تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: زرد شدن صفحه نمایش مانیتور

کـاربـر بـاسـابـقـه befermatooo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض زرد شدن صفحه نمایش مانیتور

سلام .

چند روزه که وقتی سیستمم رو روشن میکنم صفحه نمایش مانیتورم زرد میشه .

مشکل چیه ؟ ضربه خورده ؟ راهکاری برای درست شدنش هست ؟

این مطلب تو یک فروم دیگه بوده . مفید هست انجام دادنش و خط نداره ؟

خب همونطور که می دونید دشمن قطعات سخت افزاری کامپیوتر غبار می باشد .
    به جرأت می توانم بگویم فسمتی از مشکلات مربوط به موس و کیبرد و مانیتور و حتی مادربرد از همین غبارهاست
    این مشکل هم با تمیز کردن یک قطعه به نام پتانسیومتر که سه رنگ اصلی مانیتور را تنظیم می کند حل می شود.
    اگر حل نشد می توان با تنظیم آن درستش کرد.مثلاً برای درست کردن رنگ آبی (blue) را تنظیم کنید
    این قطعه معمولاً بسته به مدل مانیتور در پشت لامپ تصویر می باشد
    لازم به ذکر است باز کردن مانیتور به علت برق گرفتگی بسیار خطرناک می باشد. مواظب خودتان باشید.

آخر فروم باز Ghaioom's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    ترکمن صحرا

پيش فرض

با سلام
    فکر کنم مانیتور شما CRT باشه.
    مال ما هم اینطوری میشد ولی یادم رفته چرا اینطوری بود!
    فک کنم از گرافیک یا از خود مانیتور بود. تنظیمات مانیتور رو یه reset بزن.

3. این کاربر از Ghaioom بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

با سلام
    فکر کنم مانیتور شما CRT باشه.
    مال ما هم اینطوری میشد ولی یادم رفته چرا اینطوری بود!
    فک کنم از گرافیک یا از خود مانیتور بود. تنظیمات مانیتور رو یه reset بزن.
    مشکل حل نشد . مانیتور رو هم ریست کردم .

هر از چند بار که روشن میکنم سالمه اما بعد چند ثانیه یا دقیقه دوباره سبز میشه .

برخی گفتند بخاطر سرماست و گفتند از کنار پنجره ببر جای دیگه و این کار رو کردم اما نشد .

دوستان پیشنهاد دیگه ای ندارن ؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه eshraghi2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    استان فارس

پيش فرض

دوست عزیز من این مشکلو بارها باهاش تو دانشگاه برخورد کردم که مشکل از کابل بوده شما اول کابلتو چک کن ببین شل نباشه و یه خورده انتهای هر دو سر کابلو بچرخون یا اینکه عوضش کن

6. 2 کاربر از eshraghi2010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

دوست عزیز من این مشکلو بارها باهاش تو دانشگاه برخورد کردم که مشکل از کابل بوده شما اول کابلتو چک کن ببین شل نباشه و یه خورده انتهای هر دو سر کابلو بچرخون یا اینکه عوضش کن
    ممنون بخاطر پاسخ .

شل هست اما با یک تکون کوچیک میز ، از جاش در میاد .

نمیدونم چرا سرجاش محکم نمیشه . کابل خراب شده یا اینکه کلا مادگی مانیتور خراب شده ؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه eshraghi2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    استان فارس

پيش فرض

همون طوری که در پست قبلی گفتم مشکل از کابله و اینکه شما گفتید کابل شل هست و سر جاش محکم نمیشه این گفته بیشتر تأیید میشه چون مادگی پشت مانیتور شامل تعدادی حفره هست و خیلی بعیده مشکل از اون باشه ! پیشنهاد من این هست که پین های دوسر کابل رو چک کنیک ببینید کج نشده باشه چون مهم ترین علت محکم نشدن کابل همینه در صورتی که کج شده بدید بیرون با یه ابزار ظریف شبیه به پنس که دارن واستون درست می کنن و از ور رفتن زیاد با پین ها و فشار زیاد جداً خودداری کنید!! و همینطور موقعی که انتهای کابل رو جا میزنین مطمئن باشید که پیچ ها ی دو طرف اتصال درست پیچ می خورن اما گفتم مهمترین علت محکم نشدن اتصال کج شدن احتمالی پین هاست واسه اینکه خیالتون راحت بشه با یه کابل دیگه چک کنید !

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

سلام دوستان من این مشکل رو همین الان بر طرف کردم و با تغییر دادن جای کابل ها مشکل حل شد

کاربر فعال انجمن طراحی صفحات وب kian98's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2014
    محل سكونت
    در لباس هایم

پيش فرض

سلام
    در ویندوز 10 یک آپشن بنام Night Light وجود داره که از طریق منوی سمت راست صفحه قابل دسترسی هست و باعث میشه رنگ ها کمی اصطلاحا Warm بشن و صفحه یه خورده زرد رنگ بشه .
    همین طور ممکنه تنظیمات مانیتور دستکاری شده باشه .

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2018
    محل سكونت
    کوهپایه

پيش فرض

سلام خسته نباشید علت خرابی یا کاهش عمر مانیتور چیه

Banned
    تاريخ عضويت
    Sep 2017

پيش فرض

مانیتور یکی از مواردی است که نیاز به نگهداری ویزه را دارد. اگر میخواهید مدت زمان بیشتری از مانیتورتان استفاده نمایید باید به دقت از آن محافظت کنید.برای شما پیشنهاد ویزه ای داریم که بتوانید با خواندن این مقاله این کار را انجام دهید.برای نگهداری از مانیتور باید به نکات خاصی دقت داشته باشید که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

مطمئن شوید بالا و پشت مانیتور شما از گرد و خاک پاک شده است؛ کتاب‌ها، ورق‌های کاغذ، جعبه‌ها و سایر اشیاء را روی مانیتور خود قرار ندهید.

همیشه به شکاف‌های بالای مانیتور توجه کافی داشته باشید تا گرمای اضافی به راحتی دفع شود، اگر این گرما دفع نشود گرمای اضافی به قطعات الکترونیکی مانیتور سرایت کرده که نتیجه آن بهم ریختگی رنگ، لرزش تصویر و مشکلات دیگری را برای مانیتور می باشد.

برای جلوگیری از صدمات ناشی از نوسانات برق حتماً از محافظ استفاده نمایید، این دستگاه‌ها شاید قیمت بالایی داشته باشند اما باعث می‌شوند تا به میزان زیادی خرابی‌های ناشی از این مسئله کاسته شود.

برای محافظت از پنل مانیتور، از زدن هر گونه ضربه به آن به ویژه با هر وسیله نوک تیز جداً خودداری کنید، خراب شدن قابی که دور مانیتور قرار دارد باعث نفوذ گرد و خاک در داخل دستگاه می‌شود و در نتیجه مانیتور شما از کار می‌افتد.

یکی از مواردی که باید به آن دقت داشته باشید نحوه پاک کردن صفحه نمایش است، برای پاک کردن صفحات پنل مانیتور از liquid و cleaning LCD استفاده کنید؛ این دستمال‌ها کمترین آسیب را به مانیتور شما وارد می‌کنند.

برای مدت طولانی از یک تصویر ثابت بر روی صفحه مانیتور استفاده نکرده و فاکتور screen saver را فعال کنید و همچنین در مواقعی که کامپیوتر شما خاموش است مانیتور را هم از طریق کلید ON/OFF خاموش کنید.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •