تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 33

نام تاپيک: اين بار با 1055 و مادربرد msi و رمهاي کروشال

کاربر فعال مشکلات سخت افزاری ali2424's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض اين بار با 1055 و مادربرد msi و رمهاي کروشال

سلام دوستان من بنا به دلایلی (ارتقا گرافیک به 6870)سیستم قبلیم رو به شرکتمون فروختم(به همان قیمت خریداری شده) واین سیستم رو خریدم
    MB:MSI 790FX GD 70
    Cpu:AMD 1055T @4GHz Turbo: disabled
    CPU Cooler:Tuniq tower EXTREEM 120
    RAM:8 Gb @ CRUCAIL BALSTIC 4*2 GIGA PC 12800 8 8 8 24 RUNING 1520 @7 7 7 20
    VGA:ati 6870*2 cf (16.16)
    Monitor:LG E2250T
    PSU:GP 885 Case: Green X3
    HARD:Seagate *3 raid 5
    حالا قصد اور 1055 را تا جای ممکن دارم لازم به ذکر است که رکورد من با 1090 4.4 بود اما با 1055 از 4 بیشتر نتونستم برم بالاتر دوستان اگه توصیه بهتری دارند بفرمایند درضمن ایا این پردازنده در فرکانس 4 ایا محدودیتی برای کراس دو عدد 6870 بامسیر 16و16 ایجاد میکند چون من هنوز نتونستم کرایسیس رو 60 فریم بگیرم (با رزولوشون 1920*1080 جزییات خیلی داکثر و ضد پلکی *8)حداکثر 45 فریم درضمن درایو کاتالیست 10.10 و ایا ولتاژ داده شده واور تا 4 برای 1055 در دراز مدت محدویت ایجاد میکند(مثلا سوختگی پردازنده)چون دمای پردازنده من حداکثر در لود کامل 46 است در اخر میخام بدونم کیفیت مادربردهای msi چطوره چون من این مین رو 150 خریدم چرا اینقدر ارزونه ایا دلیل خاصی داره چون من تا حالا همش با گیگا کار میکردم اینم چند تا عکس

2. 2 کاربر از ali2424 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال مشاوره برای خرید قطعات سخت افزاری sir payman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    اور خیلی خوبیه
    من هر کاری کردم نتونستم از 3.8 بالاتر برم البته یکی از دلایلش نبود گزینه ای برای غیر فعال کردن توربو کور از داخل بایوس هست و ناچار بعد از بالا اومدن ویندوز از توی amd overdrive میتونم دیزیبلش کنم.
    ولی فکر کنم حداکثر دما رو توی فول لود میخواستید 64 بنویسید و اشتباها 46 نوشتید درسته؟
    چون 46 درجه برای این اور غیر ممکن هست.
    کیفیت بوردتون هم شک نکنید که خیلی عالیه.
    در مورد کرایسیس هم زیاد فکرتون رو مشغول نکنید چون بعضی مواقع کاملا بی حساب کتاب هستش
    مثلا این بنچ رو ببینید:

در این تست cpu 1090 هست و با کارتهای مختلف تست شده و چیزی که باور نکردنیه اینه که 5870 از 5970 و 480 فریم ریت بالاتری رو به دست اورده
    لطفا یه مقدار جزئیات بیشتری از اورت بذار
    ممنون
    Last edited by sir payman; 25-01-2011 at 09:24.

4. این کاربر از sir payman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز alborz_k's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

عزیزم اگه قرار بود در کرایسس ، با یک کارت گراافیکی 6870 ، 60 فریم گرفت که دیگه اسم اون باز رو کرایسس نمی ذاشتن
    اور خیلی خوبی کردی . فقط اگه من جای شما بودم ، فرکانس پردازنده رو تا 3600 کم می کردم(برای کاهش فشار به مادربرد و پردازنده و اطمینان کاری بیشتر در فشار های بالا) و زمان تأخیر رم رو روی 8 ست می کردم و فرکانسش رو تا حدود 1700-1800 بالا می بردم .
    و در مورد سوالتون ، شما یک گردازنده ی 6 هسته ای در فرکانس بسیار بالا دارین و برای استفده از دو کارت 68 ، هیچ محدودیتی ندارین .
    رم رو از کجا و چند خریدین؟ سنسور دما هم داره؟

6. این کاربر از alborz_k بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

ولي فکر کنم حداکثر دما رو توي فول لود ميخواستيد 64 بنويسيد و اشتباها 46 نوشتيد درسته؟
    چون 46 درجه براي اين اور غير ممکن هست.
    دوست عزيز به اين عکس نگاه کنيد دماي هسته در حالت عادي28 درجه و در حالت ماکزيمم 43 است

گه من جای شما بودم ، فرکانس پردازنده رو تا 3600 کم می کردم
    دوست عزیز من میخوام بازم بیشتر اور کنم شما میگی فرکانس پایینتر بیارموقتی جا برای اور بیشتر وجود دارد

8. این کاربر از ali2424 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای D3vil_A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    .....

پيش فرض

سلام.
    توصیه من این هست که یک پاور نسبتا قویتر تهیه کنید.
    Green GP1035B
    Enermax 1050W

10. این کاربر از D3vil_A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال مشاوره برای خرید قطعات سخت افزاری sir payman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوست عزيز به اين عکس نگاه کنيد دماي هسته در حالت عادي28 درجه و در حالت ماکزيمم 43 است
    این دما برای فول لود هست؟
    اگر هست با چه برنامه ای و چه مدت تحت استرس بوده؟

12. این کاربر از sir payman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز alborz_k's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

ولتاژ 1.55 ، فرکانس بیش از 4 گیگاهرتز ، خنک کننده ی معمولی... این ها چیزی نیستن که به صورت طولانی مدت بشه ازشون استفاده کرد .
    در مورد پردازنده توصیه می کنم که با نرم افزار occt ، پایداری و حداکثر دما رو چک کنید و اندازه گیری دما هم از نرم اافزار realtemp استفاده کنید ..
    ---------------------------------------------------------------------
    در مورد نظرم برای کاهش فرکانس هم بگم که من نطر خودم رو بر طبق تجربیات قبلی خودم در مورد استفاده ی سیستم به صورت طولانی مدت در حالت اورکلاک گفتم.......مسلمأ این قطعات کامپیوتری تحمل فرکانس و ولتاژ بالا رو دارند و می شه به کارایی بسیار بالایی رسید ولی طول عمر رو خیلی سریع تر از اونی که فکرش رو بکنید کم می کنند! در هر صورت اختیار مال خودتون رو دارین... فقط توصیه بود .

14. این کاربر از alborz_k بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

توصیه من این هست که یک پاور نسبتا قویتر تهیه کنید
    مگه با این پاور چه مشکلی به وجود می اید من حتی گرافیکهامم اور کردم وهیچ نشانی از کمبود توان در پاور ندیدم
    این دما برای فول لود هست؟
    اگر هست با چه برنامه ای و چه مدت تحت استرس بوده؟
    بله برای فول لود واز برنامه amd over drive برای تست پایداری استفاده میکنم به مدت 2ساعت تمام هسته ها روی صددرصد تمام تیکهازده شده بدون هیچ اروری البته لازم به ذکر است که در ولتاژ1.5 من نتونستم استیبل بشم ومجبور شدم به هسته 1.55 ولت بدم در ضمن تست پریم هم گرفتم اینم عکسش

ولتاژ 1.55 ، فرکانس بیش از 4 گیگاهرتز ، خنک کننده ی معمولی... این ها چیزی نیستن که به صورت طولانی مدت بشه ازشون استفاده کرد .
    در مورد پردازنده توصیه می کنم که با نرم افزار occt ، پایداری و حداکثر دما رو چک کنید و اندازه گیری دما هم از نرم اافزار realtemp استفاده کنید ..
    ---------------------------------------------------------------------
    در مورد نظرم برای کاهش فرکانس هم بگم که من نطر خودم رو بر طبق تجربیات قبلی خودم در مورد استفاده ی سیستم به صورت طولانی مدت در حالت اورکلاک گفتم.......مسلمأ این قطعات کامپیوتری تحمل فرکانس و ولتاژ بالا رو دارند و می شه به کارایی بسیار بالایی رسید ولی طول عمر رو خیلی سریع تر از اونی که فکرش رو بکنید کم می کنند! در هر صورت اختیار مال خودتون رو دارین... فقط توصیه بود
    یعنی مگید احتمال داره مین یا پردازنده بسوزه ببین دوست عزیز هدف من از اور فقط از بین بردن محدودیت (گلوگاه)پردازنده برای بازیها است فقط همین قدر حالا به نظر شما تا چه قدر باید اور کنم که به مدت 24 ساعت در7 شبانه روز به مشکلبر نخورم در ضمن نحوه کار با این نرم افزار پریم 95 هم بگید من که چیزی از این نرم افزار نمیدونم
    من هر کاری کردم نتونستم از 3.8 بالاتر برم البته یکی از دلایلش نبود گزینه ای برای غیر فعال کردن توربو کور از داخل بایوس هست
    دوست عزیز من هم همچین مشکلی داشتم که با اپدیت بایاس مشکلم حل شد
    Last edited by ali2424; 25-01-2011 at 15:58.

16. این کاربر از ali2424 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای D3vil_A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    .....

پيش فرض

مگه با این پاور چه مشکلی به وجود می اید من حتی گرافیکهامم اور کردم وهیچ نشانی از کمبود توان در پاور ندیدم
    سلام.
    پاور شما نسبتا برای این سیستم با توجه به اینکه بیشترین مصرف شما مربوط به ریل 12V میشه کم هست.
    محاسبه که من برای سیستم شما در حالت اورکلاک قیقا با همین پروفایل که شما استاده کردید انجام دادم حدودا مصرف سیستم شما به 820W میرسه که حدودا 780W مربوط به ریل 12V شما میشه که به طور ساده بخوایم بیان کنیم قابلیت Share کردن مقدار آمپر رو بین ریل ها نداره.. و همین باث میشه آمپر کمتر به VGA ها با توجه به CorssFire بودنشون برسه همچنین پردازنده شما که یک 6 هسته ای هست.
    این مشکل رو شما احساس نمیکنید سیستم احساس میکنه که در طولانی مدت باعث آسیب دیدن میشه.
    یعنی مگید احتمال داره مین یا پردازنده بسوزه ببین دوست عزیز هدف من از اور فقط از بین بردن محدودیت (گلوگاه)پردازنده برای بازیها است فقط همین قدر حالا به نظر شما تا چه قدر باید اور کنم که به مدت 24 ساعت در7 شبانه روز به مشکلبر نخورم در ضمن نحوه کار با این نرم افزار پریم 95 هم بگید من که چیزی از این نرم افزار نمیدونم
    به نظر من 3.8GHZ برای سیستم شما کافی هستش وفعلا Limitation ندارید تا آینده...!
    1.55V هم نسبتا ولتاژ بالایی برای CPU روی خنک کننده های Air Cooling هست و با توجه به Six-Core بودن پردازنده افزایش دمایی شدید خواهید داشت.
    +
    به مادربرد شما با توجه به اینکه از نسل قبلی مادربرد های AMD هست و برای پردازنده های 6 هسته ای ساخته نشده امکان داره به قسمت مدار تغذیه پردازنده فشار بیاد و دچار مشکل نسبتا جدی بشه.(مادربردت سابقه داره ! )

یک روش دیگه هم وجود داره برای جلوگیری از فشار به مادربرد و دما بالا :
    شما از داخل BIOS با توجه به اینکه بازی ها و Application های نسبتا کمی از حالت 6 هسته استفاده میکنند شما 2 تا از هسته های پردازنده رو Disable کنید تا هم فشار کمتری به Phase ها بیاد و هم افزایش دما نداشته باشید.

موفق باشید.

18. 3 کاربر از D3vil_A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

آقا توصیه اکید می کنم که که با این بورد بیشتر از 3.6 اور نکنید
    ماسفت های این بورد کیفیت خوبی ندارند
    من با همین بورد و فرکانس 3.9 با VCORE حدود 1.5 متاسفانه دو تا از ماسفت های بورد آتیش گرفت
    باز هم توصیه می کنم که بیشتر از 3.6 از این بورد فرکانس نگیرید

موفق باشید

20. 3 کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •