تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 8 اولاول 12345678 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 76

نام تاپيک: سریال دايی جان ناپلئون

حـــــرفـه ای Hamid Hamid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010
    محل سكونت
    خانه ام گلخانه ي يـــــــاس است

پيش فرض

چند نظر از هنرمندان ايراني در مورد اين سريال:

شهرام شب پره(موسيقيدان) : سريال دائي جان ناپلئون به نظر سريالي هست كه تو دنيا هيچ سريالي نه مثلش ساخته شده و نه اجرا شده است ...

تهمينه ميلاني(گارگردان / تهيه كننده / نويسنده) : هنوز كه هنوزه وقتي سريال رو ميبينم هر لحظه و هر سكانسش براي من تازگي داره و خيلي نكات مفيد ياد ميگيرم از اين سريال.../ سريال طنز بسيار بسيار خوبي داره كه حاصل دكوپاژ و ميزان سن هاي دقيق هست ... واقعا سريال پرفكت و كاملي هست .

شهبال شب پره (موسيقيدان) : در مورد دائي جان ناپلئون بايد بگم به نظرم كسي كه اين سريال رو نوشت و اجرا كرد يك فرد نابغه بود و اون شخص يادگاري براي هميشه ي ايران درست كرده و در حقيقت اين سريال ايران ما هست .

بهزاد بلور: ( مجري برنامه ي كوك) بهترين سريالي هست كه ساخته شده و ساخته خواهد شد.

ستار(خواننده) : اين سريال يك پديده ي بي نظير بود ... يادشون به خير كه چه سريالي ساختن مخصوصا مرحوم پرويز فني زاده ...

2. این کاربر از Hamid Hamid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز ardalan_zapata's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    ̿̿̿ ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

پيش فرض

این دیالوگ خدا بود :

مش قاسم : خدا به غیاث آبادی ها رحم کنه ، کل ولایت ایران یک طرف ، مملکت غیاث آباد یک طرف

4. 6 کاربر از ardalan_zapata بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2010
    محل سكونت

پيش فرض

سلام دوستان.
    يه تيكه ديالوگ استثنايي و كار شده ... جايي كه اسدلله ميرزا خونه ي زن شيرعلي مونده و بيرون نمياد...

قمر(دختر عزيزالسلطنه) كمي عقب افتادس اما بزرگه: عزيز جونم راسته كه عمو اسدلله رو بردن زندون؟!
    عزيزالسلطنه: نه جونم زندون نيست.يه زنيكه ي نا نجيب(زن شيرعلي) زندونش كرده‌: دي
    قمر:اي واي خدا مرگم بده ... اون مي خواست منو ببره مسافرت...
    فرخ لقا: مسافرت؟! كجا مي خواد ببردت؟!
    قمر: آره ... اون شب مهموني خودش گفت ... گفت جفتي با هم ميريم سانفرانسيسكو

6. 7 کاربر از Hamid Hamid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز OSEN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام .
    منم یه قسمتشو فعلا دیدم . فکر نمیکردم به این خوبی باشه واقعا . جالب بود برام .
    تو همین قسمت اول که مش قاسم شخصیت خیلی باحالی بوده . عجب مارمولکی هم هست.سریع خودشو چسبوند به دایی جان و رفت قاتی جنگای کازرون و ممسنی . موقعی که داشت نگهبانی سد رو هم میداد جالب بود . ادای اسب سواری دایی و اون دیالوگ "ازین صداها قاتی صدای توپ و تفنگ هم میشنیدیم ."
    من که فعلا تو قسمت اول با این مش قاسم خیلی حال کردم . راستی آخر معلوم میشه این صدا رو کی در کرد از خودش یا نه ؟
    و مرسی از حمید جان بابت تاپیک . اگه این تاپیک رو نمیدیدم، این سریال بین ۱۰۰ تا گزینه ی اول سریال هام هم نیود .

ضمنا لینکایی که جناب Kurosh Nobody گذوشته بودن رو دارم مستقیم میکنم . فعلا تا قسمت ۴ گذوشتم . یه روز درمیون هم قسمت جدیدو میزارم که فردا نوبت قسمت ۵ هست (اعتبار لینکای مستقیم حدود ۲۵ روزه) . برای دانلود میتونین یه سر به پروفایلم بزنید .

8. 3 کاربر از OSEN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز elendil's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    مشاوره، طراحی سازه ، تاسیسات ، تهویه مطبوع

پيش فرض

یه نکته ای

امشب من و تو1 - بفرمایید شام

آخرای برنامه تیکه امید (طغرل ) رو داشتین

چیزی نمونده آ آ آ آ =))))))))

در حد خدایی منفجر شدم از خنده

یه لحظه مش قاسم رو به جای اون در نظر گرفتم وحشتناک میشد برنامه از اینی که هست =)) بیماری های عضلات شکمی میگرفتم از خنده =))

تا آخر قسمت 7 دیده شد

10. 4 کاربر از elendil بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز OSEN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام .
    یه چیزی یادم اومد . یادمه چنوقت پیشا که سریال شمس العماره پخش میشد تو نقد ها میگفتن از روی همین دایی جان ناپلئون کپی شده . من فقط چند قسمت شمس العماره رو اونم تازه نصفه نیمه دیدم ولی تا اونجا که یادمه داستان درباره این بود که میخواست برا هانیه توسلی خواستگار بیاد . حالا داستان دایی ناپیلئونم به این قضایا میکشه ؟؟
    یا شایدم منظورشون شخصیتا و عمارت و ... بوده . چون باغبون شمس العماره که فرهاد آییش بازی میکرد، تقریبا نقش مش قاسم رو تکرار میکرد (هر چند تو این یه قسمتی که من دایی ناپلئون رو دیدم ، مش قاسم رو بیشتر پسندیدم تا فرهاد آییش شمس العماره رو ).
    کسی میتونه توضیح بده ؟!

R e b i r t h Kurosh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    همون جا ! :دی

پيش فرض

سامان مقدم در شمس‌العماره هدفش زنده کردن خاطرات دایی جان ناپلئون بود ...

شمس‌العماره نه از لحاظ داستان و نه از لحاظ شخصیت‌ها (به جز عمه خانم که از لحاظ موقعیت خانوادگی، معادل دایی جان بود)، شباهت خاصی به دایی جان نداشت ...
    کاراکتر فرهاد آییش اما قصد داشت مش قاسم رو بعد از سال‌ها تو ذهن مخاطب تداعی کنه ... تا حدی هم موفق بود؛ از ولایت و خاطراتش گرفته تا تکه کلام‌ها، تقریباً در سطح مش قاسم شیرین و دوست داشتنی بود ...

در کل شمس‌العماره، نه در حد دایی جان، اما بسیار با کیفیت و آبرومند بود ...

13. 5 کاربر از Kurosh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Super Moderator Ezel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

(به جز عمه خانم که از لحاظ موقعیت خانوادگی، معادل دایی جان بود)
    به نظرم مسعود رایگان هم یک مقداری به اسدالله میرزا میزد ، به خصوص با تکیه کلام ایتالیاییش ( یادم نیست چی بود ولی تکیه کلام صیاد moment بود ) ، و پری خانوم هم تا حدودی به عزیز السلطنه .

به هرحال با اینکه سریال آبرومندی ( به قول کوروش خان ) بود ولی هیچوقت نتونست از این اتهام مبرا بشه که شباهتهاش به دایی جان ناپلئون ، عمدی بوده نه سهوی ،

درست مثل آژانس شیشه ای حاتمی کیا که جناب فیلمساز مدعی هست حتی Dog Day Afternoon رو ندیده ، ولی همیشه این مسئله و نقد وجود داره که بیشتر کپی موفقی از Dog Day Afternoon هست تا اثری تازه و بدیع از حاتمی کیا .

15. 5 کاربر از Ezel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2010
    محل سكونت

پيش فرض

سلام دوستان ...
    حيف نيست اين تاپيك اون پايينه؟!
    يه ديالوگ خيلي زيبا ...
    دايي جان داره واسه بقيه خالي ميبنده كه جلوي محمد علي شاه وايساده ...

دايي جان: به ما گفتن به صف بشيد ... ديدم ممدعلي شاه اومد و مشروطه خواها رو هم آوردن ... مي خواستن بكشنشون كه من يهو داد زدم آقا اينارو نكشيد ... اينا آدماي پاكي هستند و وطن پرستند... مشروطه خواهن ...اشتباه ميفرماييد
    اينجا ممد علي شاه يهو وايساد و اخم كرد و يواش از ممدخان اميرالعلما وزير دربار پرسيد اين كيه؟! وقتي بهش گفتن اين فلاني پسر فلانيه و آرامش جنوب مديون فداكاري هاي اونه ...به جان شما به ارواح آقا بزرگ رنگش مثل شاتوت سياه شد ... هيچي نگفت .. رفت ... اما روز بعدش حكم انتقالم به مشهد صادر شد ...اگه باور نميكنيد ميتونيد بپرسيد (اينجا به يه قاب عكس اشاره ميكنه ) و ادامه ميده:
    _مرحوم ولي خان بود ...(نفر ديگه اي رو نشون ميده)
    مرحوم عليرضا خان عضدالملك بود ...(باز يه نفر ديگه رو نشون ميده)
    _ مرحوم علي قلي خان بود ... آره حتما بريد بپرسيد :دي
    ممد علي شاه از حرف من زانوهاش به لرزه افتاد :دي
    Last edited by Hamid Hamid; 05-02-2011 at 17:35.

17. 5 کاربر از Hamid Hamid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Diego's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    In her arms

پيش فرض

یکی از زیباترین صحنه های این سریال:
    جایی که دائی جان داره از رشادت های جنگش تعریف میکنه و مش قاسم هم ضمن پذیرائی از مهمونا،یکی در میون لای حرفای دائی جان میپره و میگه ما هم بودیم! ،آخر سر دائی جان واسه اینکه از شر حرفای مش قاسم راحت بشه،میگه:آره بابا...مش قاسم هم اونجا بود!

19. 3 کاربر از Diego بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •