تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 6 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 58

نام تاپيک: گوشی، تبلت یا لپ تاپ مسئله اینست!

آخر فروم باز tanatos's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Shahsavar

14 گوشی، تبلت یا لپ تاپ مسئله اینست!

آقا واسه ی این بحث جایی پیدا نکردیم دیدیم اینجا داغه گفتیم بچسپونیمش همین جا!
    حالا موضوع از چه قراره؟
    داستان از اینجا شروع شد که یکی از دوستان من این سوال رو از من پرسید!
    من جوابش رو دادم و وقتی حس کردم که قانع نشده فرستادمش پیش یکی دیگه از دوستان که اکثرا میشناسیدش
    بعله میثم خان با اسم کاربریه سیناپس
    حالا میثم چی کار کرد؟
    هر چی میکشیم از دست همین پسرست دیگه!
    آقا بعد جواب دادن پیشنهاد داده که این سوال به صورت یه تاپیک دربیاد تا بقیه هم شرکت کنند
    اون بنده خدا هم که تازه کار بود و نمیتونست تاپیک ایجاد کنه این شد که همه چی افتاد گردن ما و این شد که اینطوری شد:
    حالا دوستان خوب من؛
    میخوایم نظراتتون رو در این مورد بشنویم تا به یه نتیجه ی خوب برسیم.
    اوکی؟
    Last edited by tanatos; 15-03-2011 at 22:15.

2. 3 کاربر از tanatos بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Shahsavar

پيش فرض

خیلی از ماها امکان اینکه همه ی این گجتها رو با هم داشته باشیم رو نداریم!
    اگر این طور بود که خوب طبعا چون مصارف متفاوتی دارند طبعا بهترین انتخاب، انتخاب همه ی اونها در کنار هم بود.
    گذشته از این بسته به کاربران و انتظاراتشون انتخاب گجتها متفاوته.
    ولی سعی میکنیم این موضوع رو بیشتر در مورد عام بررسی کنیم
    افرادی که کاربران حرفه ای این گحت ها نیستند و ازشون انتظارات بالایی ندارند.
    مثلا افرادی که استفاده ی اونها از این وسایل اینترنت، مدیا و نهایتا بازیه!
    در ضمن هر کدوم از این وسایل مزایا و معایبی دارند که باید لحاظ بشند.
    مثلا اندازه و وزن بالای لپ تاپها (فکر نمیکردم موقعی بیاد که بگم لپ تاپها سنگینند) و اندازه ی صفحه ی نمایش در موبایلها و اندازه ی کم حافظه در تبلتها همه و همه گوشه ای از معایب این دستگاه ها در مقایسه با همند.
    به هر حال!
    شروعش با ما بود ادامش با شما!
    یا علی!

4. این کاربر از tanatos بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای PersiAndroid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2010
    محل سكونت
    Persia

پيش فرض

شرمنده من اينجا جا گرفتم.... چون دارم تايپ مي كنم
    Last edited by PersiAndroid; 15-03-2011 at 23:13.

آخر فروم باز Mig33's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

فن آوری در حال پیشرفته و در آینده شاید شاهد همگرائی در اینها باشیم ولی فعلا ( تا یکسال آینده )... تبلت فعلا تا حدودی موفق شده جای نت بوکو بگیره نه نوت بوکو ...
    من اینارو به دوشاخه تقسیم میکنم
    - گوشی
    - تبلت و نوت بوک
    خب نسخه ای خاص نمیشه پیچید هر کسی نیازی داره ولی این دو شاخه نمی تونه جای همو بگیره ....
    در مورد شاخه دوم ( تبلت یا نوت بوک ) اگه بیشتر استفاده شما در حیطه وبگردی باشه یعنی مصرف کننده باشید تبلت انتخاب درست تریه ولی اگه شما حتی تا حدود 40 درصد به ایجاد محتوا در اینترنت میپردازید اونموقع متوجه میشوید که کار با تبلت ها جانکاه است از اندازه بگیرید تا نبودن کی بورد فیزیکی تا نابالغ بودن پلاتفرم هائی که فعلا رو اینا سواره تا ........
    دقیق ترین تصیمم همیشه بر حسب مکان زندگی شما و نوع زندگی شما گرفته میشه که مبتنی بر نیاز شما هم میتونه باشه
    معقولانه ترین انتخاب در جامعه ما با این وضع اسف بار فن آوری:
    یه گوشی معمولی + نوت بوک
    Last edited by Mig33; 15-03-2011 at 22:50.

7. 3 کاربر از Mig33 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Shahsavar

پيش فرض

خوب ببینید این گجت هایی که نام برده شد درسته برای مصارف متفاوتی ساخته شدند ولی کاربردهای مشترکی هم دارند که ممکنه تنها چیزهایی باشند که یک کاربر بخواد.
    مثال میزنم تا واضحتر بشه.
    بینید برای کسی که نهایت کاربردش از گجتش نت، مدیا، عکس و فیلمبرداری و بازیه همه ی این گجتها میتونند مناسب باشند.

آخر فروم باز Mig33's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

به نظر شما عکس و فیلمبرداری تبلت ها و نوت بوک ها مناسبه ؟!!!!!!
    اگه این دو فاکتور رو حذف کنید تبلت ها میتونه برای وب گردی و .... بازی و ... مناسب باشه ولی اگه رو قابلیت سیم کارت خوری اونا حساب کنید و بخواهید گوشی رو حذف کنید با سایز به نظر من واقعا نامناسب اونا چه میکنید ؟؟

کاربر فعال کلوپ گوشی ها .:PAR3A:.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

واس کسی که می خواد یه چیزی باشه تماس بگیره اس ام اس بزنه یکی دو تا اپ هم بریزه روش : یه گوشی معمولی مناسبه...
    واس کسی که می خواد یه چیزی باشه تماس بگیره ، اس ام اس بزنه و در سطح قابل قبولی فیلم ببینه ، کتاب بخونه ، بره نت بروز کنه ، بازی کنه و از اپ های زیادش بهره ببره : یه اسمارت فون که من فقط این 3 تا رو قبول دارم : iOS , Android , Bada و شاید Symbian s60 v5
    واس کسی که می خواد فیلم ببینه ، کتاب بخونه ، بره نت بروز کنه ، بازی کنه و از اپ های زیادش بهره ببره اما می خواد که تو یه مونیتور بزرگ و با کیفیت این کارا رو بکنه : فقط و فقط تبلت!!!
    واس کسی که می خواد تمام کارایی که کامیپوتر می کنه رو بکنه : لپ تاپ
    این نظر من بود

11. 3 کاربر از .:PAR3A:. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای PersiAndroid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2010
    محل سكونت
    Persia

پيش فرض

من اون بالا جا گرفته بودم كه ديگه يكم نوشتن پستم طول كشيد گفتم برم ته صف بهتره

البته اين 3 تا 3 تا چيز جدا گونه هستن
    بحث گوشي كه يكم متفاوت تره چون خب يه قابليت كليدي داره (ارتباط) اما خب با توجه به اينكه گوشي ها دارن تبديل ميشن به بهترين گجت ها و هميشه همراه آدم هستن بازم كنار تبلت و لپ تاپ قرار ميگيرن
    لپ تاپ كه ديگه فكر مي كنم داره تبديل ميشه به يه چيزي كه فقط به درد شرايط خاصي ميخوره كه به صورت قابل حمل به امكانات و پردازش PC نياز باشه البته يه چيزاي اختصاصي هم داره كه كه گوشي و تبلت ندارن كه بايد هم داشته باشه كامپيوتر قابل حمله گوشي و لپ تاپ رو نميشه با هم مقايسه كرد كه!
    اين وسط مي مونه تبلت. آره! همينجاست كه آدم مي مونه! تبلت يه چيزيه بين اين دوتا نه سنگينيو زمختيه لپتاپو داره نه كوچيكي و محدوديت هاي طراحي خاص گوشي. بيشتر به درد وبگردي و كتابخوني ميخوره ميتونين همون سرگرميايي كه با گوشيه مدل بالاتون تجربه كردين هم باهاش انجام بدين البته توي يه صفحه ي بزرگتر كه بيشترم حال ميده.. بعضي موقع ها با خودم ميگم كاشكي گالكسيم رو تو جاهايي كه به يه صفحه بزرگتر نياز داشتم از دو طرف مي كشيدم و ميشد گالكسي تب و بازم كوچيكش ميكردم ميشد گالكسي اس واسه جاهايي كه به يه گجت نياز دارم كه كوچيك و قابل حمل باشه و يه موبايل
    چون مهمترين تفاوتي كه بين موبايل و تبلت به چشم ميخوره صفحشونه

و چون tanatos هم از آقا مبثم گل گلاب گفتن بد نيس باهاشون يه شوخي بكنم (بچه باحاليه بدش نمياد) (ميدونم منظورت اين نبوده نظر شخصيتو گفتي) شوخيه:
    خب الان سيناپس جوون مياد ميگه خب كيفيت فيلم كه رو گوشي و تبلت و لپتاپ كه خوب نيس تلوزيون 58 اينچو عشقه گوشي و تبلت هم كه دوربينشون كلا بدرد نمي خوره لپتاپم كه فقط وبكم داره دوربين ديجيتال DSLR بخرين صداي هر 3 تاش هم خوب نيس سيستم صوتي بخرين پردازشگرگوشي و تبلتم خوب نيس حالا پردازش لپتاپم كه خوبه فقط خاك ميشينه روش ...... كيبرد هر 3 تاش به درد نمي خوره برين يه كيبرد جدا بخرين ..ساعت ديجيتالشون هم كه بدرد نمي خوره يه ساعت كورنوگراف بخرين كه زمان رو دقيقتر نشون بده اصلا تبلت و گوشي و لپ تاب بدرد نمي خوره در نتيجه آي پد بخرين كه usb و hdmi نداشته باشه كه بيسيم و قدم رو به جلو بشيد....
    Last edited by PersiAndroid; 15-03-2011 at 23:23.

13. 2 کاربر از PersiAndroid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال کلوپ گوشی ها .:PAR3A:.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

بترکه پی سی هر کار کردم بالاییه ویرایش نشد
    مدیر پاکش کن...
    واس کسی که می خواد یه چیزی باشه تماس بگیره اس ام اس بزنه یکی دو تا اپ هم بریزه روش : یه گوشی معمولی مناسبه...
    واس کسی که می خواد یه چیزی باشه تماس بگیره ، اس ام اس بزنه و در سطح قابل قبولی فیلم ببینه ، کتاب بخونه ، بره نت بروز کنه ، بازی کنه و از اپ های زیادش بهره ببره : یه اسمارت فون که من فقط این 3 تا رو قبول دارم : iOS , Android , Bada و شاید Symbian s60 v5
    واس کسی که می خواد فیلم ببینه ، کتاب بخونه ، بره نت بروز کنه ، بازی کنه و از اپ های زیادش بهره ببره اما می خواد که تو یه مونیتور بزرگ و با کیفیت این کارا رو بکنه : فقط و فقط تبلت!!!
    واس کسی که می خواد تمام کارایی که کامیپوتر می کنه رو بکنه : لپ تاپ
    این نظر من بود
    اما اینی که دوستمون می گه که کارش از همه بر میاد مسلما یه اسمارت فون iOS یا اگه نمی تونه اون قدر هزینه کنه اندرویدی جوابشو می ده...
    اما اگه هم می خواد اینا رو تو مونیتور گنده و خفن تبلت انجام بده هم اول iPad 2 و بعدش Xoom و Galaxy Tab رو توصیه می کنم...
    (این که گفتم iOS و گفتم iPad نظر من بود که گفتم بگم که گفته باشم!!! شما تحویلش نگیرین!!! همون قسمت اول جمله رو بخونین )

15. این کاربر از .:PAR3A:. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

فن آوری در حال پیشرفته و در آینده شاید شاهد همگرائی در اینها باشیم ولی فعلا ( تا یکسال آینده )... تبلت فعلا تا حدودی موفق شده جای نت بوکو بگیره نه نوت بوکو ...
    من اینارو به دوشاخه تقسیم میکنم
    - گوشی
    - تبلت و نوت بوک
    خب نسخه ای خاص نمیشه پیچید هر کسی نیازی داره ولی این دو شاخه نمی تونه جای همو بگیره ....
    در مورد شاخه دوم ( تبلت یا نوت بوک ) اگه بیشتر استفاده شما در حیطه وبگردی باشه یعنی مصرف کننده باشید تبلت انتخاب درست تریه ولی اگه شما حتی تا حدود 40 درصد به ایجاد محتوا در اینترنت میپردازید اونموقع متوجه میشوید که کار با تبلت ها جانکاه است از اندازه بگیرید تا نبودن کی بورد فیزیکی تا نابالغ بودن پلاتفرم هائی که فعلا رو اینا سواره تا ........
    دقیق ترین تصیمم همیشه بر حسب مکان زندگی شما و نوع زندگی شما گرفته میشه که مبتنی بر نیاز شما هم میتونه باشه
    معقولانه ترین انتخاب در جامعه ما با این وضع اسف بار فن آوری:
    یه گوشی معمولی + نوت بوک
    تبلت هایی که هم ویندوز روشون نصب میشه و هم کیبرد دارن چی؟؟ مثل سامسونگ tx100

Asus Eee Slate EP121 هم هست.

میشه یه کیبرد بهش اضافه کرد
    Last edited by tiyam 01; 16-03-2011 at 00:18.

17. 2 کاربر از tiyam 01 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 6 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •