تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 59

نام تاپيک: Fujifilm FinePix HS10

پروفشنال sheytoon001's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

سلام به همه دوستان
    سوال من اینه که همه دوستانی که از این دوربین استفاده میکنن آیا ازش راضیا؟ آیا کیفیت عکسش عالی هست؟
    کسی هست که ازش ناراضی باشه و مدل دیگه ای رو پیشنهاد کنه؟
    سوال دیگه اینکه از دید شما مزایا و معایب این دوربین چیه؟
    من قصد خرید یک دوربین رو دارم و این مدل یکی از گزینه های من هست، ممنون می شم راهنمایی کنید

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    پيشنهاد می كنم از مقايسه ای كه در صفحه
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    انجام شده استفاده كنی. همچنين می تونی از مقايسه دوربين های ديگر در اين رده با هم نيز استفاده كنی مثل Canon sx30 و Nikon P100 و . Lumix Fz . nv در مدتی كه در مورد دوربين ها تحقيق می كر دم SX30 را به كلی كنار گذاشتم چون خيلی جاها نظر خوبی راجع به آن ارائه نشده بود و نمونه عكسی هم كه از آن ديدم جالب نبود. نمونه عكس HX1 خوب بود اما اولا زوم خيلی كمتری نسبت به HS10 دارد و چون نظر من دوربينی بود كه بيشترين شباهت را به SLR داشته باشد HS10 را انتخاب كردم.

نمی دانم آيا شما می خواهی عكاسی آسانی انجام دهی يا دوست داری در حالت های دستی كار كنی اما در HS10 دكمه ها و پيچ های زيادی برای انجام تنظيمات دستی وجود دارد. هرچند اگر هم بخواهی می توانی حالت Point and Shoot‌را انتخاب كنی. البته در HX1 هم امكان تنظيمات دستی هست.

اگر تصور می كنی با پولی كه می پردازی خنده دار است كه زوم دوربين دستی باشد پس HS10 را انتخاب نكن! اما بايد گفت كه HX1 با سيستم زوم موتور دار هم قيمت HS10 بدون اين سيستم است و اين يعنی اگر HS10 دارای زوم موتور دار بود قيمت بالاتری داشت و هزينه موتور زوم در HX1 صرف چيزهای ديگر در HS10 شده.

اگر من 200 تومن بيشتر پول داشتم شايد يكی از مدل های جديد Lumix را می خريدم و نيز اگر باز هم بيشتر پول داشتم يم DSLR می خريدم! اما از دوربين HS10 بسيار راضی ام.

دو مورد هست كه به آنها اشاره می كنم. يكی اينكه زوم دستی در موقع فيلم برداری جالب نيست. اول يك نقل قول می آورم "اين يك دوربين عكاسی است و نه فيلم برداری" و ديگر اينكه اصلا در سينمای امروز زوم منسوخ شده!!!

و موضوع ديگر مصرف باتری HS10 است. البته نمی خواهم بگويم مصرف آن بالا است، طوری كه در جاهای ديگر مطرح شده. چون همه ادوات الكترونيكی از قبيل موبايل، لپ تاپ و ... با شارژ خود بيبش از چند ساعت يا حداكثر يك روز بيشتر كار نمی كنند. واگر شما از دوربين خود حسابی استفاده كنيد طبيعی است كه يك روزه باطری های دوربين خالی می شوند . من يكی دو روز پيش چهار باطری دوراسل (آلكالين) خريدم 3000 تومن. شما مِ توانيد چند باطری قابل شارژ ليتيومی با يك شارژر برای دوربين تهيه كنيد. يا حتی برای مكان های در بسته از آداپتور مخصوص آن استفاده كنيد.

در آخر بايد بگم كه من نخواستم تو را به انتخاب دوربين خاصی ترغيب كنم. و از تجربه ام با HS10 برايت گفتم.
    اميد وارم انتخاب درستی كنی و از آن راضی باشی. هر دوی اين دوربين ها خوب هستند .
    خیلی ممنون از توضیح کاملت
    فکر کنم با همه اوصاف ، اون چیزی که من می خوام به همین دوربین نزدیکتره
    البته یه سوال
    برای اینکه به زوم 30x برسی باید تقریبا چند دور لنزو بچزخونی؟

داره خودمونی میشه borland dariush's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

سلام به همه دوستان
    سوال من اینه که همه دوستانی که از این دوربین استفاده میکنن آیا ازش راضیا؟ آیا کیفیت عکسش عالی هست؟
    کسی هست که ازش ناراضی باشه و مدل دیگه ای رو پیشنهاد کنه؟
    سوال دیگه اینکه از دید شما مزایا و معایب این دوربین چیه؟
    من قصد خرید یک دوربین رو دارم و این مدل یکی از گزینه های من هست، ممنون می شم راهنمایی کنید
    با سلام
    1- در مورد رضایت باید بگم 100% .
    2- کیفیت عکس در حد خودش عالی .
    3- با توجه به قیمت دوربین در این رنچ قیمت 410 فکر کنم رقیب های کمی داشته باشه .
    4- در خصوص معایب باید بگم که در زوم بالا لرزش دست خیلی احساس میشه و یه سه پایه لازم دارید
    و در فیلم برداری زوم دستی چیز جالبی نیست چون سخته .
    اما در مورد باطری باید بگم به نظر من از باطری های لیتیوم خیلی بهتر هست چون شما با 4 تا باطری قابل شارژ میتونی احتیاجات خودتو بر طرف کنی که در صورت لزوم در بیرون میشه از الکالاین هم استفاده کرد .
    در اخر اگه میتونی مبلغ بیشتری در نظر بگیری من hs20 رو هم پیشنهاد میکنم که اصلاح شده ی همین hs10 است

---------- Post added at 05:07 PM ---------- Previous post was at 05:03 PM ----------

خیلی ممنون از توضیح کاملت
    فکر کنم با همه اوصاف ، اون چیزی که من می خوام به همین دوربین نزدیکتره
    البته یه سوال
    برای اینکه به زوم 30x برسی باید تقریبا چند دور لنزو بچزخونی؟
    دوست عزیز سلام نمیدونم چه فکری کردید در مورد زوم دستی اما
    چیزی حدود نیم دور یا شاید کمی بیشتر که فکر کنم خیلی ناچیز هست
    Last edited by borland dariush; 30-04-2011 at 16:10.

4. 2 کاربر از borland dariush بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

دوستان چندتا عکس که با دوربینتون گرفتید میزارید که کیفیتش رو ببینیم؟

6. این کاربر از sheytoon001 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام
    1- در مورد رضایت باید بگم 100% .
    2- کیفیت عکس در حد خودش عالی .
    3- با توجه به قیمت دوربین در این رنچ قیمت 410 فکر کنم رقیب های کمی داشته باشه .
    4- در خصوص معایب باید بگم که در زوم بالا لرزش دست خیلی احساس میشه و یه سه پایه لازم دارید
    و در فیلم برداری زوم دستی چیز جالبی نیست چون سخته .
    اما در مورد باطری باید بگم به نظر من از باطری های لیتیوم خیلی بهتر هست چون شما با 4 تا باطری قابل شارژ میتونی احتیاجات خودتو بر طرف کنی که در صورت لزوم در بیرون میشه از الکالاین هم استفاده کرد .
    در اخر اگه میتونی مبلغ بیشتری در نظر بگیری من hs20 رو هم پیشنهاد میکنم که اصلاح شده ی همین hs10 است

---------- Post added at 05:07 PM ---------- Previous post was at 05:03 PM ----------

دوست عزیز سلام نمیدونم چه فکری کردید در مورد زوم دستی اما
    چیزی حدود نیم دور یا شاید کمی بیشتر که فکر کنم خیلی ناچیز هست
    خوب پس خوبه!
    آخه من تا حالا دوربین که لنز دستی داشته باشه از نزدیک ( و یا حتی دور!!) ندیدم
    ببخشید اگه سوالم خیلی آماتوری بود

8. این کاربر از mmoossii بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

دوستان چندتا عکس که با دوربینتون گرفتید میذارید که کیفیتش رو ببینیم؟
    دوستان شما با چه قیمت و گارانتی ای این دوربین رو خریدید؟ اگه ممکنه چندتا عکس هم بذارید

داره خودمونی میشه borland dariush's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

دوستان شما با چه قیمت و گارانتی ای این دوربین رو خریدید؟ اگه ممکنه چندتا عکس هم بذارید
    سلام دوست عزیز با گارانتی رسمی تهران فوکا به قیمت 410 هزار تومان همراه با هود رایگان
    در مورد عکس هم باید بگم من از dialup استفاده میکنم و برام مقدور نیست , این رو باید دوستان دیگه زحمت بکشن .

11. این کاربر از borland dariush بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوست عزیز میشه بگی بهترین و واجبترین چیزایی که باید با دوربین بخرم چیه؟
    مثل کیف و باطری و رم و از این چیزا.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

دوست عزیز میشه بگی بهترین و واجبترین چیزایی که باید با دوربین بخرم چیه؟
    مثل کیف و باطری و رم و از این چیزا.
    اگر زياد عكس می گيری، به نظرم واجبترين چيز باطری قابل شارژ است. قيمت باطری شارژی جفتی 15000 تومن است (البته ارزونترش هم هست اما شايد ارزش نداشته باشه) دو جفت باطری 30000 تومن و يك شارژر كه اون هم قيمت های مختلف داره 7-8 تومن هست تا 30-40 تومن. بعضی باطری ها شارژر هم باهاشون هست. و همونطور كه دوستمون borland dariush گفت برای مواقع اضطراری می تونی از باطری يك بار مصرف آلكالين كمك بگيری.

البته RAM كه حتما بايد بگيری چون با 45 مگابايت خود دوربين كه چند تا عكس بيشتر نمی تونی بگيری. باز هم اگر زياد عكس می گيری و با فرمت RAW و فيلم هم می خواهی بگيری بايد حافظه 8 يا 16 گيگ بگيری اما اگر نه فعلا 4 گيگ جواب می دهد.

بطور متوسط اگر با بيشترين رزولوشن و كيفيت JPEG ذخيره كنی هر عكس حدود 3.5 تا 4 مگابايت می شه اما فرمت RAW بطور ثابت برای هر فريم حدود 15.2 مگابايت فضا اشغال می كند.
    Last edited by hmn604; 08-05-2011 at 22:11. دليل: اشتباه تايپی

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اگر زياد عكس می گيری، به نظرم واجبترين چيز باطری قابل شارژ است. قيمت باطری شارژی جفتی 15000 تومن است (البته ارزونترش هم هست اما شايد ارزش نداشته باشه) دو جفت باطری 30000 تومن و يك شارژر كه اون هم قيمت های مختلف داره 7-8 تومن هست تا 30-40 تومن. بعضی باطری ها شارژر هم باهاشون هست. و همونطور كه دوستمون borland dariush گفت برای مواقع اضطراری می تونی از باطری يك بار مصرف آلكالين كمك بگيری.

البته RAM كه حتما بايد بگيری چون با 45 مگابايت خود دوربين كه چند تا عكس بيشتر نمی تونی بگيری. باز هم اگر زياد عكس می گيری و با فرمت RAW و فيلم هم می خواهی بگيری بايد حافظه 8 يا 16 گيگ بگيری اما اگر نه فعلا 4 گيگ جواب می دهد.

بطور متوسط اگر با بيشترين رزولوشن و كيفيت JPEG ذخيره كنی هر عكس دود 3.5 تا 4 مگابايت می شه اما فرمت RAW بطور ثابت برای هر فريم حدود 16 مگابايت فظا اشغال می كند.
    مرسی
    این خوبه یا باید بهتر از این بگیرم؟
    UniRoss MaximumPower . 32 تومن . با 4 تا باطری 2700
    کیف رو هم احتمالا زیاد مهم نبوده که نگفتین

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •