تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 53 اولاول 1234561252 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 521

نام تاپيک: همه چیز درباره بازار لپ تاپ ( ایران ، دبی ، چین) و سیاست ها فروش شرکت های ایرانی ، ترفندها ، تقلب !!

اگه نباشه جاش خالی می مونه teknosys's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

متشکرم برای اطلاع رسانی دقیقتون....به نظر میرسه تجربی نوشته شده...
    سلام

منظورتون رو از تجربی متوجه نشدم. ولی اگه منظورتون کپی برداری از مطلب نوشته شده در جاهای دیگر هست، باید بگم که بلهف اینها تجارب شخصی من بعد از 3 سال کار در این بازار هست. این مطالب به دلیل بایکوت اطلاعاتی شرکت های سازنده خیلی جایی به چشم نمی خوره. شرکت هایی که حتی به منشی شرکت هم نحوه کار رو نمی گن . این رو که گفتم هم دقیقا از یکی از مدیر عاملان یکی از شرکت های بزرگ پیشین شنیدم.

موفق باشین.

2. 7 کاربر از teknosys بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن عکاسی sinaxex's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

[COLOR=Silver]

سلام

دوستان اگر لطف کنن و به شرکت های خاصی اشاره نکنن ممنون میشم. زدن اتهام بدون حضور خود متهم یا نماینده اون صورت خوشی نداره. در حد مثال و اون هم مثال های جزیی برای اثبات حرف اشکالی نداره ولی کل یک شرکت یا مجموعه رو زیر سوال بردن قابل قبول نیست.

عاجزانه تمنا دارم رعایت روح قوانین اطلاع رسانی رو داشته باشین.

پیشاپیش از همکاری شما تشکر میکنم.

موفق باشین.
    بله دوست من حرف شما بسیار متین هست و از دوستان عذر میخوام با وجود اینکه فکر کنم با توجه به بازار بر همگان ثابت شده که آوازنگ به سود حتی گارانتی های دیگر هم که از مدرم میگیرد راضی نیست(گویی شرکت های دیگر هم نسبت به هزینه اضافی که از مشتری میگرد هیچ نوع خدماتی ندارد!)
    اما قصد سخن بنده اتهام نبود چون اتهام نیست شرکت آواژنگ با برند گیگا قرارداد همکاری امضا کرده مثل مثلا نقش یا الماس نیست که با اپل قراردادی نداشته باشه پس باید فرقی بین گارانتی ها باشه! یا یا رهجو هم همین طور این شرکت هم کلی از کارمندان اشون تحت نظارت سونی تعلیم دیده اند. پس از شرکتی مثل آواژنگ هیچ نوع مشکل در واردات قطعات از شرکت مبدا ندارد و به راحتی وارد میکنه قصدم از قیاس با شرکت هایی همچون الماس یا نقش این بود که این دو شرکت با چه سختی وارد کننده هستند ان هم محصولات امریکایی که خودتون میدونید ترخیص اش از گمرک ایران کار بسی سختی هست و باید کلی هزینه کنید!!! به نظر بنده حقیر شرکت هایی همچون آوازنگ خیلی باید خدمات بهتری بدند چون ضمینه فعالیت اشون بسیار فراهم هست .
    در اخر هم بازم عذر میخوام قصد ام توهین یا اهانت نبوده فقط واقعیت رو بیان کردم

سلام

قابل توجه شما دوست عزیز باید بگم ما در محصولات اپل هم شاهد محصولات ریفربیش هستیم. هرچند سیاست فروش مشخص و قانون مند اپل جای تحسین داره ولی ارائه محصولات اپل در ایران اون هم بدون امکانات جذابی که اپل برای کاربران محصولاتش ارائه میده نه تنها نباید چند برابر قیمت های فروشگاه اپل باشه بلکه باید به یک سوم قیمت اصلی در اپل استور به مصرف کننده ایرانی ارائه بشه. این اختلاف قیمتی هم که شما مثال زدید به خاطر عدم ارائه نرم افزارها و امکانات جانبی به مصرف کننده هست. خریدارانی که این محصول رو در خارج از ایران برای عرضه در بازار داخلی تهیه میکنند قادر به انتخاب یا عدم انتخاب امکانات جانبی هستند و به این صورت قیمت دستگاه برای اونها پایین تر خواهد بود.

موفق باشین.
    قطعا به همین شکل هست شک نکنید محصولات رفرش اپل در بازار ایران یافت میشود اما خوب خوشبختانه در محصولات اپل شناخت رفرش از غیر رفرش بسیار راحت تر هست از دیگر محصولات
    گارانتی مخصولات اپل در ایران چیزی شناخته نشده است پس کمتر کسی سمت اش میره چون واقعا هزینه اضافی هست باز گارانتی های محصصولات سونی / ام اس ایی / اسوس و.. در ایران تعمیرات دارند اما اپل ندارد! پس گارانتی برای اپل چیزی بیهوده است.
    منظورتون رو در مورد امکانات جانبی متوجه نشدم دوست من؟
    منظورتون کاستمایز کردن سیستم هست؟ یا مورد دیگر؟
    من خودم به شخصه با توجه به چیزی که در مورد بازار اپل در ایران دیدم هرچیزی که بخواهید یافت میشود. در موردارائه نرم افزار هم خوب مگر محصولات غیر اپلی ساپورت نرم افزاری در ایران دارد که اپل داشته باشد؟ حالا دو الی 3 تا انتی ویروس اومدند و لیسانس میفروشند دلیل نمیشه که بسط بدیم بگیم چرا ساپورت نرم افزاری در جای دیگر نیست! باید قبول کرد که ایران تحریم جهانی هست و به همین دلیل هم نه اپل بلکه اکثر برند های معروف از خدمات دادند به ایران ممانعت میکنند و فقط قصد دارند محصولات اشون رو بفروشند و در خدمات پس از فروش رغبتی ندارند. موردی اخری که در مورد نرم افزار خدمت اتون عرض میکنم این هست که شاید بتونم به قطع بگم که بیش از 90 درصد برنامه های اپل کرک شده اش در اینترنت هست پس فقط یک خط دی اس ال میخواد و استفاده از برنامه همین!
    Last edited by sinaxex; 13-02-2011 at 20:01.

4. این کاربر از sinaxex بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض خرید عمده و خرده از چین (قسمت دوم)

سلام

بعد از صحبت درباره چین و بازار پیچیده ای که داره و صحبت درباره دو نوع از 3 نوع بازار موجود درچین میرسیم به نوع سوم بازار که مثل بازارهای معمولی در سایر نقاط هست ولی با تنوع بیشتر در کالاها و فروشندگان.

برای خرید عمده بایستی یکی از دونوع قبلی رو انتخاب کرد ولی آیا خرید یک یا دو دستگاه در چین به همون اندازه دو بازار قبلی منفعت خواهد داشت؟ طبیعتا خیر. ولی اختلاف قیمت ها نسبت به ایران محسوس هست و برای کسانی که از خیر خدمات پس از فروش بگذرن خرید خوبی خواهند داشت. چه از نظر کیفی و چه از نظر قیمت.

چین به دلیل وسعت زیاد و تعدد شهر های خیلی زیاد نمی توان تک تک شهرها یا مناطق رو بررسی کرد . ولی کسانی که به چین برای خرید کالاهای مصرفی ارزان قیمت مسافرت می کنند یا به ایوو و یا به کوانگجو میرن. و اون هم به دلیل تعداد زیاد نمایشگاه های فصلی است که در این دو شهر برگزار میشه. هر 4 ماه یک بار تمام تولید کنندگان کالا نمایندگانشون رو به این دوشهر میفرستند برای برپایی نمایشگاه محصولاتشون و به دلیل امکانات و امنیت بالایی که این دو شهر برای مسافران خارجی تهیه دیده ، سیل توریست های تجاری به این شهر ها سرازیر میشوند.

و اما لپ تاپ ، اختلاف قیمت یک دستگاه لپ تاپ با ایران حدود 300 هزار تومان در هر یک میلیون هست. یعنی یک دستگاه که در ایران به قیمت یک میلیون تومان عرضه میشه شما میتونید اون رو در کوانگجو 700 هزار تومان بخرید.

در بعضی اقلام مثل اپل و سونی که قیمت بیشتری در ایران دارند اختلاف بیشتری هم وجود داره. مثلا من خودم سونی EA23 که اینجا اون موقع فکر کنم 1 میلیون 300 هزار تومان بود رو خریدم 800 هزار تومان. با یک کیف 30 هزار تومانی و یک پرینتر 80 هزار تومانی.

البته این رو هم بگم که تقلب و کلاهبرداری در چین با وجود نظارت سختگیرانه شرکت های سازنده باز هم به وفور وجود داره و بهترین موقع برای خرید مواقعی هست که نمایشگاه برپا باه . چون هم مستقیما از نماینده رسمی شرکت خرید می کنید و از اصالت دستگاه مطمئن هستید و هم از تخفیفات ویژه نمایشگاه برخوردار خواهید بود.

برای خروج دستگاه از گمرک فرودگاه هم اگه اضافه بار نداشته باشین بدون هیچ هزینه ای میتونید اونو خارج کنید . هرچند خروج تعداد بالا هم خرج آنچنانی نخواهد داشت. اونها برای صادرات بیشتر گمرک رو روی خروج کالا تقریبا به طور کامل باز کردن و شما میتونید هر کانتینر رو بدون توجه به کالایی که در اون وجود داره و تعداد اون کالا با 50 دلار آمریکا از چین خارج کنید . البته یه کاغذ بازی هایی هم داره که از حوصله بحث خارجه. ول اگه کسی دوست داره با نحوه خروج کالا از چین اطلاعاتی داشته باشه بپرسه تا توضیح بدم.

اگر دوستان سوال یا انتقادی داشتند بنده پاسخگو خواهم بود.

موفق باشین.

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

[QUOTE=sinaxex;5859247] یا رهجو هم همین طور این شرکت هم کلی از کارمندان اشون تحت نظارت سونی تعلیم دیده اند.

خودتون میدونید ترخیص اش از گمرک ایران کار بسی سختی هست و باید کلی هزینه کنید!!!

در اخر هم بازم عذر میخوام قصد ام توهین یا اهانت نبوده فقط واقعیت رو بیان کردم[QUOTE/]

سلام

در مورد تعلیم دیدن کارمندان شرکت ایران رهجو در شرکت سونی باید بگم که این امر وجود داره ولی نه برای محصول لپ تاپ. اساسا وقتی شرکتی نماینده فروش در جایی نداره پس دلیلی برای ارائه خدمات پس از فروش هم وجود نخواهد داشت.

در مورد ترخیص کالاهای آمریکایی هم باید بگم چون 99 درصد قطعات در چین تولید یا اسمبل میشن پس بارنامه که ما اینجا به اون مانیفست میگیم هم از کشور چین هست و هزینه ای اضافی بابت اون از وارد کننده دریافت نمیشه.

ممنونم که شما اینقدر مودب و متواضع هستین. ای کاش خیلی ها از این اخلاق شما یاد می گرفتند تا این همه مشکلی که ما در اجتماع شاهدش هستیم از بین می رفت.

منظورتون رو در مورد امکانات جانبی متوجه نشدم دوست من؟

منظورتون کاستمایز کردن سیستم هست؟ یا مورد دیگر؟
    منظور بنده از امکانات جانبی مجموعه امکاناتی هست که شما در قبال خرید محصولات اپل به دست میارید و یا امکاناتی که با هزینه های بسیار کم در قبال کارهایی که واسه شما انجام میدن شما و محصولاتشون رو ساپورت میکنن.

برای مثال شما اگر از نمایندگی فروش اپل در نیویورک خرید کنید میتونید با پرداخت فقط 20 دلار یک نوع ساپورت رو برای خودتون بخرید که به اون Home Support میگن. با این کار شما به مدت یک سال از مراجعه به مرکز تعمیرات شرکت اپل معاف میشید و فقط با یه تماس تلفنی تعمیرکار رو به منزل میفرستن تا دستگاه شما رو چه از نظر نرم افزاری و چه سخت افزاری تعمیر کنه. اگه نتونست در محل این کار رو بکنه خودش دستگاه رو به محل تعمیرگاه میبره و اونو تعمیر میکنه و با سرویسی که روزانه در شهر دستگاه های تعمیر شده رو به صاحبانشون میرسونه برای شما ارسال میکنه.

کاستمایز کردن سیستم هم در تمامی شرکت های شازنده انجام میشه. ولی همین کاستمایز کردن هم خودش امتیاز بزرگی هست که متاسفانه از اون محروم هستیم.

مشکل من اینه که چطور شرکت های عرضه کننده در ایران با وجود محروم بودن خریدار از تمام امکانات شرکت های سازنده میتونن با وقاهت خودشون رو نماینده رسمی بدونن و با تبلیغات توخالی مردم رو به سمت خودشون جذب کنن. حالا نظارت شرکت سازنده نیست ، خودشون هم بایستی کمی انصاف به خرج بدن یا نه؟

موفق باشین.
    Last edited by teknosys; 13-02-2011 at 20:31.

7. 15 کاربر از teknosys بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال imanpod's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

لپتاپ از هند هم وارد میشه ؟ آخه بعضی از مدلهای داخل ایران فقط تو سایتهای هندی و با واحد پول روپیه
    میشه پیداشون کرد .

آخر فروم باز starpars's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    C:\Program Files

پيش فرض

ممنون از توضيحات مفصل و خوبت
    يعني الان در زمينه لپ تاپ هيچ شركتي توي ايران از كارخونه نمايندگي نداره؟
    من كاتالوگ يكي از همين فروشگاه ها يا به اصطلاح نمايندگي هارو ميخوندم گفته بود در صورتي كه لپ تاپ شما در ايران قابل تامير نباشه ما اونو به كارخانه خارج از ايران ميفرستيم تا تعمير بشه

پروفشنال elvin_1987's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Tehran_takhttavos

پيش فرض

من كاتالوگ يكي از همين فروشگاه ها يا به اصطلاح نمايندگي هارو ميخوندم گفته بود در صورتي كه لپ تاپ شما در ايران قابل تامير نباشه ما اونو به كارخانه خارج از ايران ميفرستيم تا تعمير بشه
    تا انجا که من مي دونم اينا از نمايندگيهاي دبي خريد مي کنن و براي انها ميفرستن چون هر لپتاپي 1 سال گارانتي داره از طرف شرکت سازنده.

پروفشنال Rainbow's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    World Of Matrix

پيش فرض

ممنون از نظر و مشارکت در بحث همه دوستان .
    ولی سئوالی که پیش می یاد این هست که به نظرتون خرید از شرکتهای بازرگانی مطرح در ایران ، همونطوری که بعضی دوستان به اسامی اونها اشاره کردن آیا کار دستی است یا توصیه ای دیگه ای برای خرید در مراکز فروش لپ تاپ در تهران سراغ دارید ؟

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

لپتاپ از هند هم وارد میشه ؟ آخه بعضی از مدلهای داخل ایران فقط تو سایتهای هندی و با واحد پول روپیه
    میشه پیداشون کرد .
    سلام

طبق آماری که از طرف گمرک ایران منتشر شد به طور رسمی هیچ لپ تاپی از هند وارد نشده و با توجه به فاصله زیاد هند با ایران و نبود امکانات بازرگانی مناسب مثل خطوط هوایی زیاد و یا راه های آبی مستقیم قاچاق اون هم قطعا به صرفه نیست.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اینکه بعضی مدل هایی که در ایران هستند در سایت ها هندی هم یافت میشن برمیگرده به سیاست دولت هند برای واردات لپ تاپ های ریفربیش برای قشر کم درآمد. به همین دلیل بعد از ایران این مدل ها به وفور در هند هم یافت میشن.

موفق باشین.

---------- Post added at 01:22 AM ---------- Previous post was at 01:20 AM ----------

سلام

فرستادن یک لپ تاپ معیوب به یک تعمیرگاه در خارج کشور اصلا کار سختی نیست. با یه سرچ ساده در اینترنت شما میتونی یه تعمیرات لپ تاپ در انگلیس رو هم به راحتی پیدا کنید. وقتی شما دستگاه رو میدین از کجا میشه فهمید که به نمایندگی می فرستند یا یه تعمیرگاه ساده در دبی یا هر جای دیگه؟

موفق باشین.

---------- Post added at 01:25 AM ---------- Previous post was at 01:22 AM ----------

ممنون از نظر و مشارکت در بحث همه دوستان .
    ولی سئوالی که پیش می یاد این هست که به نظرتون خرید از شرکتهای بازرگانی مطرح در ایران ، همونطوری که بعضی دوستان به اسامی اونها اشاره کردن آیا کار دستی است یا توصیه ای دیگه ای برای خرید در مراکز فروش لپ تاپ در تهران سراغ دارید ؟
    سلام

اینکه از کجا بخریم رو توضیح داده بودم ولی دوباره عرض میکنم تا دوستان متوجه باشند هدف از این تایپیک چیه.

اینکه از کجا بخریم بستگی زیادی داره به امکانات و شرایط خودتون. مثلا کسی که قادر به خروج از کشور نیست خرید لپ تاپ از اونجا هم توصیه نمیشه. باید سوخت وساخت، مثل خیلی چیزای دیگه.

موفق باشین.

---------- Post added at 01:28 AM ---------- Previous post was at 01:25 AM ----------

تا انجا که من مي دونم اينا از نمايندگيهاي دبي خريد مي کنن و براي انها ميفرستن چون هر لپتاپي 1 سال گارانتي داره از طرف شرکت سازنده.
    سلام

حرف شما درست هست ولی اینکه اونها از نمایندگی خرید میکنند رو مخالفم. چون اساسا نمایندگی رسمی یک شرکت جزئی از اون شرکت محسوب میشه و تابع قوانین اون خواهد بود. وارد کنندگان از واسطه هایی خرید میکنند که از آب گل آلود ماهی میگیرند و با توجه به این از تحریم ما و مشکلات ما در این زمینه باخبرند با خرید از نمایندگی ها و فروش اونها به ایرانیان یا هر شخص حقیقی یا حقوقی که توانایی خرید از نماینده رسمی رو نداره سهم خودشون از بازار رو می گیرند و سهم اونها در نهایت هزینه ای اضافی است که مصرف کننده نهایی می پردازه.

موفق باشین.

13. 10 کاربر از teknosys بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز roteal2007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    اصفهون نصف جهون...

پيش فرض

سلام

منظورتون رو از تجربی متوجه نشدم. ولی اگه منظورتون کپی برداری از مطلب نوشته شده در جاهای دیگر هست، باید بگم که بلهف اینها تجارب شخصی من بعد از 3 سال کار در این بازار هست. این مطالب به دلیل بایکوت اطلاعاتی شرکت های سازنده خیلی جایی به چشم نمی خوره. شرکت هایی که حتی به منشی شرکت هم نحوه کار رو نمی گن . این رو که گفتم هم دقیقا از یکی از مدیر عاملان یکی از شرکت های بزرگ پیشین شنیدم.

موفق باشین.
    منظورم از نزدیک تجربه کردن بود...

15. این کاربر از roteal2007 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •