تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 26 اولاول 12345678915 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 255

نام تاپيک: بهترین رشته رزمی از دید شما / در کدام رشته رزمی فعالیت دارید؟

پروفشنال hosseingrami's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

12

سلام

من 13 ساله دارم کاراته رشته واداریو کار میکنم. الان هم مدرک مربی گری دارم

به نظرم کاراته با فلسفه ترین ورزش رزمی جهانه که هیچوقت برای یه رزمی کار تموم نمیشه.

منظورم اینه که بعضی از ورزش های رزمی هستند که بعد یه مدت آدم احساس میکنه دیگه چیزی برای یاد گرفتن وجود نداره و الان رسیده به آخرش. به قول معروف end اون ورزش شده. اما کاراته اینجور نیست.

کاراته فقط مبارزه با دست خالی نیست. درسته که ترجمه کاراته همین میشه اما سلاح هایی هم تو این ورزش وجود داره. کاراته مجموعه امروزی شده ی 20 ورزش سنتی ژاپنه که قدیم به اون بوجوتسو میگفتند.
    بسیاری از این 20 ورزش رو امروزه به اسم رشته ای جدا میشناسیم اما در اصل اینها جزء کاراته هستند.
    بعضی از این 20 ورزش عبارتند از :

کنجوتسو : ورزش و هنر شمشیر زنی که بعدها رشته ی کن دو از آن منشعب شد
    نینجاتسو : هنر مبارزه پنهان و سریع که بعدها رشته ی نینجا یا نینجوتسو از آن منشعب شد.
    جوجیتسو : هنر مبارزه نزدیک که بعدها رشته ی جودو از آن منشعب شد و امروزه نیز جوجیتسو هنوز وجود دارد.
    و.....

بعضی از سلاح های مورد استفاده در کاراته عبارتند از :

شمشیر ( کن ) ، نانچیکو یا نانچاکو ، سای (چاقوی سه شاخه ) ، چوب بلند و کوتاه ، چاقو

البته اینم بگم که غیر از کاراته رشته هایی مثل جوجیتسو ، تکواندو ، جودو و کیک بوکسینگ و کشتی کج هم یه مدت کار کردم ولی از هیچ کدومشون مثل کاراته خوشم نیومد.

هر سوالی داشتین در مورد این رشته ها در خدمتم.

به نظر من شما اگه فرم بدنی گوشتی و تنومند و حتی کمی چاق داشته باشید ورزش جوجیتسو بسیار مناسب فیزیک شما میباشد.
    سلام از توضیحات بسیار خوب شما ممنونم.
    راستش من به رشته های نای چی چوان و جوجیتسو علاقه مند شدم.متأسفانه این رشته ها توی شهر من یعنی بیرجند پیدا نمیشه و نیست.یه مزیت که این تای چی چوان داشت این بود که صبح ها هست و یه جورایی کدیتیشن هم هست برا همین آدم تمرکزش فوق العاده میشه.
    حالا بگذریم همون طور که گفتم این دو رشته تو شهر من نیست و من رشته هایی مشابه این دو که گفتم رو میخوام که البته تو شهر ما هم باشه.
    کونگ فو و جودو و کاراته بد نیست ولی فعلا این ها رو بی خیال.
    این رشته ای که گفتی هم خوبه مثل اینکه ولی امکان داره اینم تو شهر من نباشه.

2. این کاربر از hosseingrami بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن تلویزیون و رادیو shahab_f's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض

کدوم ورزش رزمی از همه خشونتش کمتره؟ کاراته آیا؟

4. این کاربر از shahab_f بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه amir_oyama's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    sbr

پيش فرض

سلام
    به نظر من کاراته سبک کیوکوشین یه سرو گردن از بقیه بالا تره
    عالیه

6. 3 کاربر از amir_oyama بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز babelirani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    سنندج

پيش فرض

سلام
    من نگفتم رشته ای بده...
    از هر کشوری یک رشته در المپیک حضور پیدا میکنه همانطور که میدونید جودو،کاراته،کندو،کیک بوکسینگ و... ژاپنی هستند.(بیسبال رو از المپیک کنار گذاشتند چون فوتبال قرار شد بمونه و هر دو هم انگلیسی هستند)
    ضمنا اون رشته باید توی دنیا فراگیر باشه و با روح ورزش و سلامتی سازگار باشه...

دوست عزیز هدف از کار کردن رزمی متفاوته...یک نفر اون رو برای قهرمانی کار میکنه که بالاترین درجش مدال المپیک هست پس میره دنبال جودو یا تکواندو،یک نفر هم اون رو برای سلامتی کار میکنه که میره دنبال تای چی وهزاران هدف متفاوت دیگه...
    سلام
    شما گفتید یک رشته در حالی با توجه به حرف شما هم جودو موجو هست و هم کاراته حالا تکواندو مال کدوم کشوره شما میدونید
    در مورد کیک بوکسینگ هم خوب امریکایی هست میتونید تحقیق کنید دوست من
    خوب به نظر شما کیک بوکسینگ فراگیر نیست ؟ و حتما" سالم و با روحم سازگار نیست ؟
    خوب ما که دنبال مدال المپیک نمیریم چون نداره اصلا" /// خوب از نظر شما رشته ی کیک بوکسینگ سلامتیم نداره پس میشه شما فلسفه رفتن به رشته ی مارو بگی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با تشکر

8. 2 کاربر از babelirani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز shahshahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    طهران / Tehran

پيش فرض

سلام
    شما گفتید یک رشته در حالی با توجه به حرف شما هم جودو موجو هست و هم کاراته حالا تکواندو مال کدوم کشوره شما میدونید
    در مورد کیک بوکسینگ هم خوب امریکایی هست میتونید تحقیق کنید دوست من
    خوب به نظر شما کیک بوکسینگ فراگیر نیست ؟ و حتما" سالم و با روحم سازگار نیست ؟
    خوب ما که دنبال مدال المپیک نمیریم چون نداره اصلا" /// خوب از نظر شما رشته ی کیک بوکسینگ سلامتیم نداره پس میشه شما فلسفه رفتن به رشته ی مارو بگی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با تشکر
    سلام

ببخشید میپرم وسط بحثتون

تکواندو برای کشور کره است. جالبه بدونید که تکواندو در اصل همون رشته تای چی چوان کشور چین بوده.(در قدیم) و بعد از انتقال به کشور کره به نام تای کوان تغییر نام یافته . البته لغت "دو" هم از زبان ژاپنی به انتهای اون اضافه شده و شده : تای کوان دو

بعد ها این اسم رو به این صورت میخوندند : تی کوان دو .... که الان هم به صورت انگلیسی همین جوری نوشته میشه ولی ما ایرانی ها دو تکه اول رو به هم میچسبونیم و میگیم "تیکوان دو" یا " تکواندو"

تکواندو امروزه تقریبا هیچ شباهتی به تای کوان اصیل نداره دیگه. یکی از علل این قضیه هم المپیکی شدن این رشته بود. در واقع المپیکی کردن رشته های رزمی بزرگترین خیانتی است که میشه در حق این رشته ها کرد. برای اینکه همه ی زیبایی های اونها رو از بین میبره.

کیک بوکسینگ هم دیگه معلومه که برای کشور آمریکاست...

در مورد هدف از ورزش کردن هم باید بگم که این یه چیز کاملا شخصیه... یه نفر میره که دعوا یاد بگیره و تو خیابون یا تو مدرسه یا .... بتونه ازش استفاده کنه.
    یه نفر هدفش مدال گرفتن و کسب عنوان و افتخاره
    یه نفر هدفش سلامتی و قوی شدنه
    یه نفر هدفش مرد شدن و در اومدن از سوسولی و تنبلیه...

نمیشه کسی رو به خاطر هدفش مواخذه کرد.... بهترین کار اینه که به هدف های همدیگه احترام بزاریم.

موفق باشید.

10. 3 کاربر از shahshahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال singleguy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    ٍEsfahan

پيش فرض

درود بر رزمی کارهای عزیز
    من هم ووشو یه روزگاری کار میکردم... الان هم کار میکنم ولی نه حرفه ای... بلکه تفریحی

زیاد وقت ندارم در این تاپیک بتابم... ولی سخنان بعضی هاتون را که خوندم لذت بردم

فقط این موضوع را بگم که هیچ ورزش رزمی به ورزش رزمی دیگر برتری نداره ... سر اینکه کدوم بهتره امیدوارم بحث نکنید

12. این کاربر از singleguy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز yas_6969's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    آماج

پيش فرض

در مورد هدف از ورزش کردن هم باید بگم که این یه چیز کاملا شخصیه... یه نفر میره که دعوا یاد بگیره و تو خیابون یا تو مدرسه یا .... بتونه ازش استفاده کنه.
    به نظر من کسی که رزمی کار میکنه واقعا دیگه اصلا به فکر دعوا نیست

14. 2 کاربر از yas_6969 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز yas_6969's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    آماج

پيش فرض

دوستان یه فایل ورد میزارم این و من چند سال پیش جمع کردم مروری به تاریخچه ورزش های رزمی (البته بیشتر سبک های کاراته) هستش اطلاعات خوبی داخلش هست.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

16. این کاربر از yas_6969 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال ha789di's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    کـــــــــــــــــــــــــــازرون

پيش فرض

من 5سال تکواندو کار کردم دان یک رو هم گرفتم ولی حدود 4,5 ساله ولش کردم(به خاطر دانشگاه وکمبود وقت)

18. این کاربر از ha789di بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه genius_islamic's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    بروجن

پيش فرض

کسی هم که جواب مارا نداد؟
    کدوم سبک دفاع شخصی من کار کنم کدومش الان نظامی ها کار میکنند ؟؟؟؟؟؟؟؟

20. این کاربر از genius_islamic بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •