تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: مودم وايرلس 54Mbs يا 150Mbs ?

داره خودمونی میشه P!nk's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    Shahi

پيش فرض مودم وايرلس 54Mbs يا 150Mbs ?

سلام
    دوستان ميخواستم بدونم كدوم يكيرو بگيرم 54 يا 150؟
    آيا روندي در سرعت اينترنت 512 با مودم 54 يا 150 فرقي داره؟
    اختلاف قيمتشون 10تومنه هر دو هم tplink هستن و چهار پورت(به ترتيب 48 و 58)

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

در سرعت اینترنت تاثیری نداره؛
    چون حداکثر سرعتی که با فناوری +ADSL2 می توان ارائه داد و می شه بهش رسید 24 مگابیت در ثانیه برای دانلود است. لذا موردی که اشاره کردید روی سرعت اینترنت مسلما تاثیر گذار نخواهد بود.
    =============
    اما تفاوت 54 با 150 در سرعت انتقال اطلاعات در شبکه های محلی (LAN) است، چون این برخی مودم ها روتر (Router) هم هستند، یعنی میشود چند کامپیوتر را توسط آن با هم شبکه کرد.
    مودم هایی که روتر هستند معمولا میتوانند به چند وسیله توسط کابل شبکه وصل شوند که میتواند سرعت ارتباطی 100mbps یا 1000mbps داشته باشند. و اگر وای فای (Wi-Fi) یا همون وایرلس هم داشته باشند می توانند به چند وسیله به صورت بیسیم وصل شوند. که سرعت ارتباط بیسیمی آنها میتواند 54mbps یا 150mbps یا 300mbps باشد.
    =============
    حالا چه وسایلی رو میشه در یک چنین شبکه ای داشت؟
    کامپیوتر دسکتاپ - لپتاپ - تبلت - موبایل - تلویزیون - کنسول بازی - پخش کننده های مالتی مدیا - تلفن های اینترنتی و ... که میتوان آنها را به روتر وصل کرد تا هم به اینترنت وصل شوند و هم به همدیگه دسترسی داشته باشند.
    مثلا
    * از روی موبایلتان که وای فای دارد و قابلیت DLNA هم دارد فیلم یا عکس یا آهنگی را بفرستید روی lct tv ای مثل samsung c550 تا آنرا پخش کند.
    * یا اگر ویندوز هفت دارید بین دسکتاپ و لپتاپ یا کامپیوتر های دیگری که در شبکه دارید یک homegroup ایجاد کنید(با هم شبکه کنید) و فایل ها را با سرعت 54 یا 150 یا 300 بصورت بیسیم بینشان جابجا کنید.
    * یا با وصل کردن رسی... به مودم و خرید اکانت سی...30...کم کانال های کد شده ماهـ... را باز کرده و تماشاکنید.
    * کنسول بازی تان را به مودم وصل کرده و آنلاین بازی کنید.
    * دستگاه مدیا پلیر wdtv live فایل های شما را از روی هارد کامپیوتر دسکتاپ یا لپ تاپ (یا حتی موبایل) توسط نرم افزاری مثل WMP12 یا Samsung PC share manager بصورت استریم بر روی تلویزیونتان پخش کند.

( تلویزیون های جدید می توانند خودشان جای یک دستگاه پلیر مانند wdtv live را تا حدودی بگیرند)
    (برای پخش فایل های با حجم بالا مثلا فیلمهای 1080p چندین گیگی از روی لپ تاپ بصورت بیسیم شاید سرعت 54mbps کم باشد و پخش فیلم دچار فریز شود پس به سرعتی بالاتر نیاز است مثلا 150mbps)

3. 8 کاربر از j-f بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    Shahi

پيش فرض

در سرعت اینترنت تاثیری نداره؛
    چون حداکثر سرعتی که با فناوری +ADSL2 می توان ارائه داد و می شه بهش رسید 24 مگابیت در ثانیه برای دانلود است. لذا موردی که اشاره کردید روی سرعت اینترنت مسلما تاثیر گذار نخواهد بود.
    =============
    اما تفاوت 54 با 150 در سرعت انتقال اطلاعات در شبکه های محلی (LAN) است، چون این برخی مودم ها روتر (Router) هم هستند، یعنی میشود چند کامپیوتر را توسط آن با هم شبکه کرد.
    مودم هایی که روتر هستند معمولا میتوانند به چند وسیله توسط کابل شبکه وصل شوند که میتواند سرعت ارتباطی 100mbps یا 1000mbps داشته باشند. و اگر وای فای (Wi-Fi) یا همون وایرلس هم داشته باشند می توانند به چند وسیله به صورت بیسیم وصل شوند. که سرعت ارتباط بیسیمی آنها میتواند 54mbps یا 150mbps یا 300mbps باشد.
    =============
    حالا چه وسایلی رو میشه در یک چنین شبکه ای داشت؟
    کامپیوتر دسکتاپ - لپتاپ - تبلت - موبایل - تلویزیون - کنسول بازی - پخش کننده های مالتی مدیا - تلفن های اینترنتی و ... که میتوان آنها را به روتر وصل کرد تا هم به اینترنت وصل شوند و هم به همدیگه دسترسی داشته باشند.
    مثلا
    * از روی موبایلتان که وای فای دارد و قابلیت DLNA هم دارد فیلم یا عکس یا آهنگی را بفرستید روی lct tv ای مثل samsung c550 تا آنرا پخش کند.
    * یا اگر ویندوز هفت دارید بین دسکتاپ و لپتاپ یا کامپیوتر های دیگری که در شبکه دارید یک homegroup ایجاد کنید(با هم شبکه کنید) و فایل ها را با سرعت 54 یا 150 یا 300 بصورت بیسیم بینشان جابجا کنید.
    * یا با وصل کردن رسی... به مودم و خرید اکانت سی...30...کم کانال های کد شده ماهـ... را باز کرده و تماشاکنید.
    * کنسول بازی تان را به مودم وصل کرده و آنلاین بازی کنید.
    * دستگاه مدیا پلیر wdtv live فایل های شما را از روی هارد کامپیوتر دسکتاپ یا لپ تاپ (یا حتی موبایل) توسط نرم افزاری مثل WMP12 یا Samsung PC share manager بصورت استریم بر روی تلویزیونتان پخش کند.

( تلویزیون های جدید می توانند خودشان جای یک دستگاه پلیر مانند wdtv live را تا حدودی بگیرند)
    (برای پخش فایل های با حجم بالا مثلا فیلمهای 1080p چندین گیگی از روی لپ تاپ بصورت بیسیم شاید سرعت 54mbps کم باشد و پخش فیلم دچار فریز شود پس به سرعتی بالاتر نیاز است مثلا 150mbps)
    خيلي ممنون دوست عزيز كه به اين خوبي جواب دادين.ممنونم
    فقط يه سوال ديگه اينكه آيا رو برد هم تاثير داره؟آخه اكثر مودم هاي برد بالا 150 يا 300 هستش

تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

در مورد برد این وسایل معمولا در مشخصاتشان چیزی به نام antenna gain یا antenna power وجود دارد که با واحدی به نام dbi بیان می شود.
    که اکثرا 2dbi یا 3dbi هستند. و اینکه دقیقا بردشان چقدر است را نمیشود دقیق گفت. چون موانعی مثل در و دیوار قدرت امواج را کم می کنند.
    اما هرچقدر قدرت این امواج کمتر شود (مثلا فاصله تان را دور تر کنید یا مانعی در سر راه باشد) مطمئنا سرعت ارتباطی شما نیز کاهش می یابد. مثلا اگر نزدیک مودم باشید سرعت 300mbps اگر دور شوید 200mbps اگر باز هم دورتر شوید 150mbps و همینطور ادامه می یابد تا در فاصله ای دور سرعت شما به چند مگابیت رسیده و با دور شدن بیشتر کلا از محدوده پوشش خارج می شوید.
    (مودم های 2dbi در منازل معمولی که نهایتا بخواهید در فاصله ی 15 متری از مودم به شبکه وصل شویدحدود 70 درصد سیگنال میدهد یعنی اگه مودم 54mbps باشد حدود 36mbps سرعت می دهد)

البته آنتن اکثر این مودم ها را می توان از آنها جدا کرد و با آنتنی قویتر جایگزین کرد تا پوشش آنها بیشتر شود. آین آنتن ها یا 360 درجه پوشش می دهند(omni) یا در یک جهت خاص که به آنها directional میگویند. این آنتن ها در دو نوع indoor برای فضای مسقف و نوع outdoor برای قرار گرفتن در محیط باز استفاده می شوند.
    فرکانس Wifi 802.11g که تا 54mbps سرعت می دهد 2.4GHz است.
    فرکانس Wifi 802.11n که تا 300mbps سرعت می دهد 2.4GHz تا 5GHz است.

مودم در فروشگاه چاره:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    آنتن:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    Last edited by j-f; 01-03-2011 at 11:53.

6. 6 کاربر از j-f بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    Shahi

پيش فرض

پس با اين توضيحي كه دادين كه گفتين: (مودم های 2dbi در منازل معمولی که نهایتا بخواهید در فاصله ی 15 متری از مودم به شبکه وصل شویدحدود 70 درصد سیگنال میدهد یعنی اگه مودم 54mbps باشد حدود 36mbps سرعت می دهد)
    پس اگر هر چقدر سرعت انتقال مودم بيشتر باشه مثلا 300mbps بايد برد اون مودم هم از مودم هايي كه سرعت انتقالشون كمتر هستش بيشتره
    درسته متوجه شدم؟

تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

من با جستجویی که در اینترنت انجام دادم دیدم محاسبه برد آنتن به خیلی عوامل بستگی داره که فقط یکیش gain هست.
    مثالی که زدم مودم خودم بود که Zyxel-p660hw-t1-v2 هست (که شاتل اونو 95 هزار تومان حساب کرد)(مشخصات روی جعبش نوشته Antenna gain=2dbi البته این مودم دوتا آنتن تو جعبش بود یکی کوتاهتر حدود 10cm و یکی بلندتر حدود 20cm و حالا این عددی که نوشته مربوط به کدوم هست رو نمیدونم. ولی من بلندتره دو وصل کردم) و تو خونه ی ما در دور ترین فاصله از مودم (حدود 15 متر) حداقل 70 درصد سیگنال دارم(بین 70 تا 100 متغیر هست) (این عدد رو من از روی موبایلم nokia n79 میگم که وقتی وصل هستم در قسمت اتصالات فعال درصد سیگنال رو نشون میده.)
    این تجربه من بوده که با مودمم داشتم.
    ولی اینکه آیا برد یه مودم 300mbps از 54mbps که هردو یک gain داشته باشند بیشتر است رو نمیدونم.
    لطفا بقیه دوستان اگر تجربه یا اطلاعاتی در این زمینه دارند بیان کنند تا مسئله روشن شود.

9. 3 کاربر از j-f بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2015

پيش فرض

سلام به همه دوستان

امیدوارم کسی به این پست سری هم برنه تا بتونم پاسخم رو دریافت کنم

من چند وقته یه مشکلی برام پیش اومده که نتونسم حلش کنم

من 2 تا مودم دارم یکیش
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D-Link DSL-2730U/U1 N150 ADSL2+ Wireless Router

و اون یکیش

Tenda Wireless N150 High Gain USB Adapter W311U Plus

اینا هر دوشون 150m هستن

از یکی تو ----- و از یکی دیگش تو کامپیوتر استفاده میکنم

در واقع تندا روی کامپیوتر هستش و دیلینک روی -----

وقتی از تندا روی کامپیوتر اینترنت و دریافت میکنم با سرعت 72m وصل میشه یعنی با نصف سرعت

دقیقا همین مشکل و تو شبکه کردن دارم که موجب ناراحتی هنگام دیدن فیلم میشه

پارازیت میشه

تو تنظیمات مودم چیزی و پیدا نکردم

ممنون میشم راهنماییم کنید

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2015

پيش فرض

اینجا کسی نیست ؟؟؟

آخر فروم باز albertxx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

اول اینکه مودم 150 مگ شاید ضعیف باشه
    به خصوص اینکه وقتی فاصله دور میشه
    ولی احساس میکنید تداخل دارن رو کار هم

احتملا کانال استفاده هر 2 مودم یکی هست که باعث تداخل میشه ! (( و افرادی که اطراف ساختمون شما مودم وای فای دارن ))

اینجا سخته توضیح دادن
    چون هم نرم افزار میخواد و هم یکسری تنظیمات

تو گوگل همچین عباراتی رو سرچ کنید

-- تغییر کانال مودم وای فایل
    -- تغیرات کانال مودم وای فایل و روش آن
    و...............

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2015

13

سلام ممنون از راهنماییتون

اینکارو که گفتید انجام دادم

کانال مودم adsl من با کسی تداخل نداره

فقط اینکه نمیدونم چطور ببینم 2 تا مودم من با هم تداخل دارن

اخه یکیش که تندا هست دریافت کننده هستش نمیدونم اینو چطور چک کنم ؟؟؟؟
    Last edited by _victim_; 05-08-2015 at 20:16.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •