تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 7 اولاول 1234567 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 70

نام تاپيک: نحوه صحیح استفاده ،نگهداری و شارژ باتری های لپ تاپ برای افزاش طول عمر و بهرهبرداری بهتر

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

آقا ما باتری رو در میاریم مثلا اگه برقا رفت خب از برق میکشسیم وقتی برقا اومد میزنیم

اگه نباشه جاش خالی می مونه r4deon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

آقا ما باتری رو در میاریم مثلا اگه برقا رفت خب از برق میکشسیم وقتی برقا اومد میزنیم
    ببینید اگه برقا بره و باطری روی لپ تاپ نباشه احتمال صدمه دیدن لپ تاپ خیلیه،ان مورد از مشکلاتی که درآوردن باتری ایجاد کرده رو میتونید همینجا و جاهای دیگه ببینید.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2011

پيش فرض

نرم افزار واسه بای پس کردن باتری وقتی میخوایم مستقیم از برق شهر استفاده کنیم میخواستم
    اسم نرم افزارم بگین خودم پیدا میکنم
    و سوال دیگه اینکه این نرم افزار وقتی برق قطع میشه لب تابو خاموش میکنه یا change میکنه تو حالت باتری

در آغاز فعالیت javadjj's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    خاک پاک نیشابور

6 نتیجه گیری نهایی

دوستان نتیجه گیری که من از این بحث داشتم رو می نویسم(من از سال 81 لپ تاپ دارم و در حال اضر 1 هفته ای هست که لپ تاپ سومم رو خریدم و خیلی دوست دارم که باطریش دیرتر خراب بشه)
    1) نیازی به در آورد باطری تقریبا در لپ تاپ های جدید از بین رفته وقتی که شارژر به لپتاب متصل هست لپتاب برق مورد نیاز خودش رو از شارژر تامین میکه در ضمن اگر باطری هم نیاز به شارژ داشته باشه همزمان شارژ هم میشه و فقط کمی دیرتر
    2)در اوردن باطری در حین استفاده از لپ تاپ یا جازدن اون در هنگام روشن بودن لپتاب عملی بسیار خطر ناک هست احتمال صدمه زدن به مدارات وجود داره
    3)طبیعتا اگر باطری روی لپ تاب نباشه نواسانات برق میتونه صدمه های بدی به لپ تاب شما بخصوص به هارد،مادر بورد و صفحه نمایش بزنه.
    4)در حین استفاده از شارژ و دی شارژ باطری مواظب اون 500 بار مهلت شارژ هم باشید فک کنم مثلا اگر20% یا 80% درصد هم که از شارژ داشته باشه و مجددا شارژ کنید به این شمارنده یکی اضافه میشه بالا 95% اشکالی نداره چون ممکنه این 5% درصد به دلایلی مثل قطع برق شهر باشه یا کار ضروری با لپ تاب و این رو خود شرکت های سازنده هم لحاظ کردند!!!
    5)البته اگر به اون علامت شارژ باطری تو ویندوز سون نگاه کنید
    در زمانی که باطری در حال شارژ هست اینطور نوشته Plugged in, Charging این یعنی دارم از برق شهر استفاده میکنم و در حال شارژ هم هستم
    در زمانی که باطری پر هست میزنه plugged in,Fully Charge این یعنی از برق شهر استفاده می کنم و باطری هم پره و شارژ خودش قطع شده و نیازی به در آوردن باطری هم نیست
    6)نکته آخر هم ایه که در لپ تاب های جدید در اوردن باطری خیلی سخت شده و پین های خروج بصورت داخلی طراحی شده و این نشاندهنده اینه که خود شرکت های سازنده هم ممانعت به عمل میارن از درآوردن باطری
    پیروز باشید

5. 6 کاربر از javadjj بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال hummer_1990's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    تهران- دست راست-طبقه اول

پيش فرض

سلام لپ تاپ من Acer V3 هست و باتریش از همین نوع
    Standard Lithium Ion Battery ولی وقتی باتری پره و اونو به شارژ میزنم کلمه Plugged in,Fully Charge رو نمیزنه و فقط مینویسه Fully Charged 100% میخوام بدونم یعنی در این حالت هم هنوز داره از باتری استفاده میکنه یا اینکه فقط از شارژر استفاده میکنه؟ در کل این حالت برای باتری ضرر داره یا نه؟

7. این کاربر از hummer_1990 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    تهران- دست راست-طبقه اول

پيش فرض

آیا باید تنظیمات خاصی انجام بدم تا وقتی باتری پره دستگاه از روی باتری سویچ بشه روی شارژر؟

پروفشنال waltz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

نظر شخصی من و تجربم میگه که همزمان باطری و شارژر کار کنه با لپتاپ کار کنی مشکلی پیش نمیاد حالا من نمیدونم چون هر کی یه حرفی میزنه،دوستانی که تخصص کافی دارن راهنمایی کنن ممنون میشم

Send From Tapatalk HTC One X

اگه نباشه جاش خالی می مونه shkz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام لپ تاپ من Acer V3 هست و باتریش از همین نوع
    Standard Lithium Ion Battery ولی وقتی باتری پره و اونو به شارژ میزنم کلمه Plugged in,Fully Charge رو نمیزنه و فقط مینویسه Fully Charged 100% میخوام بدونم یعنی در این حالت هم هنوز داره از باتری استفاده میکنه یا اینکه فقط از شارژر استفاده میکنه؟ در کل این حالت برای باتری ضرر داره یا نه؟
    سلام
    منم ایسر 5755 دارم در حالت فول شارژ همینو مینویسه. Fully Charged 100%

در این حالت از شارژر استفاده میکنه و نیاز به هیچ نوع تنظیمی نیست.

11. این کاربر از shkz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    تهران- دست راست-طبقه اول

پيش فرض

سلام
    منم ایسر 5755 دارم در حالت فول شارژ همینو مینویسه. Fully Charged 100%

در این حالت از شارژر استفاده میکنه و نیاز به هیچ نوع تنظیمی نیست.
    لپ تاپ شما چقدر شارژ نگه میداره؟ مال من 2:40 دقیقه نگه میداره؟ به نظرتون زود خالی میشه یا طبیعی هست؟

داره خودمونی میشه shahrooz_mot's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

با سلام

وقتی باطری روی لپ تاپ هست و همزمان به آداپتور هم وصل هست و باطری هم فولشارژه از آداپتور برق میگیره یا از باطری
    اگه باتری فول باشه از مدار خارج میشه و لپ تاپ از آداپتور برقشو میگیره.پس همیشه وقتی تو خونه هستید شارژر رو به لپ تاپ وصل کنید تا بعد از اولین فول شدن باتری لپ تاپ برقشو از اداپتور بگیره...بهتره هفته ای یک بار اداپتور رو جدا کنید تا باتری شارژش تموم بشه و دوباره فول کنید.

14. 2 کاربر از shahrooz_mot بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •