تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 28 اولاول 1234567814 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 271

نام تاپيک: روشهای صرفه جویی و کاهش هزینه ها ؛ تجربیات شما در این زمینه چیست ؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه ali_mohammad1365's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    My Love;SHIRAZ

پيش فرض

[QUOTE=MOHAMMAD_ASEMOONI;5894450]سلام

• برای صرفه جویی در مصرف جوهرِ پرینترر :

پرینترها دو نوع هست
    1- لیزری یا تونر دار که با پودر کار میکنه
    2- دِسک جِت یا جوهری
    اگر خیلی زیاد چاپ میکنین حتماً لیزری بخرین . گرونتره اما بعداً در خریدِ تونر کلی صرفه جویی میکنین .
    ===========================

در زمینه ی صرفه جویی در مصرفِ جوهر و تونر حتماً وارد تنظیمات پرینتر بشین و حالتِ اقتصادی رو انتخاب کنین ( برای پرینترهای لیزری که با تونر کار میکنه )

اینکار حد اقل بیست درصد مصرف تونر رو کم میکنه .

با یک آزمایش ساده میتونین خودتون ببینین چقدر فرق میکنه :

بعد از نصب پرینتر یک جمله چاپ کنین . اگر نوشته رو آروم لمس کنین متوجه میشین که برجسته هست !!!!!

حالا بذارینش رو اقتصادی . برجستگیش از بین میره .

با تنظیم شدت تیرگیِ نوشته هم میشه مصرف رو خیلی کمتر کرد .

بنده با این دو روش ، مصرف رو تا پنجاه درصد کم کردم .

عالی بود دمت گرم.ولی من حالت اقتصادی رو پیدا نکردم.
    میتونم میزان جوهر رو کم کنم ولی حالت اقتصادی ندیدم.میشه دقیق آدرس بدید...

2. این کاربر از ali_mohammad1365 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه masoud glx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    Abroad

پيش فرض

نمیدونم در قالب این تاپیک میگنجه یا نه ...
    اما یک سری یکی از دوستان که مترصد ساخت ساختمانی بودن حوالی ونک باهام تماس گرفت و مشاوره گرفت از من . چند سری نقشه ها و . . . رو مرور کردم . ساختمان بتنی بود . و تمام مراحل طراحی انجام شده بود . ولی من با انجام دوباره کل محاسبات با روش طراحی دیگه ای و حذف دیوارهای برشی و تغییر طراحی سقف ها البته همه طبق آیین نامه ها ، چیزی حدود 120 - 130 میلیون تومن برای ایشون صرفه جویی کردم در مصرف آرماتور ، تیرچه ، بتن ، سایر مصالح و هزینه کارگر و زمان و . . .

کاملا ارزشش رو داشت .

4. 3 کاربر از masoud glx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن ادبیات hamid_diablo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    آنجا که عقاب پر بریزد

پيش فرض

سلام
    تاپیک جالبیه.خوشمان آمد

من از خوندن مجله به شدت لذت میبرم.چه ماهنامه چه هفته نامه و ...همیشه در ماه نزدیک 15 الی 20 هزار تمون پول برای خرید مجلات مختلف میدادم(مجله های زرد.ماشین.علمی.اسلحه)خلاصه اینکه بعد از مدتی متوجه شدم که خوندن ایت مجلات زیاد به دردم نمیخوره و شاید جزءسرگرم شدن و کمی بالا رفتن اطلاعات چیز دیگه ای برام نداره

به خاطر همین تصمصم گرفتم پولی رو که برای خرید این مجلات میدم برای خرید کتابها و مجلات تخصصی رشته تحصیلیم(نرم افزار)*خرج کنم .الان نتیجشو گرفتم که بعد از 1 سال کلی چیز درباره رشتم یاد گرفتم که برای آیندم مفیده

6. 10 کاربر از hamid_diablo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای ملا نصرالدین's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

شاید به نظر بعضی ها مسخره بیاد ولی واسه خانم های خانه داری که سر کار نمیروند و دوست دارند یواشکی یه پولی هرچند کم به جیب بزنند خوبه

توی اکثر محله های تهران یه سری غرفه های بازیافت هست.کوسک های سفیدرنگ.پلاستیک و شیشه و کاغذ و اهن میگیرند.کافیه وقتی توی خانه کار میکنید عوض یه سطل 3 یا 4 تا سطل زباله کنار هم بگذارید و هر کدام را مخصوص یه چیزی قرار بدهید.یکی کاغذ یکی قوطی و.. وقتی پرشدند به این کیوسک ها بدهید و در عوض مواد شوینده( صابون .شامپو .ریکا و...) بگیرید.الان توی 3ماه ما 2 نفر هستیم و مصرفمون خیلی کم هست حدود 5000 تومان از زباله هایی که باید میریختیم دور پول بدست اوردیم.میدونم کم هست.ولی بد نیست.مخصوصا برای خانواده های پر جمعیت

8. 10 کاربر از ملا نصرالدین بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

نمیدونم در قالب این تاپیک میگنجه یا نه ...
    اما یک سری یکی از دوستان که مترصد ساخت ساختمانی بودن حوالی ونک باهام تماس گرفت و مشاوره گرفت از من . چند سری نقشه ها و . . . رو مرور کردم . ساختمان بتنی بود . و تمام مراحل طراحی انجام شده بود . ولی من با انجام دوباره کل محاسبات با روش طراحی دیگه ای و حذف دیوارهای برشی و تغییر طراحی سقف ها البته همه طبق آیین نامه ها ، چیزی حدود 120 - 130 میلیون تومن برای ایشون صرفه جویی کردم در مصرف آرماتور ، تیرچه ، بتن ، سایر مصالح و هزینه کارگر و زمان و . . .

کاملا ارزشش رو داشت .
    چند طبقه بود؟ به جای دیوار برشی چی کار کردی؟ سقف رو چی کار کردی؟ لطفا بیشتر توضیح بده

تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    Abroad

پيش فرض

9 طبقه .
    سیستم طراحی رو به خمشی تغییر دادم .
    اگر توضیحات بیشتر نیاز دارید چون مربوط به تاپیک نیست توی پیام خصوصی در خدمتم .
    منظور از درج این موضوع ، راه های صرفه جویی توی مد ساختمان سازی بود .

پیروز باشید .

11. 3 کاربر از masoud glx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Super Moderator Ezel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

9 طبقه .
    سیستم طراحی رو به خمشی تغییر دادم .
    اگر توضیحات بیشتر نیاز دارید چون مربوط به تاپیک نیست توی پیام خصوصی در خدمتم .
    منظور از درج این موضوع ، راه های صرفه جویی توی مد ساختمان سازی بود .

پیروز باشید .
    سلام /

اتفاقا این موضوعات مربوط به تاپیکه و خوشحال میشیم در محیط عمومی تاپیک مطرح کنید تا دوستان هم استفاده کنند

13. 5 کاربر از Ezel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    Abroad

پيش فرض

سلام .

هرجور دوستان بفرمایند . اما چون بحث تخصصی عمرانی هستش و احتمالا برای بعضی دوستان چندان گیرا نیست بصورت ساده تر بیان می کنم . من بخش عمرانی ندیدم وگرنه با توضیحات بیشتر اونجا می نوشتم .
    خوب ...
    هر سازه ای اعم از ساختمان مسکونی یا سوله یا هرچیزی که قرار هستش ساخته بشه قبل از هر چیز چند کار براش انجام میشه . اولین برداشت زمین هستش به معنی همه کارهایی که برای زمین زیر سازه ای که میخوایم بسازیم هستش . مثلا اینکه زمین مورد نظر چه تیپی هستش و محتواش شن و ماسه و رس و مقدار موارد عالی و اینها که تیپ بندی میشه و طبق اون محاسباتی برای فونداسیون صورت میگیره . خوب متاسفانه خیلی اوقات این محاسبات ناقص انجام میشه ( یا اصلا انجام نمیشه و با فرضیات قضیه رو رد میکنن ) و با توجه به توپوگرافی محاسبه شده قدیمی و مربوط به زمان قجری که موجود هستش و منطقه به منطقه ، خارجیها 100 سال پیش اومدن و محاسبه کردن ، مهندس های فعلی ما هم از همین رفرنس استفاده میکنن ... که صحیح نیست . خوب کاری که شد برای این ساختمان دوستمون ، محاسبه دقیق و موردی برای زمین صرفا همین ساختمان بود که توسط دوستان آزمایشگاه با یک سری آزمایشات اضافه انجام شد . نتایج هم مثبت و همون چیزی بود که انتظار داشتم و میشد ضریب ایمنی رو کمتر کرد .
    بعد از این لول ... برای طراحی سازه های مختلف چه بتنی چه فلزی چه کاغذی !! چند نوع سیستم طراحی هستش که هر کدوم میتونه به کلی روی سازه تاثیر بزاره . این که چه نوع سازه ای رو انتخاب کنیم تا هم از نظر اقتصادی و هم ایمنی و . . . شرایط اپتیمم باشه خودش مبحث جدایی هستش و بعد از انتخاب سیستم هم مسئله ی بعدی مدل کردن سیتسم با نرم افزار هستش که مهم ترین بخش کار به حساب میاد که متاسفانه بعضیی از همکاران عزیز طبق چیزای محدودی که از دانشگاه یادشون هستش کار میکنن و بعضی پارامترها لحاظ نمیشه که البته با توجه به ضرایب اطمینانی که آیین نامه ها دارن ، شاید قابل چشمپوشی باشه ولی ایده آل نیست . بعد از اینها هم نوبت به اجرای این سیستم طراحی و مدل شده میرسه که خروجی های مختلفی میده . بعضی دوستان عزیز پیمانکار یا معمار به حدی استقلال فکری مستبدانه دارند که اصلا روش های اجرایی استاندارد برای اونها معنایی نداره و روش کاری خودشون رو پیگیری میکنن .

خوب با تغییر و بهینه سازی تک تک این موارد که خودشون کلی هستند و کلی زیرمجموعه و پارامترهای ریز دارن میشه بخش زیادی از هزینه ها رو کاهش داد . مثلا ... سیستم قاب خشمی + دیوار برشی ساختمان مذکور به کلا قاب خمشی تبدیل شد که به هر متر مربع حدود 40 کیلو آهن رسیدیم که بر خلاف انتظار و به دلیل طراحی نه چندان مناسب ( هرچند صحیح ) سیستم قبلی ، وزن ما کمتر شد که در حالت استاندارد باید برعکس این قضیه اتفاق بیفته .
    برای سقف هم عملکرد از دوطرفه ساده به عرشه فولادی بدون نقش کشش ورق تبدیل شد . اختلاف هزینه کارگر برای زمان کار که بسیار کمتر شد ... مصالح و عملیات بسیار بسیار زیادی شامل انواع قالب سقف و دیوار برشی ، حجم زیادی شن و سیمان و میلگرد و . . . حذف شد . وزن سازه هم حتی با توجه به خمشی بودن و بر خلاف انتظار سیستم کمتر شد . حالا با احتساب این اختلاف بوجود اومده توی 5000 و خرده ای متر سازه ی مذکور ، رقم ریالی بسیار قابل توجه شد . ( فقط برای قسمت آهن به اختلاف کمی بیشتر از 11 کیلویی رسیدیم که همین آیتم به تنهایی بیش از 50 میلیون تومن کاهش هزینه داشت ... موارد دیگه هم که سر جای خودشون )

اگر توضیح بیشتری نیاز هستش پیام خصوصی بدید چون بیشتر از این حد توضیحات رو نه من می تونم بدون استفاده از عبارت های مهندسی عمران ارائه کنم و نه برای سایر دوستان استفاده ای داره .

15. 5 کاربر از masoud glx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه love mac's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام و تشکر از حضورتون

صبر داشته باشین دوستِ عزیز
    ما تازه اولِ راه هستیم . قول از بنده ی مخلص که خیلی بیشتر از ملیونها تومن به جیب میزنین

عجله نکنین . فقط این تاپیک رو دنبال کنین .

بنده به لطفِ خدا و كمك دوستاني كه تجربه هاي خوبى در اين زمينه دارند , در این تاپیک اطلاعاتی بهتون در اختيارتون ميذاريم که اگر با همه ی گنجهای دنیا هم عوضش کنین باز هم ضرر میکنین .

=========================
    ادامه ی مطالب :

• سیگار و قرصهای روانگردان و مشروبات الکلی و مواد مخدر لذت داره . اگر این لذت رو درک کردی گرفتارش میشی و دیگه باید ملیونها تومن براش خرج کنی

توضیحِ بیشتر :

هشدار به کسانی که سیگاری نیستند اما از بویِ سیگار متنفر نیستند :

شما در لبه ی چاهِ اعتیاد به سیگار و چه بسا مواد مخدر دارید راه میرید . اگر لحظه ای غفلت کنید با سر میافتین تو چاهِ اعتیاد به سیگار و شاید مواد مخدر و اونوقت هست که ملیونها تومن رو خرج میکنین برای سیگار و مواد مخدر و راهِ فراری هم ندارین .
    باور نمیکنین ؟؟؟ بفرمایید از سیگاریها و معتادها بپرسین .
    همشون یکصدا میگن :
    تو بد چاهی افتادیم . اسیر شدیم
    ملیونها تومن از پولمون دود شد و رفت هوا .
    سیگار و مواد مخدر , پولمون رو داره میگیره . سلامتیمون رو هم از دست دادیم و داره کم کم جونمون رو هم میگیره .
    ما در مقابلِ این همه چیزِ با ارزش که ازمون گرفتند چی ازشون گرفتیم ؟؟؟؟ به خدا هیچی جز یک لذتِ گذرا که پشتش چیزی جز حسرت و درد و گریه و پشیمانی نیست .

=========================

حالا شما دوستِ عزیز که از بویِ سیگار متنفر نیستی , برایِ خودت زنگِ خطر بزن .

اگر به حرفِ بنده خندیدی و فکر میکنی که در امان هستی و خطری تهدیدت نمیکنه , دو بار زنگِ خطر بزن .

اگر میخوای خودت رو در برابرِ سیگار و مواد مخدر و مشروبات الکلی واکسینه کنی , بدونِ هیچ غرور و تکبری با دقت و کلمه کلمه این مطالب رو بخون و در زندگیت به کار ببند :

1 - هر کس بهت سیگار تعارف کرد مطمئن باش یا دوستِ نادان هست یا دشمنِ دانا . یه چیزی بهش بگو که دیگه تا آخرِ عمر بهت سیگار تعارف نکنه :
    بهش بگو : سیگار ضرر داره ؟؟؟؟ با شرمندگی و خنده میگه بله .
    بگو اگر بله پس چرا به من تعارف میکنی ؟؟؟؟
    گارانتی از بنده ی مخلص که دیگه تا آخر عمرش به شما سیگار تعارف نمیکنه .

مبادا امتحان کنی , مبادا بگی یکبار ضرری نداره . مبادا بگی من ارادم قوی هست و معتاد نمیشم .
    امتحان کردن همانا و گرفتار شدن هم همانا .
    اگر لذتِ سیگار و مواد مخدر رو بچشي و درک کني , دیگه بعدش دو راه داری فقط :
    یا بکشی یا درد و زجرِ نکشیدنش رو بکشی .

پس هشيار باش و هرگز امتحان نکن .
    همونطور که از مار و عقرب فرار میکنی از سیگار و مواد و کسانی که بهت تعارف میکنند فرار کن .
    بذار بگن ترسو هست . بذاگ بگن بچه ننه هست . بذار بگن اراده نداره .

به این حرفهایِ پوچ و احمقانه توجه نکن . تو قوی ترین و با اراده ترین هستی به شرطی که هرگز امتحان نکنی .

تو هر مجلسی اسم مواد آوردند )برایِ مصرف ) فرار کن و دیگه هم اونجا نرو .

گاهي اوقات عزيزترين عزيزت بهت تعارف ميكنه كه امتحان كني . مبادا فريب حرفهاي قشنگش رو بخوري . فردا ولت ميكنه و ميره . شما ميموني و بدبختي اعتياد .
    مبادا فکر کنی که من دارم موضوع رو خیلی بزرگش میکنم .
    موضوع از اینی که برات شرح دادم خیلی بزرگتره

مثلِ کوه ی یخی که یک قسمتِ کوچیکش بیرونِ آبه و قسمتِ خیلی خيلی بزرگترش زیرِ آبه و دیده نمیشه .

دوستِ عزیز كساني كه کارشون فروختنِ مواد مخدر هست باید مشتری داشته باشن تا ازشون بخره .

این افرادِ شیطان صفت اول از دوستان و اطرافیانِ خودشون شروع میکنند و بعد از طریق اونها مشتریهای دیگه ای بدست میارند .
    با شما دوست میشه (چه خانوم چه آقا ) . بعد تو لحظه های باصطلاح قشنگِ دوستی به شما » مجانی « مواد میده تا کلی لذت ببری .
    خوب که آلوده شدی بعد میگه مالِ یکی از دوستام بود دیگه ندارم اما اگه بخوای برات « میخرم « ازش !!!!!

دیگه کار تمومه . شما رسماً به گروه معتادان ملحق شده اید

بعضیها برایِ تهیه ی پولِ مواد مخدرشون حتی شرف و آبرو و حیثیتشون رو هم فروختند
    =======================
    کسی که این اطلاعاتی رو که الان خوندین جدی نگیره یا به مسخره بگیره یا خيلي غافل هست یا خودش فروشنده ی مواد هست و نمیخواد که اطلاعات اینجوری منتشر بشه بینِ مردم و سعی میکنه که این اطلاعات و مسخره و کم اهمیت جلوه بده .

================-====

این اطلاعات رو از کودکی به فرزندانتون یاد بدین تا هر جا اسم سیگار و مشروب و مواد مخدر شنیدند احساس ترس و خطر کنند . این ترس , از هشیاری هست و تا آخر عمر اونها رو از این بلاهایِ خانمان سوز حفظ میکنه إن شاء الله .

فراموش نکنین که فرزندانتون مِلک و املاکِ شما نیستند . بچه ها امانتِ خدا هستند در دستِ شما .
    اگر از شما کار بدی یاد بگیرند یا کوتاهی شما در تربیتشون باعث بشه به راهِ خطا کشیدن بشند اونوقت سر و کارتون با خدایِ شدید العقاب هست .

در خانه اگر کس است یک حرف بس است .
    این کارهایی که تو تاپیک نوشته شده فقط به درد جمع کردن کمی پول میخوره و یا نکات قبل از خرید وسایل که با توجه به اسم تاپیک من خندم گرفت اما خوندن مطلب شما در مورد اعتیاد نظرم رو عوض کرد وبا این مطلب میشه میلیارد ها تومن پس انداز کرد سپاسگذارم

17. 4 کاربر از love mac بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام دوستان .

نایلونِ سِلوفان که میدونید چی هست.

همون نایلون شفاف و نازکی که باهاش مواد غذائی رو میپوشونند .

ازش میشه برای صرفه جوئی استفاده کرد .

1- برای محافظتِ چراغهای جلویِ ماشین از مات و خش دار شدن بر اثر برخوردِ گرد و غبار و شن خصوصا در مسافرت خیلی مفید هست .

دو سه لایه از اون رو بچسبونید رو شیشه ها .
    اما وقتی ماشین وایساده چراغها رو خاموش کنید تا گرم نشه .

برای چسبوندنش 5 سانت بزرگتر بُبُرینش و اضافه اش رو بزنید دور چراغ تا بر اثر فشار هوا تو حرکت کنده نشه .

هم شفاف هست و نور رو کم نمیکنه و هم اینکه از خش برداشتنِ چراغها جلوگیری میکنه .

برای لبه ی کاپوت هم خوبه تا سنگریزه و شن رنگش رو خراب نکنه .

البته لبه ی بالاش رو باید با چسب روی کاپوت بچسبونید .

================================

در بیشتر خونه ها یخچال کنار سینکِ ظرفشوئی هست که باعث کثیف شدن یا حتی خراب شدن رنگش بشه .

یک لایه از سلوفان رو از بالا به پائین بکشید روش .
    خودش میچسبه به بدنه ی یخچال و از خراب شدن رنگ جلوگیری میکنه .

ولی حتما سه ماه یکبار عوضش کنید تا به بدنه نچسبه خصوصا در جاهائی که بدنه گرم هست .

خصوصا برای یخچال نو خیلی مناسب هست و حُسنش اینه که احتیاج به چسب نداره و نصبش راحته .
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 03-01-2013 at 23:41. دليل: تصحیح

19. 3 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •