تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 20

نام تاپيک: معرفی آثار نقاشان بزرگ جهان { همراه عکس }

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    TeH

پيش فرض معرفی آثار نقاشان بزرگ جهان { همراه عکس }

در این تاپیک آثار نقاشان معروف رو میذاریم.

حتما نام نقاش ( و در صورت امکان سبک نقاش) رو ذکر کنید.

سعی کنید در هر پست فقط آثار یک هنرمند رو بذارین و آثار هنرمندان دیگر رو در پست های بعدی قرار بدین.

توضیح مختصری هم راجع به نقاشی ها میتونین بذارین

ممنون از همکاری شما

این پست برای فهرست تاپیک ویرایش خواهد شد.

2. 6 کاربر از Miss Artemis بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    TeH

پيش فرض ونسان ونگوگ

ونسان ونگوگ

یکی از تاثیر گذارترین هنرمندان در سبک پست امپرسیونیسم

سیب زمینی خورها
    از اولین شاهکار های ونگوگ است

ون گوگ در نامه‌ای که همراه این اثر برای برادرش فرستاد، در مورد سیب‌زمینی‌خورها گفته بود:

«من سعی کرده‌ام روی این نکته تاکید کنم که این مردم، سیب‌زمینی خودشان را زیر نور چراغ با همان دستانی می‌خورند که چند لحظه پیش، زمین را با آن می‌کندند. پس موضوع اصلی اثر در مورد کارگران است و این که چگونه صادقانه غذایشان را به دست می‌آورند. به‌جای آنکه دقیقا چیزی که در مقابل دیدگانم قرار دارد را بازآفرینی کنم، رنگ را طوری آزادانه به‌کار می‌گیرم تا با اجبار بیشتری خویشتن را عرضه کنم.»

گلدان با دوازده گل آفتابگردان

4. 10 کاربر از Miss Artemis بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    آبیه آسمون

پيش فرض وینسنت ون گوك

شب پرستاره
    اثر: وینسنت ون گوك
    محل نگهداری: موزه هنرهای معاصر، نیویورك، 1889
    بی شك این اثر هنری بهترین دوست داشتنی‌‌ها را به نمایش گذاشته و اما نوابغ را نیز به دردسر انداخته است. گویا هنرمند قصد داشته در طول نیم قرن یا بیشتر با استفاده پرمعنی اش از رنگ نوابغ و هنرمندان سراسر جهان را تحت تاثیر قرار دهد.
    گلهای آفتابگردان
    اثر: وینسنت ون گوك
    محل نگهداری: لندن، گالری ملی، 1888
    ون گوك بعد از ترك كردن زادگاهش هلند به قصد جنوب فرانسه برای تشكیل انجمن هنری، این گلهای آفتابگردان را نقاشی كرده است. او این اثر را برای تزئین اتاق خواب دوستش پل گوگن نقاشی كرد. ون گوك سال بعد یعنی سال 1889 كپی دیگری نیز از این نقاشی كشید و شاید هم كپی دیگری در سال بعدتر. كپی‌‌ها و نسخه‌‌های متفاوت دیگری از این تابلو نیز به شاگردان او نسبت داده شده است. این گلهای هنری معروف در قلبشان نمونه ساده‌ای از ایجاز زندگی را به نمایش می‌گذارند؛ آنها چرخه‌‌های متفاوت زندگی ما هستند، شكوفه‌‌های شاداب و باطراوت تا پژمردگی و نابودی...
    Last edited by nafas; 08-02-2011 at 13:44.

6. 8 کاربر از nafas بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    TeH

پيش فرض پابلو پیکاسو

پیکاسو

پابلو پیکاسو، نقاش سرشناس اسپانیایی سده 19و 20می‌باشد. وی در اکتبر 1881 در مالاگا یکی از شهرهای کشور اسپانیا زاده شد. وی تحصیلات خود را در فرانسه به پایان رساند. او نزد پدرش که استاد نقاشی بود به آموختن صورتگری پرداخت و در سال1903 مقیم پاریس شد. در سال های 1906 و 1910 به اتفاق ژرژ براک مکتب کوبیسم را پایه گذاری کرد. براک از اولین کسانی بود که سنجاق و میخ را با هم توأم نمود و پیکاسو تخته و چیزهای دیگری را هم به آن افزود. پیکاسو در سبک خود شهرت فراوانی به دست آورد و پیروان فراوانی کسب نمود. وی در8 آوریل 1973درگذشت.

8. 9 کاربر از Miss Artemis بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تــــهــرانـــــ /

پيش فرض

مونالیزا - لئوناردو داوینچی لوور، پاریس- 06-1503
    این صورت با لبخند مرموزش خودش با هنر مترادف شده است و قطعا مشهورترین نقاشی ای است که همه‌مان می‌شناسیم و تقریبا تاثیرگذارترین پرتره در طول تاریخ نیز بوده است.

================================================== ==

موج نهم- ایوان آیوازوفسکی
    1850- موزه دولتی روسیه، سن پترزبورگ تابلوی موج نهم شاهکاری واقعی است. آیوازوفسکی در این نقاشی که تلاش شوم گروهی را برای نجات یافتن از امواج بی‌رحم اقیانوس نشان داده، به کمال تکنیکی ناب خویش دست یافته است. باوجود این قوی‌ترین بخش این کمپوزیسون در مرکز نقاشی قرار دارد که مرموز‌ترین و عرفانی‌ترین بخش و نمایش دهنده تشعشعات خورشید می‌باشد و به صحنه با طیفی از رنگهای قوی سبز و صورتی روشنایی بخشیده است. همچنین بارها از این نقاشی به اسم زیباترین نقاشی روسی نام برده شده است.

منبع: .seemorgh

Last edited by Mahdi/s; 08-02-2011 at 21:05.

10. 8 کاربر از Mahdi/s بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تــــهــرانـــــ /

پيش فرض

گالری علوفه، جان کنستابل
    1821، گالری ملی، لندن
    این تابلو به عنوان بزرگترین نقاشی بریتانیایی ارزشمند و مورد تقدیر واقع می‌شود، اما وقتی که برای اولین بار در سال 1821 در آکادمی ‌سلطنتی نمایش داده شد (با عنوان: نیم روز)، در پیدا شدن خریدار ناکام ماند. ولی وقتی در فرانسه تئودور گریکالت این اثر را تحسین کرد بیشتر مورد توجه قرار گرفت. و بالاخره وقتی در یک سالن در پاریس همراه با تابلوهای دیگر کنستابل نمایش داده شد شور و هیجان بیشتری را برانگیخت (گفته شده که حضور داشتن نقاشی‌‌های دیگر کنستابل در این نمایشگاه یک هدیه برای گریکالت که خیلی زود و در همان سال فوت کرد، به شمار می‌آمده). در این نمایشگاه تابلوی گالری علوفه به طور قطع به عنوان برنده مدال طلایی که توسط چارلز ایکس از فرانسه اهدا می‌شد انتخاب شده بود. آثار کنستابل در این نمایشگاه تحت تاثیر و الهام گرفته از نقاش‌‌های فرانسوی مثل اوژن دلاکروا بود.

برج بابل، پیتر بروگل مهتر
    1563، موزه کانستیستوریس، وین
    موضوع این نقاشی سازه برج بابل است؛ در کتاب مقدس آمده که این برج ساخته دست بشر برای رسیدن به بهشت بوده. بروگل در نشان دادن معماری برج بابل با طاق‌‌ها بیشمار و نمونه‌‌های دیگر از مهندسی رومی، عمدا کلسئوم روم را تداعی کرده است. هدف او از این نقاشی این بوده که خطرات غرور بشر و شاید هم هم زیانبار بودن عقلانیت کلاسیک در مواجه با الاهیت را نشان دهد.

12. 8 کاربر از Mahdi/s بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تــــهــرانـــــ /

پيش فرض

تمرر جنگجو به آخرین لنگرگاهش کشیده می‌شود تا از هم باز شود، جی.ام.دبلیو. ترنز
    1838، گالری ملی، لندن
    در مهم‌ترین بخش نقاشی، یعنی کشتی جنگی قدیمی، ترکیب بندی اثر غیر عادی است، که در سمت چپ تصویر جا داده شده یعنی جایی که بر شکوه و جلال اثر تاکید می‌شود و اکثر رنگهای شبح گونه آن در گوشه ای از مثلثی قرار گرفته است که در دو گوشه دیگر آن آسمان آبی و همچنین مهی که به سوی آسودگی خیال پیش می‌رود، قرار دارد. زیبایی قایق کهنه در کنتراست قوی و رنگهای سیاه و چرکین قایق با بخارهایی نمود پیدا می‌کند که به سرعت از روی سطح دریاچه بلند می‌شود؛ "مثل بخار آب". در سال 2005 این نقاشی به عنوان عالی‌ترین اثر هنری در گالری هنر بریتانیا انتخاب شد.

گشت شبانه، رامبرانت وان رین

1642، آمستردام، Rijksmuseum
    از این نقاشی به عنوان بهترین کار رامبراند نام برده شده است، چرا که این اثر تمام الگوهای نقاشی را شکسته تا حدی که تمام نقاشان چهره آن دوران از خلق این اثر ابراز نگرانی و ناراحتی کردند. این نقاشی به تازگی به نمایش گذاشته شده و به عنوان یکی از بهترین آثار اروپای شمالی به بازدیدکنندگان ارائه می‌شود.

14. 6 کاربر از Mahdi/s بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تــــهــرانـــــ /

پيش فرض

خوک چران، بریتانی، پل گوگن

1888، موزه هنر شهر لس آنجلس

گوگن یکی از نقاشان پیشرو پست امپرسیونیست به شمار می‌آید. این نقاشی رنگین نسبت به نقاشی‌‌های دیگر گوگن به سبک پخته خاص خودش فضاهای رئال بیشتری دارد. "خوک چران" با کشاورز و خوکهایش و پس زمینه ای از خانه‌‌های کوچک روستایی و آسمان، از پیش زمینه ای متفاوت برخوردار است. رنگهای قوی و تکه تکه یکی از سبکهای خاص و متعلق به گوگن است.

دو خواهر (روی تراس)، پیر آگوست رنوآر

1881، موسسه هنری شیکاگو

تجلیل از زیبایی بهار و پیمانهای دوران جوانی، در تابلوی دو خواهر (روی تراس) سبک تکنیکی و کمپوزیسیون درست، نمایش هنرمندانانه رنگهای لرزان باطراوت به خوبی مشهود است. اکثر تصاویر نقاشی در اندازه واقعی قضایی سطحی را در جلوی تراس اشغال کرده اند؛ و در پشت آنها فضایی پرنشاط و پر از برگ مورد توجه قرار می‌گیرد که به نحو بسیار شدیدی روی فرمها و شکلهای نقاشی شده فوکوس می‌کند. صورت دو دختر به شدت بر اصول نقاشی جدید رنوآر تاکید داشته و آن را آشکار می‌کند و رنگ صورتها تحت تاثیر سایه‌‌ها یا بازتابها قرار نگرفته است. رنگ چشمهای دختر کوچک بسیار شفاف و واضح، به رنگ آبی ترانسپورانت و شفاف، ما را به تماشا کردن جهان با نگاهی تازه و از دید چشمانی بی‌گناه دعوت می‌کند.

16. 5 کاربر از Mahdi/s بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز thecrow's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان و علاقه مندان عزيز

فکر ساختن چنين تاپيکي ديروز به ذهنم رسيد که امروز فهميدم miss artemis عزيز اين کار رو قبلا انجام داده. تاپيک بسيار جالبيه و بسيار ممنونم.

فقط من دلم مي خواست روند اين تاپيک طور ديگه اي باشه. يعني از اين حالت خشک و کپي پيست کردن مطالب توسط چند نفر محدود و کم محتوا بودن خارج بشه و يه حالت جذاب تر و تخصصي تري به وجود بياد.

فکر مي کنم اينجوري که مثلا من يک اثر رو معرفي مي کنم مطالبي رو در موردش مي خونم و اينجا اطلاعاتي رو به صورت کلي طبق اون مطالبي که خوندم ارائه مي کنم و بعد نظر خودم و احساسم رو نسبت به اون اثر توضيح مي دم.

اگر دوستان هم بيان و تا چند پست در مورد همون اثر نظرات و احساسشون رو توضيح بدن که خيلي بهتر هم مي شه . هم تاپيک انقدر خشک نيست هم افرار بيشتري در اون شرکت مي کنن.

با تشکر از دوستان

-------------------------------------

اول از اثر مورد علاقه ي خودم يعني جيغ شروع مي کنم.

the scream

اين تابلو يکي از معروف ترين آثار هنري ادواد مونک نقاش بزرگ نروژِ هست.

جالب اينجاست که بدونيد اين تابلو بخشي از the friez of life هست که در اين سري از نقاشي ها جنبه هاي مختلف زندگي مثل عشق و ترس و وحشت و اضطراب و افسردگي رو به زيبايي به نمايش کشيده. و همين آثار باعث شده که مونک طلايه دار سبک expressionist باشه. در اين سبک نقاش به نمايش درآوردن احساسات مي پردازه .

استفاده کردن از رنگ هاي جيغ و پر رنگ براي نشان دادن دنياي عميق تر و دروني تر و استفاده کردن از سبک چرخشي که با چرخ دادن رنگ در اطراف شخصيت مورد نظر در تابلو, پژواک بصري ايجاد مي کند باعث زيباتر و عميق تر شدن آثار وي شده است.

توضيح خالق اين اثر از هر توضيح ديگري گوياتر وشيوا تر هست براي درک احساسات پشت اين تابلوي زيبا:

در مسيري همراه دو تن از دوستان در حال حرکت بوديم که ناگهان حس کردم آسمان به رنگ خون شد. من متوقف شدم احساس ضعف مي کردم. به فنس ها تکيه دادم. بالاي سرم خون و شعله هاي آتش بود. دوستان من به حرکت خود ادامه مي دادند ولي من همونجا ايستاده بودم و از ترس ميلرزيدم. و من يک جيغ ناگهاني رو حس کردم که از دل طبيعت گذشت.

خيلي جالبه . اين تابلو تداعي کننده واقعا زيبايي از وحشت هست و من از ديدن اون لذت مي برم. وحشتي که از دل طبيعت برآمده و بر اعماق جان انسان لرزه مي افکند.و چقدر زيبا اين لحظات به تصوير کشيده شدند.

اين تابلو در موزه مونک نگهداري مي شه و تا به حال بارها مورد لطف سارقين قرار گرفته.

البته از اين تابلو چند نسخه مختلف وجود داره که در جاهاي مختلف از اون ها نگهداري مي شه.

در سال 94 نسخه اي که در موزه ملي نگهداري مي شه دزديده شد که چند ماه بعد پيدا شد. در سال 2004 اين تابلو به همراه مدونا که اثري ديگه از مونک هست از موزه مونک دزديده شد که هردوي آن ها در 2006 دوباره پيدا شدند. اين دو تابلو مقداري ضربه ديده بودند که باعث شد به مدت دوسال تحت تعمير باشن و بعد ازدو سال در 2008 به موزه رفتند و آماده نمايش عمومي شدند.

edvard munch

خوب اين بود توضيحات و اطلاعات اجمالي و احساسات و نظر خودم در مورد اين تابلو. اگر دوستان هم نظري در مورد اين اثر دارند خوشحال مي شم بدونم.اگر کسي هم مي خواد تابلو يا اثري رو معرفي کنه فکر مي کنم اين سبک معرفي کردن خيلي جالب تر باشه.

18. 6 کاربر از thecrow بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    TeH

پيش فرض

فقط من دلم مي خواست روند اين تاپيک طور ديگه اي باشه. يعني از اين حالت خشک و کپي پيست کردن مطالب توسط چند نفر محدود و کم محتوا بودن خارج بشه و يه حالت جذاب تر و تخصصي تري به وجود بياد.

فکر مي کنم اينجوري که مثلا من يک اثر رو معرفي مي کنم مطالبي رو در موردش مي خونم و اينجا اطلاعاتي رو به صورت کلي طبق اون مطالبي که خوندم ارائه مي کنم و بعد نظر خودم و احساسم رو نسبت به اون اثر توضيح مي دم.

اگر دوستان هم بيان و تا چند پست در مورد همون اثر نظرات و احساسشون رو توضيح بدن که خيلي بهتر هم مي شه . هم تاپيک انقدر خشک نيست هم افرار بيشتري در اون شرکت مي کنن.

با تشکر از دوستان

من موافقم
    البته به نظرم یه سری شرایط باید در نظر بگیریم براش برای جلوگیری از اسپم

واقعا که اثر خوبی رو انتخاب کردین .

با خیلی از آثار هنری مواجه شدیم که قوی هم بودن اما مثل این اثر در انتقال احساس موفق نبودن.

برای درک این تابلو لازم نیست بهش زل بزنیم و فکر کنیم که منظور هنرمند چی بوده

حتی با 1 ثانیه نگاه کل این احساس آشنا یعنی ترس رو به بیننده منتقل میکنه .

استفاده از خطوط اریب و تاکید بر سر فیگور که تقریبا در مرکز کادر قرار گرفته و البته رنگ های تشویش زا میتونن از عواملی باشن که این نقاشی رو به یک نقاشی موفق تبدیل کردن.

یک حالت رویاگونه هم به نظر من داره ... مثل یه خواب ترسناک !

20. 5 کاربر از Miss Artemis بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •