تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 10 اولاول 1234567 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 92

نام تاپيک: یادگیری مسائل کوچیک اما دراصل بزرگ... "لطفا پست آغازین خوانده شود"

پروفشنال ali gamma's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

دوستان یه خورده هم درمورد گفتگوهای معمولی بنویسید که بین دوستان خویشاوندان و .... به صورت روزانه رد و بدل میشه.

مثل کسی که تازه میره مکه یا تازه برگشته. کسی که بچه دار شده . یا اینکه دوستتون رو تازه بعد از مدت ها میبیند و ....

در کل فن بیان منظورم هستش به شخصه بعضی وقتا در مقابل بعضیا کم میارن این قدر اصطلاح استفاده میکنن که تو مجبوری فقط خودتو تکرار کنی.

2. 5 کاربر از ali gamma بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Scary Feelings's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    دور از خودم تا جایی که امکان داره

پيش فرض

یه چیز باحال فک کنم تو کتاب دبستانی ها نوشتن, اگه مهمون میاد خونتون وقت غذا که میشه تا میتونی آروم بخور تا اگه مهمون خوردنش طول کشید خجالت زده نشه من خودم همیشه این مشکل رو دارم

4. 13 کاربر از Scary Feelings بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز logos's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

چنتا رستوران غذاهای چینی و هندی توی شهرمون هست _ خیلی میخوام برم ولی نمیدونم چی سفارش بدم _ میشه چنتا از غذاهای چینی و هندی رو نام ببرید که وقتی رفتیم اونجا ضایع نشیم ؟؟ سوسک و اینا نمیخواما
    هیشکی نمیتونه جواب سوالمو بده ؟؟
    ممکنه خیلی اتفاق بیفته ادم تو رستورانی بره و منو اون رستوران رو نفهمه یا اینکه هیچ اطلاعاتی در مورد غاها نداشته باشه یا مثلا تو منو باشه سالاد مخصوص و ادم نفهمه چی هست (یا همین غذاهای خارجی) در این حالت بهتر هست به جای اینکه یه غذای اشنا سفارش بدید یا ندونید چی میخواین و الکی بگید ، گارسون رو صدا کنید و از گارسون سوال کنید که این غذاها چی هستند و یا توشون چی هست
    در رستوران های چینی اما به دلیل تعدد غذا ها شاید نشه کل غذا هارو پرسید (البته عموما خود گارسون ها پیش نهاد هایی میدن )اما کاملا پیشنهادم این هست در این زمانها خجالت رو بزارید کنار چون هیشکس از همون اول این غذا ها رو نمی شناسه ! حتی من خودم شده تلفظ غذا ها رو بلد نبودم و به گارسون گفتم شماره فلان چی هست و تلفظش دقیقا چی میشه

6. 13 کاربر از logos بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Lord007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

خیلی توی اینترنت دنبال همچین مطالبی گشتم ولی هیچوقت چیز مناسبی پیدا نکردم.ممنون از اون دوستمون که تاپیک رو زد.
    منم دو تا نکته به ذهنم رسیده که فکر کنم واسه این تاپیک مفید باشه:

1.اگه میخواید کسی رو تو رستوران یا فست فودی مهمون کنید ولی جایی رو نمیشناسید یا می ترسید وارد یه رستوران مجلل بشید و پول کافی نداشته باشید از سایت fidilio.com استفاده کنید.توی این سایت رستوران ها بر اساس قیمت منو ها و محل اونها هم دسته بندی شدن.به درد من یکی که خیلی خورده و باعث شده که موقع حساب کردن صورتحساب آرامش داشته باشم و ضایع نشم!
    ---------------------------------------------------------
    2.اگه راجع به ماشین هایی که تو سطح شهر می بینید هیج اطلاعاتی ندارید و حتی اسم خیلی هاشونو هم نمی دونید ولی دوس دارید که شمام مثل خیلی ها از ماشین سر در بیارید کالایاب خودرو رو بخرید.تمام دکه های روزنامه فروشی هم دارنش.مجله ماشین زیاد داریم ولی اکثرشون راجع به ماشین هایی مطلب دارن که توی ایران خیلی کم پیدا میشن یا اصلا پیدا وارد ایران نمیشن.
    Last edited by Lord007; 02-04-2011 at 15:35.

8. 16 کاربر از Lord007 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    حزب نازی

پيش فرض

براي خريد يه كالا چجوري عمل كنيم كه هم يه چيز خوب بخريم هم ارزون؟

ناظر انجمن عکاسی و دوربین های دیجیتال و فیلم برداری و میکس و مونتاژ Переклад не's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

تا اونجایی که میدونم بهتره (باید) قبل از خرید مثلا یک دوربین قبلا تحقیق کنی دربارش
    همین اینترنت خودت
    چیزی که میخوای رو دنبالش مجازی بگرد و ببین تکنولوژیش مثلا مربوط به کجاست و الان منتاژش رو کی انجام میده
    بعد از اینکه موارد لازم رو دونستی حالا میری نماینده گی مارکی که درنظر داری
    مثلا میخواییم سونی بخریم میریم به یکی از فروشگاههایی که نمایندگی سونی هستش
    خب الان وارد میشید یکی میاد پیشوازتون بهش سلام و وقت بخیر میگید و میرید ویترین مربوط به دوربین های دیجیتال و مارک مدل مورد نظرتونو میبینید و هر چی صلاح میدونید از اون فرد میپرسید و در نهایت قیمتش رو ازش میپرسید و میگید که ما همینو انتخاب میکنیم و اونم میره پیش کسی که کالاهارو ثبت میکنه تا براتون فاکتور بزنه و از انبار یا همونجا بهتون تقدیم کنه و شما هم چنتا تراول به کسی که بهش ارجاع داده شدین میدید و مبارکتون باشه
    اما واسه خرید محصولات دیگه ، شما الان دقیقا بگید میخوایین چی بخرید تا بیشتر متمرکزش بشیم
    مرسی

11. 5 کاربر از Переклад не بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای ملا نصرالدین's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

ممکنه خیلی اتفاق بیفته ادم تو رستورانی بره و منو اون رستوران رو نفهمه یا اینکه هیچ اطلاعاتی در مورد غاها نداشته باشه یا مثلا تو منو باشه سالاد مخصوص و ادم نفهمه چی هست (یا همین غذاهای خارجی) در این حالت بهتر هست به جای اینکه یه غذای اشنا سفارش بدید یا ندونید چی میخواین و الکی بگید ، گارسون رو صدا کنید و از گارسون سوال کنید که این غذاها چی هستند و یا توشون چی هست
    در رستوران های چینی اما به دلیل تعدد غذا ها شاید نشه کل غذا هارو پرسید (البته عموما خود گارسون ها پیش نهاد هایی میدن )اما کاملا پیشنهادم این هست در این زمانها خجالت رو بزارید کنار چون هیشکس از همون اول این غذا ها رو نمی شناسه ! حتی من خودم شده تلفظ غذا ها رو بلد نبودم و به گارسون گفتم شماره فلان چی هست و تلفظش دقیقا چی میشه

کلا خیالت رو راحت کنم.وقتی میری یه رستوران هایی مثل چینی و ژاپنی و هندی
    1-میبینی کلی ادم به قول خودشون های کلاس نشستند و دارند چشم همدیگر و در میارن از زور پز دادن
    (البته گاهی هم مخصوصا وسط هفته پیش میاد که خیلی خلوت باشند)
    2-اگه شلوغ بودند و شما انسان شریف و خاکی هستید سعی نکنید مثل اونها رفتار کنید چون افتضاح میشه(واسه من که شد).جوری رفتار کنید انگار که یه رستوران معمولی رفتید
    3-اینجور رستورانها غذاهاش به چند دسته سبزیجات-غذاهای دریایی-غذاهای گوشتی تقسیم میشه.(بجز خرچنگ)که شاید برای ما کمی خوردنش خوشایند نباشه هیچ چیز عجیب و غریبی توی غذاهاش وجود نداره.در کل خیلی فرقی نمیکنه مثلا از بین سبزیجات یا غذاهای گوشت قرمز کدوم رو انتخاب کنید چون هیچ کدام را که قبلا نخوردید ولی باز هم بهتره یه سوال از گارسون بپرسید.
    4-واسه تفریح بد نیست توی رستوران های چینی و ژاپنی از گارسون تقاضای چوب مخصوص غذا را بکنید
    5-وقتی غذا را انتخاب کردید مثلا برای نوشیدنی همینجوری نگید یه اب معدنی هم بیار اولش قیمتش رو نگاه کنید(بطری اب معدنی معمولی ایرانی که همه جا 300 تومان است رو با ما 1500 تومان حساب کردند)
    6-وقت صورتحساب 48650 تومان را 49000 بگذارید ولی لازم نیست 50000بگذارید انها به اندازه ی کافی با 4تا کاهو و یه کاسه اب و نهایت یک ران مرغ به اندازه کافی سر شما را کلاه گذاشته اند

پروفشنال pouria_br's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    وضعیتـــ : .....!

پيش فرض

اگه لطف كنيد براي اين پست جوابهاي مناسبي بديد ممنون ميشم، منم تقريبا همين مشكل رو دارم.....
    اتفاقا به مسائل جالبی اشاره شده
    بعضی آدمها تو همچین شرایطی یهو استرس میگیرن و یهو قفل میکنن که چی بگن و چی نگن
    من بعضی اوقات اینطوری شدم
    ولی با خودم کنار اومدم
    آدم باید ریلکس باشه
    باید ببینی اون طرفی که باهاش در مقابل هستی کیه
    چه شخصیتی داره
    کلا براندازش کنی
    البته تو چند لحظه
    من همیشه با شوخ طبعی و با اعتماد به نفس این جور مواقع رو ردش میکنم و همیشه هم جواب داده
    در ضمن نمیگم با یه مرد 70 ساله بیای شوخیه خفن کنی
    نه
    با خنده رویی و سر بزیری و یه کمی هم شوخ طبعی

14. 8 کاربر از pouria_br بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه ebse's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

سلام
    سال نو مبارک
    در این تایپیک کلا در مورد فکر کنم رستوران و کافیشاپ بود
    در مورد ازدواج و بعضی مسائل دیگه میشه اینجا به جواب رسید( وای که چقدر کمرو ام)؟
    مرسی
    Last edited by ebse; 07-04-2011 at 16:13.

16. این کاربر از ebse بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای ملا نصرالدین's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

اگه لطف كنيد براي اين پست جوابهاي مناسبي بديد ممنون ميشم، منم تقريبا همين مشكل رو دارم.....
    اصولا اینجور مواقع باید کاری کرد که طرف مقابل بیشتر حرف بزنه(در ضمن اینجور دیدار ها هرچه زمانش کمتر باشه برای هر دو طرف بهتره)
    مثلا برای مکه
    میپرسید خوب سفر چجور بود خوش گذشت؟طرف میگه مگه میشه بد بگذره.
    میپرسید ساعت حرکتتون کی بود؟میگه ساعت فلان
    سخت نبود اون موقع شب؟...
    چند ساعت تو راه بودید؟
    هوای اونجا چطور بود؟
    فصل خیلی خوب/بد رفتید من دوستام/فامیل که رفتند گفتند بهترین /بدترین فصل اون موقع هست
    برای ما دعا کردید؟
    بار چندمه که خدا قسمتتون کرد؟
    (در طی پرسیدن سوال هم هیچی نمیخورید تا این موقع خود طرف میگه چرا چیزی میل نمیکنید بفرمایید و چند دقیقه هم به این تعارفات میگذره)
    شلوغ بود؟
    شما که رفتید من فراموش کردم که بگم برای فلانی(از فامیل مشترک )دعا کنید فلان مشکلش حل بشه
    الهی خدا حاجت همه رو بده
    پذیرایی چطور بود؟
    از کاروانتون کلا راضی بودید؟
    چقدر هزینه شد
    وسط این حرف ها هم اگر لطیفه ای به ذهنتون اومد یا خاطره حتما بگید.یک سری سوال هم طرف مقابل میپرسه و تمام

برای خانه خریدن هم بهتره کلی از خانه تعریف کنید
    چه محله خوبی.چند خریدید.از کجا این کیس مناسب رو پیدا کردید.چند وقت دنبال خانه بودید.از شغل و کار طرف بپرسید.مدرسه بچه ها چی.چند سال ساخته.الهی قسمت بشه تو این خونه سفر مکه برید الهی براتون اومد داشته باشه و....پرده ها /مبلمان رو عوض کردید.همسایه هاتون چجوریند.با کسی اینجا اشنا شدید.مغازه های اطراف خانه را سر زدید.انگار تره بار نزدیکتونه.فامیل/دوستمون هم جدیدا خونه خریده توی فلان جا ولی مال شما خیلی بهتره.متراژش چقدره.

18. 11 کاربر از ملا نصرالدین بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •