تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 21

نام تاپيک: نحوه حذف ویندوز 7

پروفشنال Dariushtanha's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

البته منظور داريوش عزيز 64 بيت بالاتره هست
    ضمن تشکر از سعید عزیز پستم را اصلاح کردم.
    Last edited by Dariushtanha; 05-03-2011 at 01:55.

2. این کاربر از Dariushtanha بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

يعني قبل از نصب ويندوز اين كارو انجام بدم يا بعد نصب ويندوز؟
    در رجيستري چجوري export كنم؟(من وارد نيستم )!
    نكته : ويندوز من xp
    دوست عزیز
    قبل از نصب ویندوز جدید اینکار را انجام بده.به این صورت که پس از پیدا کردن کلیدهای ریجستری مربوطه روی آن راست کلیک کرده و گزینه Export را انتخاب کن و در پنجره باز شده محل ذخیره را درایوی غیر درایو ویندوز انتخاب کن که با فرمت شدن در طول پروسه نصب ویندوز از بین نرود.بعد نصب ویندوز جدید و بازیها،کافیست روی این فایلهای بک‌آپ که گرفته بودی دوبل کلیک کنی.همین
    ولی بعضی بازیها هم هستن که فایل اجرائی dll هم در ویندوز قرار میدهند و باید از آنها هم قبل تعویض ویندوز کپی (بک‌آپ)تهیه کنی و این بستگی به نوع بازی داره و نمیشه قطعا گفت که کدام نوع بازیها از این نوع هستند ولی شاید گیمرهای حرفهای این جور اطلاعات را داشته باشند.
    Last edited by Dariushtanha; 05-03-2011 at 02:38.

4. این کاربر از Dariushtanha بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

ولی بعضی بازیها هم هستن که فایل اجرائی dll هم در ویندوز قرار میدهند و باید از آنها هم قبل تعویض ویندوز کپی (بک‌آپ)تهیه کنی و این بستگی به نوع بازی داره و نمیشه قطعا گفت که کدام نوع بازیها از این نوع هستند ولی شاید گیمرهای حرفهای این جور اطلاعات را داشته باشند.
    دقيقا ميشه گفت فايل هاي اجرايي dll تو كجاي هستن؟(system32 يا.....)ويا چه اسمي ميگيرن؟چجور بايد شناخت كه مربوط به چه بازيهايي ميشن؟

داره خودمونی میشه siamakfaraji's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

سلام
    چطور ميتونم win 7 خودم حذف و ريشه كن كنم بدون اينكه بقيه برنامه هاي موجود در درايوي كه win 7 نصبه باقي بمونن.
    سعی کن سورس برنامه هات رو همیشه نگه داری عزیزم.بکنی ام ارزش نداره چون کار نمیکنه...

7. این کاربر از siamakfaraji بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

دقيقا ميشه گفت فايل هاي اجرايي dll تو كجاي هستن؟(system32 يا.....)ويا چه اسمي ميگيرن؟چجور بايد شناخت كه مربوط به چه بازيهايي ميشن؟
    فایلهای dll در فولدر system 32 قرار میگیرن ولی همونطور که در پست قبل عرض کردم تشخیص اینکه کدوم فایل dll مربوط به کدوم برنامه است خیلی سخت و تخصصیه...شاید گیمرهای حرفه‌ای بدونن نمیدونم...

9. این کاربر از Dariushtanha بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای ebicross's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

پيش فرض

فایلهایی که احتمالا یک بازی کپی کنه به System32 همون DirectX هستش و بازیها فایلی به System32 کپی نمیکنند.
    حداقل 20 بازی بسیار معروف رو میتونم اسم ببرم که هیچ فایلی به ریشه ی Windows هم حتی کپی نمیکنه.
    هر اطلاعاتی که یک بازی غیر از محل نصب خودش کپی کنه جز فایلهای ضروریش نیست و به محض اجرای مجدد اگر نیاز باشه دوباره کپی میکنه.

فقط در مواردی بازیها یک سری نرم افزار مثل Windows Live Game نصب میکنند که اینها رو میشه جدا هم نصب کرد. DirectX هم که داخل DVD هر بازی هست و کپی کردن DLLهاش بدون نصبش ممکنه جایگزین DLLهای اصلی بشه و آسیب بزنه.
    کلا بازی اگر از شما مسیر نصب میپرسه پس دیگه چیزی رو به غیر از مسیر نصبش کپی نمیکنه مگر یک سری پروفایلهاش که به Document یا User Data کپی بشن.
    خیالتون از بابت ریشه ویندوز و System32 جمع باشه.

11. این کاربر از ebicross بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

فایلهایی که احتمالا یک بازی کپی کنه به System32 همون DirectX هستش و بازیها فایلی به System32 کپی نمیکنند.
    حداقل 20 بازی بسیار معروف رو میتونم اسم ببرم که هیچ فایلی به ریشه ی Windows هم حتی کپی نمیکنه.
    هر اطلاعاتی که یک بازی غیر از محل نصب خودش کپی کنه جز فایلهای ضروریش نیست و به محض اجرای مجدد اگر نیاز باشه دوباره کپی میکنه.

فقط در مواردی بازیها یک سری نرم افزار مثل Windows Live Game نصب میکنند که اینها رو میشه جدا هم نصب کرد. DirectX هم که داخل DVD هر بازی هست و کپی کردن DLLهاش بدون نصبش ممکنه جایگزین DLLهای اصلی بشه و آسیب بزنه.
    کلا بازی اگر از شما مسیر نصب میپرسه پس دیگه چیزی رو به غیر از مسیر نصبش کپی نمیکنه مگر یک سری پروفایلهاش که به Document یا User Data کپی بشن.
    خیالتون از بابت ریشه ویندوز و System32 جمع باشه.
    نه بنده با فرمایشات شما موافق نیستم.شما دارین اشتباه میکنین و در دنیای بیکران 0 و 1 نباید اینقدر قاطع حرف بزنید.من با اینکه گیمرز نیستم لااقل یک بازی میشناسم که یک فایل بسیار ضروریش را در فولدر System 32 وارد میکنه و بدون اون فایل بازی به هیچ وجه بالا نمیاد و اجرا نمیشه به شخصه تستش کرده بودم این بازی NFS سری Most Wanted است.ضمنا اینکه می فرمائید وقتی بازی مسیر نصب بپرسه پس فایلهای مربوطه اش را در اونجا میریزه ،غلطه.خودتون هم حتما خوب میدونید تقریبا همه برنامه ها هنگام نصب مسیر می پرسند ولی فایلهای اجرائی شان در فولدر ویندوز و یا System32 نصب میشوند گذشته از اینکه ممکنه در App data و My document و...فایل یا فولدرهائی بجا بگذارند.

13. این کاربر از Dariushtanha بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای ebicross's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

پيش فرض

نه بنده با فرمایشات شما موافق نیستم.شما دارین اشتباه میکنین و در دنیای بیکران 0 و 1 نباید اینقدر قاطع حرف بزنید.من با اینکه گیمرز نیستم لااقل یک بازی میشناسم که یک فایل بسیار ضروریش را در فولدر System 32 وارد میکنه و بدون اون فایل بازی به هیچ وجه بالا نمیاد و اجرا نمیشه به شخصه تستش کرده بودم این بازی NFS سری Most Wanted است.ضمنا اینکه می فرمائید وقتی بازی مسیر نصب بپرسه پس فایلهای مربوطه اش را در اونجا میریزه ،غلطه.خودتون هم حتما خوب میدونید تقریبا همه برنامه ها هنگام نصب مسیر می پرسند ولی فایلهای اجرائی شان در فولدر ویندوز و یا System32 نصب میشوند گذشته از اینکه ممکنه در App data و My document و...فایل یا فولدرهائی بجا بگذارند.
    ببینید من قاطع حرف میزنم چون دنیای 0 و 1 هم قوانین خودشو داره. همونطور که من و شما هم بریم مهمونی مستقیم نمیریم سراغ یخچال صاحبخونه؛ بازی هم موقع نصب نمیاد ریشه های سیستم رو محل نگه داری خودش کنه.
    فکر میکنم اون فایلی که NFS کپی میکنه D3DX9.DLL باشه که یکی از Libraryهای DirectX هستش.
    App Data و Roaming و Document مسیرهایی نیستند که بازی بدون اونها از کار بیفته. در ثانی من در این مورد حرفی ندارم چون بازیها تنظیمات و یا Saveهاشون رو در این محل ها نگه داری میکنند. البته برنامه ها رو با بازیها قاطی نکنید. خیلی از نرم افزارها فایلهایی رو در مسیرهای زیادی کپی میکنند. (به خاطر همینه که شما 50 تا بازی سنگین نصب کنی سیستم کند نمیشه ولی 10 تا نرم افزار سنگین نصب کنی سیستم کند میشه)
    اما System32 مسیری هستش که مورد استفاده ی ویندوزه و اگر یک بازی فایلی کپی کنه برای استفاده ی خودش نخواهد بود.
    در کل این پوشه حفاظت شده و بسیار حیاتی هست و اصلا Installer بازیها حق ندارند چیزی رو به این مسیرها کپی کنند؛ چون اگر موقع Unistall کردن بازی یک مشکل کوچیک (حتی یک خطا و فقط یک بار) پیش بیاد کسایی که ویندوز اصلی دارند و برای بازی پول دادند میتونند هرچقدر خواستند خسارت دریافت کنند. (البته تو ایران حدود 4000 سال دیگه این چیزها اتفاق میفته)
    در کل من باز هم برای حرف شما حدود 10 بازی رو تست کردم و همگی به جز DirectX و یک سری اطلاعات سیستمی از چیز دیگه ای در ریشه های سیستمی استفاده نمیکنند.
    البته همونطور که گفتم نرم افزارها از این قاعده کاملا مستثنی هستند و بعضی بازیها هم ممکنه همچین کارهایی بکنند ولی من ندیدم و یا نشنیدم و البته بسیار زیاد بعیده. (حداقل از 2009 به اینور)

15. 2 کاربر از ebicross بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

از توضیحات مبسوطت خیلی خیلی ممنون دوست عزیز
    در مورد بازیها لااقل یک بازی هست که از این قواعد سرپیچی می کنه و اونم همونیه که در پست قبلیم عرض کردم
    فایلی بنام d3dx9_26.dll که بنده وقتی جوون بودم و NFS میزدم همیشه یه بک آپ ازش داشتم...الانم رفتم آرشیو فایلهای توی انبار هاردم را زیر و رو کردم و
    پیدا کردم واستون معرفیش کنم
    Last edited by Dariushtanha; 06-03-2011 at 23:44.

17. این کاربر از Dariushtanha بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

از همه ي دوستان بخاطر اين اطلاعتشون تشكر ميكنم.
    فكر كنم نتيجه اين شد كه بيخيال اين شم كه موقع نصب ويندوز مجدد بازي رو بخوام اجرا كنم!!!
    بدبختي اينه كه نرم افزارهاهم يكسري از برنامه هاشونو به win32 يا درايوي كه ويندوز نصبه كپي ميكنن.
    مثل نرم افزار auto cad و 3dmax و........ برا اونا هم راهي نيست؟؟؟؟؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •