تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 53 اولاول 12345678915 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 521

نام تاپيک: همه چیز درباره بازار لپ تاپ ( ایران ، دبی ، چین) و سیاست ها فروش شرکت های ایرانی ، ترفندها ، تقلب !!

اگه نباشه جاش خالی می مونه teknosys's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض کشورهای ساپورت شده توسط شرکت های مختلف!! (قسمت دوم)

سلام
    در ادامه معرفی کشورها و شرکت هایی که نماینده مستقیم شرکت سازنده هستند امروز در مورد ادامه برندها توضیح خواهم داد.

برندهایی مثل MSI ، ASUS, Fujitsu , SAMSUNG , LG توضیحاتی خواهم داد.

SAMSUNG : در مورد سامسونگ باید بگم که عملا ساپورت میکنه نمایندگیش رو در ایران برای آموزش و ساپورت چه قطعات و چه کمک به واردات لپ تاپ. ولی برای فرار از تحریم توسط دولت هایی که ایران رو تحریم کردند از لپ تاپ که زیر شاخه HIGH TECH هستدر سایتش ایران رو گذاشته ولی وارد این سایت که میشید نامی از لپ تاپ نیست.
    ولی شخصا از نمایندگی معتبر سامسونگ در امارات پرسیدم که گفتن ساپورت میشن شرکت های ایرانی ولی به صورتی که مشکل قانونی برای شرکت مادر به وجود نیاد. توی این صفحه کشورهای ساپورت شده توسط سامسونگ رو میبینید که ایرا ن هم جزو اونهاست ولی وارد سایت ایران شرکت که میشین هیچ اسمی از لپ تاپ نیست. تقریبا مثل سایت فارسی سونی که این هم به دلیل چند محصوله بودن این شرکت هاست. برای مثال سونی یا سامسونگ یا ال جی ال سی دی خانگی هم تولید می کنند و چون این ال سی دی ها جز موارد HIGH TECH نیستند صادراتشون به ایران مشکلی نداره و طبیعتا نماینده رسمی هم اعطا میشه به متقاضیان.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    LG: در مورد ال جی هم دقیقا مثل سامسونگ هست با این تفاوت که شخصا هیچ اطلاعی درباره سیاست فروش لپ تاپ های ال جی ندارم و تا حالا نمایندگی ال جی نرفتم که بپرسم در مورد نمایندگی ایرانی!

کد:
    در این صفحه بعد از لود شدن کامل بر روی انتخاب زبان و کشور که در پایین صفحه هست و یک کره زمین کنارش هست برید و از منوی بازشده انتخاب کنید. این وبسایت نمایندگی امارات ال جی هست.

Fujitsu : فوجیتسو نه تنها در زمینه لپ تاپ بلکه در سایر محصولاتش هم به شدت تحریم ایران رو پی گیری میکنه. میشه گفت توی برندهای مختلف لپ تاپ این برند از بدترین برندها از لحاظ ارائه خدمات به ایرانی هاست. این شرکت نه تنها نمایندگی در ایران نداره که حتی به End User که به معنی کاربر نهایی هست هم حتی اجازه دانلود درایور رو هم نمی ده. در صورتی که بقیه شرکت ها طبق خود قانون تحریم End user رو ساپورت می کنند. حداقل درایور رو در اختیارش میزارند . ولی در سایت فوجیتسو با توجه به آی پی شما تشخیص میده که ایران هستید و با پیغام زیر از شما بابت خرید دستگاهشون تبریک میگه.

Download denied due to Legal Requirements.

به معنی: عدم اجرای درخواست شما به دلیل مسائل حقوقی.

این هم لیست خاورمیانه ای کشورهای دارای نمایندگی رسمی این برند:

کد:
    متاسفانه شاهد فروش تقریبا خوبه این برند توی بازار هستیم که باعث تاسفه. وقتی ما رو دانلود یه درایور ساده منع می کنند چه طور بعضی وارد کنندگان میتونند ارز کشور رو خارج کنند و به اونها بدن؟ خریداران هم مقصرند.

ASUS :در مورد ایسوس هم به دلیل عجله دوست عزیزمون در پست های قبلی به صورت اختصاصی جواب داده شد.

MSI : لپ تاپ MSI شاید تنها برندی باشه که در مدت زمان کمی تونست خودش رو جا بندازه. اونم به خاطر ظاهر شیک ، قیمت مناسب و البته تبلیغات گسترده که نشون میده مشاوران خیلی خوبی برای این شرکت کار می کنند.

در مورد سیاست فروش این شرکت باید بگم که اونها هم متاسفانه طبق قوانین تحریمی عمل می کنند و ما رو از داشتن نمایندگی رسمی محروم کردند. ولی اینجا یه نکته میمونه که اولش خودم هم خیلی تعجب کردم ولی با کمی وقت گذاشتن تونستم که از قضیه سر در بیارم.

این صفحه از کجا بخریم این شرکت هست:

کد:
    در انتخاب خط تولید گزینه لپ تاپ رو بزنید و بعد توی لیست انتخاب مکان شما ، ایران رو انتخاب کنید. وقتی در این کشو ایران رو انتخاب کردین در کشو جلوی اون که Business Type رو انتخاب می کنید چند گزینه داره. گزینه Distributor به صورت پیش فرض وجود داره.
    شما هر گزینه ای رو غیر از این انتخاب کنید پیغام میده که چیزی یافت نشد. به جز توزیع کننده که پیش فرض هست. ولی با انتخاب توزیع کننده یک شرکت به شما معرفی میشه که اسمش خیلی برای ما آشناست ولی مکانش در دبی هست. شرکت ماتریکس!!! با همون لوگوی معروفی که در مجلات کامپیوتری در ایران دیده میشه. من اول فکر کردم که صاحبش ایرانی هست و شعبه ای هم در ایران داره. ولی اینجا یه نکته می موند که چه جوری میشه با اخذ نمایندگی در یه کشور دیگه امکان دور زدن سیاست های فروش اون شرکت رو در یه کشور دیگه رو به وجود اورد. با کمی دقت به نکته تاسف برانگیزی رسیدم که واقعا جای تامل داره و بی سباطی بازار رو میرسونه و اینکه کلاهبرداری و تبلیغات فریبنده در بازار تا چه حدی رواج داره. این خودش یه مثال واضح هست که من رو مجبور کرد این تایپیک رو بزنم و بگم که در بازار لپ تاپ در ایران چه اتفاقات زشتی میوفته.

در ابتدا معذرت میخوام که مجبورم اسم یه شرکت خاص رو بیارم. ولی چون همه می تونن اثبات من رو ببینند و شخصا قضاوت کنند پس مشکلی نمی بینم.

شرکتی در ایران هست که خودش رو نماینده MSI معرفی میکنه. شرکت ماتریس!! که اکثرا خونده میشه ماتریکس!! (از جمله خودم!!!)

وب سایت این شرکت رو ببینید:

کد:
    همونطور که میبینید حتی لوگوی این شرکت مثل شرکتی هست که در سایت MSI به عنوان توزیع کننده معرفی میشه. در قسمت محصولات هم شما گزینه لپ تاپ رو میبینید. ولی این دو شرکت بنا به تحقیقات شخص خودم هیچ ارتباطی که باعث بشه شرکت ایرانی رو نماینده این برند بدونیم در لپ تاپ وجود نداره.
    آیا استفاده از لوگوی یک شرکت دیگه و استفاده از اسم های مشابه که ممکنه خریداری رو به اشتباه بیندازه و موجب اعتماد اون به این شرکت بشه چیزی جز یک کلاهبرداری میتونه باشه؟

با این مثال و مثال های قبلی باید تونسته باشین روند این بازار رو درک کنید و بتونید تبلیغ رو از کلاهبرداری و تقلب تشخیص بدین. در واقع هدف من هم همین بود و هست. اینکه به شما ثابت بشه که بازار لپ تاپ در ایران چه قدر بازیچه قرار گرفته و تنها کسی که نادیده گرفته میشه مصرف کننده نهایه. مصرف کننده ای که اعتمادش رو به این شرکت ها میده و در عوض با یکسری دروغ و تقلب مواجه میشه.

ببخشید اگر بی ادبی از من سر زد. اگر سوالی بود در خدمت شما هستم.

موفق باشین.

Last edited by teknosys; 20-02-2011 at 02:01.

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض کشورهای ساپورت شده توسط شرکت های مختلف!! (قسمت سوم)

سلام

دو برند دیگه مونده که باید معرفی کنم. Apple و IBM/Lenovo. شخصا Apple رو خیلی می پسندم. هم به لحاظ فنی و هم به لحاظ انضباطی که در شرکت سازنده از همه لحاظ وجود داره. مثلا شما در لپ تاپ های اپل ضعف طراحی که نمی بینید هیچ همیشه باعث تعجب شما میشه به خاطر طراحی های منحصر به فردش.هرچند در لپ تاپ نوپای lenovo ضعف طراحی به چشم نمیخوره و انگار این نوع طراحی رو سالهاست که میشناسید و اصلا به نوپا بودن این برند در لپ تاپ توجه نمی کنید. این میتونه به دلیل قدرت تیم طراحی و روانشناسی این شرکت ها باشه.ولی در اپل از طریقه معرفی محصول بگیرید تا عرضه اون به بازار و تبلیغات و سیاست های فروش و خدمات پس از فروش از بهترین هاست .

ولی به دلایلی که در مورد اپل ذکر کردم در پست های قبلی متاسفانه در کشور ما فروش پایینی داره. البته اون دلایل در مورد Lenovo صدق نمی کنه ولی این محصول با وجود تعداد مدل های کمی که داره در بازار های متفاوت در نقاط دیگر دنیا یه مدل هایی هستند که آدم رو گیج میکنند و متاسفانه Lenovo در طراحی ظاهری با طراحی های شیک و قدرت لپ تاپ ها از نظر فنی تقریبا خوب عمل کرده ولی از لحاظ سیاست های فروش اصلا خوب عمل نکرده و عملکرد واضحی نداره.

این دو برند با توجه به مطالب پیشین اگه نمایندگی داشته باشند در ایران باید تعجب کرد ، نه اینکه نمایندگی نداشته باشند!!! چون اصالتا و شدیدا آمریکایی هستند. چون علاقه خاصی نسبت به اپل دارم در یک پست جداگانه و با مقایسه با lenovo گذاشتمش تا فرق نظم و انضباط در سیاست های فروش رو متوجه بشین و فرق یک شرکت منظم با عملکرد شفاف رو با یک شرکت بی نظم و غیر شفاف بدونید.

Lenovo : این برند متاسفانه در خاورمیانه همونطوری که در سایت خاورمیانه این شرکت خواهید دید نمی خواد یا نمی تونه حضور پررنگی داشته باشه. تمام مدل های پرفروشی که شما در ایران یا سایر کشور های خاورمیانه از این برند میبینید به طور رسمی شرکت سازنده به رسمیت نمی شناسه. یعنی اینکه یا یه همچین مدلی توی سایت سازنده اصلا وجود نداره یا اینکه در سایت خاورمیانه وجود نداره . شاید این ضعف من باشه در مورد لپ تاپ های این مارک. ولی تا جایی که من پرس و جو کردم متوجه شدم که این مدلها که در خاورمیانه هستند ولی در سایت سازنده نیستند مدلهای دست ساز و یا ریفر هستند که خارج از چرخه تولید رسمی توسط فروشندگان به وجود میاد. این کار هم به دلیل بی نظمی شرکت مادر برای تعداد مدلها و کانفیگ هایی هست که برای خودش قائل شده و این باعث میشه که تعداد مدلها پایین بیاد ولی کانفیگ ها به دلیل وجود تنوع مصرف کننده گان و همینطور تنوع سخت افزار های موجود بالا بره و این باعث شده که دست فروشندگان برای دستکاری کانفیگ های رسمی بیشتر باز بشه و مدل های غیر رسمی به وجود بیان. به نظر میرسه خود شرکت مادر هم خیلی مشکلی با این کار نداره. چون Lenovo تنها شرکتی هست که تخفیف های بلای 400 دلار به مشتریان آنلاینش میده. اونم برای مناسبت هایی که خیلی هم مهم نیستند. برای مثال آلان که دارم این مطلب رو مینویسم برای روز رئیس جمهور تخفیفاتی رو قائل شدند که واقعا جای تعجب داره.

آدرس سایت :

کد:
    این کارها سبب میشه که بی اعتمادی نسبت به شرکت سازنده بیشتر بشه. شرکتی که 646 دلار تخفیف میده به دستگاهی که 1200 یا 1400 دلار قیمت خورده. شما این بی نظمی رو در مدل ها و کانفیگ ها هم میبینید:

مثالی از یک لپ تاپ به مدل:Y560 59-05952

این سایت فروش لپ تاپ های ریفر این مارک:

کد:
    مدلی رو که نوشتم توی قسمت سرچ بنویسید . می بینید که همچین مدلی رو ندارند.

برید به سایت بعدی.

این سایت فروش لپ تاپ این برند برای آمریکا(این سایت بعنوان World wide شناخته میشه. یعنی بین المللی هست و هر کسی که امکانات لازم برای خرید از اینترنت رو داشته باشه مثل کارت اعتباری و شرایط حمل و نقل میتونه از اونجا خرید بکنه.)

کد:
    در این سایت هم فقط سه مدل از Y560 می بینید که هر سه تای اون در مدل تفاوت دارند با مدلی که نوشتم. با سرچ در سایت هم چیزی رو از این مدل پیدا نمیکنه.

این هم سایت معروف چاره که لپ تاپ های این برند رو با گارانتی سازگار ارائه میده:

کد:

اما نکته ای که توجه رو جلب میکنه اینه که در سایت ایرانی مدل هایی رو داره که نه توی ریفر ها هست نه توی سایت اصلی و نه توی سایت خاورمیانه. ولی توی سایت های فروش لپ تاپ که خاورمیانه ای هستند و نماینده رسمی هیچ شرکتی نیستند وجود دارند.

مثل این سایت: ( البته بعدا درباره این سایت توضیحاتی خواهم داد. قیمت ها به درهم هستند و بایستی از آدرسی که خواهم داد تبدیل به ریال کنید.)

کد:
    مبدل ارز سایت بانک توسعه صادرات:

کد:
    پس این چه مدلی هست که هیچ جا به طور رسمی وجود نداره و فقط میتونیم اون رو در وبسایت ها یا فروشگاه های رسمی پیدا کنیم؟ گیج کننده است ولی پاسخ دقیق و واضحی برای این موضوع نیست.

این هم سایت خاورمیانه که مرجع رو امارات گذاشته:

کد:
    همونطور که می بینید به جز سری ThinkPad رسما هیچ مدلی رو از سری های دیگه به سایت خاورمیانه اضافه نکرده!!! پس اینها از کجا میان؟ اومدن این لپ تاپ ها به کنار مدل های تائیید نشده از کجا میان؟

3حالت میتونه داشته باشه:
    یا طبق تحقیقی که کردم این کار توسط فروشندگان غیر مجاز انجام میشه!
    یا وبسایت ها به روز نیستند!
    یا کلا من اشتباه میکنم و متوجه نیستم.

این هم سایت سازگار ارقام : (قسمت درباره ما که خودش رو نماینده رسمی لپ تاپ های این برند معرفی میکنه.)

کد:
    این هم صفحه انتخاب ملیت برای فروش و ارائه خدمات پس از فروش :

کد:
    در اینجا هم ایران موجود نیست.

APPLE : اپل مثل طراحیش و خلاقیتش در فروش و خدمات پس از فروش هم به نظر من بهترینه. یک وبسایت
    ساده و در عین حال شیک و تجملاتی. مثل محصولاتش. رک و روراست و بدون هیچ حرف اضافه ای یا لینک دادن به این ور و اونور حریم همه رو مشخص کرده.

صفحه انتخاب ملیت:

کد:
    شما در آدرس سایت دقت کنید و اون رو مقایسه کنید با دومین هایی که از Lenovo گذاشتم.
    در این صفحه هم اسمی از ایران نیست.

اگر سوالی بود در خدمتم.

موفق باشین.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

باسلام و تشکر از پست عالیتون - به نظر شما لپ تاپهای فوجیتسو هم ریفر هستن ؟

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

باسلام و تشکر از پست عالیتون - به نظر شما لپ تاپهای فوجیتسو هم ریفر هستن ؟
    سلام

در این برند تعداد محدودی از مدلها ریفر هستند . در ایران هم اطلاعی از مدل های ریفر ندارم متاسفانه. ولی در کل سیاست فروش فوجیتسو مثل شرکت هایی مثل اچ پی یا دل بر روی فروش لپ تاپ های ریفر خیلی تمرکز نکرده.

کلا این شرکت روی بازار لپ تاپ خیلی سرمایه گذاری نکرده.

موفق باشین.

5. 4 کاربر از teknosys بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض dell Inspiron 5010 پرفروش در ایران و جهان

سلام

با وجود اینکه این تایپیک در مورد یک مدل خاص صحبت نمیشه ولی برای مثال زدن شاید بهترین مدلی که باشه این مدل شرکت دل هست که خیلی پرفروش شد .

دلایل زیادی داره پرفروش شدن این مدل. ولی اینجا جاش نیست.

برای اینکه بتونیم ریفربیش رو از اوریجینال تشخیص بدیم میخوام از روی این لپ تاپ مثال بزنم چون که همه میشناسنش و خیلی ها هم دارند ازش استفاده می کنند.

با توجه به کارهایه خلاف اخلاقی که بعضی عرضه کنندگان لپ تاپ در ایران انجام میدن که بعضی از اونا رو توی پست های قبلی عرض کردم، نمیشه صراحتا یک لپ تاپ رو ریفر گفت و نمیشه قاطع گفت که ریفر نیست. من خودم تنها راه تست رو مقایسه قیمت ها میدونم. البته مقایسه با خارج از کشور. برای مثال لپ تاپی از این مدل با کانفیگ i5 رو با قیمت میزارم:

کد:
    و این هم قیمت ریفربیش سایت شرکت دل:

کد:
    و این هم قیمت سایت دل آمریکا:

کد:
    در وسط صفحه روی سربرگ Tech Spec کلیک کنید تا مشخصات فنی رو ببینید. قیمت هم که بالای صفحه زده شده.

همونطور که می بینید در سایت ایرانی 850 هزار تومان و در سایت ریفربیش حدود 520 هزار تومان و در سایت دل قیمت حدود 800 هزار تومان هست.

من اینطوری فرق ریفربیش رو با اصل متوجه میشم. چه طور ممکنه یکلپ تاپ فروشی خرده پا با شرکت سازنده بر سر قیمت رقابت کنند؟

اگه توجه داشته باشین در مثلا تهران کرایه مغازه سرسام آوره ، اصطحلاک بالا چه طور ممکنه یک فروشگاه بتونه قیمت رقابتی ارائه بده؟ اونم با شرکت مادر؟ اختلاف لپ تاپی که در سایت دل هست با مشابه ایرانیش حدوده 50 هزار تومان هست . البته با گارانتی!!! معمولا از طریق مقایسه قیمت ها میشه حدس قریب به یقین زد که مشکلی در کار هست. آیا با 50 هزار تومان سود میشه ماهی 3 یا 4 میلیون کرایه مغازه داد؟ پس لپ تاپی که منطقا برای فروشندگان میصرفه همون ریفز هست که اختلاف بیشتری داره با قیمتی که به فروش میرسه.

اگه توی سایت دل بگردین و فروم ها رو مطالعه کنید خیلی از شرکت سوال کردند که چه جوری ریفر رو تشخیص بدیم؟

اونا میگن اگه توی شماره سریال دستگاه حرف R بود یعنی ریفربیش هستش. ولی خود دل هم متاسفانه جدیدا این نکته رو رعایت نمی کنه. این باعث شده دست افراد سودجو برای مانور دادن در مقابل خریدار باز تر باشه!!

اگر سوالی بود در خدمتتون هستم.

موفق باشین.
    Last edited by teknosys; 20-02-2011 at 11:21.

7. 14 کاربر از teknosys بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

با تشکر از مطالب مفیدتون که باعث شد دید مصرف کننده را بالا ببره نسبت به مسایل مختلف در این اشفته بازار
    فقط اگر راهی برای تشخیص لپ تاپ ریفر هست ذکر کنید ، به خصوص لپ تاپ های اچ پی که من قصد دارم تا هفته بعد یک 4520 بگیرم

پروفشنال elvin_1987's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Tehran_takhttavos

پيش فرض

پس با این حساب لپتاپ اچ پی جی62 که تو ایران 550 تومتن فروش میره و در خارج از ایران 506$ دلار اینها همه ریفر هستند؟
    اینم قیمت سایت خارجی
    کد:
    راهی نداره از روس سریال یا جای دیگه فهمید ریفر یا غیر ریفر رو

اینم قیمت تو ایران
    کد:

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

با تشکر از مطالب مفیدتون که باعث شد دید مصرف کننده را بالا ببره نسبت به مسایل مختلف در این اشفته بازار
    فقط اگر راهی برای تشخیص لپ تاپ ریفر هست ذکر کنید ، به خصوص لپ تاپ های اچ پی که من قصد دارم تا هفته بعد یک 4520 بگیرم
    سلام

ممنون.

در مورد شناخت لپ تاپ های ریفر راهی نیست. البته در بعضی سایت ها قسمتی برای این کار در نظر گرفته شده ولی آپدیت نمیشه و وقتی شما سریال دستگاه رو که جدید هست وارد میکنید یا میگه این سریال ثبت نشده و یا میگه سریال رو اشتباه وارد میکنید. ولی در کل این صفحات ساپورت قابل اطمینان نیستند و فروشندگان هم به بهانه اینکه دستگاه جدید هست و سریالش رو هنوز توی بانک اطلاعاتی وارد نکردند این جور پیگیری رو رد میکنند. ولی با مقایسه قیمت های شرکت سازنده میشه فهمید. شما فکرش رو بکنید که چه طور مثلا یه hp توی آمریکا و ایران فقط 50 یا 60 هزار تومن اختلاف قیمت داشته باشند؟ در حالی که در آمریکا مالیات گرفته نمیشه ، سیستم حمل و نقل خیلی ارزونتر از ایران هست ، شرکت مادر هزینه ای بابت گمرکی پرداخت نمی کنه و صدها تسهیلات دیگر که دارند. ولی برعکس در ایران مالیات میخوره ، گمرک هم میخوره ، حمل نقل پیشرفته نیست و طبیعتا هزینه ها بالا میره ، اگه از گمرک بیارن که گمرکی میدن و اگه قاچاق هم بیارن که دردسر های خاص خودش رو داره.

با این همه تفاوت آیا یه شرکت ایرانی که کل مشتری هاش به 100 هزار نفر هم نمی رسند چه جوری در قیمت با شرکت مادر که میلیون ها مشتری و کاربر داره رقابت میکنه؟

برای اطلاعتون باید بگم همین یک هفته پیش 300 لپ تاپ دل 5010 رو یه تهرونی خرید و گفت کارتن هاش رو برام نفرست. لازمشون ندارم!!!

موفق باشین.

11. 11 کاربر از teknosys بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Pami's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

دوست عزیز [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    لطفا تمامی پست هایی که حاوی لینک فروش شرکت های ایرانی هستند رو ویرایش کنید ، چون شامل قانون منع تبلیغات میشن و مجبوریم پاک کنیم .

13. این کاربر از Pami بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

پس با این حساب لپتاپ اچ پی جی62 که تو ایران 550 تومتن فروش میره و در خارج از ایران 506$ دلار اینها همه ریفر هستند؟
    اینم قیمت سایت خارجی
    کد:
    راهی نداره از روس سریال یا جای دیگه فهمید ریفر یا غیر ریفر رو

اینم قیمت تو ایران
    کد:
    سلام

منظور بنده از مقایسه قیمت ها این بود که با شرکت سازنده چک بشه نه با هر سایتی که لپ تاپ فروشی آنلاین هست. این سایت مسولینش در اروپا هستند و یک قسمت عربستان هم به اون اضافه کرده اند که شما اون صفحه رو گذاشتین. من آشنایی با بازار عربستان ندارم ، شاید همونی که شما گذاشتی هم ریفر بوده باشه. قیمت این مدل با کانفیگ های مختلف رو از اینجا ببینید.

کد:
    اگر سوالی بود در خدمت هستم.

موفق باشین.

15. 4 کاربر از teknosys بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •