تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 13 از 53 اولاول ... 39101112131415161723 ... آخرآخر
نمايش نتايج 121 به 130 از 521

نام تاپيک: همه چیز درباره بازار لپ تاپ ( ایران ، دبی ، چین) و سیاست ها فروش شرکت های ایرانی ، ترفندها ، تقلب !!

آخر فروم باز yashgin128's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

سلام
    دوستان بهتر بود سوالات و مشکلات خود را تو تاپیک های مربوطه و یا احیانا با پیام خصوصی مطرح میکردید تا
    این تاپیک مفید و سودمند به بیراهه کشیده نشه.
    هم برای مشاوره خرید و هم تبادل نظر و هم خرابی های سخت افزاری یا نرم افزاری تاپیک های قوی و مناسب در این
    انجمن حضور دارند/
    teknosys عزیز داشتیم از مطالبتون استفاده می کردیم .لطفا ادامه دهید
    موفق باشید

2. 5 کاربر از yashgin128 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه teknosys's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض محصولات VAIO در ایران ( قسمت اول)

سلام

امروز در مورد لپ تاپ های سونی صحبت خواهیم کرد. بر خلاف خیلیا که فکر می کنند سونی یک برند ژاپنی هست سونی یک برند آمریکایی هست که بین المللی محسوب میشه. قبلا این برند و محصولاتش در ژاپن تولید میشد ولی با خرید سهام اون توسط بخش خصوصی در آمریکا سهام آمریکایی ها در اون شرکت به اکثریت رسید و در نتیجه اونها صاحب این برند محسوب می شوند.
    سونی یکی از پرمحصول ترین برندهای دنیای الکترونیک هست و تنوع محصولاتش خیلی زیاد هستند. از کنسول بازی تا لپ تاپ و تلویزیون و هندزفری و ... .

در اینجا بحث می کنیم درباره برند
    VAIO که نام تجاری لپ تاپ های مارک سونی هستند. به دلیل گستردگی فعالیت این شرکت و همچنین سبد محصولات سنگین اون پیدا کردن اطلاعات مفید در مورد یک محصول خاص خیلی مشکل هست. البته باید به سونی حق داد که نتونسته این مشکل رو حل کنه. چون اگر بخوان برای هر محصول یک وبسایت یا رسانه اطلاع رسانی داشته باشند هزینه های شرکت سر به فلک خواهد زد . به همین دلیل هم ارائه خدمات برای یک محصول خاص در یک پایگاه اطلاع رسانی خاص برای سونی وجود نداره. طبیعتا VAIO که معرف محصول لپ تاپ سونی هست هم از این قاعده مستثنا نیست.

شاید براتون جالب باشه که اصلا نام
    VAIO از کجا اومده و طراحی لوگوی اون از چه چیزی الهام گرفته. طبق مطالبی که در قسمت داستان ما (Our Story) در وبسایت سونی نوشته شده داستانی طولانی داره که از حوصله بحث خارجه. همین قدر بگم که این لوگو توسط یه دانشجوی ژاپنی و ب الهام از طبیعت که سونی معتقده که بناش بر سازگار بودن و حفظ محیط زیست هست گرفته شده.

اولین لپ تاپ خروجی کارخانه سونی بعد از سه سال تحقیق و پژوهش رو ببینید.

به صورت اتفاقی من توی اوراقی هام این لپ تاپ رو دیدم و نمی دونستم این اولین مدل
    VAIO هست. تا روزی که عکسش رو در قسمت داستان ما در وبسایت سونی دیدم. این لپ تاپ 4 گیگابایت هارد داره. 64 مگابایت رم و CPU پنتیوم 2 در اون هست. جالبه که سونی در کنفرانس بازار یابی که برای VAIO در اولین روزهای به وجود اومدنش برگزار کرده بود ، مدیر بازاریابی سونی از این لپ تاپ به عنوان نهایت تکنولوژی روز و مخصوص انبارداری شرکت های بزرگ معرفی کرده بود. فکرش رو بگنید با 4 گیگ هارد چه قدر از مشخصات کالا رو میشه توش ذخیره کرد؟

و اما بازار
    VAIO در ایران:

در ایران همونجور که در پست های گذشته عرض کرده بودم به دلیل تحریم ایران در زمینه
    High Tech که لپ تاپ و نت بوک هم زیر مجموعه اون هستند تقریبا هیچ کدوم از شرکت های تولید کننده علنا در ایران اقدام به بازاریابی و فروش و افتتاح نمایندگی خدمات نمی کنند. در مورد VAIO هم همینجور هست. در ایران نمایندگی رسمی سونی وجود داره ولی در حوزه دیگر محصولات دارای نمایندگی هستند و قانونا باید در همون حوزه هایی که گواهینامه سونی برای اونها صادر شده فعالیت داشته باشند. نماینده گان رسمی سونی و حوزه فعالیتشون در ایران رو در پست های قبلی عرض کرده بودم. اما فعالترین اونها در ایران در زمینه لپ تاپ شرکت معروف ایران رهجو هست. ایران رهجو طبق گواهینامه صادره از طرف سونی نماینده عرضه محصولات کامپیوتری هست و در این گواهینامه هیچ کلمه ای از لپ تاپ و یا قطعات و لوازم جانبی اون و یا حتی خدمات پس از فروش این محصول هم دیده نمیشه. استفاده این شرکت و دیگر شرکت ها مبنی بر نمایندگی رسمی از طرف شرکت های مادر بیشتر از یک تبلیغات نیست. اگر نماینده هم باشند در محصولات دیگر هست و این دلیل بر نمایندگی لپ تاپ نیست.

و اما در مورد ریفربیش و
    NEW بودن لپ تاپ های سونی:

در برند
    VAIO اگر شما لایسنس های شرکت رو خونده باشین متوجه میشین که سونی خیلی هم بدش نمی آد که مصرف کننده نهایی رو طوری بار بیاره که تفکرش در مورد لپ تاپ های ریفر مثبت باشه و فکر اینکه ریسک اون بالاتر از خرید دستگاه های NEW هست رو نکنه. در اکثر لایسنس های فروش شرکت سونی با نوشتن یک یا دو خط در مورد این دستگاه ها که اکثرا هم معنی کلمه ریفر هست ، سعی میکنه مصرف کننده در مقابل این دستگاه ها جبهه نگیره و این طور بهش القا بشه که خیلی هم فرق نمیکنه. خوب دیگه اونها هم شرکت خصوصی هستند که میخوان سود خودشون رو بالا ببرند. برای اثبات اینکه سونی مسئله ریفر رو جدی نگرفته که ما هم جدی نگیریم همین کافیه که بگم در برند VAIO مثل دیگر برندها جایی برای چک کردن گارانتی وجود نداره. یعنی شما نمی تونید بدون ریجستر کردن گارانتی رو چک کنید. مثل HP که در پست های قبلی بهش اشاره شد که در اونجا با توجه به مدت گارانتی میشد ریفر بودن دستگاه رو تشخیص داد در VAIO چنین چیزی وجود نداره. کلا دستگاه های ریفر رو هم یکسال گارانتی می کنه. بر خلاف اکثر برندها که سه ماه ضمانت میدن. ولی ضمانت دستگاه ها محدود هست که شرایط خاص خودش رو داره و شما اگر ضمانت Extended میخواین باید اونو از Sony Style بخرین. شما حتما بایستی دستگاه خودتون رو ریجستر کنید و اون هم نه بصورت منطقه ای بلکه در سایت آمریکا و با آدرس آمریکا. اگر شما خارج از آمریکا باشین باید به ساپورتر شرکت در منطقه ای که زندگی می کنید زنگ بزنید یا به سایت SonyStyle برید و در اونجا بسته گارانتی Extended رو بخرین. البته نمونه های دیگری از ضمانت هم هستند که فقط جنبه تبلیغاتی دارند. مثل ضمانت توریستی .

سایت فروش لپ تاپ های OUTLET یا ریفزبیش:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

صفحه ریجستر کردن دستگاه: (عواقب ریجستر کردن دستگاه بر عهده کاربر هست. )

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    توضیحاتی درباره گارانتی توریستی همراه با مراکز معتبر:

کد:
    علل گرانی محصولات سونی در ایران:

شاید VAIO بشه یکی از برندهایی دونست که در ایران نزدیکترین قیمت رو به قیمت واقعی این دستگاه ها در ایران داره . یعنی اگر قرار بر وارد کردن لپ تاپ به این صورتی که در ایران وجود داره باشه یک اختلاف قیمتی هم بایستی باشه که در مورد سونی این اختلاف دیده میشه. با این نوع بازار نمیشه لپ تاپ رو وارد کرد و به قیمت بین المللی عرضه کرد. احتمالا اکثر شما این رو میدونید که دستگاه های
    VAIO در ایران اختلاف قیمت بیشتری نسبت به بقیه برندها در ایران نسبت به بازارهای بین المللی داره. این چندین دلیل داره که مهمترین اون میتونه هزینه های اضافی واردات لپ تاپ باشه. خرید از واسطه ها و دیگر قضایا که در پست های قبلی اشاره شد. برخی دلایل دیگه هم داره که به بعضی از اونها اشاره می کنم. یکی از این دلایل شرایط خرید سخت برای وارد کنندگان هست. به راحتی نمیشه برند VAIO رو در خارج کشور برای ایران خرید کرد ، چون نظارت تقریبا سفت و سختی بر روی تضمین انجام قوانین تحریمی دولت آمریکا وجود داره. هیئت مدیره محصولات VAIO در آمریکا جمهوری خواه هستند و همه شما میدونید که طرز فکر این حزب سیاسی در مورد ایران چیه. ولی دلیل دیگر اختلاف قیمت اصطحلاک بالای شرکت های عمده عرضه کنندگان این برند هست. شرکت هایی مثل ایران رهجو که هزینه تبلیغات گسترده خودشون رو در نهایت از مصرف کننده نهایی میگیرند تا بتونند دوم شرکت رو تضمین کنند. شما اگر به تبلیغات شرکت ایران رهجو در حوزه لپ تاپ دقت کنید متوجه میشین که واقعا هیچ شرکتی نیست که در این زمینه به اندازه اونها سرمایه گذاری کرده باشه. طبق گواهینامه سونی این شرکت مسئول بازاریابی و فروش این محصولات هست که در آدرس زیر مشاهده می کنید .

ولی هیچ تبلیغاتی برای این محصولات از طرف ایران رهجو انجام نمی گیره و یا خیلی کمرنگ هست. این یعنی ایران رهجو تمام بودجه تبلیغاتی خودش رو بر روی لپ تاپ متمرکز کرده. و با استفاده از نمایندگی که در دیگر محصولات سونی داره خودش رو نمایندگی خدمات لپ تاپ های
    VAIO معرفی می کنه. البته فعالیت این شرکت در دیگر محصولات در بحث ما نیست. چون ممکنه بعضی از دوستان شکایت کنند که چرا منفی صحبت می کنید. در دیگر محصولات ممکن هست که ایران رهجو بهترین باشه ولی در حوزه لپ تاپ با توجه به نبود نظارت و ساپورت شرکت مادر نوسان در ارائه خدمات و کاستی های زیادی دیده میشه. به غیر از دلایلی که عرض کردم دلایل دیگری هم وجود دارند که در حوصله بحث نمی گنجه.

یک مقایسه قیمت:

یک مقایسه قیمت بین ایران و قیمت فروشگاه آنلاین سونی.

قیمت ایران: (به دلیل موجود نبودن قیمت های ایران رهجو در سایت رسمی که در قبل دلایلش رو توضیح دادم از شرکت دیگری که کمان رایانه هست میزارم که این شرکت هم خودش رو نماینده رسمی سونی در ایران معرفی میکنه. البته لینک نمیزارم به دلیل قوانین فروم!)
    مدل : VPC-F13QFX
    مدل سفارشی آمریکا (در این باره توضیح خواهم داد.)
    قیمت : 1.390.000 تومان + خدمات ویژه شرکت مذکور

قیمت در
    Sony Style : ( سونی استایل فروشگاه آنلاین سونی هست . در ادامه انواع سایت های سونی رو توضیح خواهم داد.)

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعد از رفتن به این آدرس شما وارد صفحه مقایسه ای بین سری های مختلف میشید. در لیست قطعاتی که نوشته حداکثر رو در نظر گرفته. ولی این
    PDF که مینیموم و ماکسیموم رو توی این یری توش گذاشته لینک میدم دانلود کنید و مقایسه کنید. اینجوری اختلاف قیمت دسستون مساد. یه کم مشکل و وقت گیر هست ولی به دلیل پراکندگی سونی و بین المللی بودن اون کاریش نمیشه کرد.

کد:

اگر این مقایسه رو انجام بدین متوجه اختلاف 400 هزار تومانی در محصولات سونی در ایران می شوید.

در قسمت بعد درباره سونی سفارش آمریکا و
    Vaio های منطقه ای و انواع سایت های سونی و سال ساخت دستگاه های سونی برای شما صحبت خواهم کرد.

اگر سوالی بود در خدمت هستم.

موفق باشین.
    Last edited by teknosys; 28-02-2011 at 20:32.

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

سلام

چندتا نکته از پست قبلی جا موند که الان مینویسم . دلیله بد بودن پیکربندی نوشته هم اینکه چون اینجا چند روزه که به دلیل پاره شدن فیبر نوری سرعت اینترنت به شدت پایین اومده. اول تو آفیس 2007 نوشتم بعد کپی پیست کردم تو تایپیک . همین مطالبی که نوشتم هم به زور جمعشون کردم. اینقدر اعصابم از اینترنت داغون بود که نتونستم با خیال راحت دسته بندیشون کنم.
    خلاصه به بزرگواری خودتون ببخشید.

ولی در پست قبلی یه سری چیزایی هم جاموند. یکی عکس اولین سونی وایو که نتوستم آپلود کنم.

یک مطلب هم در مورد لپ تاپ های ریفر سونی بود که فراموش کردم بنویسم :

اگر به آدرسی که به عنوان فروشگاه لپ تاپ های ریفر سونی معرفی کردم برید میبینید که اکثر اونا x دارند. این هم یه مشکلی شده چون این مدلها با مدلهای new نامگذاری متفاوتی دارند در حالی که قطعات و ظاهر اونا یکیه. تنها تفاوت در لیبل هست. در بقیه برندها مثلا دل اینسپایرون 1545 هم ریفرش 1545 هست و هم NEW اون 1545 هست. یعنی شما با دیدن مدل لپ تاپ میدونی این دستگاه از کدوم خانواده هست و این ریفرشه. دلیل این رو هم نمیدونم که چرا سونی این جوری نامگذاری کرده. از خیلیا هم پرسیدم جواب قانع کننده ای ندادن. یک نکته دیگه هم که یادم رفت در پست قبلی بگم حروف CTO هست که جلوی لپ تاپ های ریفر نوشته. CTO یعنی Customaize شده. یک کارخانه وجود داشت در کالیفرنیای امریکا که لپ تاپ هایی که انلاین Customize میشدن رو درست میکرد. شنیدم تعطیل شده و قراره به چین منتقل بشه ولی توی خود سونی چیزی ننوشته بود. اون کاخونه به California CTO معروف شده بود.

اگر سوالی بود در خدمت هستم . هرچند خیلی SLOW !!!

موفق باشین.

5. 8 کاربر از teknosys بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه MOZNEB's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اگر سوالی بود در خدمت هستم . هرچند خیلی SLOW !!!

موفق باشین.
    آقای teknosys سلام علیکم بسیار ممنونم از مطالبتون اگه امکان داره در مورد برند ایسوس هم بحث بفرمایید در پستهای قبلی مختصر و گذرا مطلب فرمودین - با کمال تشکر از شما

داره خودمونی میشه hossein0005's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض

سلام
    از اطلاع رسانی خوبت متشکرم
    لطفا در مورد سری PAVILON DV6 از مارک HP هم توضیح بدین
    راستش میخوام لپتاپ بگیرم و حدود 1300000 خرج کنم که مدتهاس گیر کردم چه مارک و مدلی رو انتخاب کنم
    داره خودمونی میشه S3pEhR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

سلام [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] جان

من قصد خرید مک بوک جدید اپل رو دارم. دوستام بهم میگن که قیمت زیادی هست و ارزش نداره [ 2.5 میلیون ] میخواستم نظر شما رو بدونم به نظر شما ارزش داره اینقدر خرج کنم واسه این لپتاپ؟

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

آقای teknosys سلام علیکم بسیار ممنونم از مطالبتون اگه امکان داره در مورد برند ایسوس هم بحث بفرمایید در پستهای قبلی مختصر و گذرا مطلب فرمودین - با کمال تشکر از شما
    سلام

در پست های قبلی و در جوابیه هایی که به دوست عزیزمون HasanSoft میدادم به تفصیل ولی پراکنده در مورد ایسوس بحث شد. شما اون پست ها رو مطالعه کنید اگه سوال داشتید در خدمت هستم.

موفق باشین.

10. 2 کاربر از teknosys بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

سلام
    از اطلاع رسانی خوبت متشکرم
    لطفا در مورد سری PAVILON DV6 از مارک HP هم توضیح بدین
    راستش میخوام لپتاپ بگیرم و حدود 1300000 خرج کنم که مدتهاس گیر کردم چه مارک و مدلی رو انتخاب کنم

dv6 یک سری هست و مدل نیست که بشه قاطعانه در موردش نظر داد. شما اول کاربردتون از لپ تاپ رو تعیین کنید ، بودجه تون هم که مشخصه ، بقیش سلیقه خودتون هست. ولی در کل این سری از لپ تاپ های HP این شرکت رو احیا کرد. بعد از مدل های ناموفقی که به دلایل فنی اشکال داشتند و مصرف کننده ها رو از HP ناامید کرده بود با اومدن این سری فروش HP اگر درست گفته باشم حدود 2 درصد بیشتر شد. البته مواظب مدل های ریفر و تقلبی باشید . پست مربوط به لپ تاپ های HP رو مطالعه کنید.

موفق باشین.

12. 2 کاربر از teknosys بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

سلام [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] جان

من قصد خرید مک بوک جدید اپل رو دارم. دوستام بهم میگن که قیمت زیادی هست و ارزش نداره [ 2.5 میلیون ] میخواستم نظر شما رو بدونم به نظر شما ارزش داره اینقدر خرج کنم واسه این لپتاپ؟
    سلام

با توجه به قطعات به کار رفته در این لپ تاپ بخواین حساب کنید ، طبیعتا قیمت بالایی خواهد داشت. شما با این بودجه میتونید حداقل 3 تا لپ تاپ DELL یا HP بگیرید. ولی فاکتورهای دیگری هم در خرید اپل وجود دارند که وسوسه انگیزه. طراحی خارجی ، طراحی داخلی ، قابلیت اعتماد بالا ، ساپورت مناسب ، آزادی بیشتر برای استفاده از امکانات مختلف در سیستم عامل های مختلف و ... . ولی اکثر این مزایا ، مزایایی هستند که در ایران در دسترس نیستند. اگر به بازار ایران بخواین حساب کنید ، تا حدودی هزینه بالایی دادین و از حقوق دارندگان اپل هم محرومین. ولی تصمیم گیری نهایی بر عهده خودتون هست.

موفق باشین.

14. این کاربر از teknosys بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

سلام

در پستی که در صفحات قبلی در مورد لنوو زدم متاسفانه یک لینک مهم رو یادم رفت بزارم. الان داشتم مطالب قبلی رو چک میکردم که یادم اومد. کلا خیلی فراموشکار هستم. ببخشید.

این لینکی هست که شما میتونید با انتخاب ملیت و وارد کردن سریال نامبر دستگاه از کانفیگ کارخونه ای اون مطلع بشین. اینجوری اگه دستگاهتون دستکاری شده متوجه خواهید شد. ملیت رو امارات یا آمریکا یا کانادا و یا چین (اون چینی که پرانتزی جلوش نیست.) رو انتخاب کنید. یعنی سریالتون رو با هر4 کشور امتحان کنید.

کد:
    از اونجایی که خیلی فراموشکار هستم و مطالب رو در لحظه مینویسم و پست میکنم ممکنه مطلبی رو فراموش کنم. در صورت سوال کردن از طرف شما یادم خواهد اومد و پست رو کامل میکنم. پس اگر سوالی بود در خدمت هستم.

موفق باشین.

16. 3 کاربر از teknosys بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •