تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 46

نام تاپيک: <> . ماهی قرمز نخرید . <>

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

ما هیچ وقت نمی خریم چون میمیره وآدم ناراحت می شه.
    حالا مردنش ی طرف این که جلو چشم ادم چند روز جون میده ی طرف
    اون خیلی ناراحت کنندست

2. 2 کاربر از شاهزاده خانوم بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز iman_s's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    کرجي يال

پيش فرض

چه بخواهيم و چه نخواهيم تو فرهنگ ما جا باز كرده و به اين راحتي ها نميشه بيرونش كرد.
    هرچقدر هم كه بخواهيم جلوشو بگيريم و محدودش كنيم نتيجه عكس ميده.
    بهترين راهش همين اطلاع رساني هست و اينكه بيرون از اينترنت هم اطلاع رساني بشه تا به تدريج همه آشنا بشن و بشه تغييرش داد.

4. 2 کاربر از iman_s بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای saye's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005
    محل سكونت
    mirror

پيش فرض

دوستان خوبم
    چرا بجای اینکه حد اقل به فکر اصلاح خودمون باشیم این و اون رو بهانه میکنیم ؟!!
    هر کس از خودش شروع کنه
    بلاخره روزی میرسه که کم کم توجه دیگران هم جلب میشه
    همون بچه ی چند ساله هم از مرگ ماهی ناراحت میشه
    و با کمی صحبت میشه قانعشون کرد
    من خوشبختانه تونستم با صحبت با فردی که قصد داشت ماهی قرمز برای فروش بیاره
    قانعش کنم که این کار اشتباه هست
    انسان کاری که بخاد انجام بده راه اون رو و اگر نخواد انجام بده بهانش رو پیدا میکنه
    .....................................
    همه ساله از اواخر بهمن ماه تشت های ماهی قرمز در تمام خیابانها به چشم میخورد.
    گلفروشی ها میوه فروشی ها اکواریومی ها و حتی دیگر شغل ها گویی در مورد فروش ماهی قرمز بهشان وحی شده .
    فروشنده هایی که حتی معنای ماهی قرمز را بر سر سفره نمی دانند .
    این بی اطلاعی از فلسفه ماهی قرمز(که به جرات میتوان گفت هیچ فلسفه ای در فرهنگ ایرانی ندارد)
    تنها مخصوص فروشنده ها نیست شاید بیش از 90 درصد مردمی که ماهی میخرند هم نمی دانند ماهی قرمز عید نماد چیست!
    اغلب این ماهی ها وسیله ای برای سرگرمی و بازی بچه ها میشوند.و تنها یکی دو روز دوام می اورند.
    تجارت ماهی قرمز همه ساله میلیون ها ماهی بیگناه را به کام مرگ میکشد.سنتی که با نوروز که جشن زایش طبیعت است در تضاد است .
    Last edited by saye; 23-02-2011 at 12:07.

6. 5 کاربر از saye بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز caca_caca888's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

اول از همه یه چی بگم:
    من یه بار ماهی قرمز عیدمو یه سال کامل(حتی بیشتر ) نگه داشتم.
    به اینصورت:از وقتی که خریدم تا آخرش حتی یه بار هم آب ماهی رو عوض نکردم! و ماهی رو تشت نگه داری کردم.هر چند مدتی هم چون آّش بخار میشد از پارچ کنار تشت توش آب میریختم که آبشم کم نشه(پارچ آماده کنار تشت بود چون که کلر آب اذیتش نکنه).
    راجع به غذاش:غذاشم از همون غذای ماهی بهش میدادم.اما خیلی کم...یادم نیست چه مدتی داشت.شاید ماهی یکی دوبار میدادم...
    آبشم کثیف نبود.هر چند وقتی(ماهی یه بار شاید) با یه چیزی شبیه شلنگ (که نازکیش اندازه ی نی بود) دستشویی هاشو جمع میکردم.(همونطوری که بنزینو از باک خارج میکنن)

اما کاملا یه سال نگه داشتم.طوری که سال بعدم برای عید داشتیمش.
    حالا دلیل مرگ:سال بعد ماهی قرمز دوباره خریدیم.من هی به اهل خانه! گفتم این ماهی رو تو آب اون نندازین.آخر که میخواستیم بریم مسافرت(مسافرت نوروزی) یواشکی زرتی ماهیرو انداختن تو اون آّب . برگشتیم دیدم جفتشون مردنانقدر ناراحت شدم

در ضمن اگه آب تشت رو پر پر کنید از تشت میتونه بپره بیرون!!

عزیز من به یه مرد 30 ساله یه مطلب را هزار بار توضیح میدی بازم کار خودش را می کنه

مثلا شما یکی را که در اثر کشیدن سیگار مرده را به یه ادم سیگاری نشون بده و بگو تو هم اینطوری میشی .

اما 2 دقیقه بعد می بینی داره سیگار دود میکنه .

حالا از یه بچه چند ساله چه انتظاری داری که همه قشنگی عید واسش همون ماهی قرمزه هستش .

و وقتی ازش می پرسی یه خاطر از عید تعریف کن اولین چیزی که میگه در مورد ماهی قرمز هاش هست .
    راجع به این پست:بچه درکش به نظر من از خیلی بزرگترها بیشتره
    شما به یه بچه بگو سیگار بده و از ضرراش بگو.اگه قبول نکرد.طوری قبول میکنه که آدمای سیگاری به نظرش خیلی عجیب میان...
    بچه به راحتی خوبو بدو تشخیص میده.
    من یکی از دعاهام اینه که افکار بچگیمو همیشه داشته باشم و رسانه ها روم اثری نذارن...

8. 8 کاربر از caca_caca888 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه dusti55's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    سرزمین دوست

13 حفظ حقوق حیوانات و جانوران بی‌آزار!

کلاً با هر نوع اسارت و آزار حیوانات و جاندران بی‌آزار مخالفت بدجور!
    چهارشنبه سوری که شد چهارشنبه آخر سال! نوروز هم که شد سال نو! سیزده بدر هم که شد روز طبیعت! با این حساب ماهی قرمز میخواهیم چکار؟ آقا نخواستیم!
    فقط تکلیف عده‌ای محتاج و مستضعف که به همین چندرغاز پول حاصل فروش ماهی قرمز دم نوروز دلشون خوش بود رو چکار کنیم؟

10. 2 کاربر از dusti55 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن توسعه و ساخت بازی Reza Azimy_RW's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بی سرزمین تر از باد

پيش فرض

از تنها موجو داتی که متنفرم ماهی قرمز و عنکبوته . حاله ادم بهم میخوره نگگاشون میکنه!
    ماهی فقط ماهی هایه اکواریومی

اگه نباشه جاش خالی می مونه khoshgelafi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

کاملا موافقم. من مطلبی در این مورد به تمام دوستانم فرستادم

تمام موجودات حق زندگی دارند، متاسفانه ما انسانها با خودخواهی این حق رو از آنها گرفتیم

13. این کاربر از khoshgelafi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

فقط تکلیف عده‌ای محتاج و مستضعف که به همین چندرغاز پول حاصل فروش ماهی قرمز دم نوروز دلشون خوش بود رو چکار کنیم؟

همین عده ای که میگی میدونی هرسال بعد از عید چه بلایی سر ماهی هایی که رو دستشون مونده میارن؟؟؟؟
    عزیز من، از هر راهی که نمیشه امرارمعاش کرد

15. این کاربر از khoshgelafi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

چرا ماهی قرمز نخریم؟
    ماهی قرمز جزو ماهیان آکواریومی نیست و قادر نیست در یک فضای تنگ و بسته به حیات خود ادامه دهد. بگذارید قضیه را کمی تخصصی بررسی کنیم: یک آکواریوم را در نظر بگیرید ما می‌خواهیم این آکواریوم را با یک تنگ مقایسه کنیم. آکواریوم دارای پمپ هواست که هوا را در آب بجریان می‌اندازد و از راکد ماندن آن جلوگیری می‌کند. همچنین دارای تصفیه‌های داخلی یا خارجی‌ست که فضولات ماهی را به خود جذب و بعد از گذشت چند ماه توسط ما تمیز می‌شود. یک آکواریوم اصولی دارای ماهیانی‌ست که چرخه زیست محیطی آکواریوم را ثابت و مناسب برای آبزیان می‌کنند مانند کت فیش ها (لجن خوار) . همانطور که می‌دانید آب دریاها و اقیانوس‌ها هوای خود را از سطح تماس آب با هوا تامین می‌کنند بدین معنی که هرچه آکواریوم ما بزرگتر باشد سطح تماس آب آکواریوم با هوا بیشتر خواهد بود و قسمتی از هوای آب تامین خواهد شد حال اگر تعداد ماهی‌ها کم باشد دیگر به هیچ دستگاه هوا رسانی برای آکواریوم نیاز نداریم و… درحالی که

یک تنگ کوچک هر چقدر هم بزرگ باشد باز کوچک است!
    نه سیستم تصفیه ٬ نه گونه‌های مختلف ماهی برای بیولوژیک کردن آب و نه ….

اگر اصرار به خرید ماهی داریم چه ماهی را جایگزین ماهی قرمز سفره هفت سین کنیم؟
    فایتر ماهی آکواریومی است که می‌توان آنرا در یک لیوان نیز نگهداری کرد و به‌هیچ‌وجه نیز به آن آسیبی نمی‌رسد ٬ حتی درجه حرارت نیز برایش مهم نیست. فقط آنرا در یخچال نگذارید! گونه‌ای از این ماهی به رنگ قرمز با بال‌هایی آویزان شبیه به پرده و بسیار زیبا‌تر از ماهی‌قرمز سفره هفت سین است. قیمتش در آکواریوم فروشی‌ها ۱۰۰۰ تومان است و حدود هشت سال عمر می‌کند.

سخنی دیگر با دوستداران فرهنگ : با احترام به نیاکان مان ٬ کجای فرهنگ باستان گفته که حتما باید ماهی‌قرمز را سر سفره هفت‌سین گذاشت و جسدش را ۱۳ فروردین همراه سبزه به جوب آب انداخت؟! بیایید در نوروز 1389 ماهی نخریم و یا بجای ماهی‌قرمز ماهی فایتر بخریم و ۸ سال آنرا سر سفره ببینیم و در سال 1398 به امید اینکه دوباره او را سر سفره ببینیم به دیگران بگوییم چرا ماهی قرمزت را میکشی؟ و یا برای خلاص شدن از شرش!! به جایی به مراتب بدتر و کثیفتر مثل حوض پارکها منتقل میکنی؟

اگر بدانی

هر سال 5 میلیون ماهی قرمز فقط برای زیباتر شدن سفره هفت سین من و تو کشته میشوند باز هم در این تجارت سهیم میشوی؟

موفق باشید

17. 7 کاربر از khoshgelafi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال vahid0801's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    Not In This World

پيش فرض

سلام.
    عادت بدی.ترک بشه خیلی خوبه.
    ماهی رو الکی اسیر نکنیم......

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •