تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 28 اولاول 12345612 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 271

نام تاپيک: روشهای صرفه جویی و کاهش هزینه ها ؛ تجربیات شما در این زمینه چیست ؟

آخر فروم باز logos's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

من فکر میکنم چنتا نکته رو بد نیست در نظر بگیریم !!!!
    ما داریم زندگی می کنیم تا جی بشه ؟ تا در 1000 سالگی پولدار باشیم ؟ یا از زندگی مون لذت ببریم ؟؟؟
    اگه هدف فقط پول دار بودنه که هیچ !! چیزی نخورین و چیزی نخرید (در حد شکم سیر شدن فقط بخورید و مریض نشدن) لباس هم که لازم نیست !!! بعد چند سال پولدارید !!
    اما اگه می خواین از زندگی لذت ببریم با یه سری از حرفهای اینجا مخالفم!!!
    مثلا دوستی که میگه پول تو جیب نزاریم شاید چیزی خوشمون اومد و اینجوری نمی خریم !!! دوست عزیز این که نشد کار که ادم چیزیو خوشش بیاد و در حصرت اون چیز بمونه !!! می تونه پولشو به صورت درست صرف خریدن چیزهایی که خوشش میاد بکنه و از اون لحظه خرید و لحظاتی که اون چیزو داره لذت ببره !
    دیگه بحثی که در مورد سیگار ، قلیون ، مشروبات الکلی و مواد مخدر شد !!!! خیلی از ادمها از کشیدن یا نوشیدن اینها لذت می برن (خیلی زیاد شاید ) حالا اینکه مثلا ماهی چند هزار تومن خرج سیگار نکنن و پولشونو جمع کنن یا ماهی چند ده هزار تومن خرج قلیون نکنن و پولشون و جمع کنن !!! ایا کار درستی هست ؟ به نظر کسی که از سیگار و قلیون لذت نمی بره شاید اما به نظر فردی که می تونه با یه قلیون کشیدن چند ساعت خوش باشه چه اشکالی داره ؟؟؟؟
    البته واضحه اگه پولشو نداری نباید معتاد شی اما اگه داری و می تونی لذتوشو ببری حالشو ببر

من به شخصه سالی که طی شد چیزی در حدود 1 تومن دادم برای قلیون و اصلا ناراحت نیستم چون ساعات خوشی رو در جمع دوستام در کنار کشیدن قلیون و زدن چایی و چیپس و ماست و میوه کنارش گذروندم !!

یادمون باشه صرف جویی به معنای خرج نکردن و جمع کردن پول نیست !!!

به جای اینکه همش به فکر جمع کردن پول و استرس این باشیم !! زمان حال رو در یابیم و به فکر جمع کردن خوشی ها باشیم و استفاده بهینه از زمانی که از عمرمون داره می ره بکنیم

خوش باشید

آخر فروم باز Doctor.Freeman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    مــــ شــــ هــــ د (ع)

11

برای صرفه جویی در برق کامپیوتر از مانیتور LED استفاده کنید .

برای صرفه جویی در قند از کشمش و یا شکر برای شیرین کردن پایی استفاده کنید .

برای صرفه جویی در پول تلفن : 1 - از ایرانسل استفاده کنید - 2 - از طرح قرمز ایرانسل استفاده کنید و 3 - حدالامکان به جای مکالمه اس ام اس بدید .

تعداد بخاری های خونه رو زیاد کنید نه اینکه شعله بخاری رو زیاد کنید ...

3. 9 کاربر از Doctor.Freeman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

تعداد بخاری های خونه رو زیاد کنید نه اینکه شعله بخاری رو زیاد کنید ...
    سلام
    در ادامه ی حرفِ شما :
    قبل از اینکه به فکر خریدِ بخاریِ بزرگتر یا بیشتر برایِ خانه بیافتین , اول تمامِ در و پنجره ها رو با نوارِ اسفنجیِ درزگیر خوبِ خوب کیپ کنین و کانالهایِ کولر رو هم با مقوا و چسبِ نواریِ پهن ببندین .
    در بیشتر موارد , از خریدِ بخاری منصرف میشین دیگه .

توضیحِ بیشتر :

متاسفانه بیشتر خانه ها و مغازه ها , در و پنجره ها اصلاً درست ساخته نشده و در زمستان بادِ سرد راحت واردِ میشه .
    خودِ این هوایِ سرد , احتیاج به یک بخاری داره تا جبرانش کنه .

کیپ کردنِ در و پنجره ها چند حسنِ دیگه هم داره :

1- در تابستان هم از ورودِ هوایِ گرم جلوگیری میکنه.
    2- از ورود گرد و خاک هم جلوگیری میکنه .
    3- از آلودگیِ صوتی هم کم میکنه .
    4- درب و پنجره ها بی صدا بسته میشه .

5. 8 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Doctor.Freeman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    مــــ شــــ هــــ د (ع)

11

آره باید همه محفظه ها بسته باشه . اما گاهی اوقات مثله ما واسه خونه هایی که حاله ( سالن ) بزرگی دارن . 1 بخاری کمه .

با یه بخاری باید شعلش زیاد شه ولی 2 بخاری با شعله کم خونه رو گرم میکنه ....

7. 3 کاربر از Doctor.Freeman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

شایان ذکر است بهتره از شیشه های دو جداره استفاده کنید چون خود شیشه عایق خوبی نیست و باعث خروج گرما یا سرما میشه !
    در مورد بخاری هم کلا بهتره از شوفاژ استفاده بشه چون میزان سوخت کمتری (نسبت به انرژی مصرف شده یا همون گازی که می سوزونه) تولید می کنه و این خیلی به صرفه هست
    همچنین اینکه می گید 2 بخاری بهتر از یک بخاری هست فکر نکنم درست باشه و دلیل علمی داشته باشید ! اگر فرض کنیم دمای خانه به حالت تعادل رسیده باشه ! مقدار گرمایی که دو بخاری باید تولید کنن (.نهای اتلافی که از هدر رفتن بوسیله خروج هوای گرم از لوله بخاری ایجاد میشه) برابر با مقدار گرمایی که یک بخاری تنها باید ایجاد کنه ! و چون اتلاف 2 بخاری بیشتر هست پس دو بخاری به صرفه تر نیست ( به جز زمان هایی که خانه سرد هست مثلا خانه برای مدت چندین روز خالی بوده و بخاری ها خاموش بودن و بعد می خواین گرم کنید اونجا رو ) اما در کل تک بخاری برای هر اتاق کافی هست مگر اینکه سالن شما خیلی بزرگ باشه که بهتر هست یک بخاری بزرگتر گرفته بشه
    در کل بخاری شعلش تا زمانی خوبه که ابی بسوزه تا اونجا هرچقدر هم زیاد باشه نیازی به تعویض بخاری یا خرید بخاری دوم نیست

9. 4 کاربر از logos بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض دهها میلیون تومن صرفه جوئی فقط با دوری از مواد مخدر

دوست عزیزlogos با سلام و تشکر از حضورتون و نظرتون

من فکر میکنم چنتا نکته رو بد نیست در نظر بگیریم !!!!
    ما داریم زندگی می کنیم تا جی بشه ؟ تا در 1000 سالگی پولدار باشیم ؟ یا از زندگی مون لذت ببریم ؟؟؟
    اگه هدف فقط پول دار بودنه که هیچ !! چیزی نخورین و چیزی نخرید (در حد شکم سیر شدن فقط بخورید و مریض نشدن) لباس هم که لازم نیست !!! بعد چند سال پولدارید !!

صرفه جوئی یعنی جلوگیری از اشتباه خرج کردنِ پول . پول مثلِ موجِ دریا میمونه . اگر حرکت نکنه اصلا انگار وجود نداره .

هیچ شکی نیست که پول واسه خرج کردنه . اگر بنده صد ملیارد تومن داشته باشم و بذارمش تو یه گاوصندوق و اصلاً ازش خرج نکنم , بنده و اونی که تو هفت آسمون یه ستاره هم نداره و با گدایی زندگیشو میگذرونه هیـــــــــچ فرقی با هم نداریم .

اما ..... اما موضوعِ مهم اینه که بنده پولم رو چطور خرج میکنم . درست خرج کردنِ پول یک هنر هست .

پولی که از صرفه جوئی جمع میشه در جایِ دیگه خرج میشه . اما بجا و درست خرج میشه .

اون دوستی که میگه پول تو جیب نزاریم شاید چیزی خوشمون اومد و اینجوری نمی خریم !!! دوست عزیز این که نشد کار که ادم چیزیو خوشش بیاد و در حسرت اون چیز بمونه !!! می تونه پولشو به صورت درست صرف خریدن چیزهایی که خوشش میاد بکنه و از اون لحظه خرید و لحظاتی که اون چیزو داره لذت ببره !

شکی نیست که مال و ثروت از بزرگترین نعمتهایِ خدا دادی هست و امکان نداره کسی رو در دنیا پیدا کنین که از پولِ حلال بدش بیاد .

یک چیزی دیگه هم در تاییدِ حرفِ شما بگم : اینجا تو کویت ثروتمند خیلی زیاده . حاضر نیستند برایِ خودشون در حد احتیاج بردارند و بقیه رو بینِ فقرا قسمت کنند اما حداقل خیلیهاشون شش ماه یکبار ماشینها و تمامِ اسباب اثاثِ خونه و لباسهاشون رو عوض میکنند . پولهایی که خرج میکنند کجا میره ؟؟؟ میره تو جیبِ کارگرها و کارمندهایِ شرکتها و صاحب مغازها و خانواده هایِ اونها . یعنی خیلیها از ثروتمند بودنِ اونها امرارِ معاش میکنند و چرخِ زندگیشون میگرده .

اسباب و اثاثِ باصطلاح کهنه رو هم دسته دوم فروشها میخرند و میفروشند به دیگران و کلی کارگر و کارمند و مغازه دار از این تجارت امرار معاش میکنند .

دیگه بحثی که در مورد سیگار ، قلیون ، مشروبات الکلی و مواد مخدر شد !!!! خیلی از ادمها از کشیدن یا نوشیدن اینها لذت می برن (خیلی زیاد شاید ) حالا اینکه مثلا ماهی چند هزار تومن خرج سیگار نکنن و پولشونو جمع کنن یا ماهی چند ده هزار تومن خرج قلیون نکنن و پولشون و جمع کنن !!! ایا کار درستی هست ؟ به نظر کسی که از سیگار و قلیون لذت نمی بره شاید اما به نظر فردی که می تونه با یه قلیون کشیدن چند ساعت خوش باشه چه اشکالی داره ؟؟؟؟

جسارت بنده رو ببخشین اما اگر از نصیحتِ صادقانه متنفر نیستین , به دیگران رحم کنین و این چیزها رو به کسی یاد ندین خصوصاً فرزندانتون .

عقل و وجدانتون رو قاضی کنین و قضاوت کنین :

شما از اینکه ببینین همسرتون و فرزندانتون با سیگار و قلیون و مشروب مواد مخدر خودشون رو سرگرم میکنند , احساس و خطر و ناراحتی نمیکنین ؟

البته واضحه اگه پولشو نداری نباید معتاد شی اما اگه داری و می تونی لذتوشو ببری حالشو ببر

نمی دونم این حرفِ شما شوخی بود یا جدیِ در قالبِ شوخی . چون بعضیها حرفهایِ جدی رو با شوخی بیان میکنند .

جسارتِ بنده رو ببخشین اما همه ی کسانی که به مصیبتِ اعتیاد ( مواد مخدر و فحشا و مشروب و سیگار ) گرفتار شدند , شروع کارشون با شوخی و تفریح بود . خیلیهاشون اصلاً نفهمیدند کی آلوده معتاد شدند . درست مثلِ پرنده هایی که دانه هایِ سمی میخورند و لذت میبرند اما یه وقت به خود میان که دارند جون میدند .

من به شخصه سالی که طی شد چیزی در حدود 1 تومن دادم برای قلیون و اصلا ناراحت نیستم چون ساعات خوشی رو در جمع دوستام در کنار کشیدن قلیون و زدن چایی و چیپس و ماست و میوه کنارش گذروندم !!

دوستِ عزیز و بزرگوار , زرنگ اونی هست که دستِ آخر میخنده نه اونی که الان میخنده .

شما ظاهراً دیگه به مرحله ای رسیدی که امتحان کردین و لذتش رو چشیدین و دیگه همونطور که قبلا خدمتتون عرض کردم فقط دو راه دارین : یا ادامه بدین و بکشین یا زجر نکشیدنش رو بکشین . ظاهراً شما خودتون رو تسلیم کردین و راهِ اول رو انتخاب کردین و بدون هیچ مقاومتی دارین ادامه میدین و از این وضع راضی هم هستین .

البته این زندگیِ شماست و شما اختیار دارش هستین و مسئولیت و عواقبش هم با خودتونه .

نمیدونم آیا شما فرزندانتون رو هم به این چیزها ترغیب میکنین یا نه .

اگر میگین نه , پس الحمدلله میدونین که کار درستی نیست . اگر میگین بله خودم میبرم یادشون میدم تا لذت ببرن از زندگی , ..... فقط باید صبر کنین تا ببینین فرزندانتون در آینده ی دور در موردِ شما چطور قضاوت میکنند .

یادمون باشه صرف جویی به معنای خرج نکردن و جمع کردن پول نیست !!!

کاملا درسته . صرفه جویی یعنی جلویِ ضرر رو گرفتن . یعنی خرج کردنِ پول برایِ چیزهایی که ضرری به ما نمیزنه .

مثال :

پولی که از صرفه جوئی در برق و گاز بدست میاد , باهاش یک لباس میخریم .

به جای اینکه همش به فکر جمع کردن پول و استرس این باشیم !! زمان حال رو در یابیم و به فکر جمع کردن خوشی ها باشیم و استفاده بهینه از زمانی که از عمرمون داره می ره بکنیم

مفهومِ لذت برایِ همه یکسان نیست .

مثال :

یک ثروتمندِ فاسد , برایِ لذت بردن , پولش رو خرجِ مواد مخدر و فحشا و مشروب و اینها میکنه .

یک ثروتمندِ خوب و صالح هم با همون پولها برای بچه های فلان روستا که مجبورند تو سرما و گرما کیلومترها راه برند تا برند مدرسه , یک مدرسه در روستاشون میسازه و برایِ کودکان یتیم و فقیر و بی سرپرست , کیف و کفش و لباس و اسباب بازی میخره و از اینکه اونها رو شاد و خوشحال میبینه لذت میبره .

=====================================

پولی که از صرفه جویی جمع میشه , در جایِ دیگه خرج میشه اما صحیح و به جا خرج میشه .

پولی که اصلاً خرج نشه , مثلِ آبِ راکد می گنده .

Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 22-12-2012 at 02:16.

11. 17 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

سلام

* اگر چراغ قرمز بیشتر از یک دقیقه هست , ماشین رو خاموش کنین . استهلاک یک استارت زدن خیلی خیلی کمتر از کار کردنِ موتور ماشین هست خصوصا با بنزینِ 700 تومنی

* اسپریهایِ شیشه شور به هیچ دردی نمیخوره . یک کم آب ولرم با دو قاشق سرکه رو حل کنین و باهاش شیشه ها رو تمیز کنین . آب ولرم و یک قاشق چایخوری مایع ظرفشوئی هم شیشه ها رو کاملا تمیز میکنه . کاغذ خیلی بهتر از دستمال شیشه رو تمیز میکنه .

* بعضیها وقتی شامپو میزنند به سرشون حتد 30 ثانیه هم صبر نمیکنند و فورا سرشون رو میشورند !!!! با اینکار کلی شامپو هدر میره . وقتی شامپو میزنین به سرتون , حد اقل 2 دقیقه سرتون رو ماشاژ بدین تا شامپو رویِ موها و پوستِ سر اثر کنه و تمیز کنندگیش خیلی بهتر میشه و دفعه ی دوم خیلی کمتر از دفعه ی اول شامپو بزنین چون دیگه موها تقریبا کاملا تمیز شده .
    وقتی شامپو خیلی کف میکنه معنیش اینه که شما خیلی شامپو به سرتون زدین . اگر این موارد رو رعایت کنین مصرفِ شامپو 30 تا 40 % کم میشه .

* وقتی که مسواک بیزنین , مقدار خمیردندان نباید از نصفِ طولِ سرِ مسواک بیشتر باشه وگرنه کلیش هدر میره .اگر دهانتون پر از کف میشه هم معنیش اینه که خیلی خمیر دندون مصرف میکنین .

مسواک زدن رو با حوصله انجام بدین و حد اقل دو دقیقه طول بدین تا خمیر دندان رویِ دندانها اثر کنه

دندانها رو تقسیم بندی کنین تا جایی رو فراموش نکنین
    مثال :

اول پایین چپ بعد پایین راست بعد بالا چپ بعد بالا راست

موقع مسواک زدن خمیر دندان را بیرون نریزید از دهانتون چون هنوز بدرد میخوره .

* موقعِ مسواک زدن شیر آب رو باز نذارین . شما تا پایان مسواک زدن به آب احتیاج ندارین .

* جورابهای کهنه رو دور نندازین . برای تعمیر ماشین و موتور سیکلت میتونین به عنوان دستکش ازش استفاده کنین . در نتیجه دستتون کمتر کثیف میشه و آب و تایدِ کمتری برای شستشو احتیاج دارین .

13. 8 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    شيراز

پيش فرض

سلام
    اول از همه خوشحالم كه قسمت متفرقه بعد از مدت هاي زياد باز شد چون من قبلا خيلي خيلي وقتم رو توي اين قسمت مي گذروندم و واقعا آموزنده بود . بگذريم بريم سر بحث اصلي

ببينيد دوستان من دانشگاهم تا محل زندگي من 100 كيلومتر فاصله داره يعني رفت و برگشت 200 كيلومتر مي شه ولي من هميشه با ماشين مي رم و بنزيني هم هست كه نزديك 10000 تومن هزينه رفت و برگشت مي شه ولي با اتوبوس بخوام برم 5000 تومن مي شه ولي روزي 2 ساعت در وقتم صرفه جويي مي شه
    ببينيد بايد فكر كرد كه آيا وقت براتون مهم تره يا پول چون من اين رو تشخيص دادم كه اون وقتي كه من صرفه جويي مي كنم يعني 2 ساعت هم باعث يادگيري و انگيزه بيشتر در دانشگاه مي شه كه بيشتر ياد مي گيرم و خستگي كمتر و هم وقتي بعد از كلاس كاري دارم سريعتر به اون كار مي رسم
    پس بايد در نظر گرفت كه چه چيزي براتون مهم تره ، هر چي باشه وقت طلاست
    يه حساب سر انگشتي كردم ديدم ساليانه نزديك به 1 ميليون من پول بنزين مي دم !!!
    واقعا سرسام آور هست ولي خب اگر اين 1 ميليون رو ندم شايد نزديك به 5 ميليون رو از دست مي دم

با تشكر

15. 4 کاربر از aria_electric_fars بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

ببينيد دوستان من دانشگاهم تا محل زندگي من 100 كيلومتر فاصله داره يعني رفت و برگشت 200 كيلومتر مي شه ولي من هميشه با ماشين مي رم و بنزيني هم هست كه نزديك 10000 تومن هزينه رفت و برگشت مي شه ولي با اتوبوس بخوام برم 5000 تومن مي شه ولي روزي 2 ساعت در وقتم صرفه جويي مي شه
    ببينيد بايد فكر كرد كه آيا وقت براتون مهم تره يا پول چون من اين رو تشخيص دادم كه اون وقتي كه من صرفه جويي مي كنم يعني 2 ساعت هم باعث يادگيري و انگيزه بيشتر در دانشگاه مي شه كه بيشتر ياد مي گيرم و خستگي كمتر و هم وقتي بعد از كلاس كاري دارم سريعتر به اون كار مي رسم
    واقعا سرسام آور هست ولي خب اگر اين 1 ميليون رو ندم شايد نزديك به 5 ميليون رو از دست مي دم

با تشكر
    سلام . تشکر از حضورتون

حرفِ شما کاملا درسته .

صرفه جویی یعنی جایی که خرج کردنِ 10 ریال ضرورتی نداره نباید خرج بشه و جایی که خرج کردنِ 100 ملیون تومن ضرورت داره باید خرج کرد

گاهی باید برایِ صرفه جویی پول خرج کرد

مثل عوض کردن روغن و لنت ماشین بموقع وگرنه کلی ضرر میکنیم

پول برایِ خرج کردنه . صرفه جویی یعنی درست و بجا و بموقع خرج کردنِ پول .

17. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

دوست عزیزlogos با سلام و تشکر از حضورتون و نظرتون

سلام دوست عزیز
    خوشحالم یه بحث زیبا راجب صرفه جویی راه انداختید اما خوب یه سری حرف هایی زدید که به دلیل اینکه در جواب پست من بود من خودمو ملزم به جواب دادنشون می دونم (با اینکه خیلی مربوط به صرفه جویی نیست

شکی نیست که مال و ثروت از بزرگترین نعمتهایِ خدا دادی هست و امکان نداره کسی رو در دنیا پیدا کنین که از پولِ حلال بدش بیاد .
    این حلال و حرام یک تعریف هست که خوب شاید خیلی ها قبولش نداشته باشن و فقط به واژه پول نگاه کنن

جسارت بنده رو ببخشین اما اگر از نصیحتِ صادقانه متنفر نیستین , به دیگران رحم کنین و این چیزها رو به کسی یاد ندین خصوصاً فرزندانتون .

کسی از نصیحت صادقانه متنفر نیست فقط یک سری مواقع نصیحت صادقانه به معنای درست بودن نصیحت نیست به عنوان مثال یک کودک خردسال رو در نظر بگیرید (صادق و معصوم هست کودک ) و بیاد یه نصیحتی به شما بکنه ممکنه حرفش درست یا غلط باشه

پینوشت : منظورم این نبود شما کودکید یک وقت جسارت نشه نکته رو صادقانه بودن بود

اینکه این حرفهای من مشکل داره (از نظر شما) خوب نظر شماست و شاید خیلی های دیگه و محترم اما واقعیت اینه من کاملا روی حرفم هستم و به نظرم کسی که می تونه با کشیدن سیگار و قلیون و یا حتی مواد مخدر و نوشیدنی های الکلی شاد باشه هیچ دلیلی برای مصرف نکردن اینها نداره (البته مسلما شیوه درستی که ضرر انچننانی نخواد بزنه به طرف مثلا من هیچگاه منظورم این نیست طرف بسیار زیاده روی کنه که کلا کنترلی دیگه روی خودش و زندگیش نداشته باشه
    عقل و وجدانتون رو قاضی کنین و قضاوت کنین :

شما از اینکه ببینین همسرتون و فرزندانتون با سیگار و قلیون و مشروب مواد مخدر خودشون رو سرگرم میکنند , احساس و خطر و ناراحتی نمیکنین ؟
    احساس خطر ؟! ببینید دقیقا این احساس خطری که می گید به خاطر عدم اطمینان از جنبه ادمهاست ! مثلا مشروبات الکلی که شما ان رو به عنوان یک تابو و چیز بسیار بد می دونید یه جورایی جزو نوشیدنیهای روزانه و عام در کشورهای غیره اسلامی (اکثر کشورهای دنیا) شده و به دلیل فرهنگی هم که بوجود اومده می بینید مشکلی نداره مهم درست کردن فرهنگ و جنبه ما هست
    جواب سوالتون رو اگه بخوام دقیق بدم این هست : خیر چون من مطمئنم طوری رفتار می کنم تا فرزنم بتونه عقل و جنبه درست رفتار کردن و داشته باشه نوشیدن که یک قسمت کوچیک از زندگی فرد هست
    ببینید این مسئله جای بحث اساسی داره و کاش میشد یه تاپیک جدا زد و در موردش بحث کرد چون نوع دید خیلی از ماها در این مورد از نظر من اشکال داره به خاطر ایجاد تابو یی که این حکومت برای ما ایجاد کرده و اکثرا یا از این ور دیوار افتادن یا از اون ور دیوار

نمی دونم این حرفِ شما شوخی بود یا جدیِ در قالبِ شوخی . چون بعضیها حرفهایِ جدی رو با شوخی بیان میکنند .

کاملا جدی
    کسی که پول نداره بی جا می کنه بره سمت این چیزا !!!
    اما پولشو داری و البته جنبشو !!! برو حالشو ببر (البته بگم این حرف به معنای این نیست که من موافق مواد مخدرم !!! من میگم کسی که پول و جنبشو داره عیبی نداره نباید حکم کلی واسه همه داد ولی خوب خودمم تا به حال سمت این مواد نرفتم و فکر می کنم هیچ وقتم نرم اما از نظر من کسی که درست از این مواد استفاده می کنه مشکلی نداره)

جسارتِ بنده رو ببخشین اما همه ی کسانی که به مصیبتِ اعتیاد ( مواد مخدر و فحشا و مشروب و سیگار ) گرفتار شدند , شروع کارشون با شوخی و تفریح بود . خیلیهاشون اصلاً نفهمیدند کی آلوده معتاد شدند . درست مثلِ پرنده هایی که دانه هایِ سمی میخورند و لذت میبرند اما یه وقت به خود میان که دارند جون میدند .
    کلا نوع جهت گیری شما و نوع استفاده از واژه اعتیاد در کنار مواد مخدر، مشروبات الکلی ، فحشا و سیگار به نظر من درست نیست !!!!
    اعتیاد بده ! اما خوب اعتیاد به چای هم بده ؟؟!!!!! شما کلا میتونید به خیلی چیزها معتاد بشید (مثل اومد تو این فروم) یا حتی کتاب خوندن !!!! کلا بحث اعتیاد هم بحث مفصلی هست اما چون این واژه در فرهنگ ما بار منفی داره شما در کنار کلامات دیگه هم میزاری تا بار منفی شو القا کنه به اونا !! البته من معتقدم هر نوع اعتیادی برای انسان بده چون کلا به هر نوع احساس نیاز می گم بد
    نمی دونم چقدر در مورد مشروبات الکلی اطلاع ئارید اما اعتیاد به اون (الکلی شدن) به این سادگی هم نیست !!!
    کلا بحث اعتیاد رو بیاد بزاریم کنار !!!
    این همه بار منفی و دید منفی که نسبت به این چیزها داری بزارید کتار و با دید بازتری به قضایا نگاه کنید من هم با مواد مخدر مخالفم اما این به معنای بد بودن همه چیز نیست !!!
    سیگار قلیون مشروبات الکلی و چیزی که شما فحشا نامیدید و من دقیق متوجه منظورتون نشدم !!! اگه فرهنگ ما ایرانی ها در فضایی درست و ازاد اصلاح بشه و پیشرفت داده بشه مطمئن باشید بد نیست

بحث سر صرف پول برای چیزهاییست که به انسان لذت میده ! و میتونه حتی یک شام باشه به قیمت 300000 تومن یا یک نوشیدنی یا سیگار یا قلیون یا ...

دوستِ عزیز و بزرگوار , زرنگ اونی هست که دستِ آخر میخنده نه اونی که الان میخنده .

دوست عزیز امیدوارم همیشه لبخند به لبتون باشه اما هیچوقت سعی نکنید به کسی بخندید

شما ظاهراً دیگه به مرحله ای رسیدی که امتحان کردین و لذتش رو چشیدین و دیگه همونطور که قبلا خدمتتون عرض کردم فقط دو راه دارین : یا ادامه بدین و بکشین یا زجر نکشیدنش رو بکشین . ظاهراً شما خودتون رو تسلیم کردین و راهِ اول رو انتخاب کردین و بدون هیچ مقاومتی دارین ادامه میدین و از این وضع راضی هم هستین .
    اینکه دو راه دارم بر این اساس قابل قبول هست که من حرف شما مبنی بر بد بودن قضیه رو پذیرفته باشم وقتی فرض شما برای نتیجه گیری اشتباه هست دیگه نتیجتون اشتباه از اب در میاد
    نکشیدن هم زجری نداره من به دلایل شخصی 1 سال نه سیگار نه قلیون نکشیدم و نه زجری داشت نه چیزی (البته الانم سیگار نمی کشم باز به همون دلایل شخصی) اما می دونم نه زجری داره مه چیزی تنها به دلیل لذتی که می برم می رم میکشم مثل لذتیکه از خوردن یک پرس چلو کباب چرب بهم دست میده با اینکه می دونم بسیار مضر هست

شما کلا دوست داریذ با اوردن یک سری لغات که بار منفی دارن رو خواننده تاثیر بگذارید و نظرتون رو الغا کنید که خیلی کار زیبایی نیست !!! اینکه بدون هیچ مقاومتی تسلیم شدم !! احه در برابر چی ؟؟؟ وقتی اون فرض اولتون که قلیون کشیدن بده هنوز مورد قبول نیست این قسمت هم بی معنا میشه

البته این زندگیِ شماست و شما اختیار دارش هستین و مسئولیت و عواقبش هم با خودتونه .

نمیدونم آیا شما فرزندانتون رو هم به این چیزها ترغیب میکنین یا نه .

اگر میگین نه , پس الحمدلله میدونین که کار درستی نیست . اگر میگین بله خودم میبرم یادشون میدم تا لذت ببرن از زندگی , ..... فقط باید صبر کنین تا ببینین فرزندانتون در آینده ی دور در موردِ شما چطور قضاوت میکنند .

بله دوست عزیز من سعی می کنم مانع فرزندانم نشم البته سعی میکنم با تربیت درست و ایجاد فرهنگ و جنبه در اونها عقل شعورشون رو پرورش بدم که خودشون بتونن تصمیم درست بگیرن ولی اینکه بخوام اونهارو منع کنم بدون دلیل !!! کلا فکر میکنم این کار که فقط بگیم سیگار بده ، الکل بده نخور نکش و .... کار اشتباهی هست
    من نظرم اینه به دلیل نوع فرهنگ و نوع حکومت و نوع دینی که از گذشته بر ایران حاکم شده این ضعف فرهنگی در ایرانیان ایجاد شده که در این مسائل به شدت به چشم میاد

مثال :

یک ثروتمندِ فاسد , برایِ لذت بردن , پولش رو خرجِ مواد مخدر و فحشا و مشروب و اینها میکنه .

یک ثروتمندِ خوب و صالح هم با همون پولها برای بچه های فلان روستا که مجبورند تو سرما و گرما کیلومترها راه برند تا برند مدرسه , یک مدرسه در روستاشون میسازه و برایِ کودکان یتیم و فقیر و بی سرپرست , کیف و کفش و لباس و اسباب بازی میخره و از اینکه اونها رو شاد و خوشحال میبینه لذت میبره .

باز هم یک لذت منفی !!! چرا ثروتمندی که پولش رو خرج حوذش و مثلا مشروب میکنه فاسد هست ؟؟؟
    این نوع دیدتون رو کاش کمی عوض می کردید و تلطیف می بخشیدید بهش !!!
    خیلی از همین ثروتمندهایی که مشروب میخورند خیلی خیلی بیشتر به انسانهای ندار کمک میکنن تا خیلی از اون ثروتمندانی که ........
    خواهش میکنم نوع دیدتون رو درست کنید نسبت به ادم ها
    خوردن مشروب ! ارتباط با جنس مخالف ! کشیدن سیگار و .... اینها اعمالی نیست که شما برچسب فاسد به کسی بزنید
    شاید شما برای خودتون دوست نداشته باشید اما حکم کلی و این جبهه گیری بدی که شما دارید به هر دلیل (فرهنگی ، مذهبی یا هر چیز دیگه) اشتباه است
    سلام

* اگر چراغ قرمز بیشتر از یک دقیقه هست , ماشین رو خاموش کنین . استهلاک یک استارت زدن خیلی خیلی کمتر از کار کردنِ موتور ماشین هست خصوصا با بنزینِ 700 تومنی

* اسپریهایِ شیشه شور به هیچ دردی نمیخوره . یک کم آب ولرم با دو قاشق سرکه رو حل کنین و باهاش شیشه ها رو تمیز کنین . آب ولرم و یک قاشق چایخوری مایع ظرفشوئی هم شیشه ها رو کاملا تمیز میکنه . کاغذ خیلی بهتر از دستمال شیشه رو تمیز میکنه .

مسواک زدن رو با حوصله انجام بدین و حد اقل دو دقیقه طول بدین تا خمیر دندان رویِ دندانها اثر کنه

* جورابهای کهنه رو دور نندازین . برای تعمیر ماشین و موتور سیکلت میتونین به عنوان دستکش ازش استفاده کنین . در نتیجه دستتون کمتر کثیف میشه و آب و تایدِ کمتری برای شستشو احتیاج دارین .
    بابت مطالبتون ممنون اما ایا دلیل علمی برای حرفاتون دارید ؟؟؟؟
    در مورد اول این رئ تغریبا میشه گفت در ترافیک های طولانی مدت اما این زمانی که شما دادید ایا دلیلی براش هست ؟ چون بدون دلیل پذیرفتن یک حرف خیلی جایز نیست ! ثلا همین حرف رو اکثر راننده ها به گونه های مختلف میزنن (که خاموش بکنیم یا نکنیم) و کدوم رو بایذ قبول کرد ؟ مسلما حرفی که دلیل علمی پشتشه نه اینکه حرفی که همینجوری بیان شده

در مورد دومین چیزی که هست !!!!! این حکمتون کاملا مشکل داره ! کی میگه اسپری های شیشه شور کاملا بی خود ان ؟ کی میگه دستمال از کاغذ بد تر هست ؟
    دستمال های میکروفایبر (درست حسابیش نه این مارک های فیک داخل بازار) بدون ایجاد لک یا پرز می تونن شیشه رو کامل تمیز کنن ! قابلیت تا 300 بار شستشو رو هم دارن (تعدادیشون) یعنی شما با یکی از این دستمال ها می تونید واسه چند سال شیشه ماشینتونو تمیز کنید (و حتی بدنی ماشین رو) هم از نظر کیفی و هم نظر اقتصادی به صرفس (به دلیل 300 بار قابلیت شستشو) واسه اطلاعات بیشتر می تونم لینک سایت هاشون یا کاتالوگ محصولاتشونو برای هرکی که بخواد بفرستم !!!

2دقیقه مسواک زدن حداقل ! منبع یا دلیل علمی برای این حرفتون دارید ؟

به جای جوراب از دستکش های چند بار مصرف یا دستکش کار میشه استفاده کرد ! که نه به پوست دست اسیب بزنه نه لزومی به استفاده از مواد شوینده باشه برای دست

سلام
    اول از همه خوشحالم كه قسمت متفرقه بعد از مدت هاي زياد باز شد چون من قبلا خيلي خيلي وقتم رو توي اين قسمت مي گذروندم و واقعا آموزنده بود . بگذريم بريم سر بحث اصلي

با تشكر
    قیمت زمان برای هر فرد متفاوت هست به جز زمان راحتی و اسایش هم وجود داره
    مثلا من خودم برای یک سری از مسیر ها از اتوبوس و تاکسی استفاده میکنم چون هم سریع تر میرسم هم از نظر اقتصادی به صرفه هست
    اما یک سری از مسیرها که باید چند سری خط عوض کنم و کلی پیاده روی یا اتوبوس های شلوغ بدون سیستم تهویه داره ! ترجیه میدم از ماشین شخصی استفاده کنم تا راحتی کافی داشته باشم

به نظر من استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی خیلی خوبه اما خب به دلیل نقایصی که فعلا وجود داره خیلی ها مجبوریم از ماشین شخصی استفاده کنیم

19. 12 کاربر از logos بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •