تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 8 اولاول 1234567 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 76

نام تاپيک: AMD با قدرت تمام با Antilles وارد شد(انتیلس یک هیولای به تمام معناست)

آخر فروم باز happyfeat's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

البته من مطمئم قیمت آنتیلس OC کمتر از 1000 دلار نخواهد بود
    ظاهرا قیمت مدل معمولی مقدازی کاهش یافته و 660 دلار به فروش خواهد رسید
    با این قیمت مدل oc با این اختلاف قیمت خیلی بعیده
    به نظر من هم برای مابقیبحث باید دید 590 چهطور عمل میکنه اما در حال حاظر برتری کامل با 6990 هستش و amd ضعف های خودشو تو این کارت به خوبی جبران کرده
    در ضمن برای کراس کردن 2 عدد 580 حداقل باید 2 تا 500 دلار که میشه 1000 دلار پرداخت کنید در صورتی که با 660 دلار میتونید یه 6990 بخرید حالا کدوم به صرفه هستش ( هم مصرف کمر هم هزینه کمتر و هم کارایی خوب) که این واقعا قابل انکار نیست.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    آخر مطلب رو مطالعه کنید ....
    کد:
    Last edited by happyfeat; 09-03-2011 at 16:30.

2. این کاربر از happyfeat بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Erfan.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Solar System

پيش فرض

از لحاظ قیمت 6990 با 2 تا 570 مقایسه میشه...

4. این کاربر از Erfan. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال مشکلات سخت افزاری ali2424's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

اما شما چیپ هارو هم درنظر بگیرید چیپی که آنتیلس لازم داره تا روی یه مادربورد نصب بشه چیپ جدیدیه بهتر بگم یه چیپیه که مال سری اکسترمه
    دوست عزیز 6990 ا براحتی میتوان روی یک چیپ 770 بست ا واز کارایی ان لذت برد ولی برای دوتا 580 حداقل باید از مینهای سری x58 انتخاب کرد
    چون آنتیلس یه کارت گرافیکه اکسترمه اما 580 تک هسته ای یه کارت معمولی محسوب میشه
    از کی تا حالا یک کارت 500 دلاری معمولی شده
    الان انویدیا در امار فروش و محبوبیت با اختلاف زیادی از AMD جلوه فکر نکنم لازم باشه لینک بدم که ا
    تا جایی که من میدونم amd در سری 5000 توانست با اختلاف اندکی از حریف پیشی بگیرد

[واقعا این حرف درست نیست این بچه بازی نیست که من یه کارت بهتر بسازم من بردم فردا رقیب من یه دونه بهتر بسازه جنگو اون برده پس فردا من و همینطور تا آخر
    اولا که کارت ساختن کار شما نیست ثانیا اتفاقاجنگ این دو شرکت به همین چیزاست وگرنه amd با عرصه سری 6800 دیگر تمایلی به عرصه 6900 مخصوصا 6990 نشان نمیداد اصلا به نظر شما چه لزوم داره که یک شرکت بیاد اینقدر وقت وهزینه کنه

6. این کاربر از ali2424 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز iceweek's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

چرا خنده داره !
    خب درسته کسی بخواد بخره باید مقایسه بکنه
    من یکی یکی روی حرفای شما نظرمو میگم
    شما گفتید 580 sli در بازی ها کمی بهتره و قیمتش بالاتر از 5990 هست خب حالا یه چیزی :
    من گیمری که میدونم گرافیک چیه و دوتا کارت گرافیکو باز کردم و کمی از پردازش های داخلی و معماری کارت گرافیک خوندم میام به خودم میگم در حالت عادی پتانسیل OC برای کارت انویدیا بیشتره پس من وقتی دوتا 580sli دارم اگه اون درصد برتری بر فرض 15 درصد باشه میشه حدود 35 درصد !
    یعنی من با آورکلاک دوتا کارت 580 که اس بسته شده همینطوریش 35 درصد کارایی بالاتری پیدا می کنم
    حالا من قیمت هارو نمیدونم اما بیایم از قیمت های شما استفاده کنیم 700-960 میشه 260 دلار
    حالا این نکته اینجا باید اضافه بشه که آنتیلس در دو نسخه معمولی و OC عرصه شده که نسخه OC طبیعتا قیمت بالاتری داره حالا بر فرض میگیم 850 دلار
    اما با وجود این بازم من 5 درصد از آنتیلس بیشتر کارایی می گیرم
    شاید خیلی جزئی باشه و خیلی ها به چشمشون نیاد اما توی مقایسه ها همین ریزه کاری ها هست که مهمه
    در مورد مادربورد گفتید درسته مادربورد با پشتیبانی sli گرونه اما شما چیپ هارو هم درنظر بگیرید چیپی که آنتیلس لازم داره تا روی یه مادربورد نصب بشه چیپ جدیدیه بهتر بگم یه چیپیه که مال سری اکسترمه مثل مادربوردهای Rampage یا Maximus IV و غیره خب این مادربوردها قیمتشون بیشتره یا مادربوردی که sli رو پشتیبانی می کنه ؟
    کاملا مشخصه که قیمت مادربوردهای سری اکسترم بالاتره چون آنتیلس یه کارت گرافیکه اکسترمه اما 580 تک هسته ای یه کارت معمولی محسوب میشه در خارج از کشور یه کارت عادی درسته قویه اما عادیه شاید تو ایران به دلیل استفاده کم معروف نباشه
    در مورد مصرف هم با اینکه اختلاف زیاد نیست اما درسته مصرف sli طبیعتا بیشتره اما تفاوت قیمت یه پاور که میخواد آنتیلس رو پشتیبانی کنه با پاوری که بخواد sli رو پشتیبانی بکنه چقدره ؟
    مطمئنا بسیار بسیار کمتر از اون پولیه که برای گرفتن یه اختلاف 35 درصدی در کارایی از آنتیلس شرکت AMD لازمه پس ارزشش رو داره به طور کل هم کامپیوتر برق چندانی مصرف نمی کنه همش برمی گرده به قسمت تقسیم در پاور و غیره
    در آخر هم فرمودید تا الان AMD انویدیا رو شکست داده !
    واقعا این حرف درست نیست این بچه بازی نیست که من یه کارت بهتر بسازم من بردم فردا رقیب من یه دونه بهتر بسازه جنگو اون برده پس فردا من و همینطور تا آخر
    جنگ بین این دو شرکت تو چیزی که شما فکر می کنید نیست جنگ این دو شرکت یا بهتر بگم جنگ کل قطعات سخت افزاری برای داشتن مشتری بیشتر و حفظ بازاره
    الان انویدیا در امار فروش و محبوبیت با اختلاف زیادی از AMD جلوه فکر نکنم لازم باشه لینک بدم که البته عجیب هم نیست AMD باید قیمت هاشو بیاره پایین تا بتونه به انویدیا ضربه بزنه واگرنه کارتی که تواناییش با کارت رقیب یکیه چطور میتونه قیمتش پایین تر باشه خب اگه من از خودم مطمئنم و بازار رو دارم چرا باید کارتی رو که بهش اطمینان دارم و میدونم با کارت رقیب برابره یا ازش قوی تره ارزون تر بدم اون هم با تکنولوژی جدیدتر این منطقی نیست مگر اینکه بخوام بازار رقیبم رو خراب کنم

موفق باشید
    تا اونجایی که من میدونم اورکلاک sli580 حداکثر حدود 15درصد افزایش کارایی میده.و حتی بعضی وقت ها در کارایی تاثیری ایجاد نمیکنه مثل تست زیر.واختلافش با 6990 نباید زیاد باشه هرچند تست مقایسشونا ندیدم و از روی اطلاعات حدسی میگم

اصلا حرف شما در مورد اینکه 6990 چیپست خاصی میخواد درست نیست.مادربردی که برای sli580 مناسبه حداقل 200 تومن گرونتره.
    در مورد مصرف هم شما پول برقشو هم حساب کن .به قول خوتون ریزه کاری ها را باید توجه کرد
    منظورم از شکست دادن نابود کردن نیست.شرکت ها براشون اهمیت داره قویترین کارت دست کی هست.
    ارزونتر دادن خودش احترام به حقوق مصرف کنندست.همون مقداری که قدرت یک کارت در نظر مشتری مهمه قیمتش هم مهمه.در ضمن تکنولوژی ساختشون فرق داره پس حتما قیمت تموم شدشونم فرق میکنه.در مورد بازار خراب کردن هم نظری ندارم
    ودر اخر اینکه کدوم شرکت بهتره نمیشه حرفی زد

8. این کاربر از iceweek بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

ولی انصافا قیمت 650 دلار خوبه برای این کارت.
    به نظرتون کی به ایران وارد میشه؟

10. این کاربر از taghdirrr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

ویرایش...........
    Last edited by miladfar; 10-03-2011 at 13:08.

12. این کاربر از miladfar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض نکته

حالا این نکته اینجا باید اضافه بشه که آنتیلس در دو نسخه معمولی و OC عرصه شده که نسخه OC طبیعتا قیمت بالاتری داره حالا بر فرض میگیم 850 دلار
    شاید خیلی جزئی باشه و خیلی ها به چشمشون نیاد اما توی مقایسه ها همین ریزه کاری ها هست که مهمه

دوست عزیز کارت های سری 6900 بر روی pcb مجهز به dual bios هستند.
    در مورد کارت 6990 مود اول بایوس با فرکانس 830 مگا هرتز و مصرف انرژی 375 وات و در مود دوم با oc با فرکانس 880 مگا هرتز و مصرف 450 وات تنظیم شده.!!!!اساسا کارت 6990 oc وجود ندارد که شما براش قیمت تعیین می کنید.

14. این کاربر از miladfar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز M A X I M U M's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

ظاهرا قیمت مدل معمولی مقدازی کاهش یافته و 660 دلار به فروش خواهد رسید
    با این قیمت مدل oc با این اختلاف قیمت خیلی بعیده
    به نظر من هم برای مابقیبحث باید دید 590 چهطور عمل میکنه اما در حال حاظر برتری کامل با 6990 هستش و amd ضعف های خودشو تو این کارت به خوبی جبران کرده
    در ضمن برای کراس کردن 2 عدد 580 حداقل باید 2 تا 500 دلار که میشه 1000 دلار پرداخت کنید در صورتی که با 660 دلار میتونید یه 6990 بخرید حالا کدوم به صرفه هستش ( هم مصرف کمر هم هزینه کمتر و هم کارایی خوب) که این واقعا قابل انکار نیست.

کد:
    آخر مطلب رو مطالعه کنید ....
    کد:
    ببینید واقعا عجیبه که شما منظور منو نگرفتید رو بحث می برید به بیراهه
    یه سوال : من الان دستم یه بارت دارم شما دستتون یه کلاشینکف
    خب برد بارت خیلی بیشتر از کلاشه یعنی من میتونم از فاصله دورتری شمارو بزنم و از اون فاصله تیر شما به من نمیرسه حالا آیا مقایسه کردن یه تفنگی مثل بارت و کلاش درسته ؟
    نه درست نیست چرا که زمان انتشار نحوه انتشار و کلا طراحی و ساخت و کلاسشون فرق داره
    شما دارید یه کارتی رو که الان اولین و بهترین کارت دو هسته ای دنیا هست رو با بهترین کارت تک هسته ای دنیا مقایسه می کنید
    خب فرقش کجاست ؟ این کارت آنتیلس الان رقیبی نداره تا سنجیده بشه اما 580 سنجیده شده و امتحان پس داده
    خیلی وقته انصافا عنوان بهترین کارت دنیا رو یدک می کشه
    خب مشخصه من خودمم با 690 دلار میرم آنتیلس دو هسته ای می گیرم البته بازم بگم که توانایی آورکلاک یا همون پتانسیل اولیه 580 اونم 2 تا خیلی زیاده و اختلاف کارایی بالا خواهد بود اما حرف شما کاملا متینه واقعا به زحمت و دردسر و هزینه بالاش نمی صرفه
    در مورد پول برق هم اختلاف زیادی مشاهده نکردم در بین کارت های انویدیا 460 معروفه به برق خور من دوتا 460 sli دارم میتونستم بجاش یه 5890 بگیرم اما خب کارایی sli به مراتب بالاتر بود اگرم میخواستم مصرف برقشون رو یکی کنم میتونستم یه دونه از چراغ های خونه رو خاموش کنم کامپیوتر به اون اندازه که شما میگید مصرفی نداره اینطور نیست که با این کارت انویدیا هر ماه 50 تومن بیشتر پول برق بیاد
    بازم دارم میگم منظور من از وارد شدن به این بحث اینی که شما میگید نبود
    من فکر می کنم باید منتظر بود و دید طرف مقابل چیکار می کنه
    تا به امروزش یعنی تا آخر جنگ بین این دو شرکت در کارت های تک هسته انویدیا قائله رو برده بود خب 580 داشت و باقی قضایا
    اما این یه جنگ جدیدیه جنگ کارت های دو هسته ای که الان تنها یکی از دو رقیب اومده تو زمین و اون یکی داره از رختکن تازه بیرون میاد

امیدوارم گرفته باشید چی میگم

تا اونجایی که من میدونم اورکلاک sli580 حداکثر حدود 15درصد افزایش کارایی میده.و حتی بعضی وقت ها در کارایی تاثیری ایجاد نمیکنه مثل تست زیر.واختلافش با 6990 نباید زیاد باشه هرچند تست مقایسشونا ندیدم و از روی اطلاعات حدسی میگم

اصلا حرف شما در مورد اینکه 6990 چیپست خاصی میخواد درست نیست.مادربردی که برای sli580 مناسبه حداقل 200 تومن گرونتره.
    در مورد مصرف هم شما پول برقشو هم حساب کن .به قول خوتون ریزه کاری ها را باید توجه کرد
    منظورم از شکست دادن نابود کردن نیست.شرکت ها براشون اهمیت داره قویترین کارت دست کی هست.
    ارزونتر دادن خودش احترام به حقوق مصرف کنندست.همون مقداری که قدرت یک کارت در نظر مشتری مهمه قیمتش هم مهمه.در ضمن تکنولوژی ساختشون فرق داره پس حتما قیمت تموم شدشونم فرق میکنه.در مورد بازار خراب کردن هم نظری ندارم
    ودر اخر اینکه کدوم شرکت بهتره نمیشه حرفی زد
    خب ببینید AMD Radeon HD 6990 یه کارت دو اسلاته هست پس منطقا مادربوردی که برای sli بستن دو کارت لازمه روی اینم جواب میده
    منم چند تا مادربوردو دیدم و تحقیق کردم و تفاوتی در پشتیبانی این دوتا کارت ندیدم یعنی مادربوردی که لازمه آنتیلس رو پشتیبانی بکنه میتونه 580sli رو هم پشتیبانی بکنه سایت های رایان صبا و رایانه پر از اینگونه اطلاعات در مورد مادربورد اطلاعات دقیق رو هم از تک اسپات و بقیه جاها نگاه کردم
    یعنی بهتر بگم اختلاف 200 تومنی ندیدم البته مطمئنا منظور شما از این دویست تومن ایرانه دیگه چون من ملاک بازار ایران نیست که قیمت cpu i5 با i7 برابری می کنه یا ازش رد میشه یا قیمت رم ddr2 با ddr3 یکی میشه فقط بخاطر سود و منافع شخصی فروشنده ها
    در ضمن یه نکته جالب که من بررسی ها دیدم به نظرم عجیب بود این کارت آنتیلس چرا خروجی HDMI نداره ؟!! AMD واقعا زرنگه واقعا
    ارزونتر دادن خودش احترام به حقوق مصرف کنندست
    نه نه نه اصلا همچین فکری نکنید من اینو قبول ندارم AMD و انویدیا کلا تمام شرکت ها اصلا به فکر خریدار نیستن امکان نداره AMD از لحاظ بازار عرضه و تقاضا در سطح بالایی باشه و کارت خودش رو با این عظمت ارزون بفروشه امکان نداره شما واقعا اگه اینطور فکر می کنی من دوستانه بهت توصیه می کنم فکرتو عوض کن این شرکت های خارجی اصلا اینطور که شما فکر می نید نیستن 100 درصد به فکر مزایای خودشون هستن مخصوصا در مورد ما که توی تحریم هستیم انویدیا که میدونید IP های ایرانو بن کرد AMD هم بزودی اینکارو می کنه
    در مورد قیمت اولیه و تکنولوژی ساخت هم به نظر من انتیلس الان طبق نظرات بیشتر سایت ها سریع تر کارت جهانه یعنی سریعتر از 580 پس تکنولوژی ساختش قدیمی نیست بلکه جدیدتر از 580 که ازش بهتر شده واگرنه AMD از همون اولش جلوی 580 می ایستاد
    اینها استراژی این شرکته برای بدست گرفتن بازار البته به هر قیمتی
    در اخرم میخواستم همون حرفایی رو به اون دوستمون گفتم رو بگم که فکر کنم خودتون بخونید
    منظور من از این بخث واقعا همونیه که اون بالا گفتم واگرنه نه انویدیا به من پول میده نه AMD با من پدرکشتکی داره

موفق باشید

16. 2 کاربر از M A X I M U M بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Erfan.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Solar System

پيش فرض

این بحث بی فایده است...

ببینید تا وقتی که از Nvidia کارتی Dual GPU برای مقابله با 6990 عرضه نشده نمیشه به طور قطعی نظر داد.

ولی اگه دقت کنید 6970Crossfire و GTX 570 SLI رقیبان جدی برای هم هستن... در یکسری از گیم ها AMD بهتر عمل میکنه و در یکسری گیم ها Nvidia (مخصوصا در گیم های DX11 با استفاده از Tessellation)

6990 تونسته تقریبا پرفرمنس 2X6970 رو ارائه بده...

اگر Nvidia هم بتونه پرفرمنس 2X570 رو ارائه بده شاهد یک رقابت واقعا زیبا بین این 2 خواهیم بود که میشه گفت هیچ کدوم برتری کامل نسبت به اون یکی ندارن!!!

تنها مشکل مصرف برق بالای Nvidia هست که امیدوارم بتونه راه حلی براش پیدا کنه...

2X580 هم فکر نمیکنم عملی باشه هم از نظر قیمت خیلی گرون میشه و هم از نظر مصرف پاور...

تنها راه حل اینه که صبر کنیم تا رقیب از Nvidia عرضه بشه تا شاهد رقابتی بسیار جالب بین AMD و Nvidia باشیم.

18. این کاربر از Erfan. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

gtx 590 فکر کنم از دوتا gpu 580 استفاده کرده

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •