تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 104 از 162 اولاول ... 45494100101102103104105106107108114154 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,031 به 1,040 از 1616

نام تاپيک: آموزش: معرفي،شارژ،سرويس و نگهداري پرينترهاي جوهرافشان

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

1- تفاوت جوهر فوتو با جوهر متن در نوع اون هست،‌جوهر مشکی فوتو Dye Base هست و جوهر مشکی متن Pigment هست که به خاطر ساختار این دو جوهر دو کاربرد متفاوت عکس و متن داره.
    طبیعتا وقتی با پرینتر تون عکس چاپ می کنید بطور خودکار از مشکی عکس و وقتی متن چاپ می کنید از مشکی متن استفاده می کنه.
    این مقاله خیلی خوبه، حتما بخونیدش:

2- نوع هد پرینتر های کانن و اچ پی یکی هست و ترمال یا گرمایی هست و به این دلیل اغلب جوهر های ایندو به هم می خورن. (البته در Pigment و Dye بودنشون باید دقت کنید) برخلاف اپسون که هد پیزوالکتریک داره و جوهر هاش با ایندو تفاوت داره.
    گرچه اگر جوهر مخصوص پرینتر خودتون گیر بیارید بهتره اما گمان نمی کنم استفاده از جوهر مشکی فوتو کانن در اچ پی مشکلی ایجاد کنه.
    در مورد رنگ کاتریج هم گمان می کنم اشتباه می کنید چون در سیستم چاپ 5 رنگه اصلا قهوه ای نداریم و رنگ هایی که داریم نیلی، سرخابی، زرد، مشکی عکس و مشکی متن هست و مشکی هاش هم کاملا مشکی باید باشن و نه قهوه ای.
    موفق باشید.

جواب بالا رو دوستمون [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تو تاپیک 986 برای من نوشت من هم کارتریج 5 که PhotoBlack هست رو با جوهر مشکی مارک WWM مدل C11/B که گوشه اش Dye-Based نوشته شده شارژ کردم.
    ولی...................................ولی
    الان بجای رنگ قرمز قهوه ای پرینت میزنه.
    بابا یکی بگه جوهر PhotoBlack رو من چجوری تهیه کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟
    پرینتر من HP Photosmart Premium C310a که 5کارتریج داره

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by majidgolizadeh; 10-07-2012 at 23:03.

پروفشنال m_2t_ab's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

1- تفاوت جوهر فوتو با جوهر متن در نوع اون هست،‌جوهر مشکی فوتو Dye Base هست و جوهر مشکی متن Pigment هست که به خاطر ساختار این دو جوهر دو کاربرد متفاوت عکس و متن داره.
    طبیعتا وقتی با پرینتر تون عکس چاپ می کنید بطور خودکار از مشکی عکس و وقتی متن چاپ می کنید از مشکی متن استفاده می کنه.
    این مقاله خیلی خوبه، حتما بخونیدش:

2- نوع هد پرینتر های کانن و اچ پی یکی هست و ترمال یا گرمایی هست و به این دلیل اغلب جوهر های ایندو به هم می خورن. (البته در Pigment و Dye بودنشون باید دقت کنید) برخلاف اپسون که هد پیزوالکتریک داره و جوهر هاش با ایندو تفاوت داره.
    گرچه اگر جوهر مخصوص پرینتر خودتون گیر بیارید بهتره اما گمان نمی کنم استفاده از جوهر مشکی فوتو کانن در اچ پی مشکلی ایجاد کنه.
    در مورد رنگ کاتریج هم گمان می کنم اشتباه می کنید چون در سیستم چاپ 5 رنگه اصلا قهوه ای نداریم و رنگ هایی که داریم نیلی، سرخابی، زرد، مشکی عکس و مشکی متن هست و مشکی هاش هم کاملا مشکی باید باشن و نه قهوه ای.
    موفق باشید.

جواب بالا رو دوستمون [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تو تاپیک 986 برای من نوشت من هم کارتریج 5 که PhotoBlack هست رو با جوهر مشکی مارک WWM مدل C11/B که گوشه اش Dye-Based نوشته شده شارژ کردم.
    ولی...................................ولی
    الان بجای رنگ قرمز قهوه ای پرینت میزنه.
    بابا یکی بگه جوهر PhotoBlack رو من چجوری تهیه کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟
    پرینتر من HP Photosmart Premium C310a که 5کارتریج داره

سلام دوست من
    ظاهرا جوهر درستی انتخاب کردید (جوهرتون مال کانن هست یا اچ پی؟) این جوهر رو هم احتمال زیاد تو کارتریج درست ریختید، اما گاهی کثیف بود هد باعث میشه رنگ ها قاطی بشن.
    ضمنا شما از کجا فهمیدید که رنگ قرمز رو قهوه ای پرینت می گیره؟ آخه بسیار پیش میاد که به دلیل کالیبره (هماهنگ) نبودن مانیتور با پرینتر، حتی در صورت سلامت کامل هردو، اون چیزی که پرینت میشه، دقیقا با اون چیزی که تو مانیتور دیده میشه یکی نیست.
    بهترین راهی که میشه از طریق اون سلامت هد و رنگ ها رو فهمید نازل چک هست.
    شما نازل چک بگیرید و اگر نتیجه مطلوب نبود هد کلین کنید و باز هم نازل چک بگیرید. اگر باز هم مطلوب نبود این کار رو چند بار تکرار کنید و نتیجه رو بگید.
    البته گاهی اوقات جوهر ها یک مقدار کمی با جوهر اصلی تفاوت دارن اما خیلی زیاد نیست که بخواد اذیت کنه، به عنوان مثال خوندن مقاله زیر رو به شما پیشنهاد می کنم:

موفق باشید

3. این کاربر از m_2t_ab بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه Cna_1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012

پيش فرض

سلام من پرینتر hp photosmart 7510e دارم
    جوهر های شرکتیش تموم شد
    و من چون چاپ زیاد دارم نمی تونم برم 20 تومن پول هر جوهر (100 ت هر 5 تاش) بدم هر دفعه
    به این پرینتر مخزن میشه زد ؟
    ---
    ازین جوهر های قابل شارژم خریدم پشیمون شدم
    این گزینه رو پیشنهاد ندید

ممنون میشم سریع تر جواب بدید کارم لنگه
    Last edited by Cna_1; 11-07-2012 at 11:14.

تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

سلام من پرینتر hp photosmart 7510e دارم
    جوهر های شرکتیش تموم شد
    و من چون چاپ زیاد دارم نمی تونم برم 20 تومن پول هر جوهر (100 ت هر 5 تاش) بدم هر دفعه
    به این پرینتر مخزن میشه زد ؟
    ---
    ازین جوهر های قابل شارژم خریدم پشیمون شدم
    این گزینه رو پیشنهاد ندید

ممنون میشم سریع تر جواب بدید کارم لنگه
    سلام دوست من
    منظور شما از جوهر های قابل شارژ چیه؟
    آخه مخزن هم کاری مشابه کارتیج قابل شارژ انجام میده با این تفاوت که جوهر رو به جای اینکه با سرنگ تو کارتریج بریزید با لوله از مخزن کشیده میشه.
    البته برای پرینتر های اچ پی من خیلی مخزن رو پیشنهاد نمی کنم و بهتره همون کارتریح قابل شارژ تهیه کنید (نمی دونم که کارتریج های خودش شارژ میشه یا نه)
    مخزن هم هست براش تو دنیا!
    اما اینکه تو ایران باشه، بازم نمی دونم.
    موفق باشید

6. این کاربر از m_2t_ab بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام دوست من
    ظاهرا جوهر درستی انتخاب کردید (جوهرتون مال کانن هست یا اچ پی؟) این جوهر رو هم احتمال زیاد تو کارتریج درست ریختید، اما گاهی کثیف بود هد باعث میشه رنگ ها قاطی بشن.
    ضمنا شما از کجا فهمیدید که رنگ قرمز رو قهوه ای پرینت می گیره؟ آخه بسیار پیش میاد که به دلیل کالیبره (هماهنگ) نبودن مانیتور با پرینتر، حتی در صورت سلامت کامل هردو، اون چیزی که پرینت میشه، دقیقا با اون چیزی که تو مانیتور دیده میشه یکی نیست.
    بهترین راهی که میشه از طریق اون سلامت هد و رنگ ها رو فهمید نازل چک هست.
    شما نازل چک بگیرید و اگر نتیجه مطلوب نبود هد کلین کنید و باز هم نازل چک بگیرید. اگر باز هم مطلوب نبود این کار رو چند بار تکرار کنید و نتیجه رو بگید.
    البته گاهی اوقات جوهر ها یک مقدار کمی با جوهر اصلی تفاوت دارن اما خیلی زیاد نیست که بخواد اذیت کنه، به عنوان مثال خوندن مقاله زیر رو به شما پیشنهاد می کنم:

موفق باشید
    بله جوهر من برای انواع کانن روش نوشته شده.د ر ضمن تازه داشت PhotoBlackتموم میشد که من این جوهر رو توش ریختم
    من فکر کنم نازل چک گرفتم(Algin Printer) ولی فقط رنگ ابی و مشکی تو رنگها است ولی وقتی Print Quality گرفتم تمام رنگها بود اما بازم قرمز رو بین قهوه ای و البالویی میزنه.
    من چند بار کلین هد هم زدم و کارتریجهام خیلی نوند وبای اولین بار که شارژ میشند
    من فکر کنم ته مانده رنگ PhotoBlackبا این مشکی که گفتم قاطی شده و این مشکل رو ایجا د کرده باید منتظر باشم کاملا" تخلیه بشه و مجددا" شارژ کنم شاید و اونم شاید رنگ قرمز بده
    ایا راه بهتر ی داری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

ببینید، من دقیق متوجه مشکل شما نشدم!
    الان شما با رنگ قرمز مشکل دارید یا با مشکی؟
    نکته اول:
    شما بر چه اساسی می گید رنگ چاپ شده اشتباهه؟ آخه ممکنه رنگ درستی باشه. درواقع نکته اینجاست که سیستم پرینتر CMYK هست و Magenta یا همون سرخابی داره برخلاف سیستم RGB که Red یا قرمز داره.
    بهترین راه برای اینکه بفهمید رنگ ها رو درست میزنه اینه که یک نمونه عکس یا سند که قبلا پرینت گرفتید رو الان دوباره پرینت بگیرید و مقایسه کنید. البته صد در صد نباید مشابه باشند که تو مقاله بالایی اشاره شده به دلیلش.
    نکته دوم:
    شما Algin Printer گرفتید و نه نازل چک و طبیعیه که بعضی از رنگ ها چاپ نشن، درواقع کار این دوتا تفاوت داره (خواستید بگید تا توضیح بدم)
    این عکس رو می تونید پرینت بگیرید تا رنگ رو جداگانه ببینید:
    این مقاله در مورد سیستم CMYK توضیحات خوبی داده، خوندش رو پیشنهاد می کنم:
    موفق باشید
    Last edited by m_2t_ab; 11-07-2012 at 20:37.

9. این کاربر از m_2t_ab بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

من با رنگ قرمز مشکل دارم
    در ضمن نازل چک تو اپسون داره ولی تو تنظیمات hpمن ندیدم
    دیشب من یک سری کار پرینت داشتم که توش رنگ قرمز هم بود اول قهوه ای میزد تا اینکه در وسطهای کار تبدیل به قرمز شد .من فکر کنم جوهر ته مانده تو فتوبلک مشکل بوده من کارتریجهامو مجددا" شارژ کردم تقریبا" الان مشکلی نیست.
    عکسی ر و که دادید من پرینت گرفتم و تناژ رنگها دقیقا" پرینت شده الان راحت قرمز هم پرینت میشه ولی در مورد اچ پی توضیح بدین من کجا برم و نازل چک بگیرم و چه فرمانی به پرینتر بدم.
    در ضمن Algin Printe پس چیه؟مدل HP Photosmart Premium C310a
    اگر اطلاعاتی در موردجوهر MIR-AUS داری برام بذار من از اون استفاده میکنم(البته به جز برای فتو بلک) و راضی هستم نمایندگی اون هم طبقه سوم بازار کامپیوتر ایرانه [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    ممنون از راهنمایی
    Last edited by majidgolizadeh; 12-07-2012 at 07:24.

تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

من با رنگ قرمز مشکل دارم
    در ضمن نازل چک تو اپسون داره ولی تو تنظیمات hpمن ندیدم
    دیشب من یک سری کار پرینت داشتم که توش رنگ قرمز هم بود اول قهوه ای میزد تا اینکه در وسطهای کار تبدیل به قرمز شد .من فکر کنم جوهر ته مانده تو فتوبلک مشکل بوده من کارتریجهامو مجددا" شارژ کردم تقریبا" الان مشکلی نیست.
    عکسی ر و که دادید من پرینت گرفتم و تناژ رنگها دقیقا" پرینت شده الان راحت قرمز هم پرینت میشه ولی در مورد اچ پی توضیح بدین من کجا برم و نازل چک بگیرم و چه فرمانی به پرینتر بدم.
    در ضمن Algin Printe پس چیه؟مدل HP Photosmart Premium C310a
    اگر اطلاعاتی در موردجوهر MIR-AUS داری برام بذار من از اون استفاده میکنم(البته به جز برای فتو بلک) و راضی هستم نمایندگی اون هم طبقه سوم بازار کامپیوتر ایرانه [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    ممنون از راهنمایی
    خوب، الحمد لله، ظاهرا هد تون خیلی کثیف بوده و باید بیشتر هد کلین می کردید تا جوهر بیشتری خارج بشه، اما در عوض با چاپ این مشکل رفع شده.
    من یا اچ پی خیلی کار نکردم اما اگر تو تنظیمات پرینتر تون نیست، تو نرم افزار هایی که باهش نصب شده دنبالش بگردید، مثل HP Solution Center یا بقیه اش.
    Align کردن هد به این معناست که اگر یک نقطه قرار مثلا سبز بشه، باید سه زرد و نیلی و احتمالا مشکی باهم رو یه نقطه چاپ بشن و نه جا به جا و با فاصله، این عمل همین تنظیم رو انجام میده.
    من تا به حال از جوهری که گفتید استفاده نکردم ولی از جوهر پارت تکنیک استفاده کردم و خیلی راضی بودم.
    موفق باشید

12. 2 کاربر از m_2t_ab بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

متشکر از راهنماییتون

تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

متشکر از راهنماییتون
    خواهش می کنم دوست من
    موفق باشید

15. این کاربر از m_2t_ab بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •