تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 12 از 14 اولاول ... 2891011121314 آخرآخر
نمايش نتايج 111 به 120 از 136

نام تاپيک: بهترین موتور بازی سازی دو بعدی چیه؟

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    مازندران

پيش فرض

الان یونیتی همپای udk هست , و نمیشه قطعی بگی کدوم بهتر از یکی اون یکیست.
    کرک هم برای uity pro هست میتونی از نسخه pro هم استفاه کنی.
    udk رایگان هست ولی بازی که باهاش میسازی هم باید رایگان باشه , ولی تجاری هم میتونی بکنیش ولی 20 درصد بعد از رسیدن سود خالص بازی به 50 هزار دار باید تقدیم اپیک کنی. ولی یونیتی اینطوری نیست.
    حرفتون رو قبول ندارم !
    فقط کافیه بازی های ساخته شده ی هر کدوم رو مقایسه کنید
    غیر قانونیه و دیگه نمیتونی خارج بفروشیش...

اگر میخوای خارج بفروشیش بله ولی تو ایران بفروشی لازم نیست 20 درصد رو بدی.
    اگر سودت مقدار مشخصی شد باید 20درصد بدی...

کار با udk مشکل هست و به برای کسایی که انفرای میخوان با این انجین کار کنن دردسر سازه.
    Unreal Engine 3 واقعا بهتر از یونیتی هست.
    1-M.RMe30 مشکل شما اینه که داری udk رو با انریل انجین 3 مقایسه میکنی. کی گفته پسر تمام خصوصیات پدر رو داره .در ضمن من واقعا با حرف امیررضا موافقم و اگه هرکی بخواد اعتراضی به نظرش کن با تانک جلوش وای میستم اقا من اصلا درباره یونیتی هیچ حرفی نمی زم این رو میسپارم به saeed cpu full اون اگه وقت کنه براتون توضیح میده یونیتی چه محدودیت ها و کاستی هایی داره . اما در مورد یو دی کی بهترین انیجن بازی سازی رایگانیه که من تا به حال دیدم خود من تا قبل از این اصلا فکرش رو نمی کردم که یه روزی بتونم توی نرم افزاری کار کنم که سازندهای بزرگی مثل سازندهای بتمن یا gears of ware با اون بازی میسازن و من همون خروجی می تونم بگیرم که اونا می تونن بگیرین .
    ***دوستان بدون اطلاع حرف نزنید با این کار دیگران رو گمراه می کنین****

آخر فروم باز M0hsen3D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

M.RMe30--شما باید این مسائل رو خودت تحقیق کنی . فروم اپیک رو ساختن برای چی ؟ببین اصلا خودت فکر کن من هم بهت نمی گم ios میشه یانه . تو یه نرم افزار داری توی ویندوز ایکس پی اجرا میشه مثلا یه برنامه نقاشی حالا این برنامه می تونه طوری باشه که خروجی هاش توی ویندوز اجرا نشن و برن توی مثلا سیستم عامل مک اینتاش اجرا شن؟
    خب ببینید من من درباره ی udk و خروجیش برای iOS حرفی زدم؟؟؟؟!!!اصلا بحث مگه درباره ی خروجی iOS برای UDK بود ؟؟؟!!که شما میگی فروم اپیک چرا نمیخونی !!!!, دوستمون پرسید میشه برای iOS در یونیتی خروجی گرفت یا نه , خب منم برای خروجی گرفتن در iOS دیدم نوشته ساپورت نمیشه در ویندوز.

نمیدوم حالا مشکل چی هست!!!!!
    در ضمن منم تازه کار هستم در یونیتی

3. این کاربر از M0hsen3D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز anti-military's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

آقا این Cry Engine 3 عجب موتور وحشتناکیه . بیش از حد قدرتمنده و یه نسل از بقیه موتورها جلو هستش ...

در مورد UDK هم درسته که مجانیه اما هیچ وقت فکر نکنید که چون بازیهایی مثل gears of war و ME2 رو با UE3 ساختن پس با UDK هم میشه در اون حد ساخت ! اون بازیها کلا سیستمشون فرق میکنه . موتور UE3 هم کلا سیستمش فرق میکنه با UDK ... اما بازهم UDK فعلا از بین موتورهای رایگان بهترینه ...

5. این کاربر از anti-military بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

بله، با هرچیزی که بخواید برای iOS بیلد بگیرید باید از یه کامپیوتر Mac با سیستم عامل OS X استفاده کنید.

7. این کاربر از Armin060 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال tovamohammad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

سلام به دوستان

بله، با هرچیزی که بخواید برای iOS بیلد بگیرید باید از یه کامپیوتر Mac با سیستم عامل OS X استفاده کنید.
    خیر. نه با هر چیز. آنریل انجین روی یه سیستم ویندوزی این کار رو انجام میده. اصلا خود UDK روی سیستم غیر ویندوزی اجرا نمیشه.

تا جایی که من میدونم یه انجین جداست از udk ولی اگه همون udk باشه بازم برای کار های انفرادی بهترین انجین unity هست و برای کارهای که گروهی هست اول CryENGINE 3 اگر هم گیر نیاوردین UDK رو دانلود کنین
    ولی تا جایی که CryEngine 3 باشه به گفته ی رئیس cry tek رقبای ما حرفی برای گفتن ندارن.
    در مورد UDK که خیر. انجین جدایی نیست. از لحاظ امکانات UDK = UE3.

در مورد کرای هم، والا می گن عطر آن است که خود ببوید نه آنکه عطار بگوید. خب معلومه، کرایتک که نمیاد بگه آنریل یا ریج، انجین اوله که. از طرفه دیگه کرایتک نگه کرای انجین بی رقیبه، کی بگه؟

جالبه بدونید، کلا انجین های بزرگ، کرای انجین رو اصلا جزو رقبای اصلیشون حساب نمی کنن. دلیلشون هم ساده و واضحه. می گن انجینی که نمی تونه یه خروجی برای کنسول بده انجین نیست. شاید از نظر من و شما کنسول اینقدر مهم نباشه، علی الخصوص که اغلب ما ها به خاطر شرایطی که توش هستیم روی پی سی تعصب خاصی داریم، ولی وقتی بدونید بیش از 80 درصد سود این صنعت از کنسول میاد مسئله رو از دید اونها درک می کنید.

ممکنه سال دیگه با کرای انجین 3 این مسئله تغییر کنه، ولی فعلا باید صبر کرد.

در مورد UDK هم درسته که مجانیه اما هیچ وقت فکر نکنید که چون بازیهایی مثل gears of war و ME2 رو با UE3 ساختن پس با UDK هم میشه در اون حد ساخت ! اون بازیها کلا سیستمشون فرق میکنه . موتور UE3 هم کلا سیستمش فرق میکنه با UDK ... اما بازهم UDK فعلا از بین موتورهای رایگان بهترینه ...
    عزیز چرا نمی شه با UDK ، مثلا ME2 یا GeOW یا حتی Medal Of Honor ساخت؟ لطفا از دید فنی بگید نه سلیقه.

درضمن منظورتونو از "اون بازیها کلا سیستمشون فرق میکنه" متوجه نشدم. اگه میشه واسه ما ناوارد ها بازش کنید.

موفق باشید. بای.
    Last edited by tovamohammad; 01-03-2011 at 05:22.

9. این کاربر از tovamohammad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه kian-sh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    یه جای خوب!

پيش فرض

دوستان خواهشا بحث رو تمومش کنین.
    مثل اینکه همتون فراموش کردین عنوان این تاپیک چیه؟
    من این تاپیک رو نزدم که دوباره جر و بحث سر انجین ها رو شروع کنم بلکه می خواستم از نظر علمی و منطقی انجینی رو که شما معرفی میکنین رو بر حسب نیازم انتخاب کنم نه بر حسب برتر بودن اون انجین بر بقیه ی انجین ها
    واقعا جای تاسف داره که شما بازی سازان حرفه ای این طوری سر مسائل بیهوده وقت خودتون و بقیه رو تلف میکنید.
    دوستان لطف کنند دیگه این بحث رو ادامه ندند.

11. این کاربر از kian-sh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

خیر. نه با هر چیز. آنریل انجین روی یه سیستم ویندوزی این کار رو انجام میده. اصلا خود UDK روی سیستم غیر ویندوزی اجرا نمیشه.
    SDK ای که Apple برای اینکار ارائه کرده فقط واسه Mac هست. Unreal هم احتمالا چیزمیز هایی از Mac که واسه اینکار استفاده میشه رو موقعه بیلد تو ویندوز شبیه سازی میکنه. مثل کاری که Wine واسه شبیه سازی Windows تو Linux انجام میده یا PCSX2 واسه شبیه سازی PS2 تو ویندوز و ...
    البته یه راه دیگه هم اینه که از یه Launcher استفاده کنه. که اون Launcher باید تو Mac کامپایل شده باشه. در ضمن UDK واسه خاطر این تو Mac اجرا نمیشه که واسه UI از .Net استفاده کرده، وگرنه خود Unreal Engine فقط مختص به ویندوز نیست.
    Last edited by Armin060; 01-03-2011 at 13:22.

13. 2 کاربر از Armin060 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال tovamohammad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

SDK ای که Apple برای اینکار ارائه کرده فقط واسه Mac هست. Unreal هم احتمالا چیزمیز هایی از Mac که واسه اینکار استفاده میشه رو موقعه بیلد تو ویندوز شبیه سازی میکنه. مثل کاری که Wine واسه شبیه سازی Windows تو Linux انجام میده یا PCSX2 واسه شبیه سازی PS2 تو ویندوز و ...
    البته یه راه دیگه هم اینه که از یه Launcher استفاده کنه. که اون Launcher باید تو Mac کامپایل شده باشه. در ضمن UDK واسه خاطر این تو Mac اجرا نمیشه که واسه UI از .Net استفاده کرده، وگرنه خود Unreal Engine فقط مختص به ویندوز نیست.
    خب. راستش این که چرا با انجین های قبلی لازمه صرفا روی خود مک خرو جی رو بگیری بیش از اینکه علت فنی داشته باشه، یه بحث سیاسیه.

اپیک اصل کاری که کرده این بوده که اپل رو قانع کنه از این سیاستش صرف نظر کنه، حتی اگه استثناا همین یک بار باشه.

با این همه و فرض هم بکنیم که جملات شما درسته، دوست عزیز خب چه ربطی داره؟ شما دقیقا این جمله رو گفتی:

که بنده هم به سادگی و با یه مثال نقض ردش کردم. چیزایی که شما گفتید در تاییدش کمکی نمی کنه. نه تا وقتی که یه مثال نقض وجود داره. فقط چیزی که من متوجه نشدم اینه که آیا برا این پسته آخری واقعا حواستون نبوده یا سعی کردین سفسته کنین.

-------

در هر صورت با توجه به موضوع تاپیک من دیگه ادامه نمی دم، اگه شما خواستی بحثو ادامه بدی از طریق پ.خ اقدام کن.

موفق باشی. بای.

کـاربـر بـاسـابـقـه god of war 2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

با سلام.
    من این روزا کارم شده تحقیق در مورد این انجین و اون انجین.آخرش هم به نتیجه قطعی نرسیدم که بهترین موتور بازی سازی برای بازی دو بعدی چیه.
    ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی در مورد موتور های بازی سازی که بشه بازی های دو بعدی حرفه ای ساخت در این تاپیک قرار بده و یه توضیحی هم در موردش بنویسه.(مثلworld of goo,super meat boy,angry birds )
    سلام.
    از نظر بنده برای ساخت یک بازی دوبعدی دو راه وجود داره که انتخاب هریک از آن ها برمیگرده به دانش و مهارت و کمی هم سلیقه شخص بازیساز.
    (منظورم از بازیساز کسی هست که بازی را به مرحله اجرا در میاره مثل برنامه نویس یک تیم بازی سازی و نه گرافیست و یا آهنگ ساز و یا داستان نویس و...)
    راه اول استفاده از موتور های آماده طراحی بازی هست که دوستان هم در پستهای قبلی حسابی راجع به اونها بحث کردن و فکر میکنم اطلاعات لازمو بدست آوردید.
    معمولا تمام این موتور ها دارای ویرایشگر هستند که به ساخت بازی سرعت میده ولی ضعف این موتور ها این است که شما از پشت صحنه(مثل نحوه لود کردن اسپرایتها و موارد مربوط به اپتیمایز و از همه مهم تر سورس کد نهایی بازی که کامپایل میشود ) خبر ندارید و البته از طرفی هم این یک مزیت برای اشخاصی که مهارت کافی در این زمینه را ندارند و یا میخواهند پروژه با سرعت پیش بره به حساب میاد و در نهایت هم اگر کار به خوبی پیش بره نتیجه خوبی هم میده ولی شامل هزینه هایی هم هست مثل خرید لایسنس موتور و... که اگر شما بخواهید بازی خودتونو بصورت رسمی به فروش برسونید و یا هرگونه استفاده تجاری از اون بکنید باید این هزینه را پرداخت کنید.

راه دوم استفاده از مجموعه ابزار های موجود (ترجیحا ابزار های کدباز و رایگان) برای ساخت یک بازی هست.این روش معمولا مورد استفاه برنامه نویسان حرفه ای و یا تیم های بازی سازی هست.
    معایب این روش پیچیدگی، نیاز به دانش برنامه نویسی در حد حرفه ای و ... هست که همه اینها باعث کندی در پیشرفت پروژه میشه ولی این روش مزیت هایی هم داره مثل نداشتن محدودیت در ساخت بازی، قدرت مانور برنامه نویس و از همه مهمتر شامل هیچ هزینه ای برای فروش بازی نیست(به علت استفاده از ابزار های رایگان).
    بازی هایی مثل World of Goo و Shank و بیشتر بازی های خوش ساخت همگی از این روش استفاده کردند.

با توجه به توضیحات بالا شما دو انتخاب دارید یکی اینکه میتونید از موتور های آماده استفاده کنید مثل:
    Unity , GameMaker , Torque
    که بطور کلی در بخش ساخت بازی های 2 بعدی از نظر کیفیت دارای تفاوت زیادی در خروجی نهایی نیستند

و اگر به زبان خاصی مسلط هستید (++C زبان مناسب و قدرتمندی در این زمینه هست) میتونید از ابزار های رایگان برای ساخت بازیتون استفاده کنید که بنده چندتا از بهترین ها را به شما پیشنهاد میکنم مثل:

XNA توسط #C

انجین HGE زبان مورد استفاده ++C از DirectX 8 به همراه کتابخانه BASS برای صدا گذاری میتونید از وبسایت مربوطه دانلود کنید این انجین یکم قدیمی هست ولی از سرعت خوبی برخورداره و همچنین استفاده از آن بسیار ساده و دارای Help کامل نیز هست.یک ادیتور هم برای این انجین طراحی شده به نام Opal که میتونید از وبسایت زیر دانلود کنید.
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    کد:
    انجین PTK زبان مورد استفاده ++C
    کد:
    انجین AGen
    کد:
    انجین فیزیک Box2D برای شبیه سازی حرکات بدن، تشخیص برخورد و ...
    کد:
    و در آخر میتونید یک سری هم به لینک زیر بزنید تا با انجین های دیگر و توضیحات مربوط به هرکدام آشنا بشید
    کد:
    موفق باشید.

16. این کاربر از god of war 2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز anti-military's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

در مورد کرای هم، والا می گن عطر آن است که خود ببوید نه آنکه عطار بگوید. خب معلومه، کرایتک که نمیاد بگه آنریل یا ریج، انجین اوله که. از طرفه دیگه کرایتک نگه کرای انجین بی رقیبه، کی بگه؟

جالبه بدونید، کلا انجین های بزرگ، کرای انجین رو اصلا جزو رقبای اصلیشون حساب نمی کنن. دلیلشون هم ساده و واضحه. می گن انجینی که نمی تونه یه خروجی برای کنسول بده انجین نیست. شاید از نظر من و شما کنسول اینقدر مهم نباشه، علی الخصوص که اغلب ما ها به خاطر شرایطی که توش هستیم روی پی سی تعصب خاصی داریم، ولی وقتی بدونید بیش از 80 درصد سود این صنعت از کنسول میاد مسئله رو از دید اونها درک می کنید.

ممکنه سال دیگه با کرای انجین 3 این مسئله تغییر کنه، ولی فعلا باید صبر کرد.
    من متوجه نشدم . مگه الان Cry Engine 3 روی کنسول خروجی نمیده ؟ همین چند وقت پیش کرایسیس 2 رو برای کنسول منتشر کردن و کلا موتور Cry Engine 3 رو برای این ساختن که برای کنسول هم بتونن بازی بسازن . الان اپیک UE4 رو داره با Cry Engine 3 مقایسه میکنه بعد شما میگید موتورهای بزرگ بازی اصلا Cry Engine رو به حساب نمیارن ؟

Cry Engine 3 در حال حاضر بهترین موتور بازی سازی و کاملا یه نسل جلوتر از بقیه هست ...
    Last edited by anti-military; 01-03-2011 at 15:47.

18. 2 کاربر از anti-military بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •