تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 21

نام تاپيک: ایا بی حوصلگی درمان داره ؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه dragon-fly's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض ایا بی حوصلگی درمان داره ؟

سلام
    اگه کسی راهی برای درمان بی حوصلگی داره لطفا بگه.
    با تشکر از جواب های شما.

2. این کاربر از dragon-fly بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای shabe.saket's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Lost Island

پيش فرض

سلام
    اگه کسی راهی برای درمان بی حوصلگی داره لطفا بگه.
    میدونی درمانش چیه؟
    توی امضات نوشته.

4. این کاربر از shabe.saket بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ورزش هم میکنی؟
    به نظر خودت افسردگی هم داری؟
    ورزش نه.چون هم مثل شما تالاسمی مینور دارم.هم زانم رو باید عمل کنم که نمیکنم.
    فکر نمیکنم.راستش رو بخوای من تعریف درستی از افسردگی ندارم.

تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

میدونی درمانش چیه؟
    توی امضات نوشته.
    واقعا چطوری میتونه حوصلمو برگردونه.(مطلب امضامو میگم)

---------- Post added at 11:08 PM ---------- Previous post was at 11:05 PM ----------

فقر اهن نه ولی تالاسمی هستم.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

همه افراد بعضی مواقع احساس غم و اندوه را تجربه می کنند، اما گاهی این احساسات زندگی روزانه ما را ....
    افسردگی چیست؟
    همه ما در طول زندگی در دوره های کوتاه و بلند احساس داشتن غم و اندوه را خصوصاً در هنگام از دست دادن همسر و یا نزدیکان، هنگام کار و یا از دست دادن آن، تجربه کرده ایم و همه ما قادر به مقابله با این حوادث هستیم. اما زمانی که این اندوه، بیش از اندازه و پایدار و عمیق باشد ممکن است منجر به بیماری افسردگی گردد.
    امروزه علم شناخت فعل و انفعالات بیو شیمیایی مغز یا تغییرات شیمیایی در مسیرهای عصبی که اصطلاحاً نروترانسمیتر نامیده می‌شوند در ایجاد آثار بیماری افسردگی نشان داده است که این تغییرات شیمیایی خودرا بصورت علائمی‌همچون تغییر خلق، کاهش اشتهاء، تحریک پذیری، خستگی مفرط و بی علاقگی نمایان می‌سازد.البته دانشمندان علم ژنتیک یک ژن خاصی را مسئول این بیماری معرفی نمی‌کنند بلکه ترکیبی از ژنهای مختلف، شخص را مستعد به بیماری مذکور می‌نماید.
    در واقع زمینه ژنیتیکی و همچنین مجموعه ای از رویدادهای پر از استرس و آسیب زای زندگی، همچون از دست دادن نزدیکان، همسر و یا ویژگیهای شخصیتی مانند بدبین بودن و تمایل به تنهایی می‌تواند فرد را به سمت ابتلاء به بیماری افسردگی هدایت نماید.
    در هر لحظه از زمان حداقل 15 تا 20 درصد افراد بزرگسال جامعه ممکن است عوارض و نشانه های افسردگی شدید را از خود نشان بدهند و میلیونها نفر در هر لحظه در جهان تحت درمان افسردگی قرار گیرند.
    خوشبختانه، امروزه به دلیل تحقیقات گسترده علمی‌و جدید درمان این بیماری بسیار راحتتر شده است .تشخیص زود هنگام افسردگی و داروهای جدیدتر، مثل داروهایی که مستقیماً تغییرات شیمیایی مغز را مورد هدف قرار می‌دهد می‌توانند عوارض و یا دوره های سخت بیماری را تحت کنترل در آورند.
    درمان به موقع می‌تواند نورامید بخش زندگی را به بیمار برگرداند.

انواع افسردگی
    همانند هر بیماری دیگری مثل انواع بیماریهای قلبی یا پوستی بیماری افسردگی نیز فرمهای مختلفی دارد. که با این تقسیم بندی تشخیص و درمان آن راحتتر است البته قابل ذکر است که همچنان تحقیقات علمی‌ادامه دارد و ممکن است فرمهای دیگری نیز در آینده ارائه گردد.
    در حال حاضر سه دسته عمده افسردگی عبارتند از :
    1. افسردگی شدید(عمده)Major Depression
    2. افسردگی پایدار ولی خفیفDysthmia
    3. اختلال دو قطبی
    البته بیماران ممکن است انواع متفاوت از علائم و نشانه‌ها را داشته‌باشند که با همپوشانی گروههای مختلف همراه باشد.

8. 3 کاربر از Life24 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

ورزش نه.چون هم مثل شما تالاسمی مینور دارم.هم زانم رو باید عمل کنم که نمیکنم.
    فکر نمیکنم.راستش رو بخوای من تعریف درستی از افسردگی ندارم.
    مفيد است
    مسئولان بايد نوع مرغوب و مطابق با استانداردهاي بين‌المللي داروي آهن زدا را در اختيار بيماران تالاسمي قرار دهد تا آنان مجبور به استفاده از داروهاي ناشناخته نشوند.

سلامت نیوز: يك فوق تخصص خون گفت: ورزش براي جلوگيري از پيشرفت پوكي استخوان در مبتلايان به تالاسمي بسيار مفيد است و وضعيت روحي آنان را ارتقا مي‌دهد.

دكتر مينا ايزديار در گفت وگو با ايسنا افزود: چند نفر از مبتلايان به اين بيماري در ايران كه توجه كافي به وضعيت جسماني خود كرده‌اند به صورت حرفه‌اي ورزش مي‌كنند و حتي در سطح استاني به مقام دست يافته‌اند.

وي با بيان اينكه پدران و مادران كودكان سالم از ورزش كردن فرزندان خود مي‌ترسند، گفت: آنان سعي مي‌كنند به هر بهانه‌اي از پزشك گواهي مبني بر ممنوعيت فرزندشان از ورزش بگيرند اما اين كار كاملا اشتباه است چون نه تنها پدران و مادران كودكان سالم بايد فرزندانشان را به ورزش كردن تشويق كنند بلكه بيماران هم بايد بر حسب شرايط جسماني خود به اين كار ترغيب شوند چرا كه ورزش اثرات مفيدي بر بدن دارد.

رييس بخش خون و اطفال مركز طبي كودكان ابراز اميدواري كرد: مسئولان بايد نوع مرغوب و مطابق با استانداردهاي بين‌المللي داروي آهن زدا را در اختيار بيماران تالاسمي قرار دهد تا آنان مجبور به استفاده از داروهاي ناشناخته نشوند. بيماران نيز دستورات پزشك را به طور مرتب در منزل اجرا كنند تا آهن بدن آنها بيش از حد مجاز افزايش نيابد و اين ماده در قلب آنان رسوب نكند و بيمار دچار مشكل قلبي نشود چون بيماران در صورت مبتلا نشدن به بيماري قلبي مي‌توانند ورزش كنند.

وي درباره ورزش مبتلايان به تالاسمي مينور گفت: مينورها هم مشكلي براي ورزش كردن ندارند و نفس نفس زدن آنها در روزهاي اول انجام حركات ورزشي طبيعي است چون حتي نفس يك ورزشكارهم پس از يك هفته كم تحركي، هنگام ورزش به شماره مي‌افتد بنابراين بدن بايد به ورزش كردن عادت داشته باشد تا مشكل تپش قلب پيدا نكند.

ايزدياردر پايان اظهار كرد: حياط اغلب مدارس كوچك است و از دانش آموزان خواسته مي‌شود زياد فعاليت نكنند تا دچار آسيب ديدگي‌هايي مانند شكستگي دست و پا نشوند. همچنين آنان معمولا حد فاصل خانه تا مدرسه را با خودرو طي مي‌كنند در اين شرايط كودكان كم تحرك شده و چاق مي‌شوند.

10. 2 کاربر از Life24 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه squall12's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010
    محل سكونت
    Rome

پيش فرض

فقر اهن نه ولی تالاسمی هستم.[/QUOTE]

من کاملا درکت می کنم.
    تنها راهش درمان بیماریته به نظر من.تالاسمی هم بالاخره یه ربطهایی به کم خونی داره دیگه.
    علت بی حوصلگیت هم اینه که اکسیژن کافی به خونت نمی رسه و حوصله انجام کاری نداری یعنی دلت میخواد اون کارها رو انجام بدی ولی تواناییش رو نداری

12. این کاربر از squall12 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن آموزش عالی Alireza SM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

ورزش و فيلم هاي خنده دار قاتل بي حوصلگي هستن

14. 2 کاربر از Alireza SM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

Life24 عزیز در مورد اون مطلب اول باید بگم من فقط زود خسته میشم و البته تمایل به تنهایی ندارم و از جاهای خلوت متنفرم.اما حوصله اینکه جایی باشم که کسی هی بخواد بام حرف بزنه یا خیلی شلوغ باشه ندارم.
    در مورد این قرص اهن زدا و درمان تالاسمی هم بیشتر توضیح میدید ؟

---------------------------------------------------------------------
    squall12 عزیز اگه شما هم در مورد درمان تالاسمی بیشتر میدونی توضیح بدید ؟
    در مورد رسیدن اکسیژن به خون هم به نظرت میشه کاریش کرد ؟

---------- Post added at 11:34 PM ---------- Previous post was at 11:30 PM ----------

ورزش و فيلم هاي خنده دار قاتل بي حوصلگي هستن
    فیلم خنده دار که خوراکه اساسی.
    به نظر شما (یا دوستان) چه ورزشی مناسبه ؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه farzin1986's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

درود..
    واقعا دوستان نظرات عالی دادن من هم استفاده کردم..

ولی میدونی دوست من.. من هم در یک دوره ی 6 ساله افسرده بودم و در فصل بهار هر سال بشدت افسرده تر میشدم البته به دلایل نه صرفا روحی بلکه جمعی از عوامل ..
    -به نظر من هدف حالا چه هدف هایی که در کوتاه مدت محقق میشن و چه هدف هایی که در بلند مدت میسر میشوند، باعث دمیده شدن طراوت به زندگی آدم میشه.. من حتی به توصیه یک شخص عزیز برای خودم لیست هدف داشتم..
    - با خدای خودت هر جور بهتر میتونی ارتباط بگیر و سعی کن بیشتر بخواهی ازش خیلی بیشتر ما همه مستحق بهترینها هستیم.. و خداست که به اندازه خواسته بندش بهش نیرو میده..
    -موزیک، نیمیدونم تا چه حد علاقه داری ولی من میشد بعضی روز ها 20 ساعت موزیک گوش میکردم..
    مخصوصا سبک های ترنس و موزیک های ATB - Tiesto - ERA - ASURA - enigma - و ... بسته به حسم ولی من خیلی لذت میبردم.. و واقعا کمکم میکرد..
    -به چه کاری علاقه مندی؟ همونو دنبال کن تا تهش..
    من عاشق کارهای الکترونیکی و کلا برقی بودم، هستم و خواهم بود.. از جارو برقی بگیر تا تلویزیون و رادیو دل و روده همشونو میریختم بیرون شاید باورت نشه ولی یکی از بهترین تفریحاتم همین بود..
    طوری که حتی رشته تحصیلیم هم برق انتخاب کردم..
    و الان که 25 سال دارم خدا رو شکر میکنم که بهم قدرتی داد تا در سخت ترین شرایطی رو که میتونستم متصور شم، امیدم رو از دست ندم و کم نیارم .. و خدارو شکر که بخیر گذشته تا حالا و انشالله که باقی مسیر رو هم خودش یاریم میکنه..
    -
    Last edited by farzin1986; 04-02-2011 at 00:15.

17. 3 کاربر از farzin1986 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •