل ندارد.بلکه با vob ای که کدک صوتی آن ac3 است مشکل دارد.میتوان آن را به vob with mp2 audio codec تبدیل کرد و با این کار بدون اینکه زره ای کیفیت پایین بیاید فایل تبدیل میشود و میتوان فیلم دی وی دی را با کیفیت بالا و بدون مشکل صدا با استفاده از USB دستگاه دنای پخش کرد.اما برای تبدیل یک فیلم 2 ساعته تقریباً یک و نیم ساعت زمان نیاز است.امیدوارم در نسخه بعدی بتوانیم دستگاه را بروز رسانی کنیم و آپدیت کنیم.تا مشتری ها براحتی با یک کپی فوق االعاده سریع(حداکثر 5 دقیقه) یک دی وی دی را بر روی USB کپی کنند و آن را بر روی دستگاه تلویزیون خود نگاه کنند.هدف بنده از خرید دستگاه شما بیشتر به این دلیل بود.چون که تلویزیون بنده پورت HDMI ندارد.و دستگاه DVD هم ندارم.میخواستم از طریق USB دستگاه شما فایلهای VOB دی وی دی های تصویری را بخوانم که متاسفانه تصویر داشت ولی صدا نداشت.بعد با تبدیل آن متوجه شدم مشکل از عدم پشتیبانی کدک صوتی AC3 است که همواره در DVD ها از آن استفاده میشود و کیفیت بالا و surround دارد.
    مشکل دیگر این است هنگام ضبط یک شبکه دیگر نمیتوان شبکه های 10 به بعد را نگاه کرد وفقط 10 شبکه اول کار میکند! علت این محدودیت از کجاست؟البته من از آنتن معمولی وسرخود استفاده میکنم.و شبکه های 10 به بالا کیفیت پایینی دارند.ولی گمان نمیکنم علت از این باشد.
    با خرید دنای هدفم یک تیر و دو نشان بود.منظورم پخش فایل های دی وی دی و داشتن شبکه های ملی است. که یکی از تیرهایم به سنگ خورد! به طور کلی بسیار دستگاه خوبی است و از یک دستگاه ایرانی انقدر انتظار نداشتم!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

سلام دوستان، من یه گیرنده دیجیتال دنای برا بابام گرفتم، مشکلش اینه که هر ماه یکی دو بار کل کانالا پاک شده و وقتی روشنش میکنم میره به قسمت کانال یابی و باید کانال یابی بشه، کسی میدونه چطور باید حلش کرد؟

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •