تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 26 از 28 اولاول ... 1622232425262728 آخرآخر
نمايش نتايج 251 به 260 از 271

نام تاپيک: روشهای صرفه جویی و کاهش هزینه ها ؛ تجربیات شما در این زمینه چیست ؟

داره خودمونی میشه دلصدا's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2019

پيش فرض

سلام

ممنون از حضورتون و نظرتون
    1- در این تاپیک , غیر از پستهای متفرقه ی سایر کاربران و جوابهای بنده به پستهای متفرقه ی سایر کاربران , اگر بنده یا دیگر دوستان , مطلبی در مورد صرفه جویی نوشته ایم ولی صرفه جویی حساب نمیشه ازش کپی بگیرین و درج کنین تا بررسیش کنیم
    با تشکر
    2- [صرفه جویی در هزینه ها] و [درآمد] , 2 مبحث کاملاً جداگانه هستند .
    یعنی ارتباطی نیست بین روشهای افزایش درآمد و روشهای کاهش هزینه ها .
    . درآمد یا دخل یعنی پولهایی که به جیب شما وارد میشه
    هزینه یا خرج یعنی پولهایی که از جیب شما خارج میشه
    هر چقدر هم که درآمدِ یک فرد کم یا زیاد باشه , صرفه جویی در خرج کردن باعث میشه پول بیشتری در جیبش بمونه و حتی اگر درآمدی نداره و جیبش خالیه باز هم صرفه جویی باعث میشه کمتر قرض کنه و درنتیجه کمتر بدهکار بشه
    .یعنی یک فرد چه ثروتمند باشه با درآمدِ زیاد چه کم درآمد باشه و چه بی درآمد , صرفه جویی کمکِ بزرکی هست براش و امکان نداره بگه از صرفه جویی ضرر دیده مگر اینکه خساست و بخیلی کرده باشه به اسم صرفه جویی مثلاً معده درد داشته باشه و از روی بخل و خساست نره پیش دکتر و کارش بکشه به سرطانِ معده .
    حتی آدم بی پول هم اگر عاقلانه فکر کنه , وقتی معده اش درد میکنه , اگر شده قرض میکنه و میره دکتر چون میدونه مسئله شوخی بردار نیست
    . چیزی در این تاپیک نوشته نشده که درآمد رو افزایش بده یعنی پول بیشتری وارد جیب بشه . چیزهایی نوشته شده که باعث میشه پول کمتری از جیب خارج بشه .
    ممنونم
    مطالب شما و دوستان کاملا پراکندس و باید از میان نقل قول ها یا پست ها من تکه تکه کپی کنم که برام مقدور نیست ولی اشاره میکنم؛

شما درباره مواد غذایی مطالبی عرض کردین و همچنین سایر کاربران که بنظر من جدای از بحث مفصل پزشکیش در شرایط واقعی فقط یک فرد حساس و پول جمع کن میتونه اینموارد رو عمل کنه.

شما میفرمایین درآمد و هزینه!
    ما نمیتونیم مدام از آنچه که لازم داریم چشم پوشی کنیم ، یا کمتر خرج کنیم یا .... . من مثال میزنم؛

مثلا اوایل تاپیک به خوب جویدن اشاره کردین بله در نگاه اول از نظر یک پزشک کار پسندیده ای هست اما همه ی ماجرا این نیست.
    و موارد دیگر درباره تغذیه....
    شما به زعم خودتون دارین صرفه جویی میکنین و از نظر دیگران یکسری کدهای منفی شخصیتی رو ارسال میکنین.
    شاید بار اول و دوم این مسائل بچشم نیان ولی برای کسی که قرار هست مدتی در کنارتون باشه اصلا جالب و ارزشمند نیست.
    بقول معروف میگن طرف میخواد از آب کره بگیره.
    شاید بگین نظرات دیگران ابدا مهم نیست یا من اینطور راحت ترم اما تبعاتشم باید پذیرفت و بار روانی حاصل از افراط در صرفه جویی .
    مثلا کسانی که در طول زندگی شخصی با افراد غیر همجنس ارتباط زیادی دارن احتمال آلوده شدن به تنوع طلبی و کمال گرایی در اونها خیلی زیاده.
    افراط در صرفه جوییم باعث خساست و تبدیل شدن زندگی به جهنم واقعی میشه که روی بقیه جنبه ها تأثیر میذاره.
    من اصلا نمیخوام از اسراف یا تجمل گرایی دفاع کنم اما مسائل نسبی هستن و بستگی زیادی به شرایط دارن و نمیتونیم یک نسخه رو برای هر شرایطی بکار ببریم.

مشاوره ها مملو از افرادی هستن که در زندگی مشترک به دلیل خساست و یا افراط در صرفه جویی به بن بست و خشونت کشیده شدن.
    از طرفی صرفه جویی افراطی و غیر تخصصی در برخی مباحث که بدن مربوط میشه باید منتظر تبعاتشم بود یعنی شما پولی رو که از صرفه جویی به جیبتون میره برای هزینه درمان از دست میدین!!! اونم چند برابر !
    و مورد آخر اینکه زندگی در کنار اسراف نکردن، لذت بردن از امروز هست. وقتی شما مدام مراقبین که صرفه جویی کنین و پول از دستتون نره از لذت محروم میشین و فقط یک هدف دارین اونم صرفه جوییه!

.
    Last edited by دلصدا; 03-03-2019 at 17:04.

2. این کاربر از دلصدا بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

ممنونم
    مطالب شما و دوستان کاملا پراکندس و باید از میان نقل قول ها یا پست ها من تکه تکه کپی کنم که برام مقدور نیست ولی اشاره میکنم؛

شما درباره مواد غذایی مطالبی عرض کردین و همچنین سایر کاربران که بنظر من جدای از بحث مفصل پزشکیش در شرایط واقعی فقط یک فرد حساس و پول جمع کن میتونه اینموارد رو عمل کنه.

شما میفرمایین درآمد و هزینه!
    ما نمیتونیم مدام از آنچه که لازم داریم چشم پوشی کنیم ، یا کمتر خرج کنیم یا .... . من مثال میزنم؛

مثلا اوایل تاپیک به خوب جویدن اشاره کردین بله در نگاه اول از نظر یک پزشک کار پسندیده ای هست اما همه ی ماجرا این نیست.
    و موارد دیگر درباره تغذیه....
    شما به زعم خودتون دارین صرفه جویی میکنین و از نظر دیگران یکسری کدهای منفی شخصیتی رو ارسال میکنین.
    شاید بار اول و دوم این مسائل بچشم نیان ولی برای کسی که قرار هست مدتی در کنارتون باشه اصلا جالب و ارزشمند نیست.
    بقول معروف میگن طرف میخواد از آب کره بگیره.
    شاید بگین نظرات دیگران ابدا مهم نیست یا من اینطور راحت ترم اما تبعاتش هم باید پذیرفت و بار روانی حاصل از افراط در صرفه جویی .
    مثلا کسانی که در طول زندگی شخصی با افراد غیر همجنس ارتباط زیادی دارن احتمال آلوده شدن به تنوع طلبی و کمال گرایی در اونها خیلی زیاده.
    افراط در صرفه جوییم باعث خساست و تبدیل شدن زندگی به جهنم واقعی میشه که روی بقیه جنبه ها تأثیر میذاره.
    من اصلا نمیخوام از اسراف یا تجمل گرایی دفاع کنم اما مسائل نسبی هستن و بستگی زیادی به شرایط دارن و نمیتونیم یک نسخه رو برای هر شرایطی بکار ببریم.

مشاوره ها مملو از افرادی هستن که در زندگی مشترک به دلیل خساست و یا افراط در صرفه جویی به بن بست و خشونت کشیده شدن.
    از طرفی صرفه جویی افراطی و غیر تخصصی در برخی مباحث که بدن مربوط میشه باید منتظر تبعاتش هم بود یعنی شما پولی رو که از صرفه جویی به جیبتون میره برای هزینه درمان از دست میدین!!! اونم چند برابر !
    و مورد آخر اینکه زندگی در کنار اسراف نکردن، لذت بردن از امروز هست. وقتی شما مدام مراقبین که صرفه جویی کنین و پول از دستتون نره از لذت محروم میشین و فقط یک هدف دارین اونم صرفه جوییه!

.
    سلام
    .
    ممنون از توضیحاتتون
    .
    1- افراط و تفریط در هر کاری اشتباهه . رعایت بهداشت , صرفه جویی , ورزش , فداکاری , عشق و علاقه و غیره
    .
    2- در همون صفحات اول, بنده نوشته ام که ارزش پول در خرج کردنش مشخص میشه نه در انبار کردنش
    پولِ صرفه جویی برای انبار کردن نیست بلکه برای خرج کردنش در جای دیگه هست

.
    3- صرفه جویی درحقیقت یعنی مدیریتِ هوشمندانه ی مصرف .
    .
    4- در صفحات قبل نوشته ام که اگر وضع مالیتون خوبه پس خرج کنین تا اقتصاد هم بچرخه و دیگران هم کسبِ روزی کنند از خرج کردنهای شما ولی به نفعتون هست که پولتون رو خرج دخانیات , الکل , مواد مخدر , قمار و بی بند و باریِ جنسی و رفیق بازی نکنید
    .
    5- صرفه جویی لذت داره نه عذاب .
    مثال:
    بنده وقتی آبگرمکن خونه رو خودم تعمیر میکنم کلی لذت میبرم و مغز و بدن هم ورزش میکنند و پول صرفه جویی شده رو هم در جای دیگری که لازمه خرج میکنم و از آمدنِ فریبه ها به خانه هم جلوگیری میشه که "بعضیهاشون" درستکار نیستند و هدفهای خبیث و پلید همدارند مثل سرقت .
    از احتمال قریب خوردن توسط بعضی تعمیرکارهای دزد و متقلب هم در امان هستم
    اینها یعنی لذت اندر لذت اندر لذت اندر لذت ...
    .
    5- خساست یعنی افراط در صرفه جویی مثل اصلاً نخریدنِ خمیردندان به جای به اندازه مصرف کردنِ خمیردندان . نتیجه ی این افراط هم میشه دندانهای خراب که یا تعمیرشون کلی هزینه داره و یا باید کشیده بشند که خسارت سنگین و جبران ناشدنی هست
    .
    6- وقتی علم و دانش بالا میره اونوقت این تصویر کاملاً نمایان میشه در ذهن که:
    صرفه جویی یعنی جلوگیری از خریدِ چیزی بیش از حدِ نیاز (اسراف)
    یعنی جلوگیری از خرید چیزی که اصلاً بهش نیاز نیست (ریخت پاش - تبذیر)
    یعنی جلوگیری از خرید کالایی که ارزشش و فایده اش کمتر از قیمتش هست
    یعنی جلوگیری از خرید کالایی که ضررش خیلی بیشتر از فایده اش هست مثل دخانیات و الکل و مواد مخدر و "گوشت ارزان" (بی بند و باری جنسی)

.
    7- کسی که عادت کرده از چیزهای مضر و زیان آور لذت ببره این شخص داره بدجوری ضرر میکنه مثل لذت بردن از دخانیات - الکل - مواد مخدر - گوشت ارزان - قمار - کباب خوری - سرخ کردنی خوری - چربی خوری (سوسی و کالباس و کباب کوبیده مغازه ها و غیره ) - شور خوری(پفک و چیپس پرنمک و خیارشور و غیره) , - شیرین خوری (خوردن نوشابه و زولبیا و بامیه و شیرینی زیاد و قند و شکر زیاد با چای و قهوه و شربت و مربا)
    همه ی اینها لذتبخش هست اما مضر و زیان آور هست و پشیمانی میاره
    اما لذتِ نرمش و ورزش اصولی و صحیح , لذتِ انجام کارهای مفید در اوقاتِ فراغت , لذت واقعی هست و پشیمانی نمیاره مگر اینکه طرف عقلش کم بشه و از انجام کارهای مفید و سودمند پشیمان بشه !
    .
    .
    کسانی هستند که لذتِ زندگی رو در اینها میبینند:
    پول درآوردن با هر روشی که امکانش هست حتی قتل و غارت و چپاول مردم
    کم تحرکی و لم دادن و تن پروری و تا حد امکان واگذار کردن کارها به دیگران حتی آوردنِ یک !لیوان آب از آشپزخونه
    پرخوری
    روی هم خوری
    مصرف دخانیات و الکل و مواد مخدر
    ارتباط جنسی با هر کسی که جذاب هست و بی هیچ حد و مرزی
    بی اعتنایی و اهمیت ندادن به حال و روز دیگران حتی نزدیکان

4. 5 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2019

پيش فرض تکرار

پست تکراری
    Last edited by دلصدا; 04-03-2019 at 14:34.

تاريخ عضويت
    Feb 2019

پيش فرض ...

ببخشین لطفا بگین این دو پست آخر من رو پاک کنن، جایی برای حذف نبود.

ممنون از توضیحات شما، بحث بسیاره و مجال کم .
    Last edited by دلصدا; 04-03-2019 at 14:38.

7. این کاربر از دلصدا بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    صرفه جویی چند میلیون تومانی در ایزوگام سقفِ ساختمان
    سقف خانه ولایی یکی از اقوام ما که حدود 250 متر مربع هست نشتی داشت که حدود 1 متر مربع از سقف هال بود .
    با بنده مشورت کردند برای انتخاب مارک و نوع ایزوگام تا همه ی پشت بام رو ایزوگام کنند که با قیمتهای امروز حدود 3.5 تا 5 میلیون هزینه داره !!.
    بهشون گفتم آیا پشت بام رو در همون جایی که سقفِ هال نشت داده چک کردین ؟
    گفتند نه !!!
    بهشون پیشنهاد دادم سانت سانتِ پشتِ بام رو در همون قسمت چک کنند
    معلوم شد که پسر 11 ساله ی آتیش پارشون با چاقو حدودِ 10 سانت از ایزویگام رو خطِ عمیق انداخته که باعث بریدگی ایزوگام شده

از اطراف پشت بام یک تکه ی 15 سانت در 10 سانتیِ ایزوگام جدا کردند و گرم کردند و چسباندند روی همون بریدگی , مشکل حل شد .
    این مربوط به حدود 3 سال پیشه و تا حالا نشتی نداشته
    .
    ===================================
    صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

9. 3 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام دوستان . سال نو همگی مبارک

.
    فویل ماشین ریش تراش براون به راحتی قابل تعویض هست . فویلها رو دور نریزید
    .
    توضیح بیشتر :
    این فویل ها (توریها) 2 تا هستند
    معمولاً فقط یکیش خراب میشه و دیگه نمیشه از اون قطعه استفاده کرد و باید کلاً عوض بشه که الان تا 1.5 میلیون تومان قیمت داره خیالتون تخت باشه که گرانتر هم میشه
    .

اون توریِ پاره شده و خراب رو میتونین راحت با توریِ سالم عوض کنین پس سرهای خراب رو دور نندازین چون میتونین از یکیشون توریِ سالم رو باز کنین و نصب کنین جای توریِ خراب شده روی یک سرِ دیگه
    عکس توری (فویل)

.

.

.

اگر برای باز کردن و نصبِ توری راهنمایی خواستین , خبر بدین تا توضیح بدم
    این توریها خیلی نازک هست و اگر از ابزار اشتباه استفاده کنین و یا روش کار رو بلد نباشین بهش صدمه میزنین و دیگه به درد نمیخوره اما اگر روش کار رو بلد باشین آسون هست و صدها هزار تومن صرفه جویی میشه شاید هم بالای یک میلیون تومن
    یادتون باشه که هر توری حدود 300.000 تومن قیمت داره الان پس نباید بهش صدمه بزنید و سرهایی که یکی از دو تا توریهاش خراب شده رو هم نباید دور بندازین
    .
    ضمناً اصلاح با ریش بسیار کوتاه و استفاده از صابونِ کرم دار مثل داو خیلی مؤثر هست در طول عمر توریها (فویلها) . پس اگر ماشین موزر دارین , اول با موزر ریشتون رو تا حد امکان کوتاه کنین
    تیغه هم عمر خیلی زیادی داره و میتونه تا 5 یا 6 سال کار کنه پس تیغه ها رو هم دور نندازین.
    .

عکسهای فویل و تیغه
    .

.

11. 3 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

با سلام
    اگر برنامه دارین برای خریدِ چیزی پس بهتره عجله کنین و تا یک هفته ی دیگه خریدها رو انجام بدین چون به احتمال زیاد, متاسفانه موجِ جدیدی از گرانیها به زودی شروع میشه

13. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

تکراری ,,,,,,,
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 24-06-2019 at 22:40. دليل: تکراری

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

با سلام
    دوستانی که براون سری 7000 دارند
    باز کردن و سرویس این ماشینها خیلی ساده هست
    ظاهراً سری 8000 هم مثل همون هست
    عکسهاش :
    =====================================
    .
    ضمناً باتریهای این ماشینها که دونه ای 350 هزار تومن داره فروخته میشه , همون باتریهای قابل شارژ قلمی هست 1.2 ولتی , 1200 تا 1400 میلی آمپر که در خیابون هم فروخته میشه و مرکزش میدان توپخانه ی تهران و اول لاله زار هست . خصوصاً مغازه هایی که انواع باتری قابل شارژ میفروشند
    باتری کهنه رو با هویه برمیدارین و نو رو با لحیم نصب میکنین به جاش (قطب مثبت و منفیش اشتباه نشه )
    =================================

نکته مهم :
    برای باز کردنِ ماشین , باید نوک پیچ گوشی فازمتر یا پیچ گوشتی دوسو شبیهِ اون رو بذارید داخل قسمتی که سیم شارژر بهش وصل میشه

ولی دقت کنین که توک پیچ گوشتی نباید بره توی جای فیش شارژ . فقط باید درپوش تهِ ماشین رو با پیچ گوشتی خیلی آروم اهرم کنید تا دربیاد
    بعد از دراومدنش به لبه های 4 تا خارهاش کمی گریس بزنین تا راحت جا بره و دربیاد

بعد از برداشتنِ درپوش قسمت شارژ باید دو قطعه ی بغل رو بردارین که در عکسهای بالا مشخص هست
    بعدش با آچار مخصوص یا دوسو باید 4 تا پیچش رو باز کنین
    بعدش راحت میتونین با برس جاروبرقی موها رو آروم تمیز کنین
    دفت کنین قدرت جاروبرقی باید روی ضعیفِ ضعیف باشه و مکش نباید قوی باشه وگرنه ممکنه قطعات کوچک کنده بشه بره توی جارو

بعدش میتونین با نوک یک سوزن , به محور آرمیچرش روغن موتور تمیز بزنین
    حتماً کمی گریس بزنین به محل اتصللِ لرزانکِ موتور با خط زن و لرزانکِ تیغه ی ریش تراش
    همچنین به محل سایشِ دکمه ها کمی گریس بزنین تا نرم و روان کار کنه .
    سر ریش تراش هم راحت درمیاد برای آدمهای دست به آچار ولی اگر مشکلی نداره پس کاریش نداشته باشید چون ممکنه در جمع کردنش سردرگم بشید خصوصاً برای کسانی که عکس و فیلم نمیگیرند و به خاطر هم نمیسپارند که چطوری قطعات رو باز کردند
    قبل از هر کاری , از همه چیز فیلم و عکس بگیرین تا بعداٌ دچار مشکل نشین در جمع کردنِ ماشین.

سوالی داشتین مطرح کنین
    بهتره باتری لیتومی یا یونی بخرین که دوامش بیشتره
    آمپراژ باتری براون معمولاً روش نوشته شده ولی اگر ننوشته پس در نت بگردین برای مدل ریش تراشتون و یا قلمی قابلِ شارژ 1200 میلی آمپر بگیرین

آخر فروم باز Nocturne's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

درود،
    مهمترین تجربه ای که میتونم به اشتراک بذارم نوشتن هزینه ها برای یه مدت هست. هرچیزی رو که بخواید درش تغییری ایجاد کنید اول باید اون رو اندازه گیری کنید. به ویژه که معمولا پیش میاد حساسیت ما روی آیتم های مختلف در خرج کردن اصلا یکی نیست. یعنی امکان داره کسی روی کمی کمتر پرداخت کردن برای وسائل حمل و نقل عمومی دقت کنه و مثلا کمتر بره بیرون یا پیاده بره اما عدد بسیار زیادی رو برای یه دستگاه موبایل خرج کنه و واقعا حواسش نباشه. خیلی وقتا توی خرید اثر مقایسه نقش داره؛ شما کالای گران قیمتی را وقتی کنار کالای گران تری می بینید بنظرتون متعادل میاد و میخرید، یا در جایی که همه چیز گرونه حساسیت شما کاهش پیدا میکنه مثلا در کافی شاپ و زمانی که برای یه چای ساده ۱۰ هزار تومن پول میدید.. با اندازه گیری آدم میتونه رصد بکنه خرج هاش رو. در اینجا برخی ها هستند که برای همه عمر خرج هاشون رو خیلی حرفه ای توی برگه های منظم وارد میکنن اما من خودم از این دسته نبودم. با اینحال فقط انجام دادن این کار برای بازه های زمانی محدود هم کمک کننده خواهد بود. مثلا یک یا دو ماه و بعد در زمان دیگری باز ممکنه تصمیم بگیرید این تمرین رو تکرار کنید.

17. 2 کاربر از Nocturne بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •