تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 15

نام تاپيک: بیماری آلرژی و تنگی نفس

داره خودمونی میشه sss638's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض بیماری آلرژی و تنگی نفس

با سلام

من چند وقت پیش تنگی نفس شدیدی داشتم که بعد از مراجعه پیش متخصص داخلی (ریه و معده و ...) و گرفتن آزمایش ریه با کامپیوتر فهمید که آلرژی دارم و برام دارو های سالمکس (اسپری) - آموکسی کلاو - شربت تئوکال جی - مونته لوکاست 10 - کتوآیفن 1 و پنتوپرازول رو تجویز کرد بعد از 2 روز استفاده از این قرص ها دیگه اون احساس بد گذشته رو ندارم ولی خلت گلو (بی رنگ) بیشتر شده و تو گلو هم احساس چرک می کنم حالا این خلت بی رنگ می تونه عامل مواد غذایی آلرژی زا باشه یا نه و اینکه اگر این دارو ها رو یک ماه مداوم مصرف کنم احتمال بهبودی 100% هست یا نه ؟ این رو هم بگی که معمولا این مشکل رو در ماههای بهمن و اسفند بیشتر دارم .

اگر هم جیزی در ضمینه درمان آلرژی می دونید بگید ممنون میشم

پروفشنال farhad_s5's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام

من چند وقت پیش تنگی نفس شدیدی داشتم که بعد از مراجعه پیش متخصص داخلی (ریه و معده و ...) و گرفتن آزمایش ریه با کامپیوتر فهمید که آلرژی دارم و برام دارو های سالمکس (اسپری) - آموکسی کلاو - شربت تئوکال جی - مونته لوکاست 10 - کتوآیفن 1 و پنتوپرازول رو تجویز کرد بعد از 2 روز استفاده از این قرص ها دیگه اون احساس بد گذشته رو ندارم ولی خلت گلو (بی رنگ) بیشتر شده و تو گلو هم احساس چرک می کنم حالا این خلت بی رنگ می تونه عامل مواد غذایی آلرژی زا باشه یا نه و اینکه اگر این دارو ها رو یک ماه مداوم مصرف کنم احتمال بهبودی 100% هست یا نه ؟ این رو هم بگی که معمولا این مشکل رو در ماههای بهمن و اسفند بیشتر دارم .

این داروهایی که پزشک داده بهتون، در واقع برای همه چی هست (عفونت + آلرژی + ترشح زیاد اسید معده)

شما سوزش سر دل هم داشتید؟! یا زخم معده؟!

داره خودمونی میشه sss638's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض پاسخ

رفلکس داشتم اذیتم می کرد این دارو که می خورم روزی یک بار بهتر میشم

4. این کاربر از sss638 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

با سلام

احتمالا پزشک شما تشخیص حساسیت ریوی شاید در اثر رفلاکس معده را داده اند که این درمان را داده اند .
    در هر صورت باید بدانید که آلرژی و حساسیت درمان 100% ندارد . در حقیقت آلرژی واکنش سیستم ایمنی شما به مواد حساسیت زا وارد شده به بدن شما می باشد پس درمان اصلی هم دوری از این مواد و همچنین استفاده از داروهای ضد حساسیت می باشد . بنابر این بهترین کار مراعات در مواجهه با مواد حساسیت زا و در صورت لزوم مصرف دارو می باشد .
    خلطی هم که فرمودید احتمالا به علت همین آلرژی می باشد و زیاد نگران کننده نیست .

6. این کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام به دوستان
    من يه مشكلي دارم اساسي

من بيني ام كيپ تا كيپ بسته هست . شبها با زجر ميخوابم چند تا سوال داشتم

1. از كجا بفهمم اين سرما خوردگي هست يا آلرژي ؟؟؟ اگه سرما خوردگي بود بايد سه چهار روزه خوب ميشد ولي اين بعضي اوقات تا هفته ها ادامه داره . البته اين هم بگم كه اكثرا استرس دارم شايد به همين خاطر ضعيف شده باشم و مستعد سرماخوردگي شده باشم .

2. با توجه به اينكه شبها خواب راحتي ندارم (به قدري زجر ميكشم كه آرزو ميكنم هيچ وقت شبي وجود نداشت) براي رفع گرفتگي بيني چي كار كنم؟؟
    يه شب خواب راحت آرزو به دلم مونده

خواهشا نگين از بخور استفاده كن ، هوا گرمه آدم مي پزه
    Last edited by ata.royalfalcon; 13-03-2011 at 10:05.

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

سلام به دوستان
    من يه مشكلي دارم اساسي

1. از كجا بفهمم اين سرما خوردگي هست يا آلرژي ؟؟؟ اگه سرما خوردگي بود بايد سه چهار روزه خوب ميشد ولي اين بعضي اوقات تا هفته ها ادامه داره . البته اين هم بگم كه اكثرا استرس دارم شايد به همين خاطر ضعيف شده باشم و مستعد سرماخوردگي شده باشم .

2. با توجه به اينكه شبها خواب راحتي ندارم (به قدري زجر ميكشم كه آرزو ميكنم هيچ وقت شبي وجود نداشت) براي رفع گرفتگي بيني چي كار كنم؟؟

همانطور که خودتون گفتید سرماخوردگی دوره داره ولی با توجه به علائم شما احتمالا شما دچار آلرژی و شاید پولیپ بینی باشید . شاید بهتر باشه توسط پزشک بررسی شوید و در صورت نیاز از ضد حساسیت های خوراکی استفاده کنید .

9. 3 کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه amir marmoolak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    shiraz

پيش فرض

سلام به دوستان
    من يه مشكلي دارم اساسي

منم همین مشکل رو داشتم ولی عطسه و آبریزش بینی هم داشتم. واقعا ذجر آور بود مخصوصا موقع خوابیدن.
    رفتم دکتر بهم یه قرص آنتی هیستامین برای آبریزش بینی و اسپری apo-beclomethasone برای گرفتگی بینی داد. یه سوزن هم برام نوشت.
    قرص ها هیچ تاثیری رو گرفتگی نداشت. ولی اسپریی که برام نوشت طی یک دوره خیلی تاثیر داشت و خوب شدم.

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

منم همین مشکل رو داشتم ولی عطسه و آبریزش بینی هم داشتم. واقعا ذجر آور بود مخصوصا موقع خوابیدن.
    رفتم دکتر بهم یه قرص آنتی هیستامین برای آبریزش بینی و اسپری apo-beclomethasone برای گرفتگی بینی داد. یه سوزن هم برام نوشت.
    قرص ها هیچ تاثیری رو گرفتگی نداشت. ولی اسپریی که برام نوشت طی یک دوره خیلی تاثیر داشت و خوب شدم.
    سلام
    منهم دقیقا از همون اسپری که شما نوشتین دارم استفاده میکنم (آپو-بکلومتازون) واقعا معجزه میکنه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ولی خودمونیم ، این یه جور کورتون هست که التهاب رو میخوابونه و علت اصلی گرفتگی بینی رو حل نمیکنه

در آغاز فعالیت reza117's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض

سلام. رضا هستم 33 ساله، و در شهر بوشهر ساکنم. کارم شبکست حدود 15 ساعت در روز سرکارم و استرس زیاد شغلی دارم.
    همیشه عطسه زیاد و ابریزش های زیاد داشتم. تا برج 8 پارسال که یه شب خیلی عطسه کردم و از فرداش صدام هم عوض شده بود (شبیه کسایی که سرما خوده اند) تا اسفند که چند شب غیر متوالی موقع خواب دچار تنگی نفس و خس خس شدید سینه شدم. سرفه های شدید همراه با خارش پشت کمر و جلو سینه و گردن. به دلیل شغلم نمی تونستم برم دکتر. تا اینکه چند شب پیش باز همینجور شد. رفتم درمانگاه 15 دقیقه اکسیژن گرفتم، یه آمپول عضلانی بهم زدن و دکتر بجای اسپری، شربتی بهم داد (چون اسپری تا حالا استفاده نکرده بودم و بلد نبودم) گفت هر 12 ساعت بخور ولی زیاد ادامه نده. الان یک هفتست دارم شربت رو می خورم و وقتی می خورم خوب می شم. البته سینم سنگینی میکنه ولی سرفه نمی کنم. آبریزش هم بهتر شده ولی وابسته به شربت شدم. اگر نیم ساعت از 12 ساعت بگذره تنگس نفس و خس خس میاد سراغم. الان عیده. تو شهرمون دکتر متخصص پیدا نمی شه. چیکار کنم. من چمه؟ بیماری خطرناکی نیست؟
    Last edited by reza117; 28-03-2014 at 11:10.

کاربر فعال انجمن زیست شناسی و پزشکی hajoo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

علايم شما به آسم ميخوره.
    آب و هواي بوشهر براي افراد آسمي اصلا مناسب نيست.

Sent from my iPhone 5s using Tapatalk

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •