تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 7 اولاول ... 34567
نمايش نتايج 61 به 64 از 64

نام تاپيک: مشکل در sli گرافیک 460

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

اگر همه چیز درست باشه در مترو شما با تنظیمات حداکثر و فعال بود AAA و فول HD باید بالای 33 فریم بگیری در بدترین حالت و در صحنه هایی که جزییات کمتر هست باید بالای 45 فریم داشته باشی
    این تست ها را می تونی با FRAPS هم بگیری

2. این کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز amirpcp30's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

سلام
    همون طور گفتم هر کار کردم با fraps نمیشه در مترو کار کرد در بقیه ی بازی ها فریم رو بالاش مینویسه اما در مترو نه البته قبلا می نوشت یادمه با 465 قبلیم 18 فریم میگرفتم
    مشکل رو تا حدودی فهمیدم Sli من کاملا درسته نه پردازنده مشکل داره نه پاور البته نمی دونم تعویض درایور یا بایوس مین و گرافیک و... تاثیر داشته یا نه ...
    البته در مترو دیدم رونتر شده ولی چون fraps من با مترو مشکل داره نتوانستم بفهمم که واقعا بهتر شده یا نه
    به همین دلیلم Ac 2 رو روی سیستم نصب کردم ولی همش 60 فریم رو کامل میگرفت با یک کارت در جایی هایی که شلوغ بود میدیدم که بعضی مواقع 54-6 فریم میگرفت بعد زدم دوباره دو کارت دیدم اره از 60 پایین نمیاد در نرم افزار msi after burner هم نشون میده که حدود 40 درصد گرافیک اول کار می کنه و 40 درصد گرافیک دوم
    ولی کلا بازی just cause 2 و gta iv elfc هر کار می کنم از sli و کارت دوم استفاده نمی کنند
    البته فک کنم اولش ac 2 هم از sli استفاده نمی کرد و در کنترل پنل انویدیا در قسمت manage 3d setting هم نبود و خودش اضافش کرد و در ضمن باید حتما خود exe رو رو اضافه می کرد اگه لانچر رو اضافه می کرد نمیشد
    اما بازی مافیا بدون فیزیکس خودشو در sli نشون داد و مطمعن شدم sli مشکل نداره
    تست های من از مافیا 2 :
    بدون فیزیکس و در حالت sli در بازی 58.8 فریم گرفتم و هر گرافیک 74 درصد کار می کرد
    گفتم شاید به خاطر سی پی یو هست محدودیت ایجاد می کنه و تا 4 اورش کردم البته بدون توربو و باز تست گرفتم که باز هم 58.9 فریم گرفتم (گرافیک ها 73 درصد کر می کردند) و تاثیری نداشت و معلوم شد که این 1 فریمی هم که کم میگیره به خاطر اون اول بازی هست که از 0 شروع می کنه و بعد میانگین میگیره
    همین طور که اور بود چند تست دیگه هم گرفتم:
    در حالت تکی گرافیک و بدون فیزیکس و اور 42.8 فریم گرفتم
    در حالت تکی و با فیزیکس و اور 30.8 گرفتم
    در حالت sli و با فیزیکس و اور 38.4 فریم گرفتم
    مثل اینکه فیزیکس بین دو کارت تقسیم نمیشه اما از نظر درصد کار گرافیک ها با هم پایین بالا شده بودند ولی اگه فیزیکس بین دو کارت تقسیم بشه باید خیلی فریم بیشتری بگیرم
    چطوری میشه کاری کرد که فیزیکس بین هر دو کارت تقسیم بشه؟
    چیکار کنم که بازی just cause 2 و gta iv elfc هم از sli استفاده کنند؟
    ممنون از راهنمایی های مفیدتون
    با سپاس
    Last edited by amirpcp30; 02-02-2011 at 22:05.

تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

بازم سلام
    خب مشکل بقیه ی بازی ها هم حل شد مثل اینکه باید در manage 3d setting قسمت sli rendering گزینه ی rendering 2 انتخاب بشه وگر نه در بعضی بازی ها مشکل ایجاد میشه اگر هم رندرینگ 1 باشه هر دو کارت 50 درصد کار می کنند و اندازی ی 1 کارت قدرت دارند اگر هم که سینگل که دیگه معلومه فقط کارت اول کار می کنه
    خب تست هایی که من گرفتم از همین 3 تا بازی:
    حالت اور : سی پی یو تا 4 و توربو غیر فعال و رم باس 15xx تایمینگ 7-7-7-20
    حالت عادی: سی پی یو 930 2.8 و رم 1600 با تایمینگ 9-9-9-24
    بازی مافیا:
    در حالت sli : فیزیکس فعال : در حالت اور : 38.4 و در حالت معمولی 31.6
    در حالت single : فیزیکس فعال : در حالت اور : 30.8 و در حالت معمولی 27.9
    در حالت sli : فیزیکس غیر فعال : در حالت اور : 58.9 و در حالت معمولی 58.8
    در حالت single : فیزیکس غیر فعال : در حالت اور : 42.8 و در حالت معمولی 42.4
    بازی gta iv elfc:
    در حالت sli : در حالت اور : 29 و در حالت معمولی : 28
    در حالت single : در حالت اور : 21 و در حالت معمولی : 21
    در بازی just cause 2 :
    در حالت sli : در حالت اور : 48 و در حالت معمولی : 46
    در حالت single : در حالت اور : 26 و در حالت معمولی : 26
    در نرم افزار occt gpu :
    در حالت sli : در حالت اور : 665 و در حالت معمولی : 630
    در حالت single : در حالت اور : 380 و در حالت معمولی : 380

خب این نشون میده که پردازنده و رم محدودیت ایجاد نکردند اگر هم محدودیتی بوده خیلی کم بوده و بار اور 2.8 به 3.2 فک کنم کامل رفع بشه فقط در فیزیکس مافیا اون هم برای اینکه کمی کار سی پی یو زیاد میشه
    در تمام تست ها هم ورتیکال سینک روشن بوده و یک تست هم در خاموشی ورتیکال سینک :
    بازی مافیا:
    در حالت sli : فیزیکس غیر فعال : در حالت اور : 58.9 و در حالت معمولی 58.8 و در حالت معمولی و خاموش بودن ورتیکال سینک : 76.4

اما الان دو چیزه که باز هم sli منو بهش گیر داده
    یکی اینکه در FurMark در حالت sli و single هر دو یک فریمی میگیره و در 3d mark هم همین طور
    دومی اینکه gta iv elfc با sli زیاد فریمش زیاد نشد مثل بقیه ی بازی ها و با اور سی پی یو هم فرقی نکرد اصلا معلوم نیست این چطوری فریمش میره بالا

ممنون از راهنمایی و کمکهاتون و از اینکه چنین پست بلندی ارسال کردم ببخشید این ها رو و همین ور پست قبل رو نوشتم شاید یکی بدردش بخوره چون خودمم دو هفته طول کشید تا فهمیدم چطوری قدرت sli گرافیک ها رو در بازی ها اعمال کنم
    با سپاس

تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

سلام
    از کجا میشه فهمید هیچ چیز (سی پی یو یا پاور و ... ) محدودیتی برای گرافیک ها دارند یا نه؟ چون هنوز مطمعن نیستم که گرافیک ها تمام توانشون رو گذاشته باشند
    تست هایی که من در بازی jc 2 گرفته بودم اینها بود:
    در بازی just cause 2 :
    در حالت sli : در حالت اور سی پی یو : 48 و در حالت معمولی : 46
    در حالت single : در حالت اور سی پی یو : 26 و در حالت معمولی : 26
    و تستی که در نت دیدم :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    خب من در حالت سنگل و sli حدود 3-4 فریمی کمتر دارم اما تست اینترنت با aa 8 هست اما من با aa 32 پس میشه گفت اون چند فریم به این خاطر هست و اینجا مثل اینکه سیستم داره تمام توانشو میزاره اما من ندیدم در سایتش سیستم تست شده رو بنویسه :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    اما در مثلا 3dmark کلا مشکل دارم و سنگل با Sli فرق نمی کنه
    چطوری میشه کامل فهمید محدودیتی وجود داره یا نه؟
    در مترو و کرایسیس چطوری میشه تست گرفت که در اونها هم مطمعن بشم ؟ چون با یک بازی نمیشه 10 درصد گفت مشکلی نیست
    ممنون
    با سپاس

صفحه 7 از 7 اولاول ... 34567

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •