تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 5 از 5

نام تاپيک: پلت فرم مناسب برای Workstation

داره خودمونی میشه Brutan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض پلت فرم مناسب برای Workstation

سلام به همه دوستان
    فرض کنیم من با یک بودجه محدود مثلا 1500000 تا 2000000 تومان می خوام بهترین سیستم رو برای کار با نرم افزار هایی مثل Rhino , 3DMax , Maya , Catia , Photoshop , Premier , ... سر هم کنم . سه پلت فرم زیر رو برای انتخاب پیش رو دارم :
    AM3 با پردازنده AMD 1090 (با مادر بورد و 2*2 گیگ رم حدود 450 تا 600 هزار تومان)
    Intel 1156 با پردازنده Core i7 860 (با مادر بورد و 2*2 گیگ رم حدود 550 تا 700 هزار تومان)
    Intel 1366 با پردازنده Core i7 930 (با مادر بورد و 2*3 گیگ رم حدود 700 تا 850 هزار تومان)
    همون طور که می بینید پلت فرم های انتخابی به ترتیب از بالا به پایین قوی تر و در عین حال با در نظر گرفتن هزینه مادر برد و رم گرونتر می شن .
    سوال من اینه : انتخاب پلت فرم ارزانتر و صرف هزینه بیشتر برای کارت گرافیک در عملکرد نرم افزارهای نام برده تاثیر بهتری می زاره یا انتخاب پردازنده قدرتمند تر ؟

پروفشنال siyanor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    away from home

پيش فرض

سلام به همه دوستان
    فرض کنیم من با یک بودجه محدود مثلا 1500000 تا 2000000 تومان می خوام بهترین سیستم رو برای کار با نرم افزار هایی مثل Rhino , 3DMax , Maya , Catia , Photoshop , Premier , ... سر هم کنم . سه پلت فرم زیر رو برای انتخاب پیش رو دارم :
    AM3 با پردازنده AMD 1090 (با مادر بورد و 2*2 گیگ رم حدود 450 تا 600 هزار تومان)
    Intel 1156 با پردازنده Core i7 860 (با مادر بورد و 2*2 گیگ رم حدود 550 تا 700 هزار تومان)
    Intel 1366 با پردازنده Core i7 930 (با مادر بورد و 2*3 گیگ رم حدود 700 تا 850 هزار تومان)
    همون طور که می بینید پلت فرم های انتخابی به ترتیب از بالا به پایین قوی تر و در عین حال با در نظر گرفتن هزینه مادر برد و رم گرونتر می شن .
    سوال من اینه : انتخاب پلت فرم ارزانتر و صرف هزینه بیشتر برای کارت گرافیک در عملکرد نرم افزارهای نام برده تاثیر بهتری می زاره یا انتخاب پردازنده قدرتمند تر ؟
    سلام
    راستش من توى سر هم كردن سيستم زياد تجربه ندارم ,كارم بيشتر با سيستم هاى سيلد هستش,,,,به نظر من پردازنده قوى واسه كار هاى گرافيكى يك لازمه هست (خيلى اماتور ميگم ها ) AMD فرقى با i7 930 نداره (AMD 1090T )

1090T -> 3.2GHz
    i7 930 -> 2.8GHz

1090T -> 6 Core
    i7 930 -> 4 Core

1090T -> 9MB Cache
    i7 930 -> 8MB Cache
    تو overclocking هم AMD بهتره تازه از 6 تا core استفاده ميكنه , كارت گرافيك خيلى مهمه ( جدى !!!) بالاى 1 گيگ
    , MOTHERBOARD اگه slot بيشتر داشته باشه بهتره ,,,,,

تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

سلام
    راستش من توى سر هم كردن سيستم زياد تجربه ندارم ,كارم بيشتر با سيستم هاى سيلد هستش,,,,به نظر من پردازنده قوى واسه كار هاى گرافيكى يك لازمه هست (خيلى اماتور ميگم ها ) AMD فرقى با i7 930 نداره (AMD 1090T )

1090T -> 3.2GHz
    i7 930 -> 2.8GHz

1090T -> 6 Core
    i7 930 -> 4 Core

1090T -> 9MB Cache
    i7 930 -> 8MB Cache
    تو overclocking هم AMD بهتره تازه از 6 تا core استفاده ميكنه , كارت گرافيك خيلى مهمه ( جدى !!!) بالاى 1 گيگ
    , MOTHERBOARD اگه slot بيشتر داشته باشه بهتره ,,,,,
    از پاسختون ممنونم ولی توی اون چند اشتباه بود :
    1- معماری هسته یک پردازنده به مراتب مهم تر وتاثیر گزار تر از کلاک یا کش پردازندس . اگر به آزمون های گرفته شده از پردازنده های مختلف مراجعه کنید می بینید Core i7 930 به مراتب قوی تر و سریع تر از Phenom II 1090 عمل میکنه .
    2- اور کلاک پردازنده های اینتل به مراتب ساده تر از AMD هست به دو دلیل : اول اینکه با پردازنده های اینتل به خصوص سری Core i7 9xx می شه به کلاک های خیلی بیشتری رسید دوم اینکه در پردازنده های اینتل قسمت عمده کنترل ها داخل پردازنده قرار دارند و همواره مقدار مناسبی رو نسبت به کلاک پردازنده حفظ می کنند . ولی در مورد AMD شما باید موقع اور کلاک 5 پارامتر رو در کنار هم تغییر بدین . در غیر این صورت فقط با بالا بردن کلاک پردازنده بعد از 200 تا 500 هرتز به جای افزایش کارایی با کاهش وحشتناک کارایی روبرو می شین .
    3- پردازنده های Core i7 به دلیل استفاده از فن آوری Hyper Thread دارای 4 هسته فیزیکی و 4 هسته مجازی هستند و شاید مثل یک 8 هسته ای واقعی عمل نکنند ولی بسته به نوع پردازش بین 40 تا 70 درصد پردازش های بیشتری رو نسبت به یک 4 هسته ای معمولی انجام می دن .
    4- در مورد کارت گرافیک هم معماری هسته و رابط نرم افزاری به مراتب مهمتر از حافظه گرافیکی هستند . به عنوان مثال برای نرم افزارایی که من نام بردم یک Quadro 1800 با یک گیگ رم سرعت رندر گرفتن چند برابر (تکرار میکنم چند برابر ، نه چند درصد) نسبت به مثلا یک Geforce 460 با 1.5 گیگ حافظه به دست میاره .

4. این کاربر از Brutan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال siyanor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    away from home

پيش فرض

سلام
    راستش من زياد دوست ندارم خيلى تو بحث مقايسه برم چون به نظر حقير كار درستى نيست
    ولى خوب مجبور شدم به خاطر ارتقا سطح علمى خودم يه دورى تو بلوار امام اينترنت بزنم ,,,,
    از نظر قدرت توى برنامه هاى كه multy taskingاستفاده ميكنند به نظر مياد كه AMD , بهتر و قويتر عمل ميكنه
    intel i7 تو كار هاى كه ويدئو انكودينگ داره بهتر عمل ميكنه ,,,هر چند hyper threading و virtualization هم تو اينتل بيشتر ساپورت ميشه ولى دليل اصلى كه من به شما پيشنهاد AMD رو دادم به خاطر 6 كور بودنش و كش بالاتر و اينكه تو برنامه هاى مثل فتو شاپ عاليه ,ارزانتر هم هست كه ميتونيد $$$$ بيشتر ى رو صرف كارت گرافيكى و مموريتون بكنيد .(در ضمن تو گيم هاى جديد همه دارند از نظام 6 كور استفاده ميكنند كه AMD ميتونه اونا رو ساپورت كنه ,,,
    دقت كنيد من مقايسه نميكنم ,,,بيشتر اين اطلاعات رو هم از وب سايتا گير اوردم

خيلى ممنون واسه اطلاعاتتون و تصحيح

6. این کاربر از siyanor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

سلام
    راستش من زياد دوست ندارم خيلى تو بحث مقايسه برم چون به نظر حقير كار درستى نيست
    ولى خوب مجبور شدم به خاطر ارتقا سطح علمى خودم يه دورى تو بلوار امام اينترنت بزنم ,,,,
    از نظر قدرت توى برنامه هاى كه multy taskingاستفاده ميكنند به نظر مياد كه AMD , بهتر و قويتر عمل ميكنه
    intel i7 تو كار هاى كه ويدئو انكودينگ داره بهتر عمل ميكنه ,,,هر چند hyper threading و virtualization هم تو اينتل بيشتر ساپورت ميشه ولى دليل اصلى كه من به شما پيشنهاد AMD رو دادم به خاطر 6 كور بودنش و كش بالاتر و اينكه تو برنامه هاى مثل فتو شاپ عاليه ,ارزانتر هم هست كه ميتونيد $$$$ بيشتر ى رو صرف كارت گرافيكى و مموريتون بكنيد .(در ضمن تو گيم هاى جديد همه دارند از نظام 6 كور استفاده ميكنند كه AMD ميتونه اونا رو ساپورت كنه ,,,
    دقت كنيد من مقايسه نميكنم ,,,بيشتر اين اطلاعات رو هم از وب سايتا گير اوردم

خيلى ممنون واسه اطلاعاتتون و تصحيح
    سلام
    واقعا ممنونم از کمکتون و وقتی که برای سوال من گزاشتید . من Benchmark های نرم افزارای تدوین فیلم و تولید محتوای 3بعدی رو دیدم که Core i7 ها در تدوین و Phenom ها در تولید محتوای 3 بعدی نسبت به قیمتشون بهتر عمل می کنن . از اونجا که بین نرم افزارایی که اسم بردم بیشتر از همه با Catia سر و کار دارم که اتفاقا بر خلاف دو نوع عملکرد قبلی که مقدار قابل توجهی از پردازششون رو پردازنده گرافیکی می تونست به عهده بگیره تو این نرم افزار تقریبا همه حجم کار روی دوش پردازندس . از اونجا که نمی خوام از چیدمان چند کارت گرافیک استفاده کنم دور Core i7 9xx رو خط کشیدم . حالا مونده دو انتخاب با پردازنده AMD 1090 و Core i7 860 و عملکردشون در Catia ...

8. این کاربر از Brutan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •