تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: آیا تناسخ از نظر عقلانی قابل قبول است ؟ ( دلیل خود را بیان کنید )

راي دهنده
37. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • بله

7 18.92%
  • خیر

26 70.27%
  • نمیدانم

4 10.81%
صفحه 4 از 16 اولاول 1234567814 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 152

نام تاپيک: تناسخ چیست؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه essi4300's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    قلعه حیوانات

پيش فرض

شما همه ي مدارك رو بررسي نكردي پس نميتوني بگي هيچ مدركي بر اثباتش نيست !!!
    اينجا قسمت موضوعات علميه و ديد فانتزي مربوط به قسمت ادبيات و موسيقي پس لطفا فانتزي به موضوع ننگريد !
    در مورد خط آخرتون هم من يك مثال نقض هستم چون يه آدمي هستم كه بيشتر از حقايق تلخ لذت ميبرم تا روياهاي شيرين ...
    علم یعنی پیدیده قابل آزمایش در آزمایشگاه، یا ارائه یک قانون.
    مواردی که شما میگین، همش در حد حرف و حدیثه و نظرات یکسری آدمه و خیالاتشون.

در مورد مثال نقض هم فکر نکنم اینطور باشه، اگر هست تلخ ترین حقیقت زندگی آدم ها رو چی میبنین؟
    که فکر میکنین بحث تناسخ بحث جالبیه.

اگه نباشه جاش خالی می مونه farhad1122's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    کهکشان راه شیری!

پيش فرض

طريقه ي خلق يك روح و به وجود آمدن آن براي خود من هم فعلا جاي سواله و احتمالات زيادي ميدم كه فعلا هيچكدوم رو اينجا مطرح نميكنم چون فقط يه احتماله ، فعلا در حال بررسي بيشتر اين موضوع هستم !
    دقيقا همين سوالي كه شما پرسيدي دوهفته هست ذهنم رو مشغول كرده و چند سوال ديگه ، اميدوارم هر چه بيشتر جلو ميرم بيشتر جواب سوالام رو بگيرم .
    هدف من از مطرح كردن اين بحث اثبات يا رد تناسخ نيست بلكه به اشتراك گذاشتن اطلاعات و بيشتر فهميدن راجع به اين موضوعه !
    اين كه خورشيد و زمين چه زماني عمرش تموم ميشه معلوم نيست !حتي اگه معلوم هم بشه يه احتماله ،‌احتمال داره يه اتفاق ناگهاني عمر زمين رو بيشتر يا كمتر كنه ! صحبت اينجاست كه اولين موجودات اصلا انسان نبودند و قبل از انسان ، گياهان و جانوران وجود داشته اند ( و ميشه حتي احتمال داد با كم شدن جانوران روي كره ي زمين ، توي روح انساني خودشون ادامه ي حيات ميدن البته اين هم يه احتماله بدون هيچ پايه اي و اصلا قابل بررسي نيست و مطرح كردم تا همه جانبه فكر كنيد ) و موضوع ديگه اينه كه ديد ما نسبت به زمين و خورشيد محدود شده درحالي كه توي كتاب سفرروح من تجربيات اشخاصي رو خوندم كه از كرات و كهكشان هاي ديگه صحبت ميكردند ، شايداين تعادل روح هايي كه شما ازش حرف ميزني رو بشه با تقسيم كردن ارواح در دنيا هاي مختلف توجيح كرد و كم و زياد شدن روح در دنيا رو بشه با اين توجيح كرد !
    اين كه اولين زندگي يك شخص چه زمانيه و چگونه اولين بار به وجود اومده براي من هم سواله ولي تا اينجايي كه تجربيات وابسته به هيپنوتيزم ميگه پاياني وجود نداره !
    اين نظريه هم مربوط به شخص خاصي نيست و با استفاده از تجربيات هيپنوتيزم به وجود اومده و خودشما هم ميتوني با رفتن پيش يه هيپنوتيزور امتحانش كني !
    اما همچین چیزی اصلا با منطق جور درنمیاد...!
    نزدیک ترین کهکشان به کره ی زمین یعنی کهکشان آندرومدا که تازه میگم که نزدیک ترینه حدود 3 میلیون سال نوری با ما فاصله داره...! یعنی اگه یه روح بخواد بره به یه کهکشان دیگه باید از بیشتر از 3 میلیون سال پیش از کره ی زمین رفته باشه ولی اون موقع که هنوز انسانی وجود نداشته....
    فکر کنم یه جا خوندم اولین موجودی که شبیه انسان های امروزی بوده تا حدودی حدود یک میلیون سال پیش وجود داشته....
    در حالی که اون آدمها الان از تجربه هاشون گفتن پس الان زندگی میکنن....! یعنی باید این مسافت رو رفته باشن و اومده باشن یعنی باید حداقل 6 میلیون سال قدمت داشته باشن....
    تازه ما سرعت نور رو گرفتیم که سریع ترین سرعت در کیهان هست...!
    احتمالا شاید مثلا اون شخص چیزی در مورد موضوعی مثل کهکشان های دیگه تو جایی شنیده و بعدا تو هیپتونیزم با واقعیت هاش مخلوط شده....!
    فکر نکنم اینو اصلا بشه توجیه کرد...!
    البته منم اصلا نمیدونم تناسخ هست یا نه...! نه میتونم رد کنم و نه تایید ولی این چیزی که گفتید به نظرم زیاد منطقی نیست...!
    آدمها وقتی زنده هستن نمیتونن این قدر مسافت دوری رو برن وقتی میمیرن میتونن؟!
    اصلا چه دلیلی هست که بخوان برن یه کهکشان دیگه؟!
    سرخ پوست ها هم میگن تناسخ هست ولی روح میره در بدن یک موجود دیگه به غیر از انسان مثل حیوانات و گیاهان و ...!
    ولی خوب این عاقلانه تر نیست که حتی اگه روح وجود داشته باشه روح هر کس فقط مختص خودش باشه؟!
    اگه روح شخص دیگه ای در من بود پس چرا هیچ چیزی از قبل از تولد خودم یادم نمیاد؟!
    چرا هیچ تاثیری روی من نداره؟ این مثل پیدایش جهان هست! که قبل انفجار بزرگ هر چی بوده روی بعد از انفجار تاثیر نداره...! پس ما مبدا زمان رو از همون آغاز کیهان و انفجار بزرگ میگیریم قبل از اون اهمیتی نداره...! و از انفجار بزرگ زمان آغاز شد....!
    وجود روح قبل از تولد ما هم همین طوره ، اگه روح شخص دیگه ای در من هست ولی تاثیری در من نداره پس چه اهمیتی داره!؟ میتونیم بگیم پس اصلا در نظر نگیریمش بهتره...! و وقتی وجود داشتن و نداشتنش اهمیتی نداره پس ساده تره که بگیم همچین چیزی نیست! اگرچه شاید هم بوده باشه ولی چه اهمیتی داره...؟!
    بستگی داره مبدا رو کجا بگیریم...!
    راستی من تله پورت رو در نظر نگرفتم یعنی اینکه فرض کنیم برای روح هیچ محدودیت زمان و فضا در نظر نگیریم که بشه مسافت زیادی رو بره....! ولی بازم به نظرم منطقی نمیاد! آخه چرا روح بخواد بره به یه کهکشان دیگه؟!؟!
    Last edited by farhad1122; 25-05-2012 at 16:48.

3. 2 کاربر از farhad1122 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن ادبیات M0RTEZA_R's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    توی

پيش فرض

پست های قبلی رو خوندم.
    ببینید بحث در مورد روح خیلی سخته.چون چیز مادی نیست و فراتر از درک انسان هست.
    چه خوبه که اول ببینیم موضوعی که دربارش تحقیق میکنیم اصلا فایده ای داره و یا چیزی رو تغییر میده یا نه

5. این کاربر از M0RTEZA_R بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

سلام
    به نظر من این بحث اصلا به نتیجه نمی رسه . دلیلش البته با نظر شخصی :
    ما دو دسته علوم داریم 1 تجربی 2 غیر تجربی
    علوم تجربی که معلومه با آزمایش و امتحان سر و کار داره و با اینکه بعضی مواقع اختلاف نظر توش هست ولی اکثر مطالبش ثابت شده یا بعدا قابل اثبات هست و یک نطر برای همگان ثابت میشه
    علوم غیر تجربی که مثل علوم فلسفی یا اجتماعی به سختی میشه که در اون به اتفاق نظر رسید و هر کس میتونه اون رو رد کنه وبا دلایل اعتباری خودش اون رو نپذیره

مثل اینکه 2+2=4
    طبق علم ریاضی که از علوم تجربی هست معادله بالا رو کسی نمیتواند ادعای خلاف آن را بپذیرد ولی در علم فلسفه که از علوم غیر تجربی هست امکان رد شدنش هست
    و اینکه شما حتی به یک ریاضیدان در سراسر عالم نمیتونید بقبولانید که 2+2=4 اشتباه است ولی امکان این امر در بین فلاسفه به شدت نظرات مختلف دارد
    به نظر من بحث از تناسخ بیشتر یک بحث در علوم غیر تجربی هست و هنوز در حدی ثابت نشده است که در علوم تجربی بشود آن را ثابت کرد یا به آن پرداخت چون اصلا خود موجودیت روح در علوم تجربی ناشناخته است و علم تجربی تعریفی برای روح ندارد تا به تناسخ برسد و هنوز نوی مرحله روح مونده
    و در نتیجه مثل بحث تناسخ مثل بحثهایی مثل وجود شانس یا عدم آن هر کس میتونه نظر خودش رو داشته باشه و فعلا نظرات مختلفی میشه براش داشت
    امیدوارم کسانی که در بحث شرکت میکنند از نظرات بقیه ناراحت نشوند و در مقابل سعی نکنند نظرشون کاملا از سوی بقیه تایید بشه

در آخر اگه کسی اطلاعی از ثابت شدن تناسخ در علوم تجربی مخصوصا فیزیک داره ممنون میشم به اشتراک بذاره

7. این کاربر از مصطفی بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن ادبیات M0RTEZA_R's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    توی

پيش فرض

من نمیگم عقل رو کامل میشناسم و حد توانایی اونو میدونم.
    ولی چرا میگم که فراتر از درکه؟
    درواقع نمیگم کاملا غیر ممکنه ولی تقریبا غیرممکنه.چون یه انسان باید بره 30 سال مطالعه کنه تا برسه به اول یه علمی.تازه این واسه علوم مادی هست
    حالا کسی میخواد مثلا درباره روح تحقیق یا بررسی کنه خیلی زیاد باید تحقیق کنه و تازه اخرشم نتیجه نمیگیره چون اصلا توانایی درک و حس اونو نداره

9. این کاربر از M0RTEZA_R بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز hermione's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    !!جاده!!

پيش فرض

تئوری جذابیه ولی من قبولش ندارم
    اگه قراره یه عده روح روی یه چرخه دائما در حال رفت و آمد باشن پس کاهش و افزایش جمعیت (مخصوصا کاهش جمعیت در برخی از سال های تاریخ ) چطوری توجیه میشه ؟
    طبق این تئوری باید آدم زندگی های قبلیشو یادش بیاد یا نه ؟
    اگه آره چرا تقریبا هیچکس یادش نمیاد ( به غیر از معدود افرادی که این ادعا رو کردن ) ؟
    و اگر نه ، اصلا هدف از این چرخه چیه ؟؟ میگن زندگی بعدی نشات میگیره از اعمال زندگی فعلی ، مثلا افراد بد ، زندگی بعدی بدی دارن ... خب وقتی طرف توی زندگی بعدیش کارهای بد قبلیشو یادش نیاد چجوری می خواد عبرت بگیره ؟؟؟ پس هدف عبرت و تجربه نیست .. پس چیه ؟
    زادگاه این باور همون کشورهایی که مردمشون گاو پرستش می کنن دیگه تا آخرش میشه رفت ...

این آیه هم از قرآن کریم :
    بسم الله الرحمن الرحیم

حَتَّى إِذا جاءَ أَحَدَهُمُ الْمَوْتُ قالَ رَبِّ ارْجِعُونِ (99) لَعَلِّي أَعْمَلُ صالِحاً فِيما تَرَكْتُ كَلاَّ إِنَّها كَلِمَةٌ هُوَ قائِلُها وَ مِنْ وَرائِهِمْ بَرْزَخٌ إِلى‏ يَوْمِ يُبْعَثُونَ (100)
    تا وقتى كه مرگ يكى از آنها فرا رسد، گويد: خدايا، مرا بر گردان تا در آنچه ترك كرده‏ام، عملى صالح انجام دهم. نه چنين است. اين سخنى است كه او گوينده آن است و در وراى ايشان برزخى است، تا روزى كه مبعوث شوند.
    <</سوره المومنون>>

------------
    چندین آیه هم که اشاره می کنه شما را می میرانیم و دوباره زنده می کنیم و دوباره می میرانیم
    اشاره به بحث قیامت و نفخ صور می کنه ...نه تناسخ

11. این کاربر از hermione بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه farhad1122's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    کهکشان راه شیری!

پيش فرض

سوالم اینه که شما سرعت روح رو داری که میگی سه ملیون سال طول میکشه ؟ شما داری بالاترین سرعتی که توی ذهنت خودت هست رو میگی و بیشترین سرعتی که تا کنون کشف شده !
    در ضمن قرار نیست از اینجا به اونجا رفته باشه ، ممکنه که از اونجا به اینجا اومده باشند یعنی مقصد n ام اینجا باشه نه مبدا اول ! اون شخصی که این مطلب رو نوشته مثل من نوعی نیست که بدون در نظر گرفتن فیزیک صحبت کنه ، خودش به فیزیک هم تسلط داره ! صحبت اینجاست که وقتی زنده هستند جسم عادی هستند و وقتی میمیرند ممکنه یه کالبد دیگه پیدا کنند ، البته اثبات نشده ولی ممکنه !
    برای این که بدونید چرا نباید یادتون بیاد ، برید و کتاب سفر رو ح رو بخونید ، در ضمن اگه برید پیش یه هیپنوتیزور همه چیز رو با استفاده از هیپنوتیزم یادتون میاره !
    سفر رو ح رو بخونید روشن تر میشید ، مطمئن بشید !
    شما در پست اول گفتید که بحث علمی کنیم درسته؟ پس بحث علمی میکنیم! (خودتون خواستید...!)
    روح اگه وجود داره پس از چیزی ساخته شده درسته؟ امکان نداره چیزی باشه و از هیچ ساخته شده باشه چون اون وقت وجود نداره! پس فرض میگیریم روح وجود داره و در نتیجه از چیزی ساخته شده! هر چیزی که از چیزی ساخته شده (!) طبق تئوری نسبیت نمیتونه به سرعتی بیشتر از نور برسه یعنی میتونه به 99.99999 درصد نور برسه ولی به سرعت نور نمیرسه...! اینکه چرا نمیرسه بحثش تخصصی هست و میگذریم...
    فرض میگیریم این جسم بخواد مسافتی بسیار دور مثل رفتن به کهکشانی دیگه رو طی کنه...! در این صورت حتی اگه بخواد به نزدیک ترین کهکشان بره که حدود 3 میلیون سال نوری با ما فاصله داره (برای مقایسه ماه حدود یک ثانیه نوری با زمین فاصله داره!) بخواد بره و بیاد اگه روح بخواد این مسافت رو بره به سرعتی حدود نور نیاز داره و طبق نسبیت جسمی که به سرعت نور برسه براش زمان متوفق شده یعنی اگه روحی که به سرعت نور رسیده ساعتی داشته باشه همراهش اون ساعت جلو نمیره و میره به کهکشان دیگه و برمیگرده ولی وقتی میاد زمین برای زمین بیشتر از 6 میلیون سال گذشته و میبینیه دیگه انسانی نیست که بره تو کالبدش!!
    اینکه میگید الان طرف با هیپنوتیزم میگه روحش رفته یه کهکشان دیگه و برگشته پس این طوری نرفته و بیاد چون خیلی طول میکشه! پس باید روشی دیگه پیدا کنه! چه روشی؟ مثلا استفاده از یک سیاهچاله؟ خوب فعلا که نمیشه و اون روح عزیز اگه نزدیک سیاهچاله بشه اون قدر کش میاد که پاره میشه...! اون وقت روح ما قبض روح میشه...!
    روش دیگه استفاده از کرم چاله هست که برای اینکار روح باید جرمی با چگالی منفی داشته باشه تا بتونه دوام بیاره ولی روح همچین چیزایی نمیتونه باشه چون در بدن ما قرار داره (قبل از مرگ ما!) و اگه همچین چیزی در بدن ما باشه یه چیزی مثل ماده و پاد ماده میشه که کوارک ها و پادکوارک های سازنده اجزای اتمهاشون هم رو از بین میبره! پس اینم نمیشه!
    پس روح نمیوته همچین مسافتی رو بره در زمانی کوتاه! حتی نور هم با اون عظمت و سرعت براش 6 میلیون سال طول میکشه...! فرض کنیم روح از تله پورت استفاده کرده! یعنی روح به تکنولوژی ای دسترسی داره که آدمها زنده ندارن! اینم مضحک هست! و محال!
    بعدش اینکه روح چه دلیلی داره همچین مسافتی بخواد بره؟ اگه تایید شده بود ناسا به جا تحقیقات و ماهواره و کاوشگر و ... فرستادن آدمها رو هیپنوتیزم میکرد از خاطره هاشون در کهکشان های دیگه اطلاعات مفیدی به دست میورد...!! که ناسا انجام نمیده پس میتونیم بگیم وجود نداره...!
    در سیاره های دیگه اگه حیات باشه هیچ شباهتی به آدمها و موجودات زمینی ندارن! اگه بخواد روح بره تو یه جسم یه موجود فضایی براش راحت تره که طبق اعتقاد سرخ پوست ها بره درون کالبد یک حیوان یا گیاه زمینی و دیگه نمیخواد این همه بره یه کهکشان دیگه...! (چرا این قدر دور...؟!)
    پس این که گفتید کاملا غیر ممکن هست و همون طور که گفتم ممکنه یا اون هیپنوتیزم کننده برای شهرت خودش دروغی سر هم کرده! یا در هیپنوتیزم اون شخص چیزهایی که در ذهنش بوده با واقعیت ترکیب شده و از کهکشان های دیگه گفته...! یا ...
    ولی این اصلا محاله...
    من خودم شخصا قبلا علاقه زیادی به مسائل ماورایی داشتم! ولی دیدم به قول دوستمون که گفتن این علم غیر تجربی هست هر چه قدر هم روش تحقیق کنیم نه میشه اونو رد کرد نه اثبات! حتی ما نمی دونیم که تناسخ هست یا نه! پس حتی نمیدونیم چی رو اثبات کنیم! حداقل در علم تجربی میدونیم یه چیز درسته یا نه (اگرچه ریاضی دانی به اسم گودل ثابت کرد که نمیشه همه ی جمله های درست رو هم اثبات کرد!) ولی حداقل میشه دونست یه چیز درسته یا غلط! در اون صورت آدم سعی میکنه اثباتش کنه اگه نشد هم حداقل حقیقت رو میدونه...!
    تناسخ به نظرم وجود نداشته باشه بهتره! چون انسانی تره که نباشه به نظرم! یه انسان که مثلا چند دهه زندگی کرده و سختی کشیده به اندازه کافی در زندگی بی انصافی هست که بعد از مرگ روحش به آرامش نرسه! و تازه بره در یه کالبد دیگه! که مطابق با کالبد جدیدش بشه و فقط در هنگام هیپنوتیزم چیزی از گذشتش یادش بیاد!
    توی فیزیک مبدا رو جایی میگیرن که بهتره! منم به نظرم مبدا رو از تولد خودمون بگیریم بهتر و مفید تره و نتایج سودمند تری داره...!
    البته این نظر شخصی من هست! و همون طور که گفتم به نظر خودم تناسخ وجود نداره! ولی نه میتونم صد در صد اونو رد کنم و نه میتونم اثبات کنم! (البته بعضی از چیزهایی که فرمودین مثل رفتن به یه کهکشان دیگه محاله اما نمیشه همه ی بخش های تناسخ رو رد کرد....!)
    و این که گفتم دیگه به این موضوعات ماورایی علاقه ندارم هم منظورم این نیست که موضوعات جالبی نیستن بلکه اینکه نمیتونم هیچ وقت بفهمم درسته یا غلط برام کمی آزار دهنده هست! ولی مسائل جالبی هست!
    کتاب سفر روح که فرمودین رو هم اگه شد تابستون میگیرم و میخونم اگه نظرم تغییر کرد میام و میگم ولی فعلا به نظرم تناسخ وجود نداره! یعنی ترجیح میده وجود نداشته باشه...! به نظرم جالب تر هست که هر انسانی روح مختص خودش رو داشته باشه!
    ولی به هر حال هر چیزی ممکنه....! و متاسفانه در علوم غیر تجربی به قول دوستمون این طوریه!
    در مورد اینکه شخصی که فرمودین فیزیک بلده دلیلی نیست که اشتباه نکنه چون اصلا آدمی نیست که اشتباه نکنه! حتی اینشتین هم نظریه ثابت کیهانی رو مطرح کرد و گفت جهان حالت ایستا داره ولی بعدها اثبات شد که اشتباهه و خودش هم اعتراف کرد که این بزرگترین اشتباه زندگیش بود...!
    ولی به هر خیلی چیزها ممکنه ولی نه همه چیز! (دیگه رفتن روح به یه کهکشان دیگه ممکن نیست...!!)
    راستی هیپنوتیزم هم روش صد در صد تایید شده ای برای یادآوری گذشته نیست! درسته استفاده میشه و خیلی وقتها درسته ولی حتی پلیس ها و روان شناسهایی که برای بازجویی از این روش استفاده میکنن هم گاهی چون ممکنه گذشته با رویاها و خیالها و چیزهایی که در ذهن اون شخص بوده مخلوط بشه روش صد در صد تایید شده ای نیست اگرچه در بیشتر موارد درست هست ولی نه همیشه! پس نمیشه برای اثبات ازش استفاده کرد...! کتابی که فرمودین تو تابستون میخونم اگه نظرم تغییر کرد میام میگم! ولی فعلا اعتقادی به تناسخ ندارم!
    در ضمن چیزهایی بیشتری هست که میشه با اون تناسخ رو رد کرد تا اثبات...! مثل بعضی چیزهایی که دوستان گفتن! مثلا davy jones که فرمودن در جنگ جهانی اول جمعیت برای مدتی کمتر از حالت ابتدایی شد و ...! و مسائلی از این دست!
    البته میگم نه میشه صد در صد تناسخ رو رد کرد نه اثبات و این از خاصیت های این جور علم ها هست...!

13. 2 کاربر از farhad1122 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2011

پيش فرض

تئوری جذابیه ولی من قبولش ندارم
    1-اگه قراره یه عده روح روی یه چرخه دائما در حال رفت و آمد باشن پس کاهش و افزایش جمعیت (مخصوصا کاهش جمعیت در برخی از سال های تاریخ ) چطوری توجیه میشه ؟
    2-طبق این تئوری باید آدم زندگی های قبلیشو یادش بیاد یا نه ؟
    اگه آره چرا تقریبا هیچکس یادش نمیاد ( به غیر از معدود افرادی که این ادعا رو کردن ) ؟
    3-و اگر نه ، اصلا هدف از این چرخه چیه ؟؟ میگن زندگی بعدی نشات میگیره از اعمال زندگی فعلی ، مثلا افراد بد ، زندگی بعدی بدی دارن ... خب وقتی طرف توی زندگی بعدیش کارهای بد قبلیشو یادش نیاد چجوری می خواد عبرت بگیره ؟؟؟ پس هدف عبرت و تجربه نیست .. پس چیه ؟
    4-زادگاه این باور همون کشورهایی که مردمشون گاو پرستش می کنن دیگه تا آخرش میشه رفت ...

این آیه هم از قرآن کریم :
    بسم الله الرحمن الرحیم

حَتَّى إِذا جاءَ أَحَدَهُمُ الْمَوْتُ قالَ رَبِّ ارْجِعُونِ (99) لَعَلِّي أَعْمَلُ صالِحاً فِيما تَرَكْتُ كَلاَّ إِنَّها كَلِمَةٌ هُوَ قائِلُها وَ مِنْ وَرائِهِمْ بَرْزَخٌ إِلى‏ يَوْمِ يُبْعَثُونَ (100)
    تا وقتى كه مرگ يكى از آنها فرا رسد، گويد: خدايا، مرا بر گردان تا در آنچه ترك كرده‏ام، عملى صالح انجام دهم. نه چنين است. اين سخنى است كه او گوينده آن است و در وراى ايشان برزخى است، تا روزى كه مبعوث شوند.

------------
    چندین آیه هم که اشاره می کنه شما را می میرانیم و دوباره زنده می کنیم و دوباره می میرانیم
    اشاره به بحث قیامت و نفخ صور می کنه ...نه تناسخ
    البته ایه ای مثل ایه 167 سوره بقره هم هست که یک جورایی میتونه معنی تناسخ رو بده....
    و پیروان می گویند کاش برای ما بازگشتی بود تا همان گونه که از ما ببزاری جستند از انان ببزاری می جستیم ##این گونه خداوند کارهایشان را که مایه حسرت است به ایشان مینمایاند## و از اتش بیرون امدنی نیست
    که این گونه نشان میدهد به نظر میرسه که معنیش اینه با خواستشون موافقت می کنه خدا!؟!!!!
    که خوب البته اون قسمت بعد که نوشته از اتش بیرون امدنی نیست با توجه به قسمت قبل شاید منظور این باشه که ادم تا ابد تو این چرخه گیر می کنه!
    البته این برداشت شخصی من بود..
    درباره سوال اول
    خوب شاید همون روز اول خدا چندین میلیارد روح درست کرده گذاشته تو عالم از کجا معلوم این جوری نباشه؟ شاید به غیر از زمین ما چندین جای دیگه هم باشه که موجودات هوشمند روشون باشن و این ها با هم ور تعادلن...
    سوال2:اون جوری که من از مطلب بقیه متوجه شدم تقریبا هیچ کس یادش نمیاد به غیر از تعداد خیلی کمی بقیه با هیپنوتیزم تونستن به یاد بیارن

سوال سوم:شاید هدف پرورش و رسیدن به توانایی خاصی برای کار خاصی باشه! شاید به خاطر این بیاد نمیارن که اگر بیاد بیارن دیگه نمی تونن تکامل پیدا کنن مثلا شما برو به یک نفر یک ثروت باد اورده بده مسما قدرشو نمی دونه و نمی تونه ازش درست استفاده کنه و خیلی زود به بادش میده باد اورده رو باد هم میبره هیچ نتیجه ای بدون سختی بدست نمیاد...
    اسمان بار امانت نتوانست کشید قرعه به نام من دیوانه زدند
    سوال اخر:
    حتی شاید بعضی فلاسفه ایرانی هم اینو درک کرده باشن و مختص اون جایی که میگی گاو می پرستن نباشن البته نمیدونم حرف شما تا چه حد درسته!
    نمونش همون داستان تو ادبیات پیش که طرف به این نتیجه رسیده بو که؛ انا حق؛ که خوب اعدامش کردن

البته این چیزایی که من گفتم هیچی رو ثابت نمی کنه همون جور که حرفای شما چیزی رو رد نمی کنه ولی خوب شاید کمک بکنه بیشتر فکر کنیم بهتر خودمون و بشناسیم و بهتر بتونیم برای ایندمون تصمیم بگیریم. ..
    Last edited by omidshaman; 26-05-2012 at 19:06.

حـــــرفـه ای davy jones's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    کشتی مرد هلندی

پيش فرض

دوستانی که میخوان آیه و حدیث بزارن ، تشریف ببرن [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    با بحث های قرآنی ، بار علمی تاپیک رو پایین نیارید تا شبیه مقاله های تبیان بشه ! ا گه مطلب علمی یا تجربه و تحقیقی هست ، درخدمتیم ، وگرنه برای بحث مذهبی در این سایت جایی تعیین نشده .....!
    محدودیت داریم ، لطفا رعایت کنید .....!
    شما هم لطفا عناد و ضدیت خودتون رو با قرآن به پای علم ننویسین چون هر چیزی که تا حالا ارائه دادین، فرضیاتیه که خودتون هم به اینکه فعلا هیچ راهی برای اثباتش نیست، اعتراف دارین. پس این علم نیست. هر خرافه ای رو هم میشه اینطوری وارد فرضیات به اصطلاح علمی تناسخ کرد (از جمله فرضیات من که به طور طنز و مسخره گونه ای عنوان کردم و شما هم گفتین که ممکنه و از قضا ذهن دانشمندان رو مشغول خودش کرده!). علم اونیه که با عقل بشه درکش کرد و با منطق عمومی بشر هم سازگار باشه و بشه از توش یه کمیت قابل اندازه گیری در آورد. بار علمی با حدسیات و کتابهای رمانگونه ی برخی نویسندگان 50 سال پیش، فرق داره. هر کسی که از قرآن یا روایات اسلامی، نتیجه گیری منطقی ای میخواد بکنه، لزوما خرافه نمیگه (که البته انگار از نظر شما همه اش خرافه است). ضمن اینکه این تجربه لزوما روی همه کس جواب نداده و اینکه روی برخی جواب داده هیچ نتیجه ی خاصی رو شامل نمیشه. چون هیپنوتیزم کردن هم مانند طب سوزنی، یا طب معجونی و ...، یه راه و روش پزشکیه. همونطور که هر طبی روی هر کسی جواب نمیده، هیپنوتیزم هم ممکنه روی خیلی ها جواب نده. کما اینکه در دوران دبیرستان، یک معلم کارکشته داشتیم که هیپنوتیزم میکرد و بلد بود و همواره میگفت که ممکنه کسی رو به طور مصنوعی خواب کنی و دیگه طرف رو نتونی هیچوقت از اون خواب بیرون بیاری.

علوم قرآنی و حدیث هم علومیه که با عقل و منطق سازگاره و اثبات میشه. پس چه بخواین قبول کنین و چه قبول نداشته باشین، این چیزا هم علم محسوب میشه.

موفق باشین.
    91/3/6

16. 2 کاربر از davy jones بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز hermione's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    !!جاده!!

پيش فرض

دوستانی که میخوان آیه و حدیث بزارن ، تشریف ببرن [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    با بحث های قرآنی ، بار علمی تاپیک رو پایین نیارید تا شبیه مقاله های تبیان بشه ! ا گه مطلب علمی یا تجربه و تحقیقی هست ، درخدمتیم ، وگرنه برای بحث مذهبی در این سایت جایی تعیین نشده .....!
    محدودیت داریم ، لطفا رعایت کنید .....!
    خود این تناسخ مسئله اعتقادیه بعد شما روی چه حسابی میگید فقط بحث علمی باشه ؟
    خب باشه اگه قراره بحث فقط علمی باشه پس حق صحبت در مورد روح ، هیپنوتیزم و امثال اینها ندارید ( چون فکر نمی کنم اثباتی بر مبنای علم فیزیکی واسش باشه )
    و همچنین در مورد تناسخ ...
    البته ممکنه بگید متافیزیکیه ... ( اینجوری که شما گفتید بحث علمی ، 100% علم فیزیکی منظورتون بود )
    هرچند که من میدونم منظور شما از بحث اعتقادی و دینی تنها بحثیه که مخالف تناسخ باشه و اونو رد کنه وگرنه اعتقاد موافق تناسخ موردی نداره !!!
    Last edited by hermione; 26-05-2012 at 20:13.

18. 3 کاربر از hermione بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •