تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 7 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 70

نام تاپيک: نحوه صحیح استفاده ،نگهداری و شارژ باتری های لپ تاپ برای افزاش طول عمر و بهرهبرداری بهتر

داره خودمونی میشه Y.a.s.h.a.r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    شیـراز

پيش فرض

سلام نوت بوک های ایسوس تا زمانی که شارژ باتریشون 95%هستند باتری شارژ نمیشه،ولی به محض اینکه شارژ باتری به 94% برسه بلافاصله شارژر میاد تو مدار و باتری رو شارژ میکنه تا 100%

نمیشه توی سیستم سوئیچینگ نوت بوک تغییراتی ایجاد کرد که مثلآ وقتی میزان شارژ باتری 50% یا 30% بود باتری شارژ بشه؟

2. این کاربر از Y.a.s.h.a.r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه pooladi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    teh

پيش فرض

با سلام

وقتی باطری روی لپ تاپ هست و همزمان به آداپتور هم وصل هست و باطری هم فولشارژه از آداپتور برق میگیره یا از باطری
    سلام.وقتی شارژر به دستگاه متصل باشه،چه باطری شارژ نشده باشه چ فول باشه برق از آداپتور گرفته میشه
    سلام نوت بوک های ایسوس تا زمانی که شارژ باتریشون 95%هستند باتری شارژ نمیشه،ولی به محض اینکه شارژ باتری به 94% برسه بلافاصله شارژر میاد تو مدار و باتری رو شارژ میکنه تا 100%

نمیشه توی سیستم سوئیچینگ نوت بوک تغییراتی ایجاد کرد که مثلآ وقتی میزان شارژ باتری 50% یا 30% بود باتری شارژ بشه؟
    سلام.نه خیر امکانش نیست.هرگز فکر بازکردن و دستکاری در لپ تاپ رو حتی به ذهن هم نیارید.حتی اگر طراح و سازنده بردهای الکتریکی هستید!
    برقرار باشید عزیزان

4. 2 کاربر از pooladi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن ادبیات silver65's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

سلام من این مطلبو خوندم چند جاشو متوجه نشدم
    1- شما گفتین تو باتری های لیتیومی اثر حافظه شارژ حذف شده و می تونیم قبل از تخلیه کامل دوباره شارژش کنیم ولی بعدش گفتین توجه کنید که اینا رو حدود 500 بار میتونیم شارژ کنیم و نباید قبل از استفاده کامل از شارژ باقی مونده دوباره اونو شارژ کرد
    @ خوب این استفاده کامل از شارژ مگه نمی شه همون تخلیه کاملش شما که اول گفتین می تونیم قبل از تخلیه کامل شارژش کنیم ( حالا من موندم اون نباید رو در نظر بگیرم یا می تونیم رو!!)
    2-اول بگم که من تازه لپ تاپ خریدم و شارژ اولیشم نکردم فقط دیشب برای اولین بار بیست دقه زدم توشارژ که مثلا آداپتورشو امتحان کنم ( چون دوستان گفته بودن این باتریها نیاز به شارژ کامل ندارن اینکارو کردم) خوب اینا مدنظرتون باشه اما
    شما گفتین شارژ اولیه می خواد که باید بذارین مقدار شارژ خود باتری به طور کامل تخلیه بشه بعد شارژش کنین اونم 3 ساعت حالا من که اینکارو نکردم چیکار کنم الان می تونم اینکارو کنم یعنی بذارم خالی بشه بعد 3 ساعت شارژش کنم
    3-اینا رو درست فهمیدم یا نه :
    هیچ وقت شارژ 100 درصد نکنیم مگه اینکه مجبور باشیم
    فقط وقتی فول شارژ هست اگه قصد شارژ دوباره رو داریم باید دشارژ بشه بعد شارژ کنیم
    یه چیزی هم نفهمیدم کی باتری رو در بیارم مستقیم به آداپتور وصل کنم , واینکه وقتی به برق دسترسی دارم بزنم به برق ( ولی اینجوری که سر یک ماهه اون 500 بار شارژ تموم میشه)
    باور کنین من خنگ نیستم ولی نمی دونم چرا مطلبو نگرفتم

6. 3 کاربر از silver65 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال ha789di's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    کـــــــــــــــــــــــــــازرون

پيش فرض

دوستان من اکثر اوقات که خونه هستم شارژر رو به نوت بوکم وصل میکنم وباتری هم داخلش هست این مشکلی ایجاد نمیکنه؟

8. این کاربر از ha789di بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

دهه خوب یکی بیاد جواب بده دیگه رفتین تعطیلات
    من که برا شارژ اولیه ( در واقع دومیه شد دیگه) همزمان که ریکاوری می کردم یه 3 ساعتی زدم شارژ بشه
    چون جواب ندادین خودم رفتم یکم سرچ کردم ولی هر کی یه چیزی می گفت
    فقط اینجوری دستگیرم شد که هیچ وقت باتری رو در نیارم
    حالا من چه جوری باید شارژ کنم کلا هروقت یه پریز برق دیدم ( بدون اینکه نگاه کنم شاژ دارم یا نه فوله یا نصفه ...) بزنم به برق
    یا نه بذارم مثلا 40 درصد که شد بزنم به شارژ ؟ والا جریان اون 500 بار هم هنوز نفهمیدم تا جواب ندین دیگه نمی زنم به شارژا منتظرم
    راستی یه چیزی هم دیدم گفته بودن یه گزینه هست بنامDisable battery charging كه با انتخاب اون، با وجود پر نبودن باتری و تامین منبع برق بیرونی، باتری شارژ نمیشه نظرتون چیه.

آخر فروم باز Farshid72's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

دوسته عزیز تو تایپکت جوابتونو دادم برید اونجا بخونید.
    در ضمن میتونید از اون گزینه هم استفاده کنی.شارژ اولیه هم 10 ساعت هستش

تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

دهه خوب یکی بیاد جواب بده دیگه رفتین تعطیلات
    من که برا شارژ اولیه ( در واقع دومیه شد دیگه) همزمان که ریکاوری می کردم یه 3 ساعتی زدم شارژ بشه
    چون جواب ندادین خودم رفتم یکم سرچ کردم ولی هر کی یه چیزی می گفت
    فقط اینجوری دستگیرم شد که هیچ وقت باتری رو در نیارم
    حالا من چه جوری باید شارژ کنم کلا هروقت یه پریز برق دیدم ( بدون اینکه نگاه کنم شاژ دارم یا نه فوله یا نصفه ...) بزنم به برق
    یا نه بذارم مثلا 40 درصد که شد بزنم به شارژ ؟ والا جریان اون 500 بار هم هنوز نفهمیدم تا جواب ندین دیگه نمی زنم به شارژا منتظرم
    راستی یه چیزی هم دیدم گفته بودن یه گزینه هست بنامDisable battery charging كه با انتخاب اون، با وجود پر نبودن باتری و تامین منبع برق بیرونی، باتری شارژ نمیشه نظرتون چیه.

آقا فرشاد کاش منظورت از دوست عزیز رو می دادی که با کی هستی چون من تاپیک جدا نزدم بعد یه چیز دیگه تو صفحه قبل نوشته حدود 3 ساعت برا شارژ اولیه باتریهای جدید کافیه چرا شما می گی 10 ساعت ( من همه جورشو شنیده بودم بجز 10 ساعت خیلی زیاده که ...بگذریم من که گفتم همون 3 ساعت زدم )
    کلا جوابمو نگرفتم اونجا که قرمزه

پروفشنال ha789di's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    کـــــــــــــــــــــــــــازرون

پيش فرض

دوستان من اکثر اوقات که خونه هستم شارژر رو به نوت بوکم وصل میکنم وباتری هم داخلش هست این مشکلی ایجاد نمیکنه؟
    کسی جواب مارو نمیده؟

13. این کاربر از ha789di بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Mr.Mazmamfi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    طاهران

پيش فرض

من خودم همین کارو میکنم .
    گرما رو عمر باتری تاثیر داره (گرمای لپ تاپپ و محیط روش تاثیر میذاره ) ولی ارزش نداره باتری رو در بیاری . اونم تو فصل تابستون که هر لحظه ممکنه برق ها قطع بشه . ما که شانس نداریم میبینی مادربرد میسوزه .
    ولی تا قبل تابستون همیشه باتری رو در میاوردم و تو نایلون میذاشتم و تو یخچال میذاشتم .

کلا باتری قلق های خاص خودشو داره و خودت بعد یه مدت اوستا میشی و برای خودت نظریه پردازی میکنی .
    نظریه من : هر موقع باتری شارژش تموم شد .در جا شارژش نکن . یعنی یه فاصله ای بین شارژ و دشارژش باشه .

راستی سلول های باتری رو هم خودمون میتونیم عوض کنیم و نیازی به دستمزد های هنگفت تعمیرکارها نداره .
    اینم فیلم هاش :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

15. این کاربر از Mr.Mazmamfi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال javady's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    زیر آسمون خدا

پيش فرض

دوستان سلام
    من مطالبت دوستان رو خوندم مفید بود اما هنوز بعضی از مطالب برای من جا نیافتاده

من لپتاپ hp دارم در روز خیلی ازش استفاده کنم نزدیک به 3 یا 4 ساعت هستش اونم یکسره نه به مرور

من وقتی که باطری شارژ داره از شارز استفاده نمیکنم میزارم تا 10% باقی مونده باطری شارژ رو وصل میکنم به لپ تاپ تا پر بشه یعنی به 100% برسه باز دوباره شارژ رو از لپتاپ میکشم بیرون تا باطری خالی بشه..(این نکته رو هم بگم باطری داخل لپ تاپم هست)
    آیا اینکار درست هست؟؟

سوال دوم": آیا میشه باطری رو از لپتاپ خارج کرد و با شارژر کار کرد؟؟ این روش صحیح است؟

مر30

17. این کاربر از javady بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •