تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 53 اولاول 123456713 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 521

نام تاپيک: همه چیز درباره بازار لپ تاپ ( ایران ، دبی ، چین) و سیاست ها فروش شرکت های ایرانی ، ترفندها ، تقلب !!

پروفشنال elvin_1987's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Tehran_takhttavos

پيش فرض

عزيز مي دونم جاي اين سوال يانجا نيست.شما تو تاپيک گزاش خرابي جي62 اچ پي اين مطلب رو گنوشته بوديد.
    سلام

یه چند نکته درباره G62 و تعداد دور هاردها (RPM) که هم تو تایپیک های قبلی و بخصوص این چند تاپیک آخر دیدم رو میخواستم عرض کنم.

اولا که به نظر من G62 یکی از بدترین لپ تاپ های HP از نظر طراحی داخلی هستش. طراحی داخلی یعنی کنار هم گذاشتن قطعات و سیم کشی هایی مثل فلت های پاور و ال سی دی و وایرلس و ... . اینقدر فضا کم اوردن که یه فلت رو که به نازکی یه کاغذه و حدود 19 ولت برق از خودش عبور میده رو 3 یا 4 تا کردن و این تاخوردگی ها باعث اصطحلاک بالا و احتمالا اتصالی خواهد شد. این مورد به خصوص رو زیاد برخورد کردم.

و اما در مورد هارد های دور بالا (7200) و دور پایین (5400) : گذشته از اینکه مزیت های هرکدوم و نقاط ضعفشون چیه میخواستم این نکته رو بگم که متاسفانه در ایران به خاطر جلب مشتری خیلی ها یه برچسب 7200 میزنن به جای 5400 و با قیمت بالاتری میفروشن . تو لپ تاپ ها هم دستکاری و تعویض هارد خیلی تو ایران شایع هست . چون هارد یکی از انتخاب های کلیدی مصرف کننده نهایی محسوب میشه. پس خیلی به این اعدادی که مهم نیستند دل نبندیم و واقعیت رو ترجیح بدیم .
    موفق باشین!

عزيز حالا اين احتمال خرابي در کابل بر اثر اصطکاک که به خاطر تا کردن هست چقدر احتمالش هست باشه؟و اگر اين اتصال انجام بگيره باعث خرابي ال سي دي برد و و .. ميشه؟يا فقط کابل اسيب ميبينه و قابل تعويض هست.چون مي خوام امروز برم بگيرم البته با گرافيک انبرد و رم 2 گييگ .ممنون

اگه نباشه جاش خالی می مونه teknosys's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

عزيز مي دونم جاي اين سوال يانجا نيست.شما تو تاپيک گزاش خرابي جي62 اچ پي اين مطلب رو گنوشته بوديد.

عزيز حالا اين احتمال خرابي در کابل بر اثر اصطکاک که به خاطر تا کردن هست چقدر احتمالش هست باشه؟و اگر اين اتصال انجام بگيره باعث خرابي ال سي دي برد و و .. ميشه؟يا فقط کابل اسيب ميبينه و قابل تعويض هست.چون مي خوام امروز برم بگيرم البته با گرافيک انبرد و رم 2 گييگ .ممنون
    سلام

احتمالش رو نمی دونم ولی خطری برای قطعات اصلی دستگاه نداره. ولی در بقیه موارد مثل فلت ال سی دی ممکنه خود ال سی دی یا برد رو هم صدمه بزنه.

موفق باشین.

3. 3 کاربر از teknosys بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال elvin_1987's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Tehran_takhttavos

پيش فرض

سلام

احتمالش رو نمی دونم ولی خطری برای قطعات اصلی دستگاه نداره. ولی در بقیه موارد مثل فلت ال سی دی ممکنه خود ال سی دی یا برد رو هم صدمه بزنه.

موفق باشین.
    مرسي از راهنماييتون و اون مطلب که بموقع گذاشتين.
    در تکميل اين مطلب شما که در مورد اچ پي زدين به يک شرکت تعمير کار لپتاپ تو تهران زنگ زدم که اکثر شرکت هاي گارانتي کننده لپتاپ که مورد چيپ فلان دارن ميدن با اونجا گفتن لپتاپ هاي اچ پي بيشترين مراجعه ميشه گفت ميشه گفت اکثرا اچ پي هستن.
    شرکت خوبي بود مي گفت چيپ گرافيکتون مشکل پيدا کنه با 150 تومن تعمير مي کنن چيپ رو جدا ميکنن شست و شو مي دن قلع گذاري تازه ميکنن و تموم 3 ماه هم ضمانت مي کنن.يک روش ديگه گفت که فکر کنم مثل اين سشوار صنعتي هست که گفت براي اون تضميني نداريم و نبايد اون موقع گرافيک لپتاپ فشار اورد.

يک چيزم گفت من موندم گفت چيپ گرافيک خراب بشه عوض ميکنند ديده بودم خود چيپ رو در ميارن شستشو ميدن شابلن ميزارن اينا اما عوض کردن چيپ نديده بودم تو ايران البته.مگه اينها چيپ گرافيکي هم وارد ميکنن يعني 150 تومن ميصرفه؟
    ممنون ميشم اين هم بجوابيد چون معلومه سابقع کافي دارين و اطلاعات که خودتون تجربه کرديد نه تئوري خونده باشيدوممنون

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

يک چيزم گفت من موندم گفت چيپ گرافيک خراب بشه عوض ميکنند ديده بودم خود چيپ رو در ميارن شستشو ميدن شابلن ميزارن اينا اما عوض کردن چيپ نديده بودم تو ايران البته.مگه اينها چيپ گرافيکي هم وارد ميکنن يعني 150 تومن ميصرفه؟
    ممنون ميشم اين هم بجوابيد چون معلومه سابقع کافي دارين و اطلاعات که خودتون تجربه کرديد نه تئوري خونده باشيدوممنون
    سلام

برای واردات لوازم یدکی ما مشکل خاصی نداریم چون همه شون توی چین موجود هستند. ولی در مورد چیپ یه توضیح جداگانه باید بدم تا کامل بشه جواب شما.

ما چهارتا چیپ در لپ تاپ داریم البته در لپتاپ های جدید به 3 چیپ تقلیل پیدا کردند. چیپ گرافیک و پل های جنوبی و شمالی و خود سی پی یو. تکنولوژی اینها انحصارا متعلق به امریکا و در دست چند شرکت محدود هست. شرکت هایی که همهمون میشناسیم. ولی همونطور که در پست های قبلی توضیح دادم شرکت های آمریکایی برای فرار از مالیات و حقوق های گزاف در آمریکا برای کارگران و کلا هزینه های جانی تولید در آمریکا میان و در چین بنا بر همون دلایلی که عرض کردم کارخانه میزنند و تولیداتشون رو اونجا انجام میدن. یه تحلیلگر اقتصادی آمریکایی بود که حرف قشنگی زد وقتی ازش پرسیدند چرا کارخانجات امریکایی با وجود آمار بیکاری در آمریکا حدود 1 میلیون 200 هزار شغل در خارج از امریکا ایجاد کردند. آیا این باعث تحلیل قدرت اقتصادی آمریکا در آینده نخواهد شد؟ اون جواب داد ممکنه اینطور بشه ولی یه چیزی هست که هیچ وقت هیچ کشوری نمی تونه به پای امریکا برسه و اون قدرت تولید فکر و اختراعات هست.

ولی در مورد چیپ های لپ تاپ باید عرض کنم که با توجه به تولید اونا در چین و تحت لیسانس شرکت های مادر در آمریکا فروش اونها هم منوط به قوانین چین هست و چون تحریم ایران در زمینه لپ تاپ تقریبا یک طرفه هست و به جز آمریکا فقط تایوان هست که رسما این تحریم ها رو اجرا میکنه و اون هم به دلیل بازار شرکت هایی چون ایسر در آمریکاست و اون شرکتها تمایلی برای از دست دادن بازار بزرگی مثل آمریکا رو ندارند اونم به خاطر بازار کوچکی مثل ایران ، چین به این تحریم ها نپیوسته و به همین دلیل اجازه فروش رو تا جایی که در دست چینی ها هست داده. در لپ تاپ دولت چین اجازه دخالت در فروش رو نداره چون نمایندگان فروش کاملا از طرف شرکت سازنده انتخاب میشن و خود نمایندگان هم تمایلی ندارند که نمایندگی از اونا گرفته بشه و یا ایجاد خطر کنند برای شرکت های مادر. ولی در قطعات نه نمایندگی فروشی وجود داره و نه نظارت مستقیم شرکت مادر. تحریم در قطعات هم خیلی جدی گرفته نشده چون بازار کوچکی هست و هنوز در ایران خرید و فروش قطعات لپ تاپ خیلی برای اونها پررنگ نیست. البته بهترین جای خرید قطعه در دفتر کارخونه هست که متاسفانه به ایرانی ها نمیفروشند و باید از مغازه های دیگه خرید کرد که اگه از سودی که اونجا میکشون روش بگذریم احتمال اینکه گرفتار کلاهبرداری بیشین خیلی زیاده و این ریسک موجب میشه که قیمت نهایی برای مصرف کننده بالاتر بره برای جبران قطعات معیوبی که به خاطر خرید از جا های نامطمئن به خریدار میندازند.

در چین خرید قطعات لپ تاپ و خروج اون از اونجا خیلی راحت هست نسبت به خرید خود لپ تاپ. حالا بگذریم که چه کلاهبرداری هایی در چین سر این قطعات انجام میشه به دلیل نبود نظارت مستقیم شرکت مادر.

پس پاسخ سوال شما رو اینجوری میدم: چیپ و هر قطعه دیگری در چین ساخته یا اسمبل میشه و تحت تحریم جدی نیستند. و نظارت هم نمیشن.

اگر سوال بود در خدمت هستم.

موفق باشید.
    Last edited by teknosys; 14-02-2011 at 14:42.

6. 10 کاربر از teknosys بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

شرکت خوبي بود مي گفت چيپ گرافيکتون مشکل پيدا کنه با 150 تومن تعمير مي کنن چيپ رو جدا ميکنن شست و شو مي دن قلع گذاري تازه ميکنن و تموم 3 ماه هم ضمانت مي کنن.يک روش ديگه گفت که فکر کنم مثل اين سشوار صنعتي هست که گفت براي اون تضميني نداريم و نبايد اون موقع گرافيک لپتاپ فشار اورد.

سلام

در مورد صرفیدن باید بگن قیمت چیپ ها با توجه به لپ تاپ متفاوته. برای مثال عرض میکنم. من خودم مدتی واردات چیپ انجام میدادم . در اوایل کلاهبرداری به طور وحشتناکی در اونجا انجام میگرفت. یکیشون رو عرض میکنم. من میرفتم یه مغازه و سفارش 200 عدد چیپ گرافیک 60 هزار تومانی میدادم. اونجا شما نیازی نیست حساب و کتاب قیمت کالا رو بکنین تا بفهمین در ایران چه قدر به دستتون میرسه. فقط کافیه بگین از این جنس میخوام که در ایران به این قیمت دستم برسه. چیپ های 60 هزار تومانی اون موقع بالاترین کیفیت رو داشتند.
    خلاصه اونم سفارش رو تکمیل کرد و برام فرستاد . جالب بدونید حدود 40 تای اونها چیپ هایی بودن که بهش میگفتیم اسباب بازی. این چیپ ها دقیقا شبیه چیپ های واقعی بودند ولی هیچی توشون نبود. میزاشتیم رو دستگاه انگار که نزاشتیم. اول اینا رو برای توی ویترین گذاشتن طراحی کرده بودند ولی بعدا تبدیل شد به یک کلاهبرداری سود آور. چون دونه ای 2 هزار تومان قیمت داشتند. ولی میتونستین اونا رو 60 هزار تومان بفروشین. اون هم به دلیل این بود که تست چیپ غیر ممکنه و حتما باید بزارین رو دستگاه تا سالم بودنش رو تشخیص بدین.
    ما هم فکر کردیم که یه تفاوتی باید پیدا کنیم که بشه اصل رو از اسباب بازی تشخیص داد. با کلی امتحان کردن فهمیدیم که توی وزن اونا اختلاف هست. دفعه بعد با یه ترازوی دیجیتالی حساس جیبی رفتم اونجا. از همون هایی که برای وزن موا مخدر استفاده میکنن. و دونه دونه چیپ ها رو وزن کردیم و سالم هاش رو انتخاب کردیم.

شاید باورتون نشه ولی دفعه بعد رفتیم یه جای دیگه که خرید کنیم . جایی که قبلا رفته بودیم رو نرفتیم چون ترفندمون لو رفته بود. توی یه مغازه دیگه رفتیم و دوباره با وزن کردن انتخاب کردیم و 500 عدد خریدیم. از اون 500 تا 136 تاش اسباب بازی در اومد اونم با هیچ اختلاف وزنی. بعد که بیشتر تحقیق کردیم تا بعد از فهمیدن ترفند ما سریع تو بازار پیچیده و اونا اسباب بازی ها رو هم به وزن اصل درست کردند.

برای همین احتمال ضرر هست که اختلاف قیمتی رو شاهد هستیم بین سود معقول و قیمت های چیپ در ایران.

ولی قیمت خرید عمده چیپ در چین بین 65 تا 72 هزار تومان هست. البته با بهترین کیفیتش. دستگاه شما یه هزینه تعمیر میخوره و سود وارده کننده قطعه.

موفق باشین.

8. 8 کاربر از teknosys بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال fabio montari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اقا الان چی کار کنیم من میخوام وایو بگیرم از کجا بگیرم ایرانرهجو هم که میگید بده من دبی فامیل دارم میتنه بارم بفرسته یعنی الان یه hp أارم که بارم فرستاد

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

اقا الان چی کار کنیم من میخوام وایو بگیرم از کجا بگیرم ایرانرهجو هم که میگید بده من دبی فامیل دارم میتنه بارم بفرسته یعنی الان یه hp أارم که بارم فرستاد
    سلام

من نگفتم ایران رهجو بده یاخوبه. ایران رهجو یه مجموعه هست که به جز لپ تاپ در زیمنه های دیگر هم فعالیت داره البته در برند سونی.
    اینکه کجا بخرید بستگیبه شرایط خودتون داره. اگه قیمت واسطون مهم تر از خدمات پس از فروشه خوب دبی بهتره. ولی داشتن حداقله خدمات واسطون مهمتره ایران بهتره. ولی هدف من اطلاع رسانیه نه امر و نهی کردن. یا کسی یا جایی رو تایید یا تکذیب کردن. هدف من اینه که شما مثلا می خواین ایران رهجو رو انتخاب کنید به خاطر داشتن اسم نمایندگی رسمی پشت کله ایران رهجو در تبلیغاتش نباشه و عاقلانه تر تصمیم به خرید از اونجا رو بگیرید.

چون همونطوری که همه مون می دونیم اوردن کلمه نمایندگی رسمی در تبلیغات باعث جذب مشتری میشه و خیلی ها با تکیه بر همین تصمیم به خرید میگیرند به دونه اینکه زوایای دیگر رو دیده باشند.

موفق باشین.

11. 6 کاربر از teknosys بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض کشورهای ساپورت شده توسط شرکت های مختلف!!

سلام

امروز میخوام لینک هایی که سایت های شرکت های سازنده برای انتخاب کشور بازدید کننده جهت فروش و خدمات پس از فروش دارند رو بزارم تا جوابی باشه به سوالی که خیلیا دارند. کی نمایندگیه و کی فروشگاهست؟

اول از ایسر شروع میکنم:

شما در این سایت بایستی کشوری رو که خرید رو انجام دادین انتخاب کنید تا نزدیکترین نمایندگی رسمی رو روی نقشه به شما نشون بده یا حداقل آدرس و تلفن و در صورت موجود بودن وبسایت اون نمایندگی رو نشون بدن. ولی می بینیم با وجود اینکه حتی کشورهایی مثل عراق هم در این لیست وجود دارند ولی حتی اسم ایران رو نذاشتن . چه برسه به اینکه نمایندگی به این کشور بدن.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    دوم DELL :

این صفحه ای از سایت دل هست که برای انتخاب کشور مورد نظر خریدار برای خرید دستگاه و یا استفاده از خدمات در خاورمیانه هست. همونطور که میبینید حتی اسمی از ایران هم نیست.

کد:
    این مکالمه بین یک خریدار کانادایی که از ایران خرید کرده و دستگاهش ایراد داره و پاسخ ساپورتر شرکت دل. البته با مترجم ترجمه شده و کمی غلت نگارشی داره. ولی مفهوم رو میرسونه.

((((ص من لپ تاپ من تقریبا 3 ماه قبل از ایران 750 $ خریده با گارانتی بین المللی! و در حال حاضر ، بسیار به شما است که دل سرویس مشتری با تمام fansy شماره جهانی تلفن چت و thousen است منزجر کننده مشاوره... آنها واقعا غیر مسئولانه و فقط اتلاف وقت شما...))))))))))

پاسخ ساپورتر شرکت دل:((((((((هر چیزی که در ایران خریداری شده از دل نداشتند آمده است. دل نشانی از کامپیوتر (رسمی) در ایران فروش نیست.)))))))))

اما HP : توی این سایت هم مثل بقیه سایت هایی که معرفی کردم شما می تونید نزدیکترین فروشنده و خدمات دهنده رو از محل زندگیتون پیدا کنید . بع از لود شدن صفحه بر روی اونجایی که پرچم آمریکا هست کلیک کنید و در وسط پنجره باز شده روی گزینه Middel East نگاه کنید که چه کشورهایی وجود دارند. در اینجا هم حتی نام ایران به چشم نمیخورد.

کد:
    سونی: برای اثبات تحریم ایران از طرف سونی باید به چند جا و نکته اشاره کنم.

اولینش صفحه ای از سایت خاورمیانه فارسی سونی هست که نمایندگان رسمی خودش و محصولاتی که نماینده اون هستند رو نشون میده. خیلی جالبه نگاه کنید.

کد:
    همونطور که می بینید در توضیحاتی که محصولات ایران رهجو رو مشخص می کنه اسمی از لپ تاپ نیومده.

اگه به این آدرس برید که سایت رسمی سونی به زبان فارسی هست و برای ایران طراحی شده و در کادر جستجو کلمه لپ تاپ رو سرچ کنید چیز جالبی می بینید.

کد:
    این آدرس هم کشورهای حوزه خاورمیانه و وب سایت های ساپورت اونها مشخصا برای لپ تاپ هست. به کلمه وایو بالای جدول دقت کنید.

کد:
    و این هم مدلهای آسیایی سونی که فقط اینها هستند که در آسیا ساپورت رسمی دارند. یعنی شما اگر مدلی غیر از اینها دارید و هر چیزی هم که زیرش نوشته باشه فقط در آسیا ساپورت خواهند شد. البته ممکنه این لیست خیلی هم آپدیت نباشه. ولی اکثر مدلها توش هست. این نکته اینجاش جالبه که بعضی از همین مدل ها رو توی بازار میفروشن و زیرشون نوشته For Sales In USA & Canada Only (برای فروش و استفاده در آمریکا و کانادا فقط)!!!!!!!!!

کد:
    بقیه شرکت ها و مدلهای اونها رو در پست بعدی خواهم نوشت.

اگر دوستان سوالی دارن در خدمتشون هستم.

موفق باشین.

Last edited by teknosys; 14-02-2011 at 16:15.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

باسلام خدمت
    teknosysخیلی ممنون از توضیحاتتون لطفا برند فوجیتسو رو هم فراموش نکنین یاعلی

14. این کاربر از 598 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال imanpod's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

teknosys جان مطالب جالبی نوشتی ولی در مورد برندهای تایوانی که تو ایران خیلی هم فعال هستن
    و همچنین مارکهای زیاد دیگر ننوشته ای . مثل این برندها : asus , gigabyte , msi , lg , samsung , fujitsu , ....

16. این کاربر از imanpod بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •