تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 20 از 20

نام تاپيک: معرفی آثار نقاشان بزرگ جهان { همراه عکس }

آخر فروم باز thecrow's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

من موافقم
    البته به نظرم یه سری شرایط باید در نظر بگیریم براش برای جلوگیری از اسپم

واقعا که اثر خوبی رو انتخاب کردین .

با خیلی از آثار هنری مواجه شدیم که قوی هم بودن اما مثل این اثر در انتقال احساس موفق نبودن.

برای درک این تابلو لازم نیست بهش زل بزنیم و فکر کنیم که منظور هنرمند چی بوده

حتی با 1 ثانیه نگاه کل این احساس آشنا یعنی ترس رو به بیننده منتقل میکنه .

استفاده از خطوط اریب و تاکید بر سر فیگور که تقریبا در مرکز کادر قرار گرفته و البته رنگ های تشویش زا میتونن از عواملی باشن که این نقاشی رو به یک نقاشی موفق تبدیل کردن.

یک حالت رویاگونه هم به نظر من داره ... مثل یه خواب ترسناک !

ممنون بابت استقبال گرمتون
    برای جلوگیری از اسپم که شما ایجاد کننده تاپیک هستید و صاحب اختیار . هر قانونی که به ذهنتون رسید می تونید به پست اول اضافه کنید.من هم اگر نکته ای به ذهنم رسید بهتون اطلاع می دم. البته الان کلا یه مشکلی در این انجمن وجود داره که من حتما سعی میکنم پیگیری کنم بلکه این مشکل برطرف بشه.
    .
    .
    در مورد تابلو هم بگم که واقعا درسته که با یک نظر می شه همه چیز رو فهمید و این احساس وحشت انقدر شیوا هست که هر انسان عادی ای اون رو درک می کنه.ولی من به این نتیجه رسیدم که هرچه بیشتر به این تابلو دقت می کنیم جذاب تر به نظر می رسه و نکات جالب تری رو می شه درش پیدا کرد.
    مثلا به اون موجی که در طبیعت وجود داره دقت کنید این موج فقط در طبیعت اطراف و در آسمون وجود داره و اثری از این موج رو در بدن فیگور هم می بینید که نشون می ده این فریاد چگونه در اون لحظه از بدن نقاش گذر کرده و این نکته به نظرم خیلی جالب بود.
    .
    .
    یه جایی خوندم که یه مومیایی وجود داره که شدیدا شبیه شخصیت این تابلو هست و گفته شده بود که نقاش از چهره اون مومیای برای کشیدن این تابلو استفاده کرده که این نظریه به نظرم دور از عقل و چرند بود.
    اما این که چرا صورت این شخص انقدر شبیه اسکلت و مومیای و این چیزهاست من متوجه نشدم.شاید دلیلش فقط این بوده که اون حس وحشت بیشتر جلوه داده بشه.شاید هم دلیل دیگه ای داشته.دوستان اگر اطلاعی در این زمینه دارن ما هم در جریان بذارن.
    باز هم ممنون

2. 3 کاربر از thecrow بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    TeH

پيش فرض

البته الان کلا یه مشکلی در این انجمن وجود داره که من حتما سعی میکنم پیگیری کنم بلکه این مشکل برطرف بشه.
    چه مشکلی ؟

.
    .
    .

این تابلو در واقع یه سلف پرتره هست و تا اونجایی که یادمه مونش یه دوره ای از زندگی ش مشکلات روحی داشته

قطعا این تغییرات روحی روانی بی تاثیر نبوده در حال و هوای نقاشی ها و حتی فیگور ها و پرتره ها

اگه به پرتره های مونش نگاه کنیم به تدریج از یه مرد خوش قیافه تبدیل شده به این صورت های استخوانی شکل.

درست مثل تغییر روحیه ی خودش

این استخوانی بودن و شکل ترسناک صورت اغراقی بوده تا حسی که خودش تجربه کرده رو بتونه به بیننده هم منتقل کنه

4. 3 کاربر از Miss Artemis بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز thecrow's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض the last supper

خوب مثل اینکه دوستان فعلا قصد ندارید حرکتی انجام بدن.
    خودمون ادامه می دیم تا ببینیم به کجا می رسد این تاپیک.
    درضمن از موسس تاپیک برای پیگیری و علاقه مندیشون کمال تشکر را داریم

------------------------

خوب کار بعدی ای که معرفی می کنم یک تابلوی فونق العاده ای که
    هر بیننده ای از هر ملیت ودینی رو مطمئنا جذب می کنه و تحت تاثیر قرار می ده.
    این کار کاری نیست جز یکی از بزرگ ترین آثار داوینچی بزرگ که
    به نظر من اسطوره ایست در زمینه نقاشی تکرار نشدنی.

the last supper

مادربزرگ من یک نمونه ی کوچک حکاکی شده روی چوب از این اثر تو خونه شون داره که من همواره از کودکی اونو می دیدم و از دیدنااش لذتمی بردم. حالت روحانی و آرام بخش این اثر همون طور که گفتم هر بیننده ای رو تحت تاثیر قرار می ده.
    بنابر تفکر مسیحیت , مسیح آخرین شام زندگیش رو دراورشلیم با این دوازده روحانی خورده.
    این تابلو در حقیقت یک دیوارنگاره بزرگ هست که خوشبختانه دزدیدن اون کاملا غیر ممکنه.
    این اثر بر پایه ی کتاب یوحنا باب 13 و آیه 31 هست. که در آن یکی از دوازده یاران مسیح به او خیانت می کنند.
    جالب است که این نقاشی چون قابل جابهجا شدن نیست پس مالکیت شخصی هم ندارد.
    داوینچی ایتالیایی سه سال برای این اثر وقت گذاشته و اون رو به فرمانروای حامی خودش تقدیم کرده.
    این نقاشی سراسر دیوار یک تالار مستطیل شکل را می پوشاند که سالن غذاخوری صومعه سانتا ماریا دله گراتسیه در میلان است.
    همونطور که می بیند لئوناردو از پرسپکتیو برای بیشتر جلوه دادن شخصیت اصلی نقاشی یعنی حضرت مسیح که در وسط تابلو قرار دارد استفاده کرده.
    و چه زیبا و هنرمندانه این تابلو کشیده شده خوشا به حال کسانی که این اثر رو از نزدیک دیده اند.
    دیدنش در اون حد و اندازه ی بزرگ وااااقعا جالبه .

این هم تصویری از محل صومعه
    خلاصه که این یکی ین اون تابلو های دیگه برای من جایگاه ویژه ای داره. نظر شما چیه؟

6. 2 کاربر از thecrow بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

بررسی تابلوی”توطئه” اثر رامبراند

نام کامل این تابلو “توطئه باتاوایی ها” میباشد.

رامبراند در زمان رسم این تابلو 55 سال داشت اما در هلند که کشور خودش بود چندان محبوب و پرطرفدار نبود اما در خارج از مرزهای هلند طرفداران زیادی داشت .در آن زمان بنا به دلایلی شهردار آمستردام ب
    رای دیوارهای شهرداری ناچارا سفارشی به رامبرانت داد که موضوع آن اجداد هلندی (باتاوایی ها) بودند.رامبراند که با شیوه جدیدی که از آثار قبلی خود نیز متمایز بود نقاشی میکرد بامخالفان زیادی روبرو بود اما به روش خود ایمان داشت.او در نقاشی های
    خود از ضربه های سریع قلم مو استفاده میکرد و نیز با کاردک بر روی تابلو رنگ میمالید که شیوه ای بود که حتی قرنها بعد از او نیز استقبال نشد.
    او باتاوایی ها را به صورت قبایلی وحشی و در پی قدرت نشان داده است.در این تابلو سیویلیوس که از یک چشم نابینا بوده است را نشان داده که مردم باتاوایی را به ضیافت شام فراخوانده
    و از آنها برای مقابله با رومیان اشغالگر سوگند میخواهد.چندین نفر به نشانه حمایت از او شمشیرهای خود را روی شمشیر او قرار داده اند و نوری که از این صحنه ساطع میشود نشان دهنده تاکید نقاش بر این لحظه میباشد.
    پیرمردی جادوگر در تابلو میبینید که محاسن بلند و سپیدی دارد و انگشت دست راست خود را برای تبرک بر روی شمشیر قرار داده است.
    این اثر به هیچ وجه مورد استقبال شهرداری قرار نگرفت و او را برای بازسازی اثر فراخواندند و به او گفتند:در توانایی شما برای پرداخت عاقلانه به موضوعات شکی نیست
    ولی سوال این است که چرا باتاوایی ها را اینچنین متوحش کشیده اید؟
    رامبراند پاسخ داد:باتاوایی ها قبل از قبایل ژرمن شکل گرفتند ولی به نظر من در این اثر نشانی از توحش وجود ندارد!!!
    به هرحال از او خواسته شد تا سردار را نیمرخ بکشد تا کوری او معلوم نشود اما رامبراند با صرف نظر کردن از دستمزد از این درخواست خودداری کرد.
    نکته دیگری که باید به آن اشاره کرد نورپردازی خاص این تابلو است..احتمالا همه شما در نگاه اول به این نتیجه رسیدید که این باید یک محفل مخفیانه باشد…اما چطور؟این به لطف نورپردازی سهل و ممتنع نقاش به وجود میاید.
    همچنین بد نیست بدانیم کلادیوس سیویلیوس توسط نرون امپراطور رومی محکوم شده بود و درتبعید به سر میبرد ودر نهایت موفق به فرار شده بود.و گفته میشود او برای فریب دادن و فرار کردن یک چشم خود را به عمد از بین برد.
    این تابلو بزرگترین کار رامبراند محسوب میشود که ابعادی در حدود 5 متر در 5 متر داشت اما بعد از اینکه دستمزد خود را نگرفت آن را به یک چهارم ابعاد اولیه کاهش داد و فروخت.
    همچنین گفته میشود نماد شمشیر -سوگند یعنی سوگندی که شمشیرهای خود را بر روی هم قرار میدهند از ابداعات رامبراند و در همین تابلو بوجود آمده که البته از صحت این موضوع مطمئن نیستم.
    -------------------------------------------------------------------------------------
    منابع:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    کد:
    کد:
    کد:
    کد:
    کد:

Last edited by part gah; 17-11-2011 at 15:37.

8. این کاربر از part gah بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

بوسه (Der Kuss) اثری از گوستاو کلیمت (۱۸۶۲ - ۱۹۱۸ میلادی)، نقاش نمادگرای اتریشی است که بی شک، از مشهورترین کارهایش به شمار می‌رود.
    اصل این نقاشی، هم اکنون، در یکی از گالری های قصر بلویدیر در شهر وین نگهداری می شود.

این نقاشی زن و مردی را که از نمادهای گوناگون و طلا پوشیده شده‌اند، نشان می‌دهد که در پس زمینه‌ای آرام و یکنواخت، یکدیگر را می‌بوسند.
    مرد خم شده‌است تا زن را در حالی روی بستری از گل زانو زده‌است ببوسد در حالی که به نظر می‌آید زن بیشتر پذیرای بوسه باشد،
    به جای این که فعالانه در آن شرکت کند. بخشی از طلایی که برای پوشش مرد استفاده شده‌است، از اشکالی سیاه و سفید و مستطیلی شکل
    تشکیل شده در حالی که لباس زن با گلهایی رنگارنگ نقطه چین شده‌است.

برداشتهای گوناگونی از این اثر تاکنون شده‌است:

این پوشش طلاکاری شده و پس زمینه‌ای نامشخص مفهوم زمان‌گریز بودن را القا می‌کند و اینکه چگونه یک بوسه، یکی شدن را باعث می‌شود.

نشان می‌دهد که چقدر همه چیز درخشان، زیبا و طلایی است وقتی که کسی را برای اولین بار می‌بوسید.

مرد در بوسه غرق شده‌است (بی‌چهره و بی‌هویت)، در حالی که زن صورتش را برای کناره‌گیری و دوری از بوسه چرخانده‌است.

زن خود را تسلیم مرد کرده‌است در حالی که لحظه اوج لذت جنسی را تجربه می‌کند.

در مورد این اثر حدس‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه کِلیمت از معشوقه‌اش، امیلی فلاگ در خلق این شاهکار به عنوان مدل استفاده کرده‌است.

گوستاو کلیمت (به انگلیسی: Gustav Klimt) یک نقاش نمادگرای اتریشی و یکی از برجسته‌ترین اعضای آرت نوو وین (Vienna Secession) بود.
    کارهای برتر او عبارتند از نقاشی، نقاشی‌های دیوارنما، انگاره (sketch) و کارهای هنری دیگر که بسیاری از آنها در نگارخانه Vienna Secession
    نمایش داده می‌شوند. موضوع و سبک اصلی نقاشی‌های کلیمت اندام برهنه زنان بود.

محبوبیت و افزایش قیمت تابلوهای گوستاو کلیمت در حراجی‌ها از سده بیستم میلادی آغاز شد.

کلیمت طراحی زبردست بود. از او بیش از سه هزار طراحی باقی مانده، که از نگاه دقیق و دست پرقدرت او خبر می‌دهند. قلم جسور و چابک او
    در رسم پیکرها و حالت‌های انسانی، به ویژه زنان برهنه، به گروهی از هنرمندان جوان‌تر مانند اگون شیله درس بسیار داد.

ضميمه هاي کوچک ضميمه هاي کوچک 599px-Gustav_Klimt_016.jpg  

10. 2 کاربر از part gah بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت niloofarranjbar7's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2016

پيش فرض

سلام،من تصویر یه اثر نقاشی و دارم ولی متاسفانه نمیدونم طراح این اثر کیه و هر چقدر جست و جو کردم اطلاعاتی پیدا نکردم میشه کمکم کنید،عکس و میفرستم لطفا اگه کسی دونست طراح این اثر کیه جواب بده ممنون میشم.

فرستاده شده از SM-T231ِ من با Tapatalk

تاريخ عضويت
    Jan 2016

پيش فرض

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

سلام،من تصویر یه اثر نقاشی و دارم ولی متاسفانه نمیدونم طراح این اثر کیه و هر چقدر جست و جو کردم اطلاعاتی پیدا نکردم میشه کمکم کنید،عکس و میفرستم لطفا اگه کسی دونست طراح این اثر کیه جواب بده ممنون میشم.

توماس گینزبارو نقاش قرن 18 انگلیسی.
    اطلاعات بیشتر در خصوص این پرتره در لینک زیر از نشنال گالری :
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تاريخ عضويت
    Jan 2016

پيش فرض

سپاسگزارم از لطف تون.

تاريخ عضويت
    Jan 2016

پيش فرض

از پاسخگویی تون ممنونم.

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •