تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: راهنمایی برای جوش های رو بینی

پروفشنال hamed999's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض راهنمایی برای جوش های رو بینی

سلام دوستان میخواستم بدونم کسی مثل مشکل من داشته تا بیاد ما رو راهنمایی کنه دکترا تو شهر ما که چه عرض کنم حالا ولش

مشکل من اینه تو دوران نوجوانی جوش های غرور جوانی خیلی رو صورتم بود اما هیچ گاه بینی من جوش نمیزد الان که دیگه جوش هام کاملا خوب شده (الان 20 سالمه ) و فقط بر اثر حساسیت به تیغ و اینا در میاد که اونم دیگه واسه همه هست خوب حالا مشکل من اینه رو بینی من چند وقتی هست جوش های چرکی در میاد که این چرک ها هم بصورت برامدگی هم حالت زیر پوستی یا تو گوشتی(امیدوارم منظورم رو رسونده باشم) هست که وقتی فشارشون میدی ازشون یه ماده ی سفید یا همون چرک در میاد کلا اگه جوش هم نداشته باشه وقتی بینیم رو محکم فشار بدم چرک خارج میشه البته بگم این جوش ها بی رنگ هستن اما همون برامدگی و در بیشتر اوقات زیر پوستی بودن اونا خیلی واسم ازار دهنده هست تو رو خدا کسی میدونه چطوری باید از دسته اینا راحت شم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!
    Last edited by hamed999; 26-01-2011 at 23:58.

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

درمان جوش چرکی

بنزوی پراکسید بزنید. فرآورده های دارای ماده شیمیائی بنزویل پراکسید از عفونی شدن جوش جلوگیری کرده و به خشک شدن آن کمک می کنند. برخی داروها حاوی اسید سالیسیلیک و گوگرد هم هستند که جوش چرکی را پوشانده و خشک می کنند.
    از آن مراقبت کنید. تمیز کردن آرام جوش ها از بروز جوش چرکی جلوگیری می کند. روزی دو بار پوست را با صابون های ضدباکتری و پارچه ای لطیف بشوئید. از حولهٔ زبر استفاده نکنید، چون جوش ها را زخم می کند. داروهای منقبض کننده هم به کار نبرید، چون باعث تحریک پوست و التهاب فولیکول های چربی می شود.
    کمپرس آب گرم بگذارید. کمپرس کردن التهاب جوش ها را کم می کند. پارچه ای را در آب گرم خیس کرده و بچلانید و روزی دو بار به مدت ۲۰ دقیقه روی ناحیهٔ گرفتار بگذارید. جوش ها را نکنید چون جای آن می ماند.
    سوراخ ها را باز بگذارید. فقط از لوازم آرایشی استفاده کنید که برچسب ضدجوش داشته باشند تا سوراخ های پوست بسته نشود.
    آرامش داشته باشید. داشتن آرامش و انجام ورزش روزانه تنش را که موجب زیاد شدن جوش ها می شود از بین می برد. مطالعه نشان داده است که تنش می تواند باعث گرفتاری های پوستی شود.
    دست نزنید. دست زدن زیاد به صورت و جوش ها باعث تشدید التهاب می شود. سعی کنید این عادت را که بیشتر عصبی است کنار بگذارید.
    کمک های پزشکی. خوشبختانه، حتی بدترین مواد جوش صورت ممکن است موقتی باشد و پزشک راه های مختلفی برای درمان آن انجام می دهد.
    باز کردن سوراخ ها. نوعی ویتامین A به نام رتین A با از بین بردن پوستهٔ مسدود کنندهٔ سوراخ ها مجرای چربی را باز نگاه می دارد. استفاده از این ویتامین باید با تجویز پزشک باشد و در ابتدا ممکن است پوست را تحریک کند، اما با تنظیم مقدار مصرف آن توسط پزشک التهاب هم خوب می شود.
    از عوارض دیگر رتین A افزایش حساسیت به خورشید است. اگر رتین A مصرف می کنید، سعی کنید کمتر در معرض نور خورشید قرار بگیرید یا از محافظ آفتاب با فاکتور محافظتی (SPF) حداقل ۳۰ استفاده کنید.
    از بین بردن باکتری ها. در جوش های مقاوم پزشک اغلب مالیدن بنزویل پراکسید بر روی پوست را تجویز می کند. بنزویل پراکسید فعالیت باکتری ها را در منافذ پوست متوقف می کند.
    تجویز آنتی بیوتیک. پزشک ممکن است کرم یا محلول آنتی بیوتیک برای کشتن باکتری های روی پوست تجویز کند. باکتری های طبیعی روی پوست چربی را به اسیدهای چرب تبدیل می کنند که باعث التهاب می گردد. در موارد شدیدتر، پزشک آنتی بیوتیک خوراکی تجویز می کند.
    برداشتن جوش ها. اسید های موجود در میوه ها به نام اسید های آلفا هیدروکسی سلاح مؤثر جدیدی بر علیه جوش است. لایهٔ نازکی از این ماده شیمیائی در کنترل سریع جوش مؤثر است. تکرار دو یا سه بار در ماه آن جوش ها را از بین می برد.
    پزشک ممکن است محلول رقیقی از اسید گلیکولیک بر روی پوست بمالد. این کار نیم ساعت گزش و سوزش دارد و کمی قرمزی و تورم ایجاد می کند. اما بعد از سه روز فقط کمی پوسته دارد که آرایش آن را می پوشاند.
    استفاده از روی. استفاده از مرهم محتوی روی همراه با آنتی بیوتیکی مثل اریترومایسین می تواند فرایند التهاب را کند کرده و به التیام کمک کند.
    تجویز ایزوترتینوین. ایزوترتینوین (اکیوتین) یک داروی قوی برای جوش های کیستی شدید است که فقط در صورت مؤثر نبودن درمان های دیگر تجویز می شود. این دارو می تواند نقص های مادرزادی ایجاد کند، بنابراین در زنان با سن بارداری باید با احتیاط کامل تجویز شود. اگر از این دارو استفاده می کنید، باید از آبستن شدن خودداری کرده و مرتباً آزمایش حاملگی انجام دهید. از عوارش دیگر آن خشکی شدید پوست، خون دماغ، خشکی چشم، درد ماهیچه ها و بالا رفتن تری گلیسریدها و کلسترول خون است.
    درمان با ایزوترتینوین ۱۶ تا ۲۰ هفته طول می کشد و تا ۸۰ درصد در درمان جوش های شدید مؤثر است.

منبع:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

3. این کاربر از Saeed System بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

بعد حمام کردن ژل aha15 بزن عالیه 100% جواب میده جوش لک دونه های سیاه هم از بین میبره مواد شیمیایی نزن بدتر میشه زیاد هم با جوشها ور نرو

5. این کاربر از ma6m9s بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

دوست عزیز ممنون از جوابتون
    اما این بیشتر برای جوش های چرکی رو صورت بود ماله من رو بینی هست و این قسمت های اخرش به درد خانم ها میخورد و همونطور که بالا توضیح دادم حالت برامدگی و بعضیاش هم تو رفتگی خیلی کمی دارن که اگه فشارشون بدی چرک در میاد رفتم دکتر میگه غرور جوانی هست و خودش خوب میشه

حالا من چکار کنم ؟؟؟؟ از دوستان خواهش دارم کسی که این مشکل رو داشته و از داروی خاصی استفاده کرده و مشکلش حل شده بیاد نام دارو بگه و از تجربش در مورد این موضوع بگه

خیلی ممنون میشم

---------- Post added at 03:33 PM ---------- Previous post was at 03:32 PM ----------

دوست عزیز ممنون از جوابتون
    اما این بیشتر برای جوش های چرکی رو صورت بود ماله من رو بینی هست و این قسمت های اخرش به درد خانم ها میخورد و همونطور که بالا توضیح دادم جوش های من حالت برامدگی و بعضیاش هم تو رفتگی خیلی کمی دارن که اگه فشارشون بدی چرک در میاد رفتم دکتر میگه غرور جوانی هست و خودش خوب میشه

حالا من چکار کنم ؟؟؟؟ از دوستان خواهش دارم کسی که این مشکل رو داشته و از داروی خاصی استفاده کرده و مشکلش حل شده بیاد نام دارو رو بگه و از تجربش در مورد این موضوع بگه

خیلی ممنون میشم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

مضاف بر اینکه میگن جوشارو دستکاری نکنین به چندین علت.بعضیها میگن جوشهای مثلث وسط صورت رو دستکاری نکنین( عصب رسانی زیادی داره) فعلا" محلول کلیندامایسین استفاده کن . شستشو با صابون که دوستمون گفتن خیلی مهمه (مثل صابون آنتی باکتر گلمر) روزی چند بار
    Last edited by dr_sohrab; 27-01-2011 at 17:10.

تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

خیلی ممنون دوستان
    این چیزایی که گفتین رو داروخانه ها بدون تجویز دکتر هم میدین (منظورم همین ژل aha15 و این محلول کلیندامایسین هستا دارویی بهتر از اینا واسه جوش های چرکی رو بینی سراغ دارین دریغ نکنید) و اینکه یعنی اگه من از این دو تا دارو بعلاوه صابون استفاده کنم تا حدوده زیادی جوش هام خوب میشن ؟؟؟؟

بازم تشکر

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

فعلا" فقط کلیندامایسین. آره میدن

10. این کاربر از dr_sohrab بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •