تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 5 از 5

نام تاپيک: باز نشدن برنامه ها در منوی استارت

داره خودمونی میشه javajava's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    منجیل(شهر باد)

پيش فرض باز نشدن برنامه ها در منوی استارت

با سلام
    امروز دوستم لپ تاپشو آورده بود پیشم که مشکلشو حل کنم اما نتونستم
    مشکلش این بود که تو منوی استارت هرچی برنامه نصب کرده بود اجرا نمیشد
    بهتر بگم , میانبرها غیرفعال شده و بجای اجرای برنامه صفحه Open Withe باز میشد و اگر مثلا فایل مدیا پلیر رو انتخاب میکردم , همه ی برنامه های منوی استارت مدیا پلیر رو اجرا میکردن!
    نمیدونم چکار کرده که اینجوری شده!
    رفتم تو پوشه برنامه ها , روی برنامه نرو راست کلیلک کردم و سند تو دسکتاب .
    که تو دسکتاب اجراش کردم مدیا پلیر باز شد!
    البته خود برنامه اگر میانبر نباشه و با فرمت exe اجرا میشه.
    یک نکته : روی میانبرها راست کلیلک میکنم گزینه Open Withe داره!

حـــــرفـه ای jafarian's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

اگر شکل آیکونهای برنامه های شما بصورت نامعلوم شده در منوی استارت این روش برین شما ابتدا به این مسیر HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile\shellex\IconHandler در رجیستری ویندوز برین بعدش روی این فایل IconHandler که همون پوشه آخر تو مسیر میشه کلیک کنید درپنجره سمت راست بعدش روی گزینه Default کلیک کنید اطلاعات داخل value هرچی که نوشته شده رو پاک کنید بعدم تایید کنید بعدروی پوشه IconHandler باز کلیک کنید به منوی فایل بریم گزینه Export انتخاب کنید بعدش یک مسیر برای فایل خودتون انتخاب کنید اسمش LNK_Icon_Backup.reg بزارین بعد سیو کنید درمرحله بعد به این مسیر HKEY_CLASSES_ROOT\piffile\shellex\IconHandler برین بازم روی پوشه آخر IconHandler کلیک کنید تو پنجره سمت راست طبق روش قبل همون کار کنید بعدش روی پوشه IconHandler باز کلیک کنید بعد به منوی فایل برین گزینه Exportانتخاب کنید اسمش اینبار به PIF_Icon_Backup.reg تغییر بدین سیو کنید بعد رجیستری رو ببنیدین تو مرحله دو باز پنجره رجیستری رو باز کنید از طریق تایپ فرمان regedit داخل منوی run بعدشم به منوی فایل برین اینبار گزینه Import انتخب کنید اول مسیر فایلی به اسم LNK_Icon_Backup.reg که سیو کردین بدین تایید کنید بعدشم مسیر اون یکی فایل بدین تایید کنید درمرحله آخرم که مرحله 3 میشه به این مسیر HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile\shellex\IconHandler باز بریم روی پوشه آخر باز کلیک کنید تو پنجره سمت راست روی گزینه Defaultدبل کلیک کنید باز تو کادر value این دستور {00021401-0000-0000-C000-000000000046} وارد کنید اینتر کنید بعدش باز به این مسیر HKEY_CLASSES_ROOT\piffile\shellex\IconHandler برین روی پوشه آخر باز کلیک کنید تو پنجره سمت راستم روی گزینه دبل کلیک کنید باز تو کادر value این دستور
    {00021401-0000-0000-C000-000000000046} وارد کنید اینتر کنید بعدشم سیستم ریست کنید بعد آیکونها درست میشه روش اینکارم سایت پایین هست.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

3. 3 کاربر از jafarian بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض مشکل حل نشد!!

مرسی ولی مشکل من با این روش حل نشد!!
    فقط هم برنامه هایی که تو منوی استارته این مشکلو دارن! وگرنه مشکل دیگه ای تو ویندوز نیست ظاهرا!!
    نظر دیگه ای دارین؟ لطفا سریعتر راهنماییم کنین؟

حـــــرفـه ای jafarian's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

مرسی ولی مشکل من با این روش حل نشد!!
    فقط هم برنامه هایی که تو منوی استارته این مشکلو دارن! وگرنه مشکل دیگه ای تو ویندوز نیست ظاهرا!!
    نظر دیگه ای دارین؟ لطفا سریعتر راهنماییم کنین؟

برای این مشکل شما تو سایت پایین بحثش شده که گفته شده Icon Cache ویندوز ریست کنید به اینصورت که ابتدا پنجره تسک منیجر اجرا کنید بعدش از سربرگ Process
    روی گزینه Explorer.exe کلیک راست گزینه End Process انتخاب کنید بعد از اون قسمت بالای پنجره تسک منیجر روی گزینه File کلیک کنید از زیرمنوش گزینه new task انتخاب کنید بعد داخل این پنجره دستور cmd رو تایپ اینتر کنیدداخل صفحه ای که باز میشه این دستورات پایین که قراردادم با موس از اینجا کپی بگیرین داخل اون پنجره با موس paste بعدشم برای هرکدوم جدا اینتر بزنید

CD /d %userprofile%\AppData\Local

DEL IconCache.db /a

EXIT

بعد ازاین مرحله داخل پنجره تسک منیجر از منوی file گزینه new task اجرا کنید داخلش دستور EXPLORER.EXE رو تایپ اینتر کنید.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

خیلی خیلی ممنون. ولی کاش قبل از اینکه ویندوزمو عوض کنم این راه رو هم امتحان میکردم ببینم جواب میده یا نه!! حیف شد.
    از کسایی که این اتفاق براشون افتاده خواهشا این راههارو امتحان کنن و اگه جواب داد اینجا بنویسن

7. این کاربر از zoho1381 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •