تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 13 از 14 اولاول ... 391011121314 آخرآخر
نمايش نتايج 121 به 130 از 136

نام تاپيک: بهترین موتور بازی سازی دو بعدی چیه؟

پروفشنال tovamohammad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

من متوجه نشدم . مگه الان Cry Engine 3 روی کنسول خروجی نمیده ؟ همین چند وقت پیش کرایسیس 2 رو برای کنسول منتشر کردن و کلا موتور Cry Engine 3 رو برای این ساختن که برای کنسول هم بتونن بازی بسازن . الان اپیک UE4 رو داره با Cry Engine 3 مقایسه میکنه بعد شما میگید موتورهای بزرگ بازی اصلا Cry Engine رو به حساب نمیارن ؟

Cry Engine 3 در حال حاضر بهترین موتور بازی سازی و کاملا یه نسل جلوتر از بقیه هست ...
    خب من اصلا این حرف رو قبول ندارم. شما فقط از روی تعصب نظر خودتونو عنوان می کنید، اصلا از نظر فنی وارد بحث نمی شید. خب مشخصه که وقتی شما بدون دلیل می گید کرای انجین فلانه و بهمانه، بحث با شما بدون نتیجس. بنده هم دیگه ادامه نمی دم این بحث رو.

فقط لازم دیدم یه مورد رو تو همین تاپیک عرض کنم که دوستان با صحبت شما گمراه نشن. این که شما گفتی:

همین چند وقت پیش کرایسیس 2 رو برای کنسول منتشر کردن
    راستش بنده نمی دونم شما تو چه سیاره ای زندگی می کنی دوست عزیز. ولی روی کره ی زمین کرایسیس 2 هنوز منتشر نشده. تاریخ انتشارش هم 21 روز دیگه هست. حدودا یک ماه بعد از Bulletstorm. فعلا هم فقط یه نسخه ی دمو ازش ریلیز شده و یه بتا ازش لو رفته که توی تورنت هست. همین.

از این به بعد لطفا با دلیل و مستندات صحبت کنید نه فقط از روی سلیقه. اینم به عنوان یه دلیل بنده اگه هنوز فکر می کنید کرای 2 عرضه شده:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    در مورد اون UE4 هم حرف کوچه بازاریه. اگه واقعا حرفهای شما سندیت داره، نشون بدین. اگه نه که هیچ. ما اینجا بحث از روی تعصب نداریم. فروم یه فروم فنی هست.

همون طور که گفتم برای مقایسه ی واقعی باید صبر کرد که کرای بیاد بیرون. اگه احساس کردی قانع نشدی دیگه اینجا ادامه نده. یا پ.خ بزن و یا یه تاپیک ایجاد کن.

آخر فروم باز anti-military's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

من طبق چیزی که از خود سازنده ها میشنوم حرف میزنم !
    در مورد Cry Engine3 من تو کرایسیس 2 فهمیدم که واقعا موتور قوی هست و از نظر گرافیکی مثل یه فیلم سینمایی میمونه !

کی گفته کرایسیس 2 منتشر نشده ؟ نسخه PC بازی خیلی وقته پخش شده اما نسخه دزدی و ناقص بازی هست ! اما چندان هم ناقص نیست و من با همین نسخه بازی رو تموم کردم ! با اینکه روی dx 9 و تنظیمات گرافیکی ناقص نسخه دزدی بازی رو تموم کردم اما واقعا گرافیک خاص و جذابی داشت . ( البته در مورد نسخه کنسول نمیدونم منتشر شده یا نه ولی من نسخه ناقص PC رو تموم کردم )

الان من طبق چیزی که تو کرایسیس 2 دیدم میگم Cry Engine 3 فعلا یه نسل از بقیه موتور ها جلوتر هست ! ( حتما همین نسخه دزدی 2 Crysis رو بازی کن . مخصوصا تو یه مرحله ای بود توی شب که گرافیک بازی مثل فیلم سینمایی شده بود )

اینکه میگم اپیک UE4 رو با Cry Engine 3 مقایسه میکنه حرف من نیست و حرف کارگردان بازی Crysis هست ...
    تو هر مصاحبه ای هم که میخونم سازنده هاش میگن که موتور ما بهترین هست و حالا حالا هم بهترین میمونه . طبق اون چیزی من تو کرایسیس دیدم حرفشون درسته . حالا شما میگی که اصلا کسی Cry Engine 3 رو رقیب خودش نمیدونه ...

این دوستانی که میگید گمراه نشن حتما میدونن که نسخه تقریبا ناقص Crysis برای PC منتشر شده و حتما خیلی ها مثل من تا آخرش رفتن ! ...

نسخه کنسول هم فکر کنم نهایت یکی دوماه دیگه منتشر بشه . شما گفتی این موتور خروجی نسخه کنسولی نمیده ! پس چطور نسخه کنسولی یه ماه دیگه داره عرضه میشه ؟

همون طور که گفتم برای مقایسه ی واقعی باید صبر کرد که کرای بیاد بیرون. اگه احساس کردی قانع نشدی دیگه اینجا ادامه نده. یا پ.خ بزن و یا یه تاپیک ایجاد کن.
    همین نسخه ناقصی که از کرایسیس 2 رو PC منتشر شده رو شما برو بخر و تا آخرش برو . با اینکه هنوز مشکل زیاد داره و فقط dx9 رو پشتیبانی میکنه اما دو نسل از UE3 جلو هست ...
    Last edited by anti-military; 01-03-2011 at 20:19.

3. 2 کاربر از anti-military بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز iload's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

محمد درست میگه شما صبر کن نسخه کنسولی کرایسیس نمیتونه به اندازه انریل 3 هم گرافیکی و قوی باشه مخصوصا PS3 چه برسه به آنریل 4 . رو PC که هنر نیست ایجاد گرافیک بالا با سیستم ها خفن .

5. 2 کاربر از iload بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

خب. راستش این که چرا با انجین های قبلی لازمه صرفا روی خود مک خرو جی رو بگیری بیش از اینکه علت فنی داشته باشه، یه بحث سیاسیه.

اپیک اصل کاری که کرده این بوده که اپل رو قانع کنه از این سیاستش صرف نظر کنه، حتی اگه استثناا همین یک بار باشه.

با این همه و فرض هم بکنیم که جملات شما درسته، دوست عزیز خب چه ربطی داره؟ شما دقیقا این جمله رو گفتی:

که بنده هم به سادگی و با یه مثال نقض ردش کردم. چیزایی که شما گفتید در تاییدش کمکی نمی کنه. نه تا وقتی که یه مثال نقض وجود داره. فقط چیزی که من متوجه نشدم اینه که آیا برا این پسته آخری واقعا حواستون نبوده یا سعی کردین سفسته کنین.
    راستش دلایل اینکه چرا اینجوریه رو نمی دونم، ولی اینطوری که پیداست سخت افزار Mac کمی با PC فرق داره.

7. این کاربر از Armin060 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال tovamohammad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

سلام دوستان

با توجه به این که این بحث آف تاپیک هست، بنده جواب ایشون رو توی پ.خ می دم. اگه کسی خیلی کنجکاو بود به ادامه بحث بگه که جواب رو برای اون هم بفرستم.

فقط این مورد خیلی برام چذاب بود:

با اینکه هنوز مشکل زیاد داره و فقط dx9 رو پشتیبانی میکنه اما دو نسل از UE3 جلو هست ...
    هنوز یک ربع نشده، یه نسل جلوتر تبدیل شد به دو نسل جلوتر. یعنی یه ربعه یه نسل افتاد جلو. فک کنم تا فردا کرای انجین یه 15-10 نسلی از همه موتوا جلو بیافته.

Good for you CryEngine.

جناب anti-military، الانه یکم دستم بنده، ولی تا آخر شب جواب شما رو پ.خ می کنم. پختو چک کن.

-----

اینم برا اینکه این پست آف تاپیک نباشه:

کیان جان، همون طور که قبلا بار ها گفتم انتخاب نهایی رو خود شما باید انجام بدی. حرف های سایرین و تحقیقاتی که کردی فقط به منزله ی یه سری اطلاعات هست برای شما. تصمیم نهایی با خودت هست.

اگه یکی از انجین ها رو انتخاب کردی که هیچ. روند یادگیریش مشخصه. اما اگه XNA رو انتخاب کردی یا احیانا خواستی با خود DirectX کار کنی، خبرم کن تا یه سری مطلب رو برات توضیح بدم. منبع هم بهت معرفی می کنم اگه لازم داشتی.

امیدوارم با هر ابزاری که کار می کنی موفق باشی.

اینم اگه خدا بخواد آخرین پست بنده تو این تاپیک خاص. بای.

9. 2 کاربر از tovamohammad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    مازندران

پيش فرض

خب من اصلا این حرف رو قبول ندارم. شما فقط از روی تعصب نظر خودتونو عنوان می کنید، اصلا از نظر فنی وارد بحث نمی شید. خب مشخصه که وقتی شما بدون دلیل می گید کرای انجین فلانه و بهمانه، بحث با شما بدون نتیجس. بنده هم دیگه ادامه نمی دم این بحث رو.

فقط لازم دیدم یه مورد رو تو همین تاپیک عرض کنم که دوستان با صحبت شما گمراه نشن. این که شما گفتی:

راستش بنده نمی دونم شما تو چه سیاره ای زندگی می کنی دوست عزیز. ولی روی کره ی زمین کرایسیس 2 هنوز منتشر نشده. تاریخ انتشارش هم 21 روز دیگه هست. حدودا یک ماه بعد از Bulletstorm. فعلا هم فقط یه نسخه ی دمو ازش ریلیز شده و یه بتا ازش لو رفته که توی تورنت هست. همین.

از این به بعد لطفا با دلیل و مستندات صحبت کنید نه فقط از روی سلیقه. اینم به عنوان یه دلیل بنده اگه هنوز فکر می کنید کرای 2 عرضه شده:

کد:
    در مورد اون UE4 هم حرف کوچه بازاریه. اگه واقعا حرفهای شما سندیت داره، نشون بدین. اگه نه که هیچ. ما اینجا بحث از روی تعصب نداریم. فروم یه فروم فنی هست.

من طبق چیزی که از خود سازنده ها میشنوم حرف میزنم !
    در مورد Cry Engine3 من تو کرایسیس 2 فهمیدم که واقعا موتور قوی هست و از نظر گرافیکی مثل یه فیلم سینمایی میمونه !

کی گفته کرایسیس 2 منتشر نشده ؟ نسخه PC بازی خیلی وقته پخش شده اما نسخه دزدی و ناقص بازی هست ! اما چندان هم ناقص نیست و من با همین نسخه بازی رو تموم کردم ! با اینکه روی dx 9 و تنظیمات گرافیکی ناقص نسخه دزدی بازی رو تموم کردم اما واقعا گرافیک خاص و جذابی داشت . ( البته در مورد نسخه کنسول نمیدونم منتشر شده یا نه ولی من نسخه ناقص PC رو تموم کردم )

الان من طبق چیزی که تو کرایسیس 2 دیدم میگم Cry Engine 3 فعلا یه نسل از بقیه موتور ها جلوتر هست ! ( حتما همین نسخه دزدی 2 Crysis رو بازی کن . مخصوصا تو یه مرحله ای بود توی شب که گرافیک بازی مثل فیلم سینمایی شده بود )

اینکه میگم اپیک UE4 رو با Cry Engine 3 مقایسه میکنه حرف من نیست و حرف کارگردان بازی Crysis هست ...
    تو هر مصاحبه ای هم که میخونم سازنده هاش میگن که موتور ما بهترین هست و حالا حالا هم بهترین میمونه . طبق اون چیزی من تو کرایسیس دیدم حرفشون درسته . حالا شما میگی که اصلا کسی Cry Engine 3 رو رقیب خودش نمیدونه ...

این دوستانی که میگید گمراه نشن حتما میدونن که نسخه تقریبا ناقص Crysis برای PC منتشر شده و حتما خیلی ها مثل من تا آخرش رفتن ! ...

نسخه کنسول هم فکر کنم نهایت یکی دوماه دیگه منتشر بشه . شما گفتی این موتور خروجی نسخه کنسولی نمیده ! پس چطور نسخه کنسولی یه ماه دیگه داره عرضه میشه ؟

همین نسخه ناقصی که از کرایسیس 2 رو PC منتشر شده رو شما برو بخر و تا آخرش برو . با اینکه هنوز مشکل زیاد داره و فقط dx9 رو پشتیبانی میکنه اما دو نسل از UE3 جلو هست ...
    باز ما رومون رو اونور کردیم دوتا دیگه دارن دعوا میفتن .

anti-military جان محمد درست میگه crysis 2 داخل فروردین انتشار داده میشه . خود کرایتک هم اعلام کرده این نسخه واسه یک ماه پیشه .
    در مورد ue4 هم دقیقا حرف محمد درسته . درضمن اپیک رسما تکذیب کرده . البته تجربه نشون داده نمیشه به حرف اینا اعتماد کرد مطمئن باشین توی gdc یه خبری میشه.
    در مورد کرایتک که گفته بودی میگه موتور ما بهتره نه واقعا یارو از مال خودش تعریف نکنه چیکار بکنه ؟
    در ضمن اگه کرایتک بخوادباهمین وضع کرای انجین رایگان دسته ما بده من یکی اصلا سراغش نمیرم . نمی دونم خبر دارین یا نه ولی کرای انجین از جمله سخت ترین انجین های دنیاست حتی چند تا شرکت به خاطر همین سختی زیاد ازش شکایت کرده بودن.
    و این رو بدون این سیاست یه شرکته که وسیلش رو چه جوری بسازه .
    من چند تا مقایسه می کنم .
    اصلا واقعا بگو کرای انجین می تونه بازی بسازه که سرعت بازی های انریل انیجن رو داشته باشه ؟ مقایسه توی این زمینه مثل اینه که ما بگیم می خوایم با کرای انیجن می خوایم یه بازی به سرعت call of duty بسازیم. این سیاستشونه که انجین شرکتشون رو اینجوری بسازن و فکر کنم فقط ادمایی مثل ماها هستند که دارن سر خوبی یا بدی این نرم افزار ها بحث می کنن. فوق فوقش توی یه نمایشگاه یا توی یه گزارش این دوتا شرکت می افتن به جون هم .این می گه ما ما بهتره اون می گه نه مال ما فلان چیز داره بهتره . اگه تخصصی می تونین بیان بحث کنین وگرنه بیکارین مگه؟ برین به کار رو زندگیتون برسین.

11. این کاربر از silsin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن توسعه و ساخت بازی parvizamd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

من دیگه خوشم نمیومد از این حرفت اقا پرویز.
    چیزی که شما بلد نیستی انجام بدی دلیل نشده دیگران نتونن.در ضمن اگه شما انریل تورنومت رو توی این نرم افزار نداشتی چیکار می خواستی بکنی یه برنامه خام بر می داشتی . این کار برای اینه که این انجین محبوب بشه وگرنه اونها هم می تونستن یه برنامه خام بدن بگن خودتون برین درست کنین.
    در ضمن منظور این حرفت رو نفهمیدم.
    --چرا با اینکه epic این ویرایشگر خفن برای قسمت مخلتف گذاشته برای ویرایشگر اسکریپت هیچ گونه ویرایشگر رو ناساخته و دیگران براش نوشتند؟؟؟--
    در ضمن دوستان دیگه خواشمندم دیگه .دیگه بحثی که هزاران هزار مرتبه تکرار شده رو ادامه ندن . مگه تاپیک یو دی کی نداریم همین حرفهایی که شما دارین مزنین واقعا چهل و نه نفر پرسیده بودند شما حتی به خودتون زحمت نمی دین تاپیک یو دی کی رو بخونین .
    ولی کلا اقا پرویز از شما انتظار نداشتم شما به عنوان یکی از اساتید بازی سازی اینجا می تونی اشکالات بهتری از این انجین بگیری اینکه نمی دونم چرا ادیتور ننوشتن نشد اشکال نکنه منظورت مثل یونیتیه ؟ در ضمن nfrign هستش که اون تمام کارها رو انجام می ده تازه شما نسخه جدیدش رو گرفتی که ببینی چی اضافه شده؟
    -------------------
    M.RMe30--شما باید این مسائل رو خودت تحقیق کنی . فروم اپیک رو ساختن برای چی ؟ببین اصلا خودت فکر کن من هم بهت نمی گم ios میشه یانه . تو یه نرم افزار داری توی ویندوز ایکس پی اجرا میشه مثلا یه برنامه نقاشی حالا این برنامه می تونه طوری باشه که خروجی هاش توی ویندوز اجرا نشن و برن توی مثلا سیستم عامل مک اینتاش اجرا شن؟
    عجب سلیسن جان چرا عصبانی میشی ؟چیزی نگفتم من فقط میگیم چرا نباید نشه تو udk مثل موتور دیگه راحت بشه بازی از اول شروع کرد ؟
    لطف داری سلیسن جان ولی من عددی تو بازی سازی نیستم راستش هیچی بلد نیستم. من گفتم سوال من تمسخر یا ... نیست. فقط سوال بود همین! مگر نه همه می دونن بدون شک UDK از UNITY3D بهتره
    اما اگه منظورت اینه دنبال جواب نگشتم انصافا این طور نبود من نمی دونستم فکر می کردم ارجاع به اشیا مثل vb هست ولی نبود .اما یونتی مشکلات خودشو بدجور داره چند نکته بگم که نگید طرف تعصبی هست:
    خود من دارم با یونتی کار می کنم (تازه نسخه 3.2 را با 64 دانلود کردم)
    برای مثال ایجاد Vertix-animation واقعا دنگ و فنگ داره (2 ماه دنبال این مسله بودم)
    تو مثال سرباز یونتی عجیبه بازی زیاد دک می زنه (شاید به بخاطر اینکه سی پی یو کامپیوتر ام amd alhton 64 2x هست).اما ساخت بازی از اول این می تونه به دوستان کمک کنه :

کد:
    شما دوستان از من به شما نصحیت :شما نه حرف نه حرف x نه حرف y ملک قرار نده بلکه خودت با نرم افزار ها کار کن و دانلود کن

راستی امروز رفتم تو سایت udk چه کار های قشنگی داده بیرون .یادمه این بازی خرگوشی رو تو پیتویوم 2 بازی می کردم امروز اومدن با udk سه بعدی ش تحویل دادند.

13. 2 کاربر از parvizamd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز anti-military's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

سلام دوستان

با توجه به این که این بحث آف تاپیک هست، بنده جواب ایشون رو توی پ.خ می دم. اگه کسی خیلی کنجکاو بود به ادامه بحث بگه که جواب رو برای اون هم بفرستم.

فقط این مورد خیلی برام چذاب بود:

هنوز یک ربع نشده، یه نسل جلوتر تبدیل شد به دو نسل جلوتر. یعنی یه ربعه یه نسل افتاد جلو. فک کنم تا فردا کرای انجین یه 15-10 نسلی از همه موتوا جلو بیافته.

Good for you CryEngine.

جناب anti-military، الانه یکم دستم بنده، ولی تا آخر شب جواب شما رو پ.خ می کنم. پختو چک کن.

باشه ممنون ...
    فقط یه چیزی بگم که من گفتم از همه موتورها یه نسل جلوتر هست اما از UE3 دو نسل
    آخه الان موتور های خیلی قوی تری از UE3 هم هستن که باهشون بازی میسازن . مثل Rage ...

اینکه UE3 رو بخواهیم با Cry Engine 3 مقایسه کنیم اصلا با عقل جور در نمیاد چون اون چیزی که من تو Crysis 2 دیدم ( نسخه ناقص منتشر شده برای PC ) یه نسل جدید از گرافیک بود ...

اما اگه وقت کردید همین نسخه ناقص کرایسیس 2 رو بخرید اون مراحلیش که تو شب هست مثل فیلم سینمایی میشه . منم قبول دارم UE3 واقعا موتور عالی هست اما دیگه در برابر Cry Engine 3 بیش از حد ضعیفه ( از نظر گرافیکی )

شاید UE4 بتونه بهتر باشه ! اما بازم مشخص نیست چون Cry Engine 3 خیلی شاخه ...

باز ما رومون رو اونور کردیم دوتا دیگه دارن دعوا میفتن .

anti-military جان محمد درست میگه crysis 2 داخل فروردین انتشار داده میشه . خود کرایتک هم اعلام کرده این نسخه واسه یک ماه پیشه .
    در مورد ue4 هم دقیقا حرف محمد درسته . درضمن اپیک رسما تکذیب کرده . البته تجربه نشون داده نمیشه به حرف اینا اعتماد کرد مطمئن باشین توی gdc یه خبری میشه.
    در مورد کرایتک که گفته بودی میگه موتور ما بهتره نه واقعا یارو از مال خودش تعریف نکنه چیکار بکنه ؟
    در ضمن اگه کرایتک بخوادباهمین وضع کرای انجین رایگان دسته ما بده من یکی اصلا سراغش نمیرم . نمی دونم خبر دارین یا نه ولی کرای انجین از جمله سخت ترین انجین های دنیاست حتی چند تا شرکت به خاطر همین سختی زیاد ازش شکایت کرده بودن.
    و این رو بدون این سیاست یه شرکته که وسیلش رو چه جوری بسازه .
    من چند تا مقایسه می کنم .
    اصلا واقعا بگو کرای انجین می تونه بازی بسازه که سرعت بازی های انریل انیجن رو داشته باشه ؟ مقایسه توی این زمینه مثل اینه که ما بگیم می خوایم با کرای انیجن می خوایم یه بازی به سرعت call of duty بسازیم. این سیاستشونه که انجین شرکتشون رو اینجوری بسازن و فکر کنم فقط ادمایی مثل ماها هستند که دارن سر خوبی یا بدی این نرم افزار ها بحث می کنن. فوق فوقش توی یه نمایشگاه یا توی یه گزارش این دوتا شرکت می افتن به جون هم .این می گه ما ما بهتره اون می گه نه مال ما فلان چیز داره بهتره . اگه تخصصی می تونین بیان بحث کنین وگرنه بیکارین مگه؟ برین به کار رو زندگیتون برسین. __________________
    ممنون توضیحاتی خوبی بود اما من منظورم نسخه ناقصی هست که الان تو بازاره ( من با همین نسخه تا آخرش رفتم و مشکل خاصی نداشت ) .

بیشتر از نظر گرافیکی میگم وگرنه اگه کارکردن باهاش خیلی سخت باشه که خودش یه ضعف خیلی بزرگه ...

اگه نباشه جاش خالی می مونه kian-sh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    یه جای خوب!

پيش فرض

هنوزم این بحث ادامه داره؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!
    بابا هر انجینی به درد یه کاری می خوره و یه چیزی داره که بقیه انجین ها ندارن یا بالعکس.
    گذشته از اون یه سوال در مورد انتشار بازی داشتم.
    اگه من یه روزی خواستم بازیم رو به صورت مستقل و روی سایت بفروشم میشه توی بانکی حساب باز کنم که از اکثر کشور ها بشه به اون حساب پول واریز کرد یا نه؟(همچین بانکی هست؟)

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    مازندران

پيش فرض

کارت رو فکر کنم بهش می گن pay pal از این چیزها توی نت فراونه که بخوای واسه خودت کارت داشته باشی .مثل حساب بانکیه فقط فرقش اینه که توی کل دنیا ازش استفاده می کنن. اصلا شما اگه بخوای از یه سایت خارجی خرید کنی باید از این کارت ها استفاده کنی . خب اون چیزی که شما هم گفتی میشه همین

17. 3 کاربر از silsin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •