تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 8 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 74

نام تاپيک: پیشنهادات برای اسپرت کردن ماشین

داره خودمونی میشه mahziar2011's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    روی درخت آلبالو

6 پیشنهادات برای اسپرت کردن ماشین

سلام در اینجا می توانید پیشنهادات خود را در مورد اسپرت کردن ماشین بگید
    مثال:نوع سیستم.رینگ....
    شما پیشنهاد های خود را اینجا بگید تا دیگران استفاده کنند

2. 3 کاربر از mahziar2011 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز sAeEd_kHaAn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    اینور آب

پيش فرض

سلام در اینجا می توانید پیشنهادات خود را در مورد اسپرت کردن ماشین بگید
    مثال:نوع سیستم.رینگ....
    شما پیشنهاد های خود را اینجا بگید تا دیگران استفاده کنند
    سيستم خوب از جمله واجباته
    رينگ اسپرت هم خيلي ظاهر ماشينو عوض ميكنه
    و روكش صندليها هم از نوع چرم باشه اونم خوبه تاثير داره
    اين از ظاهر
    Last edited by sAeEd_kHaAn; 04-04-2011 at 19:49.

4. این کاربر از sAeEd_kHaAn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه SiavElClassico's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2012

پيش فرض

ميبخشيد پست تكراري ميدم اما ديدم.نوضوعش به اين تاپيك هم ميخوره: چيزي كه براي من جالبه اينه كه تو اين فروم در مورد آيرو ديناميك زياد بحث نميشه, همش بحث فنر , لاستيك , موتور , اگزوز و بادي كيت هاي غير استاندارد و ... هست. پيشنهاد ميكنم از كار هاي ساده شروع كنيد . ممكنه بگيد پليس گير ميده كه اولا بادي كيت هم(اصولي يا غير اصولي) در معرض ديدن و دومن راه هاي دور از ديد هم موجودن.مثلا ميتونيد يك صفحه مثلا فولادي(ترجيحا ضد زنگ) با اسكلت محافظ زير ماشين بذاريد كه اولا اون اسكلت اگه درست نصب بشه مقاومت پيچشي بدنه رو بالا ميبره كه مثل استرس بار عمل ميكنه و باعث بهبود عملكرد سر پيچ ها ميشه. دوما اون صفحه مثلا فولادي مخصوصا توي اتومبيل هاي ارتفاع پايين باعث جريان بهتر هوا زيراتومبيل و ايجاد اثر زمين(Ground effect) ميشه كه هم مقاومت هوارو كم ميكنه و هم دانفورس رو زياد ميكنه, در ضمن چون در پايين ترين بخش اتومبيل نصب ميشه باعث ميشه مركز ثقل پايين بياد كه بازم خوبه و در كل سر پيچ ها مخصوصا پيچ هاي سرعت بالا عالي عمل ميكنه. اين عمل هزينه بالايي نخواهد داشت و در ضمن يك جريان هواي قوي و يكدست رو براي عبور از ديفيوزر(Diffuser) آماده ميكنه كه كارايي اون رو بالا ميبره. استفاده از ديفيوزر جلو و عقب هم به نظر من كار مناسبيه چون هم ظاهر ماشين رو به اصطلاح خفن ميكنن و هم تو افزايش دانفورس و شتاب و حتي كاهش مصرف سوخت تاثير گذارن , بال عقب كه بماند(هر چند تو بازار ايران من بال عقب كه طراحي علمي شده باشه نديدم).يك راه حل علمي, عجيب و حتي مضحك هم اينه كه تو بدنه ماشينتون مثل توپ گلف فرو رفتگي ايجاد كنيد(حتما توپ هاي گلف رو ببينيد) كه به شدت مقاومت هوارو كم ميكنن و مخصوصا تو اتوبان مصرف سوخت رو كم ميكنن, در اين صورت افزايش تاپ اسپيد و شتاب(هر چند كم) بديهي خواهد بود.يك راه ديگه هم تعويض سقف ماشين و در كاپوت و صندوق عقب با نمونه فايبر هست كه مركز ثقل رو پايين مياره. كار ديگه اي كه ميشه كرد بهينه سازي نحوه جريان تو محفظه.موتوره كه يكم پيچيدست اما اگه صحيح انجام بشه ميتونه گاهي علاوه بر كاهش مقاومت هوا يك نيروي پيشران هم براي اتومبيل شما ايجاد كنه(مخصوصا رادياتور وگرماي موتور) كه يك امتياز مثبت براي ماشين شما ميشه...
    Last edited by SiavElClassico; 08-07-2012 at 14:01.

تاريخ عضويت
    Feb 2012

پيش فرض

اينم يه ايده براي بادي كيت پرايد هاچ بك از خودم:

7. این کاربر از SiavElClassico بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2012

پيش فرض

اصلا كسي مياد اينجا؟

ناظر انجمن اتومبیل mohamad skystar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

اصلا كسي مياد اينجا؟
    بله که میایم دوست گرامی
    من هر روز پست های شما رو میخونم و مفیدم هستن.
    در مورد این طرحی که برای پراید هست خودتون کشیدین؟

اگر کسی بخواد این طرح رو اجرایی کنه تقریبا چقدر هزینه میبره و از چه موادی برای ساخت
    این کیت باید استفاده بشه؟؟
    سپر و گلگیر کجا از هم جدا میشن؟ الان چیزی که من دارم میبینم اینکه گلگیر انگار تا زیر چراغ جلو اومده/

تاريخ عضويت
    Feb 2012

پيش فرض

بله که میایم دوست گرامی
    من هر روز پست های شما رو میخونم و مفیدم هستن.
    در مورد این طرحی که برای پراید هست خودتون کشیدین؟

اگر کسی بخواد این طرح رو اجرایی کنه تقریبا چقدر هزینه میبره و از چه موادی برای ساخت
    این کیت باید استفاده بشه؟؟
    سپر و گلگیر کجا از هم جدا میشن؟ الان چیزی که من دارم میبینم اینکه گلگیر انگار تا زیر چراغ جلو اومده/
    خواهش ميكنم.
    بله اينا طرح خودمه, راستش رو بخوايد بايد از فايبر كارها بپرسيد كه چقدر درمياد(بهترين ماده در دسترس ما در ايران) اگه از دوستانتون فايبر گلس ساز كه تو كار بدنه ماشين باشه كسي رو داشته باشيد خيلي هم گرون نميشه هزينش بايد مثل سپر هاي ديگه (فايبر) بشه . فقط ميمونه هزينه قالب كه اگه طرف آشنا باشه و يا چند تا از اين ها بزنه هزينش كم ميشه....

در مورد محل نصب هم تو طرح تا كيدي نداشتم فقط فرم اوليه بود به راحتي ميشه به صورت هماهنگ با سپر طراحيش كرد كه قطعا به زيبايي و هماهنگي يك طرح كاملا مجزا نميشه ولي هزينش كمتره...

اگه اينجا كسي تو كار فايبر هست يا كسي رو در اين زمينه ميشناسه قيمت رو دقيق تر تخمين بزنه بهتره... البته معمولا صاحبان پرايد جزو افرادي هستند كه بودجه ي محدودي دارند و اين ممكنه مشكل ايجاد كنه... البته استثنا هم زياد داريم.
    طرح هاي ديگه هم تو راهند در ضمن سعي ميكنم اصول ايروديناميك رو تو طرح هام رعايت كنم اگه هم خواستيد طرح ديفيوزر پرايد هم واسه پشت اين مدل ميذارم كه تنها يك مشكل هست, زير ماشين هاي معمولي كلي چيزه كه هم زيبايي و هم كارايي طرح هاي سپر ها رو خراب ميكنه....

به شخصه دوست دارم واسه يه تيم مسابقه (حتي كلاس پرايد ايران) طرح بدنه بدم چون ميبينم بعضي او ساده ترين اصول هم رعايت نميشند ولي ....

با تشكر
    Siav

ناظر انجمن اتومبیل mohamad skystar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

خواهش ميكنم.
    بله اينا طرح خودمه, راستش رو بخوايد بايد از فايبر كارها بپرسيد كه چقدر درمياد(بهترين ماده در دسترس ما در ايران) اگه از دوستانتون فايبر گلس ساز كه تو كار بدنه ماشين باشه كسي رو داشته باشيد خيلي هم گرون نميشه هزينش بايد مثل سپر هاي ديگه (فايبر) بشه . فقط ميمونه هزينه قالب كه اگه طرف آشنا باشه و يا چند تا از اين ها بزنه هزينش كم ميشه....

در مورد محل نصب هم تو طرح تا كيدي نداشتم فقط فرم اوليه بود به راحتي ميشه به صورت هماهنگ با سپر طراحيش كرد كه قطعا به زيبايي و هماهنگي يك طرح كاملا مجزا نميشه ولي هزينش كمتره...

اگه اينجا كسي تو كار فايبر هست يا كسي رو در اين زمينه ميشناسه قيمت رو دقيق تر تخمين بزنه بهتره... البته معمولا صاحبان پرايد جزو افرادي هستند كه بودجه ي محدودي دارند و اين ممكنه مشكل ايجاد كنه... البته استثنا هم زياد داريم.
    طرح هاي ديگه هم تو راهند در ضمن سعي ميكنم اصول ايروديناميك رو تو طرح هام رعايت كنم اگه هم خواستيد طرح ديفيوزر پرايد هم واسه پشت اين مدل ميذارم كه تنها يك مشكل هست, زير ماشين هاي معمولي كلي چيزه كه هم زيبايي و هم كارايي طرح هاي سپر ها رو خراب ميكنه....

به شخصه دوست دارم واسه يه تيم مسابقه (حتي كلاس پرايد ايران) طرح بدنه بدم چون ميبينم بعضي او ساده ترين اصول هم رعايت نميشند ولي ....

با تشكر
    Siav
    من یه نظر در مورد این طرح دارم:
    فکر میکنم اون بال عقب نسبت به سایز کلی اتاق ماشین بزرگه
    اگر یه سانروف روی سقف تعبیه میشد خوب بود.
    این طرح چون خیلی اسپرتی هست روی کاپوت هم میشه یه طرح داد.

اونطور که تو طرح تایر ها میبینم مثل اینکه سایزهای عقب و جلو فرق دارن شایدم من اینجور میبینم.
    چی باعث شد درب های عقب رو حذف کنید؟ یعنی کلا نظرتون روی خودروی 2 نفره بوده تو این طرح؟

12. این کاربر از mohamad skystar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2012

پيش فرض

من یه نظر در مورد این طرح دارم:
    فکر میکنم اون بال عقب نسبت به سایز کلی اتاق ماشین بزرگه
    اگر یه سانروف روی سقف تعبیه میشد خوب بود.
    این طرح چون خیلی اسپرتی هست روی کاپوت هم میشه یه طرح داد.

اونطور که تو طرح تایر ها میبینم مثل اینکه سایزهای عقب و جلو فرق دارن شایدم من اینجور میبینم.
    چی باعث شد درب های عقب رو حذف کنید؟ یعنی کلا نظرتون روی خودروی 2 نفره بوده تو این طرح؟
    درسته اون بال رو اغراق شده كشيدم, اين طرح رو جوري دادم كه توي مسابقات تاثير زيادي بذاره... در مورد فاصله اش با بدنه ماشين بايد بگم كه خواستم علمي تر كار كنم, اين جوري يكم دانفورس كم ميشه ولي در عوض پسا يا درگ كم ميشه چون باعث ميشه حباب خلا نسبي پشت ماشين كوچكتر بشه.
    در مورد دو در بودنش هم زياد نگران نشيد , خودم هم ميخواستم تاكيد كنم كه اين كانسپتي از حالت كوپه هست ولي روي پرايد نسيم فكر نكنم مشكلي داشته باشه(4 در) يا 111 .... در مورد اون خرت و پرتاي پشت سپرعقب از اساتيد ميخوام كه بگن ميشه يكم از سپر عقب فاصله دادشون؟
    براي اين طرح ايده هايي براي داخل محفظه موتور و حتي سيستم خنك كنندگي(رادياتور) دارم كه به درد يه آدم خوره ماشين كه تا ته ماشينشو عوض ميكنه ميخوره....
    براي پشتش هم اگه بشه چراغ هاي عقب حذف ميشن و چند تا چراغ با طراحي جالب جاي اونارو پر ميكنن. براي مدل مسابقه اي جايي براي تعبيه فن مكش هواي زير ماشين گذاشتم كه چسبندگي رو خيلي بالا ميبره(البته اونقدر تاثير گذار بود كه تو فرمول يك بعد از همون دفعه اول براي مسابقات بعدي بن شد....)

ولي من إرزوم اينه كه يك نفر حتي بدون بادي كيت خاص ماشينش رو مثل توپ گلف پر از فرو رفتگي كنه تا تاثيرش رو ماشيناي وطني ديده بشه... تو آمريكا مصرف سوخت يك مدل ماشين رو 20% كم كرده بود با سرعت 90 كيلومتر تا اتوبان.

نظراتتون هم به جا هست البته پيشنهادات خوبي هم كر ديد كه براي سانروف ايم به سليقه صاحب ربط داره ولي مشكل.خاصي ايجاد نميكنه. اون طرح رو كاپوت رو خواستم تا حد ممكن تميز و clean كار كنم تا در مقابل جريان هوا مقاوتي ايجاد نكنه و جرياني كه ما داريم يك دست باشه مگه اين كه در دو طرف براي اينتر كولر و يا چيز ديگه شكاف ايجاد كنيم كه هواي موتور بيرون بياد اما كار طراحي بهينه يكك سخت ميشه و بايد با CFD چك بشه كه اونتوري طرح كم كم حرفه اي ميشه. در هر صورت قطعات ماشين از هم جدا هستند و يا اگه جدا نباشند هم ميشه كمي تغييرات ايجاد كرد شايد منظورتون اين بوده كه رو عكس هم بذارمشون كه بايد ببينم چي ميشه.....
    اون چرخ ها رو هم مثل ماشين هاي مسابقه و با فرورفتگي و برآمدگي گذاشتم(ولي متاسفانه پرايد ديفرانسيل عقب نيست) , البته توصيه ميكنم كه همون رينگ هاي يكدست بذاريد تا تعليق ماشينتون داغون نشه...

اگه كسي ماشيني رو ميشناسه كه ميشه بدنش رو كامل برداشت( شاسي مجزا از بدنه و بدون هزينه زياد) و تو ايرانم پيدا بشه بهم معرفيش كنه رو يك طرح كامل تر هم كار كنم شايد ايده بدرد بخوري دادم.

باتشكر
    Last edited by SiavElClassico; 09-07-2012 at 14:52.

تاريخ عضويت
    Feb 2012

6

اینم یه رندر اولیه از طرح:

امیدوارم خوشتون بیاد

15. این کاربر از SiavElClassico بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 8 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •